Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Graffiti » wasze odczucia

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
wasze odczucia, czyli dzielmy się doświadczeniem
3element

3element

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 3element zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ponieważ każdy rajter ma problemy z pieniążkami, bo zawsze jest za mało hajsu na puchy, proponuje  wspólnymi siłami dojśc do najlepszych rozwiązań ekonomicznych odnośnie  eksploatacji dobra jakim sa keny tudzież kapy.

do zalożenia temtu skłoniły mnie wnioski wyciągnięte na podstawie weloletnich badań oraz doświadczeń;] mianowicie:

1. żółte bleki słabo kryją (easter yellow-maskra, sulphur-wygląda dokładnie jak dekolak, wodnisty pomimo wielkrotnego strząchania, yellow..)

2. niektóre kolory z katalogu (bleka) są kolorami wrednymi tzn. niewiem jak zostały zrobione, ale teoretycznie powinny pasować do innych (porównując je na sucho w katalogu), a na ścianie okazują się kompletnym niewypałem i wyglądają jakby ktoś malował sosem naprzykład.. bądź innym produktem spożywczym. (savanna w katalogu i na donucie przyjemna zieleń khaka, a farba koloru kupy własciwej - nigdy więcej, hazle-podobnie)

3. clockwork orange-jak decydujecie się na pomarańczowy to lepiej halloween, bo ten ma jakiś mydlany odcień i jest znacznie mniej wyrazisty niż w katalogu i na donucie.

4. niewiem czy trafiłam poprostu na taką partie ale miałam kilka puch koloru aqua i stwierdzam że dziadowsko zapychają kapy (cześciej niż inne) pomimo ze są wybitnie dobrze strząchnięte (a szkoda bo git kolor)

5. słabo strząchnięte puchy zapychają kapy częściej (to wie kazdy głupi, ale na wszelki wypadek;))

6. wypełnianie fatem to zbrodnia, zużywa się 3 razy farby więcej.

7. skiny cap black (w moim mniemaniu) jest beznadziejny, nie daje całkiem zwartej linii.

8. zamiast czarnego dobrze jest używać king konga albo forest night czy onyxa, hunter green, albo blue velvet. niby róznica jest minimalna, ale jednak całość pracy wygląda inaczej. czerń nie jest taka płaska.

9. hiszpańskie hardkory (te z donutem wytłacznym) kryją git i sa bardzo wydajne, wydaje mi się ciśnienie mają większe niż bleki.

10. niemieckie hardkory (miałam te same kolory z hiszp i niem) są szczochami zapuszkowanymi w porównaniu do hiszp. kryją znacznie słabiej a niektóre zapychają końcówy jak dziady

Napisane Aug 4, 2006, 11:24 am Ostatnio edytowane Aug 4, 2006, 11:32 am przez 3element
Laskaa1

Laskaa1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Laskaa1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

lepiej zostawic sobie na farby niz kupic ciuchy to moje zdanie

BOMBING BOMBING BOMBING

TORA TORA TORA

Napisane Feb 27, 2007, 9:49 pm
matihood

matihood

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matihood zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mhm... jak robimy na nielegalu paro warstwowe (kolorowe) szablony to przed każdą warstwą należy odczekać ok. 5 min.

Z doświadczenia wiem że (a chyba to każdy wie) trzeba jak najdalej się da (ale tak aby farba kryła) trzymać puche z capem od szablonu - ładniej kryje.

Ostatnio robił dwukolorowy szablon - znaczy robiłem tło czarną MTN BLACK (NIEM.) formatu ok. a4-a3 i odrazu nałożyłem szablon i napryskałem białą MTN ALIEN (HISZP.) ... efekt na jutrzejszy dzień - niezapomniana mieszanka  :stare: !

Co do srebra+czarny kontur - czy w przypadku MTN NITRO 2G (pierwsza generacja poszła w pizdu) też będzie trzeba odczekać ?

Niemieckie są mega dupne (no może niektóre ciemne mogą być)... mają ładne zielone i pare niebieskich ale opróćz tego to dupa... mam banana yellow - zapycha się, trzeba długo trząść aby się rozmieszało i wiórki lecą przy nroamlnym malowaniu  :rolleyes: a z innymi blackami jak ? No tak że zawsze po malowaniu aby zaoszczędzić na końcówkach odwracam do góry nogami can'a i pryskam aż przestane farba lecieć... przy owym niemieckim gównie zawsze wiury lecą i zapychają...

Napisane Apr 9, 2007, 2:52 pm Ostatnio edytowane Apr 9, 2007, 2:57 pm przez matihood
TraneHomer

TraneHomer

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TraneHomer zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dobra ludzie tyle gadania o mnt hiszpanskich, niemieckich i innych ale jak je rozruznic bo dokonca nie ogarniam??
:thinking:

Napisane Apr 9, 2007, 4:01 pm
Rychus

Rychus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rychus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam jedna rade dla poczatkujacych, chociaz innym tez moze sie to przydac.
A zatem... Nigdy nie malujcie (obojetnie jaka farba) na drewnianych plotach... Farba wsiaka i ogolnie zmarnujecie pol puszki na poprawianie.

Napisane Apr 12, 2007, 10:26 pm
Geks

Geks

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Geks zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Co do tych drewnianych płotów to w 100% racja. Wczoraj malowałem u siebie na takim drewnianym składziku na węgiel.  Zmarnowałem prawie całą czarną farbę na kontury i cienie bo cały czas wsiąkała, a srebrny wyszedł w niektórych miejscach ciemno szaro.

*Napisane Apr 13, 2007, 3:32 pm
jpc

jpc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to jpc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Geks powiedział(a):
Co do tych drewnianych płotów to w 100% racja. Wczoraj malowałem u siebie na takim drewnianym składziku na węgiel.  Zmarnowałem prawie całą czarną farbę na kontury i cienie bo cały czas wsiąkała, a srebrny wyszedł w niektórych miejscach ciemno szaro.

żenada chłopczyku

na jakims składziku na wegiel malowac - k*rwa na szopie cos robic - toyizm ;]

zamiast ku*wa siedziec na kompie to wyp*erdalaj na linie robic obrazki a nie k*rwa sie op*erdalasz !!

pozdrawiam all true boyZ an girlZ !!

Napisane Apr 22, 2007, 12:08 pm
matihood

matihood

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matihood zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sie wkurwiłem na zieloną MONTANE (niemiecka)... ścieka jak sraczka, pierdzi jak dupa i rozpryskuje sie na boki jak gówno ! Jednym słowem właśnie - GÓWNO !

Napisane Apr 22, 2007, 12:19 pm
Geks

Geks

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Geks zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
na jakims składziku na wegiel malowac - k*rwa na szopie cos robic - toyizm ;]

zamiast ku*wa siedziec na kompie to wyp*erdalaj na linie robic obrazki a nie k*rwa sie op*erdalasz !!

pozdrawiam all true boyZ an girlZ !
                                                                                                                                                                          Masz rację, jestem toyem i maluje u siebie żeby nie zawalać murów swoimi toyowymi pracami......                                                     

Napisane Apr 22, 2007, 12:24 pm Ostatnio edytowane Apr 22, 2007, 12:24 pm przez Geks
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fubu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Słuchajcie mieliscie kiedys takie odczucie jak ''czy to co robie jest dobre'' ''czy dobrze postepuje''
mnie takie pytania dręcza kilka minut przed akcją
ale jak juz maluje i po akcji to juz tego nie mam
to jest chyba Sumienie....

Napisane Apr 22, 2007, 1:01 pm
Rychus

Rychus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rychus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To zalezy... Jakbym wjebal jakiegos prostego throw upa na nowiutka sciane to mialbym wyrzuty sumienia wiec maluje raczej po starszych scianach. Na nowke moglym wrzucic cos na prawde zajebistego, ale i tak bym sie zastanawial czy to fair ;)

Napisane Apr 22, 2007, 8:41 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mati uspokój dauna bo długo tu nie zabawisz...

Co do drewna to ...oleja nie ssie :P

Napisane Apr 24, 2007, 6:26 am
TraneHomer

TraneHomer

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TraneHomer zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wRiTer_Ka powiedział(a):
MAFIA1111 powiedział(a):
Z kasą nie jest lekko a na profesjonalnego markera trzeba troche kaski a z wandalizerami trzeba uwarzać mi sie kiedyś otworzył i spodnie do kosza proponuje więc zwykłą paste do butów z biedronki,championa itd.końcówka ok 3cm i cena ok 3 zeta są równierz pasty firmy KIWI są droższe ok 7 zeta mają one większe końcówki ok 5cm. jedyną wadą jest niska gama kolorów (czarna,brązowa, biała)

muhahahahah....
im was tu więcej przychodzi tym robi sie bardziej debilnie :D:D:D:D
Marker professional 15-30 zł.
Spodnie- 100 zł
Zajawka- bezcenna.

Gdzie się podziały dupy z tego forum co????
bo ja sie chyba wypisze.

Nie zebym sie czepial ale czy kupisz fluma za 15 czy 17 zeta (w szczecinie)ktory nie robi zaciekow i po 4 tagach nie masz rozjechanego piora co zmniejsza jego wysokosc o jakies 3mm?Bo ja osobiscie nie znam takiego miejsca :rolleyes:
PS. Jak znasz to mozesz mi powiedziec to kasy zaoszczedze  :P

Napisane Apr 29, 2007, 7:25 pm
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fubu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kupiłem Nie Dawno Montane Black-Kolor Pomarańczowy i.....
Zanim Zaczeła Malować Zatkała chyba Mi z 4capy;/
Mieszałem,Wstrząsałem i nic nie dało
Na Samym początku To Wylatywało Jakies zdzierstwo co wyglądało jak olej......
Pewnie Pucha Długo Leżała i siię tak zrobiło...
Acha Ta Pucha Maluje mi tylko na Fat Capach;/

Napisane Apr 30, 2007, 10:01 am
TraneHomer

TraneHomer

Member
Wyświetl posty

Dobra jak juz tu ktos powiedzial, temat zalozony zostal w celu konsultacji i mniejszym wydaniu kasy na kniewy, a wiec (moze dla jednych jest to oczywiste, dla drugich moze nie) jezeli odwrucimy puszke dogorynogami (musi stac na stabilnym podlozu) i kopniemy w jej czesc ktora "patrzy" :P w gore to lamie sie taka rurka i mamy troche wiecej farby, jakies 50 mililitrow. Ja osobiscie jak mam czas (maluje na jakiejs fabryce) to wypelniam level-em 2 albo 3(mniej farby schodzi i dokladniej to robisz.
No i tu chyba sie skonczy moj "wyklad"  ^^)

Napisane Apr 30, 2007, 6:21 pm
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Nowe Farby?!?
Zapraszam do obcykania i wypowiadania sie....
Ja sądze ze na razie z Montaną szans nie ma....
Mała gama kolorów itp.

Napisane Jun 13, 2007, 11:18 am
Geks

Geks

Member
Wyświetl posty

Hmmm... , ciekawie się ta kobra zapowiada jak będzie tylko można zamówić to kupuję.

*Napisane Jun 13, 2007, 5:34 pm
buli269

buli269

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to buli269 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To nie głupi pomysł ale przeważnie sie nie myśli czym sie wypełnia jak sie maluje w przypał owych miejscach 

Napisane Mar 5, 2008, 10:07 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

[quote=buli269]To nie głupi pomysł ale przeważnie sie nie myśli czym sie wypełnia jak sie maluje w przypał owych miejscach [/quotCytuj
bo nie wiadomo o czym i do kogo piszesz...

Napisane Mar 6, 2008, 11:10 am
perlikTBG

perlikTBG

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to perlikTBG zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ta kobra to stara farba:D a to moze tez dodam od siebie:D jesli ktos by nie wiedzal to zatkane capy mozna wrzucic do rozpuszczalnika a potem zalozyc na zurzyta puszke co tylko cisnienie w niej zostalo:D powinien sie odetkac i smigac jak nowy:D ale to chyba wie kazdy:D

Napisane Mar 6, 2008, 2:29 pm
HCE

HCE

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HCE zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

co do kobry to nie jestem za nia, gorzej pokrywa, i smierdzi ale to sa moje odczucia... pzdr

Napisane Mar 6, 2008, 6:09 pm
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja