Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Szukaj » Rezultaty szukania

<< poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >>
Temat Forum Rozpoczął Posts Trafień
[Oś] Luzujące sie konusy Techniczne Kubas1516 9 1
Karas93

Karas93
Ja miałem dokładnie ten problem z Joytech Flipflop, jak zaczynałem rower - tylko szczerze odpowiem, że nie pamiętam co wtedy pomogło, ale miski nie były krzywe na 100%.

Łożyska sypały mi się co 2-3 dni, więc kupiłem kilkanaście sztuk łożysk, aż nie dozbierałem do nowej piasty. Konusy właśnie łapały luzy, smarowałem lakierem do paznokci, później nawet klej do gwintów kupiłem - finalnie wydałem tyle na łożyska, próby i czas, że opłacałoby się iść do rowerowego i kupić drugiego Flipflopa  :rolleyes:

Napisane May 14, 2014, 11:09 pm
[driver] ściągniecie Techniczne Spelek 15 2
Karas93

Karas93

Kurcze, chciałem napisać, czy na pewno masz driver, ale uznałem, że nie idzie tego pomylić  :thinking:

Driver przedewszystkim ma mniej ząbków, jest w piastach wyższej klasy, zazwyczaj na łożysku maszynowym (Eastern kiedyś coś próbował na pewno przy kulkowym, ale odeszło do lamusa, bo się sypały).

Wolnobiegu nie podgłaśniaj, bo ... po co.

Nawet, jak uzbierasz na driver, to nie wsadzisz go do tej piasty - musisz mieć piastę pod driver. Opony od samochodu nie założysz do roweru i odwrotnie.

Driver - większy spokój użytkowania, mniej ząbków = lepsze przełożenia i ewentualnie waga, łożysko maszynowe/ceramiczne, bo już też takie widywałem, mniejsza awaryjność, bardziej powstały do tego sportu ;)

Napisane May 14, 2014, 11:07 pm
Karas93

Karas93
Driver lekko przecież wychodził po odkręceniu konusów, itp

Jesteś pewien, że jakaś podkładka nie została? Przecież driver imho nie ma prawa się zapiec.

Napisane May 14, 2014, 4:00 pm
[opony] Opony do MTB Sprzęt lukilapaj 10 1
Karas93

Karas93
lukilapaj powiedział(a):
uber budżetowe

To jest synonim Kendy K-Rad

Napisane May 14, 2014, 4:08 pm
[Grzybek sterów] - głupie pytanie Techniczne Karas93 14 3
Karas93

Karas93
Dzięki, biorę :)

Napisane May 14, 2014, 3:58 pm
Karas93

Karas93
Chodzi mi generalnie, czy mam kupić 1 1/8'' (to wiem, że tak), ale czy Ahead?

Edit :

KLIK - dokładnie ten chodzi mi po głowie, dwie blaszki, najdroższy na allegro, a i tak tani ;)

Napisane May 13, 2014, 10:36 pm
Karas93

Karas93
Jako, iż okazało się, że nie jestem wszech wiedzący, chciałbym się upewnić tutaj - wcześniej w 20'' nie miałem tego problemu, gdyż miałem gwint zrobiony w widelcu i nie trzeba było bawić się w sranie z grzybkami.

Jakiś czas temu byłem posiadaczem NS Holy 1 z 2010 roku - generalnie prawie seria, po za siodłem, kanapą, gejami i gripami. Mniejsza  tym.

Sprzedałem ten rower za bardzo duży pieniądz - koleś polatał kilka tygodni i strzeliły mu korby. Zobaczył ceny nowych i się przeraził - rower stał prawie 1,5 roku pod chmurką na ogrodzie u niego.

Dziś odkupiłem ten rower od niego - chce go zrobić dla siebie, ale pojawił się problem.

Wymieniałem wszystkie montażówki - były zardzewiałe, a nie chciałem potem się srać, że gwint się zerwał, czy coś - trach, strzelił grzybek przy dokręcaniu.

Dolne blaszki zostały w widelcu - śruba, oraz reszta grzybka została mi w ręce.
Dolnych blaszek nie ma szans raczej wyjąć - co najwyżej mogę je rozwiercić i w kawałkach wyjąć, lub po chłopsku wbić je głębiej i zapomnieć.

Teraz problem główny - uwaga... jaki kupić grzybek  :thinking: ?

1 1/8'' Ahead - zwykły, np TAKI ?

Wcześniej miałem na 99% coś takiego, bo dwie blaszki KLIK

Wideł, rama, stery seryjniaki z NS Holy 1 2010 24''

Prosiłbym o pilną odpowiedź.

Napisane May 12, 2014, 11:39 pm
[korby] jakie korby kupić? Sprzęt Spelek 27 3
Karas93

Karas93
Generalnie zrobiłem to co kiedyś ... kupiłem rower od tego znajomego - korby polecą do mnie 17stego, bo tak mam wypłatę, a muszę coś zostawić na czarną godzinę.

Naprawię, polatam, na handel poleci ;)

Napisane May 7, 2014, 11:26 pm
Karas93

Karas93
Salty w dodatku są od znajomego, z którym nie gadałem kilka lat - stąd dogadanie co do ceny - 65zł z wysyłką ;)

Napisane May 7, 2014, 12:11 am
Karas93

Karas93
To się da  :rolleyes: ?

Dobra, pomogłem mu ogarnąć temat :

Dartmoor Chukka Two - nówki, kolor do wyboru - 169zł + kilka złotych dostawa.

Salt'y z Addcit'a - oczywiście 100% Cr-Mo, itp, stan techniczny i wizualny bez zarzutów - normalnie poprzecierane od buta - 80zł (do negocjacji drobnej, dogadałbym 80zł z dostawą)

Stawiałbym jednak na Salty - a Wy?

Napisane May 4, 2014, 10:23 pm
<< poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >>