Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Graffiti » wasze odczucia

Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
wasze odczucia, czyli dzielmy się doświadczeniem
3element

3element

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 3element zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ponieważ każdy rajter ma problemy z pieniążkami, bo zawsze jest za mało hajsu na puchy, proponuje  wspólnymi siłami dojśc do najlepszych rozwiązań ekonomicznych odnośnie  eksploatacji dobra jakim sa keny tudzież kapy.

do zalożenia temtu skłoniły mnie wnioski wyciągnięte na podstawie weloletnich badań oraz doświadczeń;] mianowicie:

1. żółte bleki słabo kryją (easter yellow-maskra, sulphur-wygląda dokładnie jak dekolak, wodnisty pomimo wielkrotnego strząchania, yellow..)

2. niektóre kolory z katalogu (bleka) są kolorami wrednymi tzn. niewiem jak zostały zrobione, ale teoretycznie powinny pasować do innych (porównując je na sucho w katalogu), a na ścianie okazują się kompletnym niewypałem i wyglądają jakby ktoś malował sosem naprzykład.. bądź innym produktem spożywczym. (savanna w katalogu i na donucie przyjemna zieleń khaka, a farba koloru kupy własciwej - nigdy więcej, hazle-podobnie)

3. clockwork orange-jak decydujecie się na pomarańczowy to lepiej halloween, bo ten ma jakiś mydlany odcień i jest znacznie mniej wyrazisty niż w katalogu i na donucie.

4. niewiem czy trafiłam poprostu na taką partie ale miałam kilka puch koloru aqua i stwierdzam że dziadowsko zapychają kapy (cześciej niż inne) pomimo ze są wybitnie dobrze strząchnięte (a szkoda bo git kolor)

5. słabo strząchnięte puchy zapychają kapy częściej (to wie kazdy głupi, ale na wszelki wypadek;))

6. wypełnianie fatem to zbrodnia, zużywa się 3 razy farby więcej.

7. skiny cap black (w moim mniemaniu) jest beznadziejny, nie daje całkiem zwartej linii.

8. zamiast czarnego dobrze jest używać king konga albo forest night czy onyxa, hunter green, albo blue velvet. niby róznica jest minimalna, ale jednak całość pracy wygląda inaczej. czerń nie jest taka płaska.

9. hiszpańskie hardkory (te z donutem wytłacznym) kryją git i sa bardzo wydajne, wydaje mi się ciśnienie mają większe niż bleki.

10. niemieckie hardkory (miałam te same kolory z hiszp i niem) są szczochami zapuszkowanymi w porównaniu do hiszp. kryją znacznie słabiej a niektóre zapychają końcówy jak dziady

Napisane Aug 4, 2006, 11:24 am Ostatnio edytowane Aug 4, 2006, 11:32 am przez 3element
buli269

buli269

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to buli269 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ale każdy ma swój gust jakim caps chce malować ja przeważnie używam tylko 3 caps-ów i jest ok każdy maluje jak potrafi i czym chce

Napisane Mar 9, 2008, 4:06 pm
Came

Came

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Came zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Molotov Aktion 400ml czarny Covers all blabla. Nie wiem czy to tak ma być ale strasznie nie wydajna i po naniesieniu na srebro robi się brązowa, faktem jest, że jednak kryje elegancko. ;]

Napisane Mar 10, 2008, 5:53 pm
Gonzales

Gonzales

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gonzales zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Co do capów to bierzesz igłę i wkładasz w capa i działa.Więc nie wiem wogóle po co kupować wogóle rozpuszczalnik do takich rzeczy?

Napisane Mar 16, 2008, 1:49 pm
krzys11

krzys11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krzys11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gonzales powiedział(a):
Co do capów to bierzesz igłę i wkładasz w capa i działa.Więc nie wiem wogóle po co kupować wogóle rozpuszczalnik do takich rzeczy?

probowalem igla przbic i nei idzie .... a jak chcem sobie przerobic nap skinny capa (zatkanego) na faTA  to biore zapalniczke i se pale go z przodu i normalnie farba sie rozpuszcza i troche przyjarany jest ale co tam .. xD

POZDRO

Napisane Mar 16, 2008, 2:24 pm
Gonzales

Gonzales

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gonzales zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

krzys11 powiedział(a):
Gonzales powiedział(a):

probowalem igla przbic i nei idzie .... a jak chcem sobie przerobic nap skinny capa (zatkanego) na faTA  to biore zapalniczke i se pale go z przodu i normalnie farba sie rozpuszcza i troche przyjarany jest ale co tam .. xD

POZDRO

Hmmm... to spróbuj tak przez minute.Bo akurat mi ten sposób działa bez żadnych rozpuszczalników i podobnych rzeczy ;).

Napisane Mar 16, 2008, 3:06 pm
lisek31

lisek31

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lisek31 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Blecki okropnie zatykają capy!  Czerwone blecki strasznie słabo kryją (miałem bombę na furgonie, wcześniej miałem tam taga - taga idealnie było widać.)

Napisane Mar 16, 2008, 3:25 pm
Gonzales

Gonzales

Member
Wyświetl posty

lisek31 powiedział(a):
Blecki okropnie zatykają capy!  Czerwone blecki strasznie słabo kryją (miałem bombę na furgonie, wcześniej miałem tam taga - taga idealnie było widać.)

Jak pierwszy raz zacząłem malować kupiłem sobie akurat MTN Black.Tak z całą noc malowałem a pod koniec chciałem walnąć jakąś bombę aż tu nagle zatkał się cap (myślałem,że farba się skończyła) i tak to wywaliłem MTN Black.A potem się skapnąłem,że była to winna capa a nie skończenia się farby.

Napisane Mar 16, 2008, 3:28 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gonzales powiedział(a):
lisek31 powiedział(a):

Jak pierwszy raz zacząłem malować kupiłem sobie akurat MTN Black.Tak z całą noc malowałem a pod koniec chciałem walnąć jakąś bombę aż tu nagle zatkał się cap (myślałem,że farba się skończyła) i tak to wywaliłem MTN Black.A potem się skapnąłem,że była to winna capa a nie skończenia się farby.

bardzo inteligentny jestes...
Po raz w puszcze jest farba jak pusza sie "konczy" tylko jest jej na tyle mało, że ciśnienie jest za male zeby ja z puchy wydobyc...Fajnie ze cala noc malowales na jednym capie nou koment...
A kazdy glupi KAZDY KAZDY po prostu KAZDY wie ze capy sie kupuje masowo...nie oplaca sie ich wieloroazowo odzyskiwac ...
A poznasz ze ci sie farba konczy, a nie cap zatyka -puszka staje sie lekka i slychac dobrze jak metalowe kulki odbijaja sie od dna puchy...ech
...a żeby na poczatku sie nie zapowietrzyla calosc co tez wplywa ze sie szybciej zatyka ca przewroc puche do gory nogami i ...psssiknij sobie byle nie na siebie -____-' bo po tym co czytam uwazam ze bylbys do tego zdolny...

Napisane Mar 16, 2008, 4:53 pm
mbcrew

mbcrew

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mbcrew zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sraczkowaty blek słabo kryje i jest rzadki(niewiem jaka nazwa bo mi wyleciała ze łba ale kolor musztardowy)

MTN Nitro 1G - lubi wyciec i robią się bombeliki na capie. Ale aby srebro ewyszło gitowe trzeba się poświęcić. Poza tym kolor po wyschnięciu wychodzi ciemny ale to naprawde ciemny zielony.

Jakiś szerszy fat na MOLOTIWIE, lata dobrze ale trzeba sobie go domówić przy dokładniejszych wrzutach. Końcówka na tej farbie jest po prostu za szeroka.

Jeśli malujemy jakmiś słabszymi puchami(bombe) to lepiej wypełnić podwójnie gdy pucha jest daleko od sciany niż z bliska bo raz robią się zacieki a dwa wypełka będzie gorsza a czas porównywalny.

Jeśli robimy troł apa na masywnie przypałowej miejscówce to możne zrobic kontury (farbą ktora wsiąka inne farby<MOLOTOW> albo zrobic wypełke jakaś rzadsza i wtedy ta kontura wsiąknie nasze błędy) a potem od razu wypełke. SZYBKO I BEZ WACKA!!!

B)

Kiedyś coś tam jeszcze dopisze;]

Napisane Mar 16, 2008, 8:24 pm Ostatnio edytowane Mar 16, 2008, 8:25 pm przez mbcrew
veces

veces

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to veces zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie polecam czerwonego capa z rurką nie jedną pracke potrafi zj.ebać
chyba że chcecie coś zapaskudzić to tylko do tego go polecam bo sie nie zatyka i ciśnienie w h.. :stare:

Napisane Mar 16, 2008, 9:28 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mbcrew powiedział(a):
Sraczkowaty blek słabo kryje i jest rzadki(niewiem jaka nazwa bo mi wyleciała ze łba ale kolor musztardowy)

Kazda, kazda farba Blek ma taka sama konsystencje...moze "wytrzep" puche zanim jej uzyjesz... bo to co piszesz jest bzdurą- albo farba byla po terminie waznosci.

mbcrew powiedział(a):

MTN Nitro 1G - lubi wyciec i robią się bombeliki na capie. Ale aby srebro ewyszło gitowe trzeba się poświęcić. Poza tym kolor po wyschnięciu wychodzi ciemny ale to naprawde ciemny zielony.

Zadko jak i kiedy farba zmienia kolor od domyslnego- chyba po to jest tyle odcieni rozniacych sie czasem jednym walorem to o czyms swiadczy... Po za tym zalezy to od powieszchni... Ale nie slyszalam zeby "bardzo" farba ciemniala co najwyzej może być spita przez inną jak biały spija czarny...

mbcrew powiedział(a):

Jakiś szerszy fat na MOLOTIWIE, lata dobrze ale trzeba sobie go domówić przy dokładniejszych wrzutach. Końcówka na tej farbie jest po prostu za szeroka.

o lool... Faty sa rozne jest Max fat, pink fat, orange Fat- o czym piszesz? Nie rozumiem totalnie niczego co chciales tu przekazac... ee..lata dobrze, domówić sobie i jaki fat za szeroki? no ale fajnie..na drugi raz narysuj albo przemysl co piszesz :w00t:...
mbcrew powiedział(a):

Jeśli malujemy jakmiś słabszymi puchami(bombe) to lepiej wypełnić podwójnie gdy pucha jest daleko od sciany niż z bliska bo raz robią się zacieki a dwa wypełka będzie gorsza a czas porównywalny.

z Bliska robią sie zacieki łał- olśnie Cie ze kazda farba nie tylko tanią...

Ja pier.dole nie mam słów czysta logika no ale widząc kto tu siedzi to trzeba wszytsko pisać...łohohoh zapomniałeś dodać że wypełniamy szerokim capem najlepiej pasami, ramki czyli kontury robimy bitexem bo czarny czasem się spija lub kontur robimy nad wypelnieniem. Dodaj jeszcze ze "szkic" robimy sobie farbą którą  mamy zamiar wypełniać a nie tą która bedzie robiony kontur bo i tak szybkie ruchy na boombie nie dają tam tejże dokładności by sobie na to nie wjechać. A bitex to nie farba a smar do podwozi jeeej..to dopiero brudzi...
No i jak jestes praworęczny to puche trzymasz w pracej, a jak lewo to w lewej.

CZY WY CZASEM MYŚLICIE ???????
Gumy orbit są bez cukru.

mbcrew powiedział(a):

Jeśli robimy troł apa na masywnie przypałowej miejscówce to możne zrobic kontury (farbą ktora wsiąka inne farby<MOLOTOW> albo zrobic wypełke jakaś rzadsza i wtedy ta kontura wsiąknie nasze błędy) a potem od razu wypełke. SZYBKO I BEZ WACKA!!!

i o tym pisałam wyzej...nawet nie wiesz jak sie robi boombe- prostolinijna tępną, głupią, kwadratową dwukolorową boombe...
Stary kontur robisz sobie farbą np. białą i jedziesz biało na reszte...a potem kontur bitexem lub "nad" norlanie farbą np. czarną i gra.

ziom ziom
Ty moze zacznij malować graffiti...albo więcej czytaj książek?
"trou apa" ołjee !

veces powiedział(a):

nie polecam czerwonego capa z rurką nie jedną pracke potrafi zj.ebać
chyba że chcecie coś zapaskudzić to tylko do tego go polecam bo sie nie zatyka i ciśnienie w h.

Misiu kazdy dobrze wie, że od cieńkich kresek są dekle (szukaj gdzieś w tym temacie- pisałam co to) Capy z rurką są kul na chwile ale nie maja wystarczającego cisnienia zeby zrobic płynną szybką ekspresywną kreske co czasem trzeba...przez to że za duże ciśnienie jest w puszce i na raz wylewa sie za dużo farby co rurka nie daje rady na dłuzsza mete kontrolować wiec cieknie i bokiem i przodem...
No ale wybacz cieknie zawsze i naucz się- że podklada się gazete, tekture lub karton- zaraz przy scianie pod puchą i wszystko kapie na fakture...nie prace...
bez paniki...

Napisane Mar 17, 2008, 3:24 pm
mbcrew

mbcrew

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mbcrew zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Writerka- nie wiem czy wiesz ale ważność farby to jakieś 10 lat. Pisze na motipkach czy temu podobnych ścierwach.Farba była wymieszana,a gdy ktoś inny pisze że farba(dany kolor) słabo kryje to nie komentujesz

Widać że ty nigdy nie malowałaś, kolor się naprawde zmienia albo jest taki domyśle(a został podpisany jako czarny)

Po trzecie to do że nie rozumiesz. Szerszy fat to jakiś grubszy fat, a lata to chodzi.
To prawda źle sformułowałem nie za szeroka, tylko za szeroka jak na takiego wrzuta. Inteligenty człek sam się domyśli.

I na koniec nie zasraj się bo mówiłem że na przypałowej miejscówce.

Kup wszystkim po lizaczku na zgode. OkKKKKKKKKKKkkkkk...?

Ale z nas tojczyny, własnie widać jak trzeba ludziom z forum tłumaczyć - ty jesteś przykładem.

I JEZELI TO FORUM JEST TAKIE TOYOWE TO PO CO NA NIM SIEDZISZ?

EyyyyYYyy RozejŚć siEEE Bo niE doStaniEciE ŁopAteKkkkk od wRiTerKii'''''''!;]

Napisane Mar 17, 2008, 7:36 pm
veces

veces

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to veces zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rAjTerkO wrzuć na luz... ^^)

Napisane Mar 17, 2008, 8:40 pm
HonikKOP

HonikKOP

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HonikKOP zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ku*rwa wubaczcie ale koniec tego!

Daje bany za jakies glupie pie***rdolenie!

Napisane Mar 17, 2008, 8:42 pm
veces

veces

Member
Wyświetl posty

Malowałem kiedyś Crafts'ami - średnio kryją, duże ciśnienie, lepsze od deckolaków...14zl...
nie polecam capa o potocznej nazwie banan... często sie zapycha, ale krecha git

Napisane Mar 17, 2008, 9:00 pm Ostatnio edytowane Mar 17, 2008, 9:08 pm przez HonikKOP
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

taaak waznosc farby jakies 10lat

a czemu moj kumpel dostaje ze skateshopów przeterminowane puchy ?
jej. no racja

Napisane Mar 19, 2008, 12:07 pm
Powerskip

Powerskip

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Powerskip zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rudyxp powiedział(a):
pucha nigdy w zyciu nie ma waznosci 10 lat..

montana black ''Termin ważności 10lat od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu"
.....

Napisane Mar 19, 2008, 4:32 pm
petrabb

petrabb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to petrabb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rozmawiajcie o temacie, a nie o terminie ważności farb

Napisane Mar 19, 2008, 6:25 pm
mbcrew

mbcrew

Member
Wyświetl posty

Heh, ciesze się że ktoś mnie poparł widać że writerke chyba zglebło. Tak więc writko twój kumpel to taki elo rajter że nie umie puchą malować i mówi że przeterminowana.
Bo z tego co wiem to Montana blek(sam model? muszki nie ma 10 lat)

Aby nie było offtopu powiem że warto kupywac beltony. Jakość montanowa tylko mniej końcówek działa a tak poza tym to spoko( zawsze coś nowego) Szczególnie gdy mieszkamy przy germańskiej granicy i mamy blisko do zachodnich sąsiadów!!!
Ogólnie zadowala mnie wszechstronność puchy dobra na legale i na bombke;p

Napisane Mar 19, 2008, 7:35 pm Ostatnio edytowane Mar 19, 2008, 7:36 pm przez mbcrew
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

mb .muhahaha pozdrowie go od ciebie

idz na bomby lepiej ziom

Napisane Mar 20, 2008, 8:08 pm
Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja