Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Wiara -To w co wierzymy ,dlac...

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Wiara -To w co wierzymy ,dlaczego...., wstęp na własną odpowiedzialność
Kropas2

Kropas2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kropas2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Założyłem ten temat bo coraz gorętsza dyskusja wynikła na komunikatorze na temat religi ,a dokładniej religii Chrześcijańskiej... wypowiedzcie się tutaj co sądzicie o Wierze ( swojej ,innych ) w Boga ,siły przyrody itp....

Krova Prosił o nie zaśmiecanie Komunikatora tematem Religii więc tutaj możecie swobodnie wyrazić swoje myśli ,spostrzeżenia i uwagi...

edit Zyga
pozwolę sobie dodac że liczę iż nie bedzie tu głupich kłótni tylko dyskusja

wszystkich którzy mogą się obrazić proszę dalej nie czytać

pozostałym przypominam że konstytucja gwarantuje wam to że możecie sobie wierzyć w co wam sie tylko podoba i nie musicie nikomu mówić co to jest ;)

Napisane Jun 17, 2006, 11:19 pm Ostatnio edytowane Jun 18, 2006, 2:10 pm przez Zyga
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to swiernalxxx zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bóg istnieje-mojew zdanie...jak ktoś ma inne możemy pokonfrontować

Napisane Jun 17, 2006, 11:21 pm Ostatnio edytowane Jun 17, 2006, 11:23 pm przez swiernalxxx
elsajan

elsajan

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elsajan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Katolicy sa oklamywani tyle powiem

Napisane Jun 17, 2006, 11:23 pm
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to swiernalxxx zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

elsajan dlalaczego?
ja nie czuje sie okłamywany...

Napisane Jun 17, 2006, 11:24 pm
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bog istnieje. i na pytanie :po co wierzyc"? odpowiem wam. Najwazniejsze jest ludzkie szczescie- jest sensem zycia- a Bog pomaga nam w jego osiagnaniu? zapytacjie jak? nie wiem to juz tajemnica boska - ktorej nie znamy , co jest elementem naszej religii.

boczku

boczku

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to boczku zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to ze Bóg jest możliwe. ale niewierze jakos w jego mozliwosci, ze moze tym wszystkim sterowac.Jak Bóg moze byc moim Panem? Panem samego siebie jestem ja, przeciez to ja decyduje kim chce byc i co chce w zyciu robic.wogole jakos to wszystko co slysze na te tematy mnie nie przekonuje.  jezeli chodzi o innych, co wierza i wyznaja Boga to szanuje ich poglady. ale nie musze byc taki jak inni.  pozdro:)

antichrist

antichrist

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to antichrist zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiara, to energia, specyficzna energia… Dlatego staram się szanować wszystkich wierzących w cokolwiek. Pomimo tego, że sam nie wierzę, i staram się nie wierzyć w nic (to taka anty energia, anty cząsteczka), to widzę ile ludziom daje wiara…

Napisane Jun 17, 2006, 11:25 pm
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Wyświetl posty

boczku.On jest Twoim Panem w tym sensie ,że Cie stworzył, i dał Ci wolną wolę,ale ostatecznie to On decyduje o sprawach

Napisane Jun 17, 2006, 11:26 pm
arekskate

arekskate

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arekskate zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie rozumiem ludzi, którzy sprzeczają się, że Boga nie ma. Myślą, że ich opuścił, bo np. nie udał im się sprawdzian, a modlili się wcześniej, albo poważniejszy przypadek: śmierć kogoś z bliskich. Bóg często wystawia nas na próbę, chce zobaczyć, czy mimo ciężkiego życia nadal w niego wierzymy. Ja sam nie jestem idealny i często też takie myśli przychodziły mi do głowy. Ale zawsze pocieszam się, że tam na końcu tej krętej drogi życia jest złota brama. To jest jak odpoczynek po pracy, jak lekarstwo dla bólu. Ja staram się praktykować moją religię, co też nie zawsze wychodzi. Ale w Boga wierzyłem zawsze i zawsze będę wierzył, nawet jeśli życie będzie stawiało przedemną wiele przeszkód. I wiem jedno: modlitwa napewno pomaga, przekonałem się już o tym nie raz. Ale nie taka modlitwa, że powiemy tylko wyuczoną regułkę i nie włożymy serca w modlitwę.
To takie małe moje kazanie :)

Pamniętajcie: W niebie jest wielka impreza, na którą trzeba się dostać!!  Pozdrawiam, dobry przekaz :P

Pozdro System

Napisane Jun 17, 2006, 11:27 pm Ostatnio edytowane Jun 17, 2006, 11:30 pm przez arekskate
czuji23

czuji23

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to czuji23 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hmmm... Przepraszam jezeli kogos obrarze ale: Moim zdaniem Boga nie ma, ale byl Jezus przez co swiadcza stygmaty (czy jakos tak:P)

Napisane Jun 17, 2006, 11:27 pm
dzaga90

dzaga90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dzaga90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kazdy w cos wierzy...aczkolwiek wiara w Boga mysle ze jest potrzebna...kto stworzyl siwat i dal nam wolna wole?! kto stworzyl pierwsych ludzi dzieki ktorym teraz my tu jestesmy?! zreszta mysle ze kazdy kiedys na wlasne oczy sie przekona o istnieniu...

Napisane Jun 17, 2006, 11:28 pm
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Wyświetl posty

czuji23 powiedział(a):
Hmmm... Przepraszam jezeli kogos obrarze ale: Moim zdaniem Boga nie ma, ale byl Jezus przez co swiadcza stygmaty (czy jakos tak:P)

to sie wiedzą popisałeś.
jeżeli był Jezus,to równoznaczne z tym jest to że Bóg istnieje...

Napisane Jun 17, 2006, 11:29 pm
boczku

boczku

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to boczku zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

swiernalxxx powiedział(a):
boczku.On jest Twoim Panem w tym sensie ,że Cie stworzył, i dał Ci wolną wolę,ale ostatecznie to On decyduje o sprawach
w boga nie wierzylem wczesniej, nie przestalem wierzyc dlatego ze zle sprawdzian mi poszedl. a jezeli chodzi o stworzenie. zrobili to moi rodzice:)  nie Bóg, go nie ma.    tyle..

Napisane Jun 17, 2006, 11:31 pm
antichrist

antichrist

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to antichrist zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nikt z ludzi, nie jest w stanie powiedzieć wiele o Wszechświecie, ponad to ,co doniosą mu teleskopy. Nikt z ludzi nie jest w stanie powiedzieć więcej niż wiedza zebrana dotychczas. Nikt z ludzi nie jest w stanie nie powiedzieć, co będzie jutro.
Tylu ludzi mówi o bogu.

Jest to tylko poezja o stwórcy, o pragnieniu początku, o bogu

Napisane Jun 17, 2006, 11:32 pm
Kropas2

Kropas2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kropas2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

czuji23 powiedział(a):

Aleś powiedział... Stygmaty :D to jeden z cudów...

Jezus Jest synem Bożym ,odniósł on główną rolę w zbawieniu nas od grzechów około 1975 lat temu...

Bóg dał nam wolna wolę więc robimy co chcemy lecz on również podpowiada nam przez nasze myśli... np. Nie pij za dużo... nie pal Mariuany :P strzeże nas od złego... to takie lajtowe wytłumaczenie ;P

Pozdro
Pamiętajcie jesteśmy POkoleniem JP II który był takim wspaniałym człowiekiem i tyle zrobił dla Ludiz na całym śwecie... nie był on tylko suchym pośrednikiem miedzy ziemią a niebem który zsajmuje się tlyko papierami ,dokumentami dotyczącymi wiary ,dogmatów itp.
Był on Piotrem Ludu... angażował się w sprawy codzienne...problemy społeczne...często je rozwiązywał... miał na to siłę dzięki modlitwie i Wierze.... Bóg dawał mu siły aby Kierował Ludem ku Nawróceniu i pogłębieniu swojej wiary...
Bądźcie mocni w Wierze w cokolwiek wierzycie niech to będzie wiara Pozytywna...

Napisane Jun 17, 2006, 11:37 pm
Mufin

Mufin

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Mufin zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bog Budda Jechowa Satan nazywajcie se ich jak chcecie jednak bez wiary czlowiek by nie przezyl.Wszystkie wiary sa podobne choc tylko nazwy bogow sa rozne maja pisma i zasady ktorych sie trzymaja nawet filozofia zycia jest taka sama jezeli umierasz idziesz do lepszego zycia tak zwane zycie po zyciu chrzescijannie ida do nieba satanisci ida do piekla gdzie uwazaja ze beda szczesliwi z satanem za to hindusi wierza w renkarnacje czyli przemieszczanie sie dusz z innego ciala do drugiego np. jezeli jestes czlowiekiem w nastepnytm zyciu bedziesz zlota rybka czy innym zwierzeciem albo roslina zli natomiast na odwrot zyja gorzej lub tez sa skazani na tulaczke. Wszystkie wiary kierowane sa do tego samego kazda wiara ma znaki np chrzescijanie maja krzyz na ktorym wisial jezus.
dobra troche sie rozpisalam ;)

Napisane Jun 17, 2006, 11:38 pm
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Wyświetl posty

sataniści idą do piekła.
właśnie,każda religia tak twierdzi.Błędne myślenie polega na tym ,że oni myślą ,że w piekle będą rządzić,a nie dopuszczają do siebie myśli o potępieniu.
skoro doszliśmy do tego,że istnieje piekło,równoważnie z piekłem szatan.
a jeśli szatan to musi istnieć Bóg.

Napisane Jun 17, 2006, 11:41 pm
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddamaszk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie wiem czy wierze... ale chyba nie... a jezeli bog istnieje to jest jeden pod innymi nazwami w kazdej religi.

Napisane Jun 17, 2006, 11:55 pm
Agatka_M_

Agatka_M_

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Agatka_M_ zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

fajne rozwazania tu wykminiliscie... a ja powiem jak jest ze mna... Wierze, bo tak jest wygodniej :)...

Ludzie, ktorzy pisza, ze nie wierza w Boga... a w co wierzycie? (wiem, ze wiara wychodzi od samego siebie, a nei jak ktos Ci cos uswiadomi, ale musze pozadawac takie pytania). Zastanowcie sie jak pracuje nasze cialo, ciało ludzkie...Kazda komorka, kazdy milimetr naszego organizmu doskonale wspolpracują, nie ma zadnych awarii samych w sobie. (Jedynie ataki zewnetrznych czynnikow). Czy mimo to uwazacie, ze cialo ludzkie powstalo z niczego/z przypadku/ wielkeigo wybuchu/itp. Ze nie musialo ono byc skonstruowane przez Osobe Doskonałą (Boga), wspaniałego architekta wszechswiata?
Albo co sadzicie, co dzieje sie z nami po smierci? nic na nas nie czeka? Nasze zycie konczy sie razem ze smiercia? Jezeli tak, to albo jestescie wegetarianinami(gorąco polecam, bo sama jestem) albo jestescie bez serca i zabijacie zwierzeta z mysla, ze tak one zakonczyly swoje zycie,tylko po to, abyscie mogli sie najesc...
Kto dotrwal do konca tym gratuluje :)

Napisane Jun 18, 2006, 12:01 am
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A mnie sie po uszach obiła na tym forum że Ccytuję
Cytuj:
Bóg to legenda
...To był tylko cytat ja nic nie sugeruje ;] A wg. mnie Bóg istnieje,ale z czasem mam coraz większe wątpliwości w to ;]

Napisane Jun 18, 2006, 12:06 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja