skateshop poleca
skateshop
         » Forum » Pozostałe » Snowboard » Smarowanie deski?

Strony: << poprzednia 1 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Smarowanie deski?
mloda1234

mloda1234

Member
Full Member

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mloda1234 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak to wkoncu jest z tym smarowaniem? Ja nigdy nie smarowalam i dobrze mi sie jezdzi jak narazie. ale slyszaalam ze powinno sie , no bynajmniej mozna. Na czym to polega jesli wogole ktos smaruje i czym najlepiej to robic? ;>

Napisane Nov 30, 2008, 12:19 pm
YourMother

YourMother

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

klik mam nadzieję że to coś wyjaśni :)
a na skate-europe jest smar w sprayu, wydaję się być bardzo łatwy w aplikacji :)

Napisane Nov 30, 2008, 12:49 pm Ostatnio edytowane Nov 30, 2008, 12:49 pm przez YourMother
wilu5

wilu5

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wilu5 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zadaj sobie jeszcze jedno pytanie. Mianowicie jakiego rodzaju ślizg posiada twoja deska? Jeśli jest tłoczony to nie będzie wymagał częstego smarowania i takiej dbałości jak np ślizg spiekany, nie mówiąc już o grafitowym. Smar w sprayu trudno nałożyć równomiernie, dlatego polecam smarowanie 'na gorąco'. Wystarczy cyklina, żelazko i  wosk. Cala operacja jest bardzo prosta i naprawdę wystarczy tylko trochę uważać przy rozprowadzaniu wosku żelazkiem. Alternatywną możliwością jest zaniesienie deski do serwisu. Przykładowo u mnie, koszt polerowania i smarowanie ślizgu wynosi 25 zł. Poza tym serwis daje możliwość wypełnienia ubytków w ślizgu, ostrzenia krawędzi itd. Część z tych rzeczy można zrobić w warunkach domowych ale w tym wypadku trzeba zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. No i pamiętajmy, że nasmarowana deska nie dość, że jeździ szybciej, to jeszcze jest odpowiednio zakonserwowana.

Napisane Nov 30, 2008, 2:14 pm
mloda1234

mloda1234

Member
Full Member

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mloda1234 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

samej to raczej ja tego nie zrobie bo widze ze nie jest to takie latwe te ostrzenie pierw potem smarowanie :mad:. a na stokach w wypozyczalniach robia takie cos?

Napisane Dec 1, 2008, 2:05 pm
KroVa

KroVa

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

oddaj do jakiegos go sportu po prostu, ostrzenie i smarowanie kosztuje z 50zł a na pewno wyjdzie lepiej niż jakbyś chciała sie
sama bawić.

Napisane Dec 1, 2008, 3:46 pm
YourMother

YourMother

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mloda1234 powiedział(a):
samej to raczej ja tego nie zrobie bo widze ze nie jest to takie latwe te ostrzenie pierw potem smarowanie :mad:. a na stokach w wypozyczalniach robia takie cos?

jasne! przy każdym szanującym się stoku jest serwis zajmujący się takimi rzeczami, jeżeli interesuje Cię konkretny stok to poszukaj czy nie ma swojej strony internerowej i tam może być nawet cennik.
Albo tak jak KroVa mówi, do go sporta albo do decathlonu ;)

Napisane Dec 1, 2008, 4:40 pm
dashersk8

dashersk8

Member
Member

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dashersk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zwykle koło stoku w serwisie ostrzenie i potem smarowanie płacisz około 30 - 35 zł

Napisane Jan 10, 2009, 10:31 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A do tego możesz nawet poprosić o sprawdzenie czy wszystko jest należycie skręcone i złożone, lecz rzecz jasna to kosztuje...

Napisane Jan 10, 2009, 11:07 pm
mloda1234

mloda1234

Member
Full Member

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

a oni to wszystko robia od razu? czy dajmy na to trzeba poczekac godzine , pol godziny ;>

Napisane Jan 18, 2009, 2:39 pm
eagle101

eagle101

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to eagle101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

robia odrazu - ale zanim skoncza to potrwa ok. pol godziny :P

Napisane Jan 19, 2009, 5:08 pm
markon

markon

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to markon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja tam preferuję własnoręczne smarowanie. Kupuję zastygły smar w pałeczkach (5-10 zł za pałeczkę), biorę żelazko (potem tym żelazkiem już ubrań się nie przeprasuje ;)) i rozpuszczam żelazkiem smar.Gdy nakapię wystarczającą ilość, rozprowadzam gorącym żelazkiem. Do jednego smarowania wykorzystuję ok. połowy pałeczki smaru, czyli kosztuje mnie to +-5zł od smarowania. Jedno smarowanie starcza na 2-3 dni.  B)

*Napisane May 3, 2009, 11:04 am Ostatnio edytowane May 3, 2009, 11:05 am przez markon
Matheo1

Matheo1

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Matheo1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No ja to osobiście preferuje smary takie gotowe w kostkach dostosowane do każdego rodzaju śniegu. Zazwyczaj robie tak, że nożem robie wióry i kłade na deske, potem żelaskiem przejeźdzam i po sprawie. U mnie 1 kostka styka tak na ok.10 smarowań.
No i wtedy sie szybko popyla na stoku  :cyclops:

*Napisane May 9, 2009, 12:37 pm
maksymilian

maksymilian

Member
Newbie

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to maksymilian zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja kiedyś też wziąłem się za samodzielny serwis i regulację, i niestety skończyło się to tak, że musiałem kupić nowe narty. Przy drugich nartach już byłem mądrzejszy, a dodatkowo fajnych rad udzielili mi chłopaki z serwisu, także polecam, można podyskutować z nimi o każdych wątpliwościach.

Napisane Jun 24, 2014, 8:09 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja