Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Graffiti » wasze odczucia

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
wasze odczucia, czyli dzielmy się doświadczeniem
3element

3element

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 3element zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ponieważ każdy rajter ma problemy z pieniążkami, bo zawsze jest za mało hajsu na puchy, proponuje  wspólnymi siłami dojśc do najlepszych rozwiązań ekonomicznych odnośnie  eksploatacji dobra jakim sa keny tudzież kapy.

do zalożenia temtu skłoniły mnie wnioski wyciągnięte na podstawie weloletnich badań oraz doświadczeń;] mianowicie:

1. żółte bleki słabo kryją (easter yellow-maskra, sulphur-wygląda dokładnie jak dekolak, wodnisty pomimo wielkrotnego strząchania, yellow..)

2. niektóre kolory z katalogu (bleka) są kolorami wrednymi tzn. niewiem jak zostały zrobione, ale teoretycznie powinny pasować do innych (porównując je na sucho w katalogu), a na ścianie okazują się kompletnym niewypałem i wyglądają jakby ktoś malował sosem naprzykład.. bądź innym produktem spożywczym. (savanna w katalogu i na donucie przyjemna zieleń khaka, a farba koloru kupy własciwej - nigdy więcej, hazle-podobnie)

3. clockwork orange-jak decydujecie się na pomarańczowy to lepiej halloween, bo ten ma jakiś mydlany odcień i jest znacznie mniej wyrazisty niż w katalogu i na donucie.

4. niewiem czy trafiłam poprostu na taką partie ale miałam kilka puch koloru aqua i stwierdzam że dziadowsko zapychają kapy (cześciej niż inne) pomimo ze są wybitnie dobrze strząchnięte (a szkoda bo git kolor)

5. słabo strząchnięte puchy zapychają kapy częściej (to wie kazdy głupi, ale na wszelki wypadek;))

6. wypełnianie fatem to zbrodnia, zużywa się 3 razy farby więcej.

7. skiny cap black (w moim mniemaniu) jest beznadziejny, nie daje całkiem zwartej linii.

8. zamiast czarnego dobrze jest używać king konga albo forest night czy onyxa, hunter green, albo blue velvet. niby róznica jest minimalna, ale jednak całość pracy wygląda inaczej. czerń nie jest taka płaska.

9. hiszpańskie hardkory (te z donutem wytłacznym) kryją git i sa bardzo wydajne, wydaje mi się ciśnienie mają większe niż bleki.

10. niemieckie hardkory (miałam te same kolory z hiszp i niem) są szczochami zapuszkowanymi w porównaniu do hiszp. kryją znacznie słabiej a niektóre zapychają końcówy jak dziady

Napisane Aug 4, 2006, 11:24 am Ostatnio edytowane Aug 4, 2006, 11:32 am przez 3element
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

11. *Dekiel -niezawodny ! na softach z deklem da się wymalować wszystko (:

*czym jest Dekiel?
Wykonanie:
Dekiel wykonujemy samemu by uzyskać przy malowaniu efekt cieniutkich kresek co ważne płynnych- których nie uzyskamy przy  skinnach z rurką przez ciśnienie i brak swobody ruchu. Z hmm.. 'nakładki' ? na puche czyli tej górnej ściąganej cześci. No więc całość dekla/nakładki  od góry przecinamy na pół zostawiając tylko ok. 1 cm od dołu/spodu, a nastepnie z jednej strony ''wycinamy'' sobie środek tak, że w rezultacie po jednej stronie zostanie nam tylko obręcz umożliwiająca dalej nakładanie go na puche. Nastepnie KONIECZNIE  (by farba mogła się wydostawać)  na wysokości capa ''wycinany/drązymy'' sobie idealnie okrągłą dziórkę (:  średnica jej im szersza tym będziemy uzyskiwać kreski grubsze... w jednym deklu możemy sobie wykonać kilka dziórek różnej srednicy przez co potem wystarczy tylko 'przesuwać' sobie cap by uzyskać inną kreske...
W rezultacie kreska jest- jaką sobie zazyczysz.
Minusy i rady:
1. Przy uzywaniu dekla radze mieć nie za gruby cap bo farba, która się nie wydostaje przez dziórkę zbiera nam się w środku i trzeba ją regularnie bokiem sobie wylewać- ciągłe wylewanie farby to chyba jedyny taki defekt bo łatwo się ubrudzić- ale nie można o tym zapominać!
2. Przyda się też szmatka, którą na bieząco przecieramy to co scieknie/wycieknie/przecieknie  pozwoli zachować estetyke ogółu i zaoszczedzi skrobania i moczenia tego co zaschnie no i jak zamuli się otwór to też go wygodniej na mokro potraktować.
3. Podkładanie sobie np. gazety przy ścianie pod puche by nie zachlapać sobie broń boże tego co niżej- przydaje się taaa...
4. Owtory/dziórki mają być cały czas czyste (bez zbełtanej farby na obrzezach/zapchań itp.)
5. ...no i żeby zawsze cap był równolegle do dzióry/otworu/wylotu na deklu...

Do dopieszczania i zabawy w szczegóły jak dla mnie to poezja!
polecam

Napisane Aug 4, 2006, 3:01 pm Ostatnio edytowane Aug 4, 2006, 3:06 pm przez wRiTer_Ka
3element

3element

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 3element zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no to jest git patent, troche syfiasto się tym robi i serce mnie boli jak wylewam hektolitry farby ale  jest mega dokładnie! koniecznie w rekawiczkach!

Napisane Aug 4, 2006, 4:27 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

3element powiedział(a):
no to jest git patent, troche syfiasto się tym robi i serce mnie boli jak wylewam hektolitry farby ale  jest mega dokładnie! koniecznie w rekawiczkach!

hehe no racja ^^
rękawiczki, szmatka i jedziesz!
widze, że my to sie tu jednak rozumiemy...

Napisane Aug 4, 2006, 4:33 pm
ZEcrew

ZEcrew

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ZEcrew zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wRiTer_Ka powiedział(a):
11. *Dekiel -niezawodny ! na softach z deklem da się wymalować wszystko (:

*czym jest Dekiel?
Wykonanie:
Dekiel wykonujemy samemu by uzyskać przy malowaniu efekt cieniutkich kresek co ważne płynnych- których nie uzyskamy przy  skinnach z rurką przez ciśnienie i brak swobody ruchu. Z hmm.. 'nakładki' ? na puche czyli tej górnej ściąganej cześci. No więc całość dekla/nakładki  od góry przecinamy na pół zostawiając tylko ok. 1 cm od dołu/spodu, a nastepnie z jednej strony ''wycinamy'' sobie środek tak, że w rezultacie po jednej stronie zostanie nam tylko obręcz umożliwiająca dalej nakładanie go na puche. Nastepnie KONIECZNIE  (by farba mogła się wydostawać)  na wysokości capa ''wycinany/drązymy'' sobie idealnie okrągłą dziórkę (:  średnica jej im szersza tym będziemy uzyskiwać kreski grubsze... w jednym deklu możemy sobie wykonać kilka dziórek różnej srednicy przez co potem wystarczy tylko 'przesuwać' sobie cap by uzyskać inną kreske...
W rezultacie kreska jest- jaką sobie zazyczysz.
Minusy i rady:
1. Przy uzywaniu dekla radze mieć nie za gruby cap bo farba, która się nie wydostaje przez dziórkę zbiera nam się w środku i trzeba ją regularnie bokiem sobie wylewać- ciągłe wylewanie farby to chyba jedyny taki defekt bo łatwo się ubrudzić- ale nie można o tym zapominać!
2. Przyda się też szmatka, którą na bieząco przecieramy to co scieknie/wycieknie/przecieknie  pozwoli zachować estetyke ogółu i zaoszczedzi skrobania i moczenia tego co zaschnie no i jak zamuli się otwór to też go wygodniej na mokro potraktować.
3. Podkładanie sobie np. gazety przy ścianie pod puche by nie zachlapać sobie broń boże tego co niżej- przydaje się taaa...
4. Owtory/dziórki mają być cały czas czyste (bez zbełtanej farby na obrzezach/zapchań itp.)
5. ...no i żeby zawsze cap był równolegle do dzióry/otworu/wylotu na deklu...

Do dopieszczania i zabawy w szczegóły jak dla mnie to poezja!
polecam

nO nO nO cO zA mC gAjWeR (____ wie jak sie to pisze)
niE nO pOmysŁoWe tO jESt mYśLe cO zrObiĆ z tĄ fArBą cO wYciEkA
jAk wYmYśLe tO nApIsZe a tEn pOsT aUtoRki tEmaTu DaĆ dO dZiaŁu artykuły(dla beginerrów)
PoZdRoooOOO DlA wRiteRóW i Writer_eK
graFFiTi  4 eVer (dla Matihoodow: Na zawsze) 

Edit wRiTer_Ka:
prosze pisz nOrMaLniE ?

Napisane Aug 4, 2006, 8:55 pm Ostatnio edytowane Aug 4, 2006, 9:06 pm przez wRiTer_Ka
ZEcrew

ZEcrew

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ZEcrew zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

#12 Przy malowaniu srebra najpierw robimy srebrny szkic. Wypełniamy go srebrem. trzeba na to "zażucić" czarny kontur no i tu zaczyna sie problem gdyż odrazu po srebrnym wypełnieniu "zażucamy"czarny kontur który wsiąka  w srebrną farbe dlatego (gdy jest czas) polecam po wykonaniu srebrnego wypełnienia pobawić sie fonem albo poosłuchać mp3 albo zrobic sobie spacer na jakieś 20 minut by srebrna farba całkowicie wyschła dzięki temu unikniemy nakładania konturu czarnego trzy albo cztery razy czarne linie bedzie trzeba zrobic 1 albo 2 razy jest to duuuza oszczednosc czarnej farby

Napisane Aug 5, 2006, 11:30 am Ostatnio edytowane Aug 5, 2006, 3:31 pm przez ZEcrew
3element

3element

Member
Wyświetl posty

owszem, chyba ze ciągniesz lajny bitexem, on nie wsiąka:D

mtn black vs. gold

bleki są tańsze i to jest ich zasadnicza zaleta! (dlatego zawsze zamawiam bleki, tylko pare goldów w życiau miałam..)
goldy sa bardziej wydajne
goldem można pociągnąć mega cienkie kreski (niemalże jak z dekla)
cap  na goldzie chodzi fajniej, subtelniej, ten system regulacji ciśnienia jest lepszy
goldy mają lepiej opracowaną palete kolorów, niektóre są git naprawde a nie mają odpowiedników  bl czy hardcore

malowaliście może kiedyś żółtymi goldami? tez kryją tak dziadowsko jak bleki?

Napisane Aug 5, 2006, 7:05 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

3element powiedział(a):
owszem, chyba ze ciągniesz lajny bitexem, on nie wsiąka:D

...własnie bitex fajna rzecz co prawda nie jest to nawet farba lecz środek do konserwacji sliników i podwozi ^^' ...strasznie ścieka, zatyka się...bruuuuudzi...no ale do srebna przy bombie to lajcik...

3element powiedział(a):

...malowałam jasnymi blekami  i nawet, nawet...powiem Ci nie było aż tak tragicznie...no ale żeby wyszło jednolicie no na pojedyńczym kryciu się nie da...albo ja nie umiem? :P

Napisane Aug 5, 2006, 7:47 pm
3element

3element

Member
Wyświetl posty

nie chodzi o jasność farby, grashopper albo april green kryją git chociaż sa megajasne, jaśniejsze od niektórych żótych (sulphur, yellow, kicking yellow), które kryją  dziadowsko

Napisane Aug 5, 2006, 9:47 pm
estar

estar

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to estar zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Powiem że Melon Yellow w bleku jest całkiem całkiem...jednak zeby bylo jednolicie to jednym kryciem sie nie da

Napisane Aug 6, 2006, 8:34 pm
soltys

soltys

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soltys zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ZEcrew powiedział(a):
#12 Przy malowaniu srebra najpierw robimy srebrny szkic. Wypełniamy go srebrem. trzeba na to "zażucić" czarny kontur no i tu zaczyna sie problem gdyż odrazu po srebrnym wypełnieniu "zażucamy"czarny kontur który wsiąka  w srebrną farbe dlatego (gdy jest czas) polecam po wykonaniu srebrnego wypełnienia pobawić sie fonem albo poosłuchać mp3 albo zrobic sobie spacer na jakieś 20 minut by srebrna farba całkowicie wyschła dzięki temu unikniemy nakładania konturu czarnego trzy albo cztery razy czarne linie bedzie trzeba zrobic 1 albo 2 razy jest to duuuza oszczednosc czarnej farby

Do tego dożuciłbym jeszcze że jak wypełniacie srebrem to najlepiej capem fatcap white pink (gruba krecha). A co do tej czarnej lini na srebrze to polecam Mtn Terror Black, bo srebro ją tak nie wciąga jak normalną czarną Mtn Black.

Mtn Black Purple Rain, niezły kolor, nie jest bardzo ostry ale nie jest ciemny, nie ma jakichś problemów (jak ktoś tu wymienił wcześniej zatykania capa).

I taki bonus :D Flamy jasne można używać wszędzie, zależy od gustu ale ja osobiście polecam ciemne jakoś lepiej wchodzą w oko :D

Napisane Aug 7, 2006, 8:26 am
estar

estar

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to estar zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja tam wole wypełniać NY fat capem.. robi kreseczke w sam raz... kiedys lubialem pinka ale to na platinumce robi chyba 10 cm kreske i zżera whuj farby

Napisane Aug 7, 2006, 12:37 pm
soltys

soltys

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soltys zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

estar powiedział(a):
Ja tam wole wypełniać NY fat capem.. robi kreseczke w sam raz... kiedys lubialem pinka ale to na platinumce robi chyba 10 cm kreske i zżera w***** farby

Czy ja wiem czy zżera tyle farby, według mnie to kwestia gustu.

Napisane Aug 7, 2006, 12:45 pm
romek-ziomek

romek-ziomek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to romek-ziomek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A co do dekla, to jest to zajebisty wynalazek :D

Napisane Aug 8, 2006, 1:42 pm
estar

estar

Member
Wyświetl posty

romek-ziomek powiedział(a):
estar powiedział(a):
Ja tam wole wypełniać NY fat capem.. robi kreseczke w sam raz... kiedys lubialem pinka ale to na platinumce robi chyba 10 cm kreske i zżera w***** farby

CO?? :w00t:

Przecież Farby w cholere schodzi! Już nigdy nie będe wypelniac Fat'em - tylko dodaatki jak coś!

Zamknij morde i przeczytaj jeszcze ze 3 razy co napisałem , jak juz zrozumiesz to spierdalaj i sie nie odzywaj

Napisane Aug 8, 2006, 2:31 pm
ZEcrew

ZEcrew

Member
Wyświetl posty

3element powiedział(a):

Żółty jest najbardziej delikatnym kolorem, jako jedyny nie przestrzega standardów krycia Montany, dlaczego?
Tak, masz rację. Żółty jest najtrudniejszy do uzyskania w związku z niebezpiecznymi składnikami. W pierwszej połowie lat 90 można było znaleźć dobry żółty na rynku ponieważ wszystkie pigmenty były standardowe. Ale ten pigment był szkodliwy dla zdrowia. Prawo się zmieniło i producenci pigmentu zaczęli produkować nowy barwnik który nie zawierał szkodliwych składników, ale nie dawał już takich rezultatów. Możliwe jest kupienie pigmentu, który kryje lepiej, ale musiałoby być zaznaczone, że puszka zawiera niebezpieczne składniki. To normalne w przemyśle, ale nie dobre dla rynku artystycznego takiego jak nasz. Ciągle rozwijamy pomysły aby znaleźć idealny żółty z barwników jakie posiadamy. W każdym razie jest dużo żółtych kolorów naszej marki które już są dobre.

Fragment wywiadu z przedstawicielem hiszpańskiej montany. Wiem chyba znalazłem odpowiedz na twoje pytanie :D ;)

Tutaj szkopska odpowiedz na to samo pytanie :) !!

Żółte barwniki pokrywają bardzo źle i im ładniejszy tym mniej pokrywa. Jedyna szansa by żółty krył jest w ołowianych barwnikach które lepiej kryją. Ale pracujemy nad farbą która sprawi, że nawet żółty będzie dobrze krył bez barwików z zawartością ołowiu. Mam nadzieję, że pod koniec 2004 osiągniemy rezultaty!

Napisane Aug 8, 2006, 4:58 pm Ostatnio edytowane Aug 8, 2006, 5:10 pm przez ZEcrew
szark

szark

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to szark zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

skoro już jesteśmy w temacie farb i ich krycia to powiem tak:
nie warto kupować
- pastelowej różowej monatny hardcore nie pamiętam jaki ma numerek ale chodzi mi o jasną pastelową i jedyne co jest w stanie pokryć to kartka..
-fluora w kolorze kurteczki pana policjanta bo też siada jakby bardzo chciała, a nie mogła
[odrazu mówie, że możliwe, że ja miałam pecha do nich. w każdym razie nie zanosi sie na to, żebym jeszcze kiedyś te kolory testowała]

to czego jeszcze nie należy robić to wciskanie banana na mołotowa.
efekt: puszka samodzielnie miotająca farbą, a banana sie ciężko ściąga :hmm:

w ogóle jesli już jesteśmy przy mołotovie boski okazuje się pink fat ;] amen!

Napisane Aug 10, 2006, 2:21 pm
ZEcrew

ZEcrew

Member
Wyświetl posty

BIały podkład golden fat cap na puszce i kazda farba pisze cacy !! :)

Napisane Aug 10, 2006, 3:38 pm
3element

3element

Member
Wyświetl posty

montany hardcore różowe kryją git, ale hiszpańskie! te z wytłaczanym donutem, niemiecki kryją jak szczochy totalne.

Napisane Aug 14, 2006, 1:49 pm
dani997

dani997

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dani997 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

sóyszałem ze to sprawia sie kozacko ja juhs nie maluje ale jesszcze keidys wruce i napewno sprubuje;p<LOL> baku baku

Napisane Aug 14, 2006, 3:49 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja