Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Czy naszym przodkiem był szym...

Czy naszym przodkiem był szympans? (306 Głosy)
1. Teoria ewolucji to bzdet. Bóg stworzył ludzi.  21.57% - 66 głosów
2. Istota wyższa kierowała ewolucją aby to wyglądało jak wygląda.  19.28% - 59 głosów
3. Latający Potwór Spaghetti stworzył góry i karły.  22.22% - 68 głosów
4. Ewolucja sama sobie daje radę.  36.93% - 113 głosów

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Czy naszym przodkiem był szympans?
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przeczytałem to
onet powiedział(a):

Wiele znanych faktów biologicznych wskazuje, że teoria ewolucji jest błędna. Wątpliwości budzą nie tylko brakujące ogniwa, ale też m.in. szkodliwość mutacji genów - uważa biolog prof. Maciej Giertych, poseł do Parlamentu Europejskiego.

:stupid:

I zacząłem się zastanawiać jakie jest wasze zdanie.
Przecież to Wy być może będziecie się uczyć o tym co ja uważam za wyraz choroby umysłowej.

Napisane Oct 22, 2006, 10:29 am
tomeckc

tomeckc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomeckc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja ostatnio się dowiedziałem, że strukturą genetyczną jesteśmy bardzo podobni do banana :grin: A Giertychowi nie uwierzyłbym w nic ;)

Zgodnie z tajemniczą siłą, która mną kierowała ... zaznaczyłem drugą opcję ;)

Napisane Oct 22, 2006, 10:32 am Ostatnio edytowane Oct 22, 2006, 3:35 pm przez tomeckc
Gutek101

Gutek101

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gutek101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak moim dziadkiem mogl by byc szympans? nie jestem tak owłosiony :P i tak głupi :p głosuje na 1

Napisane Oct 22, 2006, 10:33 am
mlost

mlost

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mlost zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zdecydowanie to 2 ;D ciekawe jak bedziemy wygladac za 500 lat :D

Napisane Oct 22, 2006, 10:35 am
napomniq

napomniq

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to napomniq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mysle że ewolucja sama sobie daje radę

Napisane Oct 22, 2006, 10:37 am
michal92

michal92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michal92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ja jestem całkiem innego zdania i uważam że ewolucja sama sobie dała rade, nie wierze w żadne adamy i ewy ani latające potwory spagetti :)

@gutek... ty wzioleś nazwe tematu dosłownie ?  :stare:

Napisane Oct 22, 2006, 10:38 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gutek101 powiedział(a):
jak moim dziadkiem mogl by byc szympans? nie jestem tak owłosiony :P i tak głupi :p głosuje na 1

żeby uniknąć czegoś takiego zmieniłem "dziadka" na "przodka" ;)

Napisane Oct 22, 2006, 10:38 am
Folke

Folke

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Folke zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a dlaczego tu nie ma nic o scjentologach? to karygodne zaniedbanie  :stare:

Napisane Oct 22, 2006, 10:43 am
MaciekRD

MaciekRD

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MaciekRD zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ewolucja sama sobie daje rade. Bóg to tylko wymysł jakiegoś samotnego człowieka który chciał zmienić świat i niestety mu sie udało.

Napisane Oct 22, 2006, 10:44 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Folke powiedział(a):
a dlaczego tu nie ma nic o scjentologach? to karygodne zaniedbanie  :stare:

Przepraszam że popełniłem taki błąd, obawiam się jednak, że już po fakcie.
;)

Napisane Oct 22, 2006, 10:50 am Ostatnio edytowane Oct 22, 2006, 10:50 am przez Zyga
olas11

olas11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olas11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a prawda leży gdzie indziej.....:

no więc tak kiedyś dawno dawno temu za siedmioma rzekami za 6 lasami za jednym plotem zył sobie prometeusz i on był chyba tym kim w porównaniu do admina jest moderator i pewnego razu powiedział sobie że zrobi ciastka wziąl ciasto ulepił coś co mialo przypominac admina włożył do pieca ale zapomnal włączyć poszedł do pracy wracal spał i tak w kułko  i wkońcu zapomnial o ciastkach w piekarniku po bardzo długim czasie to co było w środku zaczeło chodzic .........dalej nie słuchaęłm ale na końcu jeszcze było cos o watrobie ktora odrastała

Napisane Oct 22, 2006, 10:52 am
krzynowek

krzynowek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krzynowek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja wybralem odp 4.
nie to zebym nie wierzyl w Boga, ale jakos to jest malo przkonujące...
od szympans - moze i tez prawda...

Napisane Oct 22, 2006, 10:52 am
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Slyszalem ze ojciec Gioertycha chce obalic teorie Darwina.... lol

Co do przodkow nie wiem .... Mnie na lekcji uczyli ze to malpa byla przodkiem czlowieka. Albo ze bog stwozyl ludzi...

Ewolucja sama sobie dala rade

Napisane Oct 22, 2006, 10:57 am Ostatnio edytowane Oct 22, 2006, 10:59 am przez danlancher
gigongo

gigongo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to gigongo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zaznaczyłem 4 odpowiedz, bo wydaje mi się najbardziej przekonująca ^^) i niech Giertych wyrzyci rewolucje ze szkoły, bo może wtedy troszeczke mniej nauki będzie.Albo dodadzą jakąś kolejną głupią teorię jak świat powstał.

Napisane Oct 22, 2006, 11:05 am
Cama

Cama

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Cama zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ludzi stworzył Bóg...przez ewolucje :) po prostu małpa ewoluowała i w momencie gdy jeden z gatunków doszedł do poziomu w którym my jesteśmy czyli maił rozum wtedy Bóg dał mu dusze i to jest człowiek a reszta pozostała małpami  :) :) :)

Napisane Oct 22, 2006, 11:17 am
glosnik

glosnik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to glosnik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ee... Dlaczego wszyscy rozumieją Biblię dosłownie? Adama i Ewę? Przecież to albo przenośnia, albo historia z morałem. Ale nie prawda. I chciałbym podkreślić, iż biblijne stworenie świata w 7 dni to też przenośnia. Ona pasuje do teorii ewolucji, do Wielkiego Wybuchu. Zobaczcie 'Niech się stanie światłość! I stała się światłość' - ten biblijny fragment może pokazywać Wielki Wybuch. Bo dlaczego nie? Pasuje idealnie. A reszta dni, po kolei ukazuje ewolucję. Na początku roślinki, później zwierzęta, na końcu ludzie, czyli krótko mówiąc: od najprostszych do najbardziej zaawansowanych form życia. Więc żadna odpowiedź z sondy dla mnie prawdziwa nie jest. Bóg stworzył świat, ale dlaczego to nie miałoby się stać poprzez ewolucję? Myślicie jeszcze pewnie, że to 7 Dni stwarzania świata to rzeczywiśćie było 7 dni? To były miliony/miliardy lat... Bóg nie pstryknął palcami i nie powiedział ' zwierzęta pyk pojawcie się'. To był długi proces.

A tak nie na temat - żałośni są ludzie którze zamiast wypowiedzieć się normalnie, zamiast zagłosować normalnie, wybierają taką beznadziejnę odpowiedź jak ' Latający Potwór Spaghetti stworzył góry i karły'.

Napisane Oct 22, 2006, 11:44 am
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

glosnik powiedział(a):
Ee... Dlaczego wszyscy rozumieją Biblię dosłownie? Adama i Ewę? Przecież to albo przenośnia, albo historia z morałem. Ale nie prawda. I chciałbym podkreślić, iż biblijne stworenie świata w 7 dni to też przenośnia. Ona pasuje do teorii ewolucji, do Wielkiego Wybuchu. Zobaczcie 'Niech się stanie światłość! I stała się światłość' - ten biblijny fragment może pokazywać Wielki Wybuch. Bo dlaczego nie? Pasuje idealnie. A reszta dni, po kolei ukazuje ewolucję. Na początku roślinki, później zwierzęta, na końcu ludzie, czyli krótko mówiąc: od najprostszych do najbardziej zaawansowanych form życia. Więc żadna odpowiedź z sondy dla mnie prawdziwa nie jest. Bóg stworzył świat, ale dlaczego to nie miałoby się stać poprzez ewolucję? Myślicie jeszcze pewnie, że to 7 Dni stwarzania świata to rzeczywiśćie było 7 dni? To były miliony/miliardy lat... Bóg nie pstryknął palcami i nie powiedział ' zwierzęta pyk pojawcie się'. To był długi proces.

A tak nie na temat - żałośni są ludzie którze zamiast wypowiedzieć się normalnie, zamiast zagłosować normalnie, wybierają taką beznadziejnę odpowiedź jak ' Latający Potwór Spaghetti stworzył góry i karły'.

Zakładając że masz racje.
Nie pomyślałeś ze to faktycznie mogło trwać 6 dni (TO BYŁO 6 NIE 7).
Czas mógł dla wszechmogącego stwórcy być czymś zupełnie innym.
Jak miał bym być złośliwy to bym skrócił twoją wypowiedź do takiej postaci. :evil:

Dlaczego wszyscy rozumieją Biblię dosłownie? Przecież to nie prawda.
Na początku roślinki, później zwierzęta, na końcu ludzie, czyli krótko mówiąc: od najprostszych do najbardziej zaawansowanych form życia poprzez ewolucję.
Bóg nie pstryknął palcami.
;)

A odpowiedź nie na temat ;)
Teoria ta jest równie dobra jak opowieść o stworzeniu ludzi (Adama i Ewy) przez superistotę.

Napisane Oct 22, 2006, 12:00 pm
glosnik

glosnik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to glosnik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zyga powiedział(a):

Zakładając że masz racje.
Nie pomyślałeś ze to faktycznie mogło trwać 6 dni (TO BYŁO 6 NIE 7).
Czas mógł dla wszechmogącego stwórcy być czymś zupełnie innym.
Jak miał bym być złośliwy to bym skrócił twoją wypowiedź do takiej postaci. :evil:

Dlaczego wszyscy rozumieją Biblię dosłownie? Przecież to nie prawda.
Na początku roślinki, później zwierzęta, na końcu ludzie, czyli krótko mówiąc: od najprostszych do najbardziej zaawansowanych form życia poprzez ewolucję.
Bóg nie pstryknął palcami.
;)

A odpowiedź nie na temat ;)
Teoria ta jest równie dobra jak opowieść o stworzeniu ludzi (Adama i Ewy) przez superistotę.

Faktycznie 6, nie 7, ale ogólnie mówię, że 7. Wiedzę (całej wypowiedzi ogólnie) czerpałem z lekcji religii. Ba, nawet z języka polskiego. Więc żeby nie było, że to tylko na religii ' bzdury' mi wpajają, jeśli ktoś by tak uważał. Zyga, moe masz rację, lecz ja uważam tak jak uważam.

Napisane Oct 22, 2006, 12:19 pm Ostatnio edytowane Oct 22, 2006, 12:24 pm przez glosnik
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

glosnik powiedział(a):
Wiedzę (całej wypowiedzi ogólnie) czerpałem z lekcji religii. Ba, nawet z języka polskiego. Więc żeby nie było, że to tylko na religii ' bzdury' mi wpajają, jeśli ktoś by tak uważał. Zyga, moe masz rację, lecz ja uważam tak jak uważam.

Spoko każdy może uważać jak mu się uważa.
Doskonale rozumiem o czym mówisz u mnie w szkole polski wyglądał prawie jak religia.

Napisane Oct 22, 2006, 12:32 pm
keluj

keluj

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to keluj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Od lat jestesmy nauczani ze swiat stworzył Bóg, na swoje podobienstwo itd..
Jednak odpewnego czasu zaczolem myslec nad tym...
Raz jak bylem upalony stwierdzilem ze jestesmy jedna gra kaputerowa cos jak simsy a istoty wyzsze graja sobie nami... cos e tym jest....

zaznaczylem odp nr. 4.

Napisane Oct 22, 2006, 12:53 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja