Załóż konto Szukaj Pomoc


skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Godzina Policyjna

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Godzina Policyjna
brodi

brodi

Member
Posty: 799
Wyświetl posty

Send a personal messsage to brodi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Roman Giertych powiedział dziś w Łodzi, że prawdopodobnie od 1 stycznia 2007 roku zostanie wprowadzona dla młodzieży "godzina bezpieczeństwa", po której dzieciom bez opieki dorosłych nie będzie wolno przebywać w miejscach publicznych. Giertych dodał, że słyszał również o pomyśle, aby ustawowo wprowadzić określoną godzinę. Wtedy samorządy mogłyby tylko wyjątkowo ją uchylać.

Jeśli zostanie wprowadzona godzina policyjna, wtedy anarchiści zorganizują akcje obywatelskiego nieposłuszenstwa. Warto dodać, że doświaczenie innych miast na świecie pokażuje, że godzina policyjna nikomu nie pomoże - n.p. w Waszyntonie, USA, od momentu wprowadzenia godziny policyjnej poziom przestępczości wzrósł o 26%! Więcej o akcje przeciwko godzinie policyjnej w Stanach możecie czytać niżej.

Cytuj:
Aktywiści z Waszyngtonu zorganizowali różne akcje przeciwko godzinie policyjnej w tym mieście. Od początku września burmistrz Waszyngtonu postanowił wprowadzić godzinę policyjną dla niepełnoletnich. Niepełnoletni nie mogą przebywać poza domem po jedenastej wieczór. Burmistrz stwierdził, że byłoby to skuteczne rozwiązanie problemu przestępczości.

Jak należało się spodziewać, taki idiotyzm nie okazał się skuteczny. Zamiast tego po prostu uczynił życie niepełnoletnich mniej przyjemnym, a przestępcy i tak robili swoje. Od momentu wprowadzenia godziny policyjnej poziom przestępczości wzrósł o 26%! Kiedy policja przedstawiła ten fakt, kretyński burmistrz postanowił, że godzina policyjna ma zaczynać się od godz. 22 i ma także dotyczyć bezdomnych. Burmistrz nawet wprowadził tymczasowy stan wojenny w Waszyngtonie.

Aktywiści zorganizowali różne protesty od czasu wprowadzenia godziny policyjnej. Zauważono, że akcja często miała charakter rasistowski. N.p. był skandal, że jeden policjant poszedł do bogatej dzielnicy, gdzie większość ludzi, to biali i oznajmił, że ludzie maja dzwonić, gdy zauważą czarnoskórych w dzielnicy. Aktywiści twierdzą, że policja poluje na biednych czarnych. Zauważyli, że wielu niepełnoletnich z bogatych rodzin ma samochody, więc porusza się po mieście bez problemów: policja raczej nie kontroluje samochodów, skupiając się na ulicach i metrze, gdzie szukają „niegrzecznych”.

Aktywiści zorganizowali telefony awaryjne dla niepełnoletnich. Jeśli są na ulicy i boją się, że zostaną aresztowani, ktoś przyjeżdża samochodem, aby ich podwieźć do domu.

Aktywiści sprawdzili też kogo aresztuje policja. Ku swojemu zdziwieniu, zauważyli, że w sobotę policja aresztowała tylko i wyłącznie czarnoskóre dziewczyny. Po zbadaniu sprawy okazało się, że policja częściej aresztuje dziewczyny, bo to jest łatwiejsze. Ale większość poważnych przestępstw jest popełnianych przez mężczyzn. Więc znowu ta akcja okazuje się nieskuteczna.

Wczoraj demonstranci protestowali przed komendą i próbowali blokować policję. Akcja w końcu była nieskuteczna, ale zatrzymani bardzo cieszyli się, że ludzie chcą walczyć o ich prawa.

Demonstranci rozmawiali z ludźmi, którzy zostali zatrzymani, oraz z ich opiekunami i zauważyli przesadę w działaniach policji. N.p., jedna dziewczyna została zatrzymana równo o 22. Zauważyła, że policja ją śledzi, kiedy szła do domu, a kiedy wybiła 22, po prostu ją zatrzymali. Inna dziewczyna była pełnoletnia, jednak i tak została zatrzymana. Inna kobieta, która musiała odebrać kogoś narzekała, że nie mogła znaleźć kuzynki, bo policja ją okłamała.

Aktywiści zamierzają powtarzać te protesty cały czas w ciągu letnich wakacji, kiedy młodzi ludzi zwykle chcą spotkać się z kolegami.

źródło: http://www.cia.bzzz.net

Napisane Nov 8, 2006, 8:57 pm
danlancher

danlancher

Member
Posty: 2,994
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

yyy.... eh... mmm.. brak slow... OMG! :O

Napisane Nov 8, 2006, 9:06 pm
Guliwer

Guliwer

Member
Posty: 1,126
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Guliwer zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

szkoda ze jestem pełnoletni... w innym przypadku z przyjemnoscia bym sie byntował przeciw takim pomysle...
a giertych musiał miec ciezkie dziecinstwo i naprawde musieli go mocno tepic w szkole....

Napisane Nov 8, 2006, 9:08 pm
akont

akont

Member
Posty: 2,059
Wyświetl posty

Send a personal messsage to akont zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hehe 1 stycznia 2007 moga robić co chcą, wtedy od pełnoletności bedzie mnie dzielić zaledwie 12 dni :) ciekawa jestem czy skoro 1 stycznia to gdy bedziemy wracac z sylwka to juz moga mi cos zrobic :)
niby to dobre jest ale jakby nie patrzec z drugiej strony szkodliwe. przeraza mnie tylko to ze wam wszystkim sie wydaje ze oni chcą dla nas źle.

Napisane Nov 8, 2006, 9:24 pm
boczku

boczku

Member
Posty: 275
Wyświetl posty

Send a personal messsage to boczku zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chca dobrze. wlasciwie jest jedna pozytywna strona tego. mysle ze zmaleje liczba zabojst i napadow :].  ale bez przesady..chcemy troche wolnosci i swobody. ;) ^^) ^^)

Napisane Nov 8, 2006, 9:31 pm
keluj

keluj

Member
Posty: 676
Wyświetl posty

Send a personal messsage to keluj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Haha.. jesli to przejdzie to w nocy 1 stycznia nie bedziemy mogli isc strzelac petardami ani wracac z biby nad ranem ^^...
Smiesznie sie robi w tym kraju

Napisane Nov 8, 2006, 9:33 pm
Rysiunio

Rysiunio

Moderator
Posty: 6,165
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rysiunio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hmm... Buehehehehehehe, pomysły Romka normalnie miażdżą! Poprzez mundurki aż po godzinę policyjną... Kurde, jedyny jego trafny pomysł to amnestia (bo może mi się na maturze przydać, hehe), ale z tym to się nie popisał. Zresztą i tak ludzie będą to olewać, bo co on im za to zrobi? Posadzi kogoś nieletniego do pudła za chodzenie po 22? Żaaal!  :rolleyes: K..wa, tak to jest jak się baranów do rządu nabierze...  :rolleyes: Ja tam i tak na to leję, bo swoje 19 lat mam, więc mnie godzina policyjna nie obowiązuje... Ale kurde śmieszy mnie to, bo znowu robią z Polski kumunistyczne państwo... Jeszcze niech Romek wprowadzi zasadę, że "więcej niż dwóch to banda!" ;D

Napisane Nov 8, 2006, 9:35 pm
CeNtKa

CeNtKa

Member
Posty: 120
Wyświetl posty

Send a personal messsage to CeNtKa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

oczywiście wszyscy dorośli popierają, a my jako niepełnoletni nie mamy głosu... ehh :/ jeszcze są ludzie od 18 w górę którzy stoją za nami, a nie to co te stare babcie które dzwonią po policje gdy tylko wybije 22 i niby zakłócamy cisze nocną czy co tam jest...

Napisane Nov 8, 2006, 9:39 pm
ryan

ryan

Member
Posty: 499
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ryan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kolejny głupi pomysł, głupiego ministra. Nawet nie ma sensu tego komentowac...

Napisane Nov 8, 2006, 9:40 pm
brodi

brodi

Member
Posty: 799
Wyświetl posty

Send a personal messsage to brodi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niedziak powiedział(a):
boczku powiedział(a):
chca dobrze. wlasciwie jest jedna pozytywna strona tego. mysle ze zmaleje liczba zabojst i napadow :]


yyy... gdzie zmaleje ?!
sorry, ale ostatnio moj kumpel dostal wpiedziel chwile po 17 przed sklepem...
dwa dni pozniej ci sami chcieli wpierdzieli mi i kumplowi przed jego internatem kolo 18...
to jest jeszcze wieksza glupota, bo zamiast isc na koncert albo gdzies ludzie beda przesiadywac na osiedlach, bo im oplacac sie nie bedzie szlo na godzine koncertu, wiec z nudow komus spuszcza wpiedziel, to zabiora telefon, to wieksi desperaci kogos zgwalca  :thinking:
ciekawi mnie tylko jakie konsekwencje beda tego, ze mnie zwina po 22...

zapewne odwóz do domu...

Napisane Nov 8, 2006, 9:47 pm
fenix89

fenix89

Member
Posty: 75
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fenix89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak dla mnie to baaardzo kontrowersyjny pomysł...cofamy sie do czasów PRL??

Napisane Nov 8, 2006, 9:51 pm
GordonPzn

GordonPzn

Member
Posty: 1,861
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GordonPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Giertych chce dobrze, narazie tym pomysłem u mnie sobie przeskrobał... Pomyślcie czym stawałyby się wakacje? Godzina 22.00 i marsz do domu, 'bo niebieskie gnoje za rogiem'? Nie wyobrażam sobie takiego ograniczenia. Wiadomo akurat, że młodzież w obecnych czasach jest aktywna i to aż nadto, w takich godzinach nie można uswiadczyć wszystkich poza miejscami publicznymi. Ucierpi na tym wiele narodu i to trochę smuci... Tak samo program "Zero tolernacji dla ucznia" (nie, nie pomyliłem się). Co to kurdę jest? Szkoła nie ma mi się kojarzyć z biegunką, może z czymś przyjemnym też nie, ale fakt-faktem, że nie powinni nam narzucać kolejnych rygorów/kar i durnych systemów nauczania, nad którym moi nauczyciele obecni załamują ręce. Jeśli Giertych chce wprowadzić coś takiego, jak zero tolerancji wobec nas- czy spodziewa się wzajemności z naszej strony? Nie wiem czy będzie oczekiwał pochwał, zapewne będzie dążył do swojego, pewnie jeszcze ustanowi kilka rzeczy pożytecznych, jak i nie... Ale najbardziej mnie bawią te komentarze, w których wszyscy już gadają, jakby to już się wydarzyło, jakby wszystkie te debilne pomysły były wcielone w życie. Pamiętajcie, przecież te ustawy/paragrafy muszą przejść w sejmie, a tam na szczeście znajdzie się wielu przeciwników takich pomysłów. Obym miał rację.

Napisane Nov 8, 2006, 9:56 pm
Oldfucker

Oldfucker

Member
Posty: 104
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Oldfucker zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Giertych przesadza i to mocno :mad: może przez to wywiera taką presje na tych nieletnich i dlatego popełniają samobójstwa :mad:. Trzeba to skończyć może przydała by się rewolucja(choć to głupi pomysł) :thinking:

Napisane Nov 8, 2006, 10:36 pm
nata666

nata666

Member
Posty: 359
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nata666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

uwaga uwaga szykuje tam sie drugi komunista~!
od teraz wszystkie dziecistraszymy romkiem...
nie no sorry beznadzieja on sprawia ze mlodziez jeszcze bardziej sie buntuje. on powinnien to jakos po przyjacielsku rozwiazac a nie tak dupnie..
romek moze masz troche inteligencji ale uzyc to Ty jej nie potrafisz... sluchajcie moze jesce zakarze sluchac metalu ? zakaze sprzedazy mp3

OD TERAZ MP3 OD LAT 18 !!!

Napisane Nov 8, 2006, 10:52 pm
Lotos94

Lotos94

Member
Posty: 508
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lotos94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hmmm bunt? akcja obywatelskiej niepsłusznosci? specjalnie wychodzic po 22xD przejdzie im... cofaja sie po prostu do PRL'u xD a romek to tak wymysla poniewaz chce rozglosu i poparcia w wyborach w ktorych glosuje wiele wapniakow ktorym to pasuje... takie jest moje zdanie moze sie myle

*Napisane Nov 8, 2006, 10:57 pm
mariasz90

mariasz90

Member
Posty: 864
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mariasz90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no to moze niech mi zaloza podluch w WC bo zle pierdze na kopie i to moze sie niepodobac romkowi ;P a do tgo niech zabroni nam oddychac w SQL bo powietrze niezdrowe oczywiscie dla nszego dobra albo najlepiej niech kazde sie niemyc bedzie nam cieplej jak ma sie 10 cm brudu to prawie jak kurtka :D a niewiem co oni jeszcze tam wysyla niech lepiej robia wpady z policja i spr. czy mam odrobione lekcje <lol> omg on jest chory na glowe ....

Napisane Nov 8, 2006, 11:03 pm
zero87

zero87

Member
Posty: 5
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zero87 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

fenix89 powiedział(a):
jak dla mnie to baaardzo kontrowersyjny pomysł...cofamy sie do czasów PRL??nom nażyłeś sie w tym PRLu nie ma co buehahahahaha

Napisane Nov 8, 2006, 11:16 pm Ostatnio edytowane Nov 8, 2006, 11:16 pm przez zero87
swiernalxxx

swiernalxxx

Member
Posty: 701
Wyświetl posty

Send a personal messsage to swiernalxxx zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ej,przypał,bo my często w weekend jeździmy na skateparku do 24 albo i później,więć lepiej niech nic nie wprowadzają .ajajaj

Napisane Nov 9, 2006, 8:46 am
head

head

Member
Posty: 180
Wyświetl posty

Send a personal messsage to head zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja tam jestem przeciwko godzinie policyjnej bo to jest jego mieszanie sie w nasze wychowanie skoro umawiam sie z matką że będe o 1:00 w nocy.. to ona o tym wie... a tu jakiś "policjant" mnie zwinie z przystanku i odwiezie na komende... to jest w pewnym sensie ograniczanie troche wolności... no a pozatym jak ktos bedzie chcial to i tak sobie pochasa po miescie nawet o tej 2 rano jak bedzie chcial... bo przeciez wszystkich nie zwiną... nawet jakby sie nie wiadomo jak starali... to jest moje zdanie...

Napisane Nov 9, 2006, 9:10 am
Oldfucker

Oldfucker

Member
Posty: 104
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Oldfucker zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Będzie ciekawie jak to wprowadzą, bunty i tak dalej. Myśle że nie tak prosto będzie Giertychowi, zmusić młodzież do przestrzegania tej "godziny policyjnej"

Napisane Nov 11, 2006, 9:54 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja