Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Szukaj » Rezultaty szukania

<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>
Temat Forum Rozpoczął Posts Trafień
Wolna deskorolka, łożyska? kółka? Sprzęt trox93 20 1
Bujashaka

Bujashaka
powiem tak. co jestem w parku słysze miliony teorii nawet to że jest coś takiego jak truck przedni i tylni (bo maja inaczej skręcone gumki), czy to że tulejki coś dają i inne pierdoły. A jak jest naprawde? Nigdy nie przywiazywalem do tego wagi, nie wiem nawet jaka twardosc maja moje koła, kupuje takie jakie akurat są, łożyska kupuje w miare tanie najczesciej rushe bo po co inne, nie używam tulejek, podkładek pomiedzy kółkiem a nakretka, nie stosuje zadnych smarow po prostu montuje i jeżdże. I wiesz co? Dziwnym trafem z całego parku moja deska najszybciej zapierdala. Moze kwestia tego że lubie szybciej jeździć i są rozjeżdżone, nie wiem. Moze czas nauczyć się jeździć a nie użalać nad sprzętem jak połowa skejcików w Polsce? To właśnie przez tych gamoni ten nasz poziom jest taki słaby. Kiedyś ludzie jeździli na takim sprzecie jaki był, a był o wiele gorszy. I wiesz co? Nikt nie narzekał, oni sie cieszyli ze po prostu wszystko działa i można jeździć. Ty chcesz się odepchnąć i przejechać najlepiej całą ziemie dookoła. Może zacznij od nauki jazdy, nie od wymieniania całej deskorolki bo szbyciej ją sprzedaż na allegro jak inni zajawkowicze tobie podobni (wymiana wszystkich nawet czesci nic ci nie da i uznasz ze to wina deskorolki wiec odechce ci sie jeździć.

Napisane Oct 19, 2014, 7:49 pm
Koniec fb ! Sprzedam szpadyzor1 2 1
Bujashaka

Bujashaka
Po ile rail?

Napisane Jul 9, 2014, 2:51 pm
Ankieta dot. upadków na deskorolce do pracy mgr. Pozostałe KeepOnSkate 2 1
Bujashaka

Bujashaka
Chyba nawet znamy się ze skateparku z Bytomia bo ktoś właśnie zapowiadał że będzie o tym magisterkę pisał. :D Oczywiście wypełniłem.

Jeszcze od siebie dodam, bo nie zauważyłem tego w ankiecie: większość ludzi dłużej jeżdżących na desce ma tendencje do garbienia się. A z tym potem wiążą się niestety przykre następstwa, które po kilku latach jazdy zaczynam odczuwać. :)

I raczej nie byłem tu zbyt pomocny bo jak na swoje 7 lat jazdy z przerwami miałem potworne szczęście i nigdy nic poważnego sobie nie zrobiłem, na siniakach i stłuczeniach się skończyło.

Napisane Mar 15, 2014, 9:48 pm
Meeting Katowice #5 - Meetingi SebMic12 328 1
Bujashaka

Bujashaka
Panowie, może coś w końcu na 2014? :D

Napisane Mar 15, 2014, 9:26 pm
Pilnie potrzebuje pieniędzy i sie wysprzedaje Sprzedam FAFIK3 20 1
Bujashaka

Bujashaka
Jaka cena tych: FlatFace G7D Bearing Wheels - Black kółek?

Napisane Feb 23, 2014, 11:19 pm
BRR WINKLER PETE MITT -spoty Sprzedam Pela92 4 1
Bujashaka

Bujashaka
Podbijam pytanie o rampe! :3

Napisane Feb 23, 2014, 11:07 pm
Air maxy na dechę Pozostałe kamoxcraft 11 2
Bujashaka

Bujashaka
Zyga powiedział(a):
Chyba nigdy nie zrozumiem jak można kupić używane buty. Dla mnie to równie dobrze można chodzić w używanych gaciach.

Bielizna a buty to jednak różnica. Jeśli chodzi o względy higieny.. widziałeś kiedyś buty w lumpeksie? Ja tak. A widziałeś bieliznę? Bo ja osobiście nie. Wnioski wyciągnij sam. Generalnie mam zasadę że kupuje się buty do chodzenia, a gdy kupie nowe to stare biorę na deskę. A jeśli ktoś wystawia na allegro buty które były użyte 10 razy I WIDAĆ TO, nie mają nigdzie otarć i śladów użycia bo np były ściągnięte z wystawy to jaki jest problem? A nawet te z wystawy są wystawione w zakładce używane (a przynajmniej tam na nie często trafiałem). Wiadomo że nie kupi się butów od których wali na kilometr. Ale jeśli jest to kwestia tylko tego że ktoś je przymierzył, są powystawowe lub mają jakąś wadę fabryczną to nie widzę przeciwwskazań. W szczególności na deskę. A nawet kupując buty w skateshopie nie dostajesz zupełnie nowej pary - przed tobą każdy może wejść z grzybicą i je zmierzyć. A nawet gdy leżą długo może to zrobić kilka osób. :)

Napisane Jan 6, 2014, 9:10 pm
Bujashaka

Bujashaka
Zazwyczaj na deskę bierze się już schodzone buty, mało znam osób które kupują je specjalnie do jazdy. Proponuje poszukać czegoś używanego na allegro w rozsądnej cenie lub z drobnymi defektami (co przeszkadza lekkie przebarwienie podczas jeżdżenia? :o ). Ostatnio widziałem właśnie nowe vansy z dwoma małymi plamkami i cena spadła z 220 na 60. Żeby nie było że info z dupy to tu masz kilka przykładów:
http://allegro.pl/vans-off-the-well-us-10-eur-43-i3844036372.html
http://allegro.pl/vans-buty-sportowe-r-43-i3851360764.html
http://allegro.pl/vans-buty-sportowe-r-42-us-9-i3839862904.html

Może akurat ten model niekoniecznie na deskę, po prostu ostatnio oglądałem je z ciekawości i natknąłem się na różne okazje. Naprawdę, warto poszukać a nie pakować pieniądze w jakieś Air Maxy. Swoją drogą jak dla mnie są one obrzydliwe czy oryginalne, czy te do których podałeś link ale o gustach się nie dyskutuje, prawda?

Napisane Jan 4, 2014, 12:23 am
Ile warte? Sprzęt trokerspl 2 1
Bujashaka

Bujashaka
Blat - to głównie zależy od tego w jakim jest stanie i ile leżał. Czasem deska może być w ogóle niekatowana, ale przez to że leży już parę lat jest krucha i złamie się po pierwszym skoku. Tu też dużo zależy od twojej uczciwości - jeśli trzymałeś ją blisko kaloryfera, jeździłeś często w deszczu, nie szanowałeś to zejdź z ceny bo ktoś wyda kupę kasy i się rozczaruje. Sam oszacuj tutaj cenę w zależności od tego za ile ją kupiłeś, w jakim jest stanie i jak długo leży.

Co do tych amoków - sam niedawno kupiłem set ze speed demonsa (ta sama półka cenowa) gdzie były trucki, kółka i łożyska, prawie nieużywane do tego gratis nowe gumki, talerzyki, komplet śrub i podkładek . Całość 100zł. Więc myślę że więcej niż 60-70 nie możesz wymagać a i tak raczej jeśli są ślady użytkowania to powinieneś je puścić za ok 50zł.

co do kółek, nie mam pojęcia ale generalnie set kółka + łożyska używane to 30-45 zł.

Nie widzę zdjęć dlatego zrobiłem ci to bardziej opisowo.

Napisane Jan 6, 2014, 9:02 pm
Kryty Skatepark dla Kalisza !! Miejscówki ernest12338 5 1
Bujashaka

Bujashaka
like są dla was energią? Jak dla mnie to bez sensu. Zacznijcie działać tam, gdzie coś można zdziałać. Urząd miasta, towarzystwa wspierające deskorolkę jak np Green, lokalne skateshopy i lokalni riderzy. A energia do dalszej realizacji powinna pochodzić z zajawki do deskorolki, nie z facebooka. Chyba że zależy wam tylko na tym by pokazać znajomym że jesteście wielkimi działaczami i trzeba wam kliknąć like.

Poza tym co do tych wszystkich waszych ankiet, petycji i innych pierdół. Jeżeli w Kaliszu ma powstać skatepark to jest to inwestycja dla użytku mieszkańców tego miasta, jego okolic i przyjezdnych. To teraz pomyśl czy jakiegokolwiek urzędasa ruszy to że 100 osób z różnych miast Polski, które nawet nie przyjadą do tego skateparku kliknęło wam like? Moim zdaniem nie. I czy jakikolwiek urzędas uwzględni taki wydatek w budżecie z powodu kilku osób z całej Polski? No właśnie. Działajcie lokalnie, róbcie te petycje lokalnie, wśród mieszkańców a na pewno coś z tego będzie.

Pozdrawiam i życzę sukcesów! Ale nie tędy droga...

i mógłbym tego posta wkleić do każdego innego tematu, których dziennie powstaje milion ale po co skoro i tak będą powstawać? To jak walka z wiatrakami...

ps. żeby nie było że najeżdżam na takie grupy na facebooku. To jest dobre bo można zebrać ludzi z Kalisza w jednym miejscu, razem ustalać szczegóły itp. Ale prosić resztę świata o pomoc? To nic nie da. Czy tam będzie 1 like czy 6mln, to i tak tylko strona na której może z 20 osób ustawi się na spotkanie z prezydentem a pozostałe 20 dowie się co z niego wynikło. Szkoda czasu na reklamowanie lepiej nagłośnić sprawę LOKALNIE.

Napisane Jan 4, 2014, 2:14 pm
<< poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >>