Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Szukaj » Rezultaty szukania

<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>
Temat Forum Rozpoczął Posts Trafień
Slipknot Rock / Metal skatetom 401 8
peavey11

peavey11
Raczej: "Nie wiesz jak metal powstawał, nie pierdol, co nim jest, a co nie" ;)

chociaż w tym, co napisałeś jest sporo racji, bo ta reguła obowiązuję powszechnie, "nie znasz zasad/reguł/podstaw pisowni, nie piszesz poprawnie" ;)

Napisane Dec 25, 2009, 5:21 pm
peavey11

peavey11
Metal się nie skończył ;) Był kiedyś taki koncert, co się zwał Clash Of The Titants i był to poniekąd koniec ery metalowej, bo jak grzyby po deszczu zaczęły wyskakiwać smutne chłopaki w flanelowych koszulach, grające grunge i wtedy metal, był zakazany, pozwólcie, że przytoczę pewien cytat, który wg. mnie jest zajebiście trafny, a nic nie potwierdza słuszności danej sprawy tak, jak cytaty, kogoś, kto mógł to obserować:
"Przydarzyła się Nirvana i ten cały grunge, nie mogłeś mieć solówek, żadnego image'u, to był cholerny koc narzucony na Ciebie, wtedy metal był zakazany, metal był brzydkim słowem, metal to była Nirvana" - nie dosłownie tak to szło, ale sens został zachowany, powiedział to Charlie Benate, perkusista Anthrax. Metal został zepchnięty z piedestału, ale w końcu przeszła ta cała moda na grunge, bo metal nigdy nie zginął, podniósł się i wzrósł w siłę, a potem utworzył się cały ten rap-metal, nu metal, melodic death metal <---- to jest dopiero absurd :D I sytuacja się powtarza, stara gwardia, wie co się stało, do jakiej metamorfozy doszło, Ja dzięki mojemu kochanemu, jedynemu bratu, również wiem, a kindermetale z ledwo wykształconymi organami płciowymi starają się tym wszystkim udowodnić na przekór, że metal to Slipknot, Korn, czy (o zgrozo!) Limp Bizkit, to ma "metal" w nazwie, dlatego, że ma ciężkie brzmienie. Nie tworzę żadnego nowego gatunku, on już się utworzył, to jest właśnie ten "nu metal", o którym cały czas mowa, gdyby nie różnił się niczym od metalowych korzeni, nie nazywałby się inaczej ;) Metal się nie skończył, on cały czas jest i ma się dobrze i ci, którzy znają go od podstaw o tym pamiętają

Napisane Dec 25, 2009, 4:58 pm
peavey11

peavey11
I podpisuje się wszystkimi kończynami pod postem powyżej.

Najlepiej to wszystko potwierdzają słowa wokalisty Hirax, Katona De Pen'a
"Nu metal? To powinno się nazywać NIE-metal (no metal)"

To wszystko jest dla mnie sztuczne, utwór zaczyna się przesterowaną gitarą, by za chwile wejść w psycho-recytację, absolutnie bez sensu, w akompaniamencie dj'a, gdzie nie gdzie jeszcze rapując, lub też wprowadzając wkurwiające chórki, które brzmią jak próba w Kościele - gdzie to wszystko jest w metalu? Czy też te nagłe zmiany wokalne, plucie do mikrofonu, a za chwilę milutkie przyśpiewki w stylu Feel'a, no sorry ale uśmiech sam się na twarzy pojawia. Nie odnajduje tam, ani jednego momentu, w którym mógłbym powiedzieć: "Stworzyli coś zajebistego, ten riff przejdzie do historii, a ta solówka jest niewiarygodna, to jest epickie gówno, które sprawia, że głowa sama się buja, a to narzucone tempo, świetne przejścia i atak na dwie stopy, po prostu niszczy! To jest szczere, to jest prawdziwe!"

Napisane Dec 25, 2009, 10:44 am
peavey11

peavey11
Spodziewałem się takich reakcji. Zajebiście ciężko jest mi to wytłumaczyć, ale jednak podejmę trud, napisałem, że Slipknot dla mnie to nie "prawdziwy metal", tylko nu metal, którego po prostu nie trawię. A oskarżenia, "że tylko tr00/trv(czy jak tam to jeszcze piszecie) tak mówią" powstały wraz z tym nurtem i podążającą za nią rzeszą tych tzw. kindermetali, którzy to właśnie gówno wiedząc, uznają się za wszechwiedzących i ten metal, który był, że tak powiem "pierwszy", uważają za nie prawdziwy - absurdalne prawda? Bo to niekiedy naprawdę takie zakute pały, co też sprawia, że czuję do nich niechęć. To jest "nowy rodzaj" metalu, który dla mnie (to po prostu moja opinia) ma mało wspólnego z prawdziwym metalem, to nie wszystko, że grają ciężko...

Napisane Dec 24, 2009, 7:11 pm
peavey11

peavey11
czokapik powiedział(a):
peavey11 powiedział(a):
Wonski77 powiedział(a):
jak powiada pewien mędrzec "slipknot is the jonas brothers of metal"

polać mu!

Peavey nie lubisz slipknota dlatego że ludzie nazywają to metalem(co imo jest błędem, bo ich muzyka to... jakieścoś ?), czy po prostu nie podoba Ci się jak grają ; >?

Slipknot to nie "metal", bo wg. mnie to przy prawdziwym metalu nawet nie leżało (wiem, że zaraz zleci się horda prawdziwych znawców, więc od razu uprzedzam jeśli chcecie wiedzieć, co to prawdziwy metal, zacznijcie od korzeni, lata 80 szczególnie: Dark Angel, wczesna Sepultura, wczesny Sodom, Sadus, Overkill itd., zresztą co Ja się tu będę rozpisywał i tak nie zrozumiecie :D bynajmniej większa część) a ten cały odłam zwany "nu metal" to dla mnie totalne nieporozumienie i potwarz, to jest cholernie sztuczne i jak dla mnie asłuchalne, taka zasada "ubierzmy maski, zestrójmy się najniżej jak się da i będziemy cool" - to nie wystarczy. I do kolegi powyżej "new metal", to całkowicie co innego, to kapele, które mimo iż często rżną żywcem z innych zespołów, starają się odciąć od tego nurtu zwanego NU metalem, więc proszę nie mylić ;)

Napisane Dec 24, 2009, 11:56 am
peavey11

peavey11
Wonski77 powiedział(a):
jak powiada pewien mędrzec "slipknot is the jonas brothers of metal"

polać mu!

Napisane Dec 23, 2009, 7:43 pm
peavey11

peavey11
Grzybu92 powiedział(a):
o tak. joey ma wielki talent. nie wiem może oglądałeś na yt fimiki gościa joeyjunior czy coś takiego gra on na perkusji kawałki slipknota naprawde niemal idealnie tak samo jak joey warto to zobaczyć myśle że w przyszłości zrobi ładną kariere tak jak joey.

Nie widziałem, ale gdy znajdę czas to na pewno zobaczę ;)

Napisane Aug 10, 2009, 1:59 pm
peavey11

peavey11
Grzybu92 powiedział(a):
I tu masz racje. Slipknot NAPEWNO NIE JEST i raczej nigdy nie będzie trashem.

No nie zapowiada się na to
Grzybu92 powiedział(a):
Jedynie są akcenty trashu bądź może inaczej nazywając "nawiązania" do niego. Ale moim zdaniem może właśnie ten delikatny akcent sprawia że mi się podoba?

Możliwe, mnie jednak ich muzyka nie pociąga, chociaż muszę przyznać, że Jordison w swoim fachu jest bardzo dobry

Napisane Aug 10, 2009, 1:51 pm
Pobicie 15 latka Hydepark BHT 362 1
peavey11

peavey11
lord180 powiedział(a):
jest filmil w internecie na ktorym widac co ten nastolatek robił ..

daj link

Napisane Sep 19, 2009, 7:23 pm
Zakwasy Extreme PalaSz15 25 1
peavey11

peavey11
Masaże i kąpiele z natryskiem

Napisane Aug 11, 2009, 8:53 pm
<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>