skateshop poleca
skateshop
         » Forum » Bike » Techniczne » [MTB] - Polerka co i jak, jak...

Strony: << poprzednia 1 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[MTB] - Polerka co i jak, jak zrobić
rswojtek

rswojtek

Member
Member

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rswojtek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, proszę o pomoc kogoś kto miał do czynienia z polerką aluminum , konkretnie ramy. Proszę was o opisanie co i jak , jak to robiliście , jak i czym uzyskać efekt matowego sreberka w ramie aluminiowej.

Będe wdzięczny za odpowiedzi.

Napisane Jan 23, 2014, 8:12 pm
Karas93

Karas93

Member
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja ostatnio polerowałem gałkę zmiany biegów w samochodzie, która jest aluminiowa - wcześniej jeździła samochodem kobieta i pierścionkami załatwiła ją tak, że wyglądała tragicznie, a cena nowej do mojego samochodu jest zaporowa.

Musisz mieć świadomość, że ja na małą gałkę poświęciłem prawie 2 godziny, robiąc to z dziewczyną na zmianę, bez przerwy, więc Tobie przy polerowaniu ramy zleci przynajmniej kilka dni.

Kupujesz dużo papieru ściernego wodnego - on się szybciej zużywa niż normalny, a nie jest aż tak tragicznie drogi. Około 2-3zł za arkusz płaciłem. Jaka gradacja Ci już nie powiem - to sam musiałem się dowiadywać. Wiem, że kończyłem na 2000. Jakbyś kupował w np. Liroy Merlin, to Ci doradzą, chyba, że trafisz na kretyna.

Papier wodny co chwile maczaj we wodzie, żeby opiłki w niej zostawały - dzięki temu nie będziesz sobie robił rys na, co polerujesz, bo nigdy nie skończysz.

Skoro nie robisz na lustro, jak ja gałkę, to broń boże pastę polerską - wiem, że sprawdzony sposób budżetowy, to później mocne wcieranie pasty ... BHP ;)

Jeszcze z ważniejszych rzeczy, to aluminium ma tą wadę, że bardzo szybko śniedzieje, więc koniecznie zabezpiecz to lakierem bezbarwnym.

Doradziłbym Ci bardziej, gdybyś robił aluminium dosłownie na lustro, jak w przypadku mojej gałki.

Efekt przed :
https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQfs2fn3ywAzEXlDpMXfILMFiiymtAi0vWRSsWaHJRBm6MaLtib9g

Efekt po :
https://lh3.googleusercontent.com/-GMDZdnCGFTU/UW8hYTACItI/AAAAAAAAYaY/OJicRIdv7AY/s1302/IMAG1911.jpg

Nie, to nie ja na zdjęciu ;)

Napisane Jan 29, 2014, 4:22 am Ostatnio edytowane Jan 29, 2014, 4:23 am przez Karas93
Opik

Opik

Moderator
Ander Guru

Stopień wtajemniczenia
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pytanie co chcesz osiągnąć tą polerką. Jeżeli na ramie jest lakier, to albo męczysz się ręcznie grubszymi papierami na początek, albo lecisz scansolem. Jeżeli lecisz ręcznie to na sam początek papier 400, ale tu potrzebujesz wyczucia i jeżeli go nie masz zacznij od razu od 600. Później stopniowo 800 i zaczynasz wchodzić w wodne o gradacji 1000. Jeżeli ma być to tzw szczotkowane aluminium to na tym papierze pozostań, tylko zamiast na około szlifujesz po długości. Jeżeli efekt Ci odpowiada to zostawiasz tak, jeżeli nie to stopniowo coraz mniejsze papiery, aż do 2000. Później pasta polerska, jako że to rama która zawsze będzie nieco poobijana albo brudna wystarczy zwykła Tempo K2 albo Durchema. Jeżeli chcesz mega lans i blink blink to kup Meguiarsa do felg aluminiowych, ale to już nadszarpnie budżet ;)

Napisane Feb 3, 2014, 11:19 am
Strony: << poprzednia 1 następna >>
Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja