Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rock / Metal » Pink Floyd i Queen

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Pink Floyd i Queen
Kroolik182

Kroolik182

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kroolik182 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

te dwa zespoły wtargnęły do mojego życia dawno temu. ojciec zachęcał mnie do przesłuchania ich kawałków. słuchałem ich, ale bez większego wschłuchiwania się, interesowania itd. po prostu ich słuchałem. a teraz ich muzyka stała się czymś ważnym dla mnie, jeśli chodzi o pink floydów to album ummagumma, the wall i dark side of the moon, jeśli chodzi o queen to "Queen" - pierwszy ich album oraz sheer heart attack. jak zapewne wiecie queen powróciło z nowym wokalistą, rzecz jasna to nie to samo kiedy śpiewał freddy. zawsze dynamiczny, energiczny na scenie, potrafiący rozbawić i zachęcić do wspólnego śpiewania. w austrii po jego śmierci postawiono mu pomnik z charakterystycznym dla niego ustawieniem nóg.

jestem pewien, że każdy z was słyszał, wie coś o tych zespołach. jaki jest wasz stosunek do ich muzyki? i jakie zespoły wywarły na was duży wpływ?

możecie pisać na takiej zasadzie jak ja to zrobiłem, czyli zespół, ulubione zespoły itd.

Edit: w listopadowym numerze "teraz rock" wkładka o queenach - 18 stron

Napisane Nov 15, 2006, 12:12 am Ostatnio edytowane Nov 15, 2006, 12:13 am przez Kroolik182
karolaaa

karolaaa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karolaaa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Och..

Moja mama słucha Pink Floydów od zawsze, wiec i ja od malutkiej słuchałam. Oczywiscie, nie moglkam zrozumiec dlaczego lezy z słuchawkami i płacze, ale teraz ja rozumiem! Ta muzyka jest po prostu boska! Ma w sobie tyle emocji, że szok.

Staram sie nie słuchac Pink Floydow zbyt często, bo nie chce żeby był dla mne jak masa zwykłych. Kiedy ich słucham to sie wczuwam, wchodze w ta muzyke. Trywialnie mówiąc, podniecam sie :P

Ulubiona płyta to.. hmm.. kazda lubie! Ale gdybym miala wziąć jedna, tylko jedną to wybrałabym Echoes, bo sa tam moje ulubione kawałki.

Jeśli chodzi o Queen, to moj tata ich słucha, tu sie duzo nie bede wypowiadac, bo raczej niewiele ich słucham, tylko jak nadarzy sie okazja.

Napisane Nov 15, 2006, 3:01 pm Ostatnio edytowane Nov 15, 2006, 3:02 pm przez karolaaa
nctw

nctw

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nctw zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak widac po ilości odpowiedzi na ten temat nie są to sławne zespoły. a szkoda, bo stara muzyka mogłaby nas wiele nauczyć ( patrz: fani rocka, którzy nie wiedzą z czego wywodzi się ich kochana muzyka).
Pink Floyd? znam, ale zbytnio w nich nie wnikam, ale mają tak magiczne kawałki że szacunek i tyle.
a Queen, hehe, niegdyś mój ukochany zespół. Ciągle siedziałam i tylko ich słuchałam. tylko. tłumaczyłam teskty( a byłam wtedy dość mała hehe). potem to przeszło, ale dzięki nim, gdy dzieciaki słuchały różnych muzykalnych gówie n, ja otworzyłąm sobie drogę na porządne i bardziej ambitne rytmy... i dalej- wielki szacunek dla Queen, dla nieżyjącego wokalisty- Freddy miał boski głos. (:
a co do nowego wokalisty, ziomek jest spoko, ale za każdym razem gdy zmienia coś w piosence, śpiewa inaczej niż Mercury, drażni mnie to i nie moge słuchać. niestety ale tak jest. niektórych rzeczy i ludzi nie da się zastąpić.
shanti!

Napisane Nov 15, 2006, 3:38 pm
wrq

wrq

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

co do Ciebie nctw... nie ma duzo wypowiedzi w tym temacie, bo on dopiero dzisiaj powstal... a slawne sa- nie mozna zaprzweczyc... slawne, ale nie jest to muzyka dla mas...

no terazna temat... Queen... hmm... slyszalem sporo, widizalem nawet(wiadomo ze nie na zywo... :P) np wstep ne Live Aid... po prostu zal dupe sciska , kiedy sie pomysli ze Freddy nei zyje... muzyka genialna, ale na moje zycie raczej nei miala wiekszego wplywu...
a Pink Floydzi.... mieli wiekszy wplyw, ale jednak nie jakis diametralnei wielki...sa genialni, w koncu Tworza taki rodzaj muzyki, ze bez talentu sie nie obejdzie... ulubione plyty to Echoes i The Walll... kiedys mialem manie na jeden utwor-Careful with that axe, Eugene :P ale przeszlo mi po...ok 2 tygodniach :P i znowu bylo tak jak wczesniej...czyli jak mialem ochote na cos lzejszego i o conajmniej kilka klas lepsza muzyke to sobie to sobie puszczalem Floydow :) jedynie szkoda ze sie rozpadli,...a teraz to juz za pozno...staruszki sie z nich robia...szczegolnie z Watersa...  RESPECT!

Napisane Nov 15, 2006, 6:39 pm
karolaaa

karolaaa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karolaaa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nctw powiedział(a):
jak widac po ilości odpowiedzi na ten temat nie są to sławne zespoły

Daj żyć! Nie sa slawne? To co jest slawne? (:
Chociaz jak u mnie w klasie ktoś powiedział, że nie wie co to Pink Floyd to myslalam ze glowa w mur walne . Chyba jestem fanatyczka jakąś. :]

Napisane Nov 15, 2006, 10:31 pm
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

NIe no super zespoly,zreszta ja prawie wszystkie z tamtych czasow. Moji starsi tego sluchaja i czasem ja tez,ale ogolnie Pink Floyd to nie zabardzo moje klimaty a Queen sreniu. Wole Depeche MOde, Alphaville,OMD... MOdern Talking xD ;D

pozdr!

Napisane Nov 15, 2006, 10:42 pm
nctw

nctw

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nctw zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pfff.
dobra jak chcecie. są sławne.
znane.
rozpoznawalne ogólnie.
ale czy lubiane?
o to mi chodzi.
pfff....

Napisane Nov 17, 2006, 4:59 pm
kalfas

kalfas

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kalfas zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mój stary nałogowo tego słuchał :cyclops:az mu w koncu słuch wysiadł

Napisane Nov 17, 2006, 10:11 pm
Kroolik182

Kroolik182

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kroolik182 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nctw powiedział(a):
pfff.
dobra jak chcecie. są sławne.
znane.
rozpoznawalne ogólnie.
ale czy lubiane?
o to mi chodzi.
pfff....

no wiesz... jeżeli mowa o społeczeństwie diskojebów, no to oni pewnie ich nie znają, nie słuchają i mówią, że nie lubią nawet jeśłi ich nie sluchali. a osoby słuchające muzyki wywodzącej się spod gatunku rock znają to i mają do tych zespołów wielki szacunek.

Napisane Nov 18, 2006, 11:04 am
syous

syous

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to syous zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Z Dinozaurów to wole Iron Maiden ..

Napisane Nov 18, 2006, 11:27 am
Szymon99

Szymon99

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Szymon99 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No Pink Floyda słuchalem tylko kilka kawałków ale szczerze to niepodoba mi sie tak bardzo a Queen to wiadomo fajnie grają mó stary też lubi bardzo te zespoły

Napisane Dec 8, 2006, 1:17 pm
Karwan89

Karwan89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karwan89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak dla mnie to powinno sie porównywać tych zespołów. Queen'ów słucham dość często, każdy kawałek mi się podoba, mogę słuchać i słuchać. Natomiast przesłuchałem całą Ścianę(The Wall) i spodobały mi się może z 2-3 kawałki...Ogólnie Queen'ów lubiłem odkąd pamiętam:) Zawsze jak lecieli w radiu to mały Michaś siedział na tylnym siedzeniu samochodu i się cieszył xD hehe:) Fajne piosenki, aż miło się słucha:)
PEACE

Napisane May 20, 2007, 4:25 pm
pitr

pitr

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pitr zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Floydów kocham i szanuję a Queen tylko szanuję :D
(film "The Wall" Floydów to pozycja obowiązkowa dla każdego!)

Napisane May 20, 2007, 4:34 pm
kozi1991

kozi1991

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kozi1991 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

queen... lubie ale nie tak ze ciagle slucham...
pink floyd... to juz zupelnie inna rzecz! slucham, znam na pamiec wiele piosenek, i wogle to moj najukochanszy zespol obok blask sabbathow :)
a kroolika kocham za tematy o wielkich zespolach :)
;**

Napisane May 20, 2007, 4:57 pm
seballl

seballl

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to seballl zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pink floyd......... ach... moge pisac o tym cale lata. najlepszy z najlepszych i lepszego nie bedzie. wszystkie ich kawalki mi sie podobaja stare nowe kazda plyta jest najlepsza!! polecam "live at pompeii" dobre gawalki grane w amfiteatrze w pompejach!!

Napisane May 20, 2007, 7:35 pm
wrq

wrq

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

seballl powiedział(a):
pink floyd......... ach... moge pisac o tym cale lata. najlepszy z najlepszych i lepszego nie bedzie. wszystkie ich kawalki mi sie podobaja stare nowe kazda plyta jest najlepsza!! polecam "live at pompeii" dobre gawalki grane w amfiteatrze w pompejach!!
tak zgadza sie :D moj wujek ma ten koncert... mrrr :D cudo :P

Napisane May 21, 2007, 2:45 pm
phantom666

phantom666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to phantom666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

co do queen to malo go sluchalem kiedykolwiek ale Pink Floyd.... ahhh.... moj The Best zespol od chyba 2 lat, graja super, utwory swietne, poprostu cud miod i wogole :P
to zostanie na zawsze we mnie, nawet jak Ich juz nie bedzie zupelnie. wkurza mnie jak ktos mowi ze to wiocha a nawet tego nie sluchal, poprostu mam duza ochote potluc takiego ludzia  ;) zaczalem sluchac od The Wall bo zobaczylem kawalek Ściany, potem chyba bylo Division Bell, a teraz to wszystko i wszedzie... a juz nie mowie o przeslaniu Ściany i textach piosenek w niej zawartej. Ile ja bym dal za zobaczenie na zywo tej sciany na srodku sceny.... I LOVE PINK FLOYD ! i to chyba wszystko wyjasnia.

Napisane May 21, 2007, 6:11 pm
pitr

pitr

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pitr zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jeżeli chodzi o najgenialniejszy zespół w historii muzyki to bez wątpienia Floydzi są na 1 miejscu
drugiego takiego zespołu nie było, nie ma i nie będzie

Napisane Jul 18, 2007, 1:33 pm
paul16

paul16

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to paul16 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pink Floyd ma to coś w sobie..ostatnio przesłuchałem ponownie cały 'The Wall' i po prostu...to jest to :)

Napisane Jul 18, 2007, 2:16 pm
michalinka

michalinka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michalinka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Queen słucham lubie szanuje chociaż ze fredy był gejem i kto tam jeszcze w tym zespole
Pink Floyd pare kawałkow dobrych, a tak poza tym meczą mnie

Napisane Aug 12, 2007, 10:36 am
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja