Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Szukaj » Rezultaty szukania

<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>
Temat Forum Rozpoczął Posts Trafień
Czyszczenie łożysk Sprzęt mikendy 57 6
ralph7319

ralph7319
gappski powiedział(a):
ja niejezdze na rolkach tlylko na desce wszedlem tu przez przypadek wiem ze jest cos podobnego do wd-40 w szlifmaze umie w sklepie za 15 zl chyba co ma tam pare funkcji czyszczenie i miedzy innymi smarowanie niewiem czy to prawda..

Rolki czy deska...łożyska te same. Wd-40 niby tez ma funkcję smarowania, ale nie łożysk...

Napisane Aug 9, 2008, 9:03 pm
ralph7319

ralph7319
adio92 powiedział(a):
GABIkor powiedział(a):
ja czyszcze szmatką potem wkładam na noc do benzyny rano wyciągam i wycieram znów szmatką potem biore skręcam w kupe i psikam WD 40. potem śmigają jak lepiej jak nowe. B)

Niestety, to nie działa. Zrobiłem tak, i moje abec 7 tak się zapiekły że nie da się ich ruszyć. Można je jeszcze uratować? Tym razem proszę o SPRAWDZONE sposoby  B)

Może spróbuj zagotować w smarze ;)

Napisane Jul 27, 2008, 9:57 pm
ralph7319

ralph7319
dashersk8 powiedział(a):
na rolkach sie nieznam ale wiem ze łozyska mozna wyczyscic w zagotowanym oleju  :rolleyes:

O tak! A najlepiej smarze. Wtedy nawet jak są suche to czuć śliskie

Napisane Jul 25, 2008, 3:24 pm
ralph7319

ralph7319
Piszę tu i teraz, że WD 40 to preparat antykorozyjny i czyszczący.
Jak masz np. zapieczoną śrubę taką że nie możesz odkręcić bo troche zardzewiała to pryskasz wd 40 i sie odkręca. To nie służy do smarowania...wiadomo ze zmniejsza tarcie, ale nie tak jak zwykły smar do łożysk

Napisane Jul 23, 2008, 11:09 pm
ralph7319

ralph7319
Po bokach talerzyka na łożysku mamy takie blaszki sympatyczne. Te blaszki trzeba poodginać cieniutkim i mocnym drucikiem tak, żeby wyjąć talerzyk. Moge podać też sposób prostszy, ale bardziej drastyczny więc: musimy poprostu mocniej pierdyknąć czymś w talerzyk(ale bez przesady) tak żeby się trochę wgniótł i wtedy bez problemu można podważyć i wyjąć talerzyk. Jak wyczyścić? Wkładamy do pojemnika z naftą trochę potrząsamy i jakimś pędzelkiem tam grzebiemy. Później obtrzepujemy z nafty i kręcimy łożyskiem po dłoni sprawdzając czy niema jeszcze piachu. W łożysku bez smaru będzie wyraźnie słychać trzeszczący piasek. Jak jeszcze jest to wiadomo...jeszcze pędzelkiem posmyrać :P
Następnie wycieramy czystą, suchą szmatką i czekamy aż dokładnie wyschnie.
W suche, czyściutkie łożysko pchamy smaru i zamykamy. A właśnie jak zamknąć: Powyginane blaszki doginamy palcami czy śrubokrętem i wkładamy na miejsce. Jak nie dacie rady włożyć z powrotem  to łożysko włóżcie do kółka stroną otwartą to środka ;) Już chyba nie da rady więcej kminić ^^)
Pozdrawiam.

Napisane Jul 23, 2008, 8:52 pm
ralph7319

ralph7319
Nie kombinujcie z wykalaczkami i jakimis tam...
Są dwa typy łożysk: te otwierane(z zawleczką) i te nie otwierane(ale da sie je otworzyć)
No to jak otworzyć te otwierane to chyba wiecie wyjmowanie zawleczki i juz...
Najlepiej brudne w piachu i starym smarze łożysko umyć w nafcie. Mówię Wam...nafta jest do tego stworzona :P No i jak nasmarujecie i wysuszycie w czystej ściereczce to wkladacie tam smaru do łożysk i zamykacie. Koniec
jak ktos chce sie dowiedzieć jak otworzyc i co najlepsze zamknąć łożysko nie otwierane to niech pisze a ja postaram sie wytłumaczyć:)

Napisane Jul 22, 2008, 6:17 pm
Problem ze śrubkami Sprzęt Kasper69 19 3
ralph7319

ralph7319
soulfly powiedział(a):
Ej
zrob piłą tak jak Ci razdziłem takie nacięcie płaskie
i odkresisz to plaskim grubym srobokretem

O właśnie właśnie. Chyba najlepiej byłoby kontówką

Napisane Aug 9, 2008, 12:55 am
ralph7319

ralph7319
Karas93 powiedział(a):
Kup nowe rolki.

Rozwaliło mnie to :P

A może cyny wtop lutownicą i szybko klucz i gites by było ;) A jak zastygnie to z tym śrubokrętem pokombinować...

Napisane Aug 6, 2008, 12:59 am
ralph7319

ralph7319
Cienkimi szczypcami złap i kręć i kręć...

Napisane Aug 2, 2008, 10:09 pm
Pokaż swoje rolki Sprzęt sk8spinacz 151 1
ralph7319

ralph7319
paweleqq powiedział(a):
Tutaj jest zdjęcie rolek na których jeżdżę, polecam bo są dobre na początek ;)

Chyba żartujesz...
One nie są dobre ani na początek ani na koniec.

Napisane Jun 29, 2008, 9:08 pm
<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>