skateshop poleca
skateshop
         » Forum » Pozostałe » Hydepark » wegetarianizm

Strony: << poprzednia ... 10, 11, 12, 13, 14 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
wegetarianizm, wyciagnałem to z innego topicu
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja troche czasu jestem wegetarianką, a teraz po trudach i zmaganiach sie ze zdaniem mojego sponsora czyt. mamusi przechodze (?) na weganizm (wegan nie je: mięsa, ryb, jaj, nabiału) ...Jak narazie jest nieźle

Narazie z dziwact wygrała Pasta makrobiotyczna ...:P

Zielone górą!

edit Zyga
jako że była taka potrzeba bo zaczełą sie dyskusja
wyciagnąłem ten podtemat z topicu o jedzeniu dziwactw

Napisane Mar 28, 2006, 10:07 pm Ostatnio edytowane Mar 31, 2006, 3:42 pm przez Zyga
niedziak

niedziak

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to niedziak zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Jeśli podasz jakieś inne źródła ( książki, gazety itp) na ten temat to chętnie poczytam.

Własne doświadczenie, oparte na bólu i cierpieniu.

Cytuj:
Kamica nerkowa prowadzi do niewydolności nerek. Piwo to produkt spożywczy zawierający około 4-8% procent alkoholu etylowego.

A ja pijam Lechy, które mają do 0.5% alkoholu : D.

Napisane Oct 11, 2008, 10:53 pm
wrq

wrq

Beta tester
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miałem pewien problem z podjęciem decyzji gdzie umieścić tę wypowiedź, gdyż w przeciągu pewnego półrocza powstały 3 spore tematy poruszające podobną problematykę.

na początku mówię, że jestem przeciwny znęcaniu się nad zwierzętami.
do rzeczy.
mianowicie chodzi mi o stosunek osób uważających zabijanie zwierząt (i jedzienie ich) za ..niegodne do ... zabijania komórek roślinnych.  to też odczuwa, a to, że nie biega, nie szczeka i nie merda nie znaczy, że nie-żyje. jak te osoby radzą sobie z myślą, że ... hodują warzywa tylko po to by je zjeść, przecież to też żywe istoty!

tak, tak, wiem- idealizuję. ale ... czym to się różni? zabijanie zwierząt od zabijania roślin?

Napisane Jan 29, 2009, 6:04 pm Ostatnio edytowane Jan 29, 2009, 6:05 pm przez wrq
rufus102

rufus102

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rufus102 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

@up

Niczym... Np. takie kury po naszprycowaniu tymi wszystkimi "antybiotykami" niewiele się różnią od roślin  :thinking:

Napisane Jan 29, 2009, 6:46 pm
wrq

wrq

Beta tester
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rufus102 powiedział(a):
@up

Niczym... Np. takie kury po naszprycowaniu tymi wszystkimi "antybiotykami" niewiele się różnią od roślin  :thinking:
czemu więc nie istnieją grupy społeczne które usiłują uwolnić wszelkie istoty żywe od cierpienia poprzez zabijanie?
logiczne, bo nie mialby czego jesc.
wiec...czemu zwierzeta? bo widze jak "im łezka cieknie"? bo merda? bo szczeka? a roślinka nie, to gorsza;>?
nie chodzi o to by tego nie robić. tylko żeby robić to tylko i wyłącznie wtedy, gdy mamy rzeczywistą potrzebę.
przykładem może być... ochrzan za złe zachowanie w parku narodowym. nie wiem jak wy, jak ja byłem mały miałem momentami głupi odruch zrywania jakiegoś liścia, odrywania gałązki....tak,ot, po prostu. dla bratania się z naturą. Dostawałem ochrzan.
Ale na obiad jem ziemniaki.
Krów też się nie torturuje, nie powinno sie zabijać bez potrzeby. ale czemu tego nie robić dla odpowiednich celów?

Napisane Jan 29, 2009, 7:48 pm Ostatnio edytowane Jan 29, 2009, 7:50 pm przez wrq
rufus102

rufus102

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rufus102 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

otóż to... Krowy i inne zwierzęta są zabijane w takiej ilości, zeby prawie na styk wystarczało mięsa dla ludzi. Są tacy, co mówią: Lepiej samemu upolować jak kiedyś, a nie 'przemysł'. Moim zdaniem taka krowa bardziej by się męczyła, kiedy taki człowiek dzidką by to zwierze zabijał.  A tak to pan w plastikowym szlafroku podcina tętnice. Kwestia kilkudziesięciu sekund.

Napisane Jan 30, 2009, 10:08 pm
wrq

wrq

Beta tester
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

rufus102 powiedział(a):
otóż to... Krowy i inne zwierzęta są zabijane w takiej ilości, zeby prawie na styk wystarczało mięsa dla ludzi. Są tacy, co mówią: Lepiej samemu upolować jak kiedyś, a nie 'przemysł'. Moim zdaniem taka krowa bardziej by się męczyła, kiedy taki człowiek dzidką by to zwierze zabijał.  A tak to pan w plastikowym szlafroku podcina tętnice. Kwestia kilkudziesięciu sekund.
zastanawia mnie reakcja obroncy zwierzat na widok postrzelonego jelenia czy przeszytego włócznią innego zwierzaka "na łonie natury".  czy taki widok mniej przeraża, porusza niż widok ... poderżniętego gardła nożem?
Z tego co mi wiadomo tak się robi nie tylko w większych masarniach, ale także w "domowym zaciszu  wiejskim". W koncu jak sie swinie zabija... podcina się gardło, czeka az sie wykrwawi(nie, nie tylko. krew jest cenna :D - kaszanka), wiesza na haku, rocina "brzuszek" i wyjmuje wnetrznosci.
Ludzie boją się krwi? Bólu?

Ok, niech się boją, ale on jest nieunikniony w życiu. poza tym, czy nie lepiej współczuć, próbować pomagać ...bardziej potrzebującym- ludziom? W końcu prawa człowieka też są co chwile łamane. a jak widzę jak ktoś przejmuje się takimi pierdołami(nie, nie sporadyczne osoby, ogromne masy ludzi!) to płakać się chce.

Napisane Jan 31, 2009, 12:57 am
adamina

adamina

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to adamina zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ogólnie wegetarianizm nie jest jakąś tam bardzo niezdrową dietą. Powiem więcej, jak ktoś umiejętnie znajduje substytuty mięsa i odpowiednio zbilansuje jadłospis, to może to być nawet bardzo zdrowa i pełnowartościowa dieta. Niemniej do tego potrzeba zaangażowania i troszeczkę czasu. Osobiście byłam na tej diecie 3 miesiące i było całkiem dobrze. Ale mimo wszystko zatęskniłam za mięsem.

Napisane Jul 23, 2015, 4:39 pm Ostatnio edytowane Aug 12, 2015, 11:00 am przez adamina
Dakota1

Dakota1

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dakota1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

http://static.fjcdn.com/pictures/Veggies+fuck+vegans_b766d2_3766057.jpg

Napisane Jul 24, 2015, 10:28 am
Zyga

Zyga

Administrator
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nawet śmieszne ale zapewniam Cie że te krowy nigdy nie stały na trawie

Napisane Jul 24, 2015, 11:44 am
MrDariusz

MrDariusz

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MrDariusz zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wegetarianizm może być ok, o ile białko zwierzęce jest zastępowane białkiem roślinnym. I o ile ktoś jest wegetarianinem, bo  są też tacy, którzy ewentualnie w niedzielę schabowego :D A to chyba nie o to chodzi :)

Napisane Sep 26, 2017, 6:59 pm
Kitkux

Kitkux

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kitkux zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja znam koleszke, który jest weganinem ale raz na jakiś czas widuję, jak zje kawałek kurczaka czy wołowinę B)

Napisane Nov 28, 2017, 1:34 pm
Strony: << poprzednia ... 10, 11, 12, 13, 14 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja