Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Pozostałe » Jaka kamera dobra do filmowan...

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jaka kamera dobra do filmowania?!, o(-<]:
rkdnb

rkdnb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rkdnb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jestem zainteresowany zakupem kamery pod kontem krecenia filmow deskorolkowych i nie wiem czym sie kierowac... na pewno musi byc rybie oko (podstawa) ale chcialbym o opinie doswiadczonych kamerzystow deskorolkowych... nie wiem marka funkcje itp :p

dzieki z gory :D

*Napisane Nov 20, 2006, 8:00 pm
gumiber

gumiber

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to gumiber zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wymienie kilka ktore widzialem i ktore polecano
1 Sony VX1000 jest uwazana za najlepszy sprzet takiego typu B) lecz nieco kosztuje
2 Canon XM1 jest to bardziej poreczniejsza kamera tez niezla druga w rankingu tez nie jest tania ale tansza od poprzednika :P
3 Sony Hi 8 jest to bardzo stary model lecz zaczynaly same gwiazdy operatorstwa kamery a po za tym jest chyba najtansza  :cyclops: z tych co wymienilem i w sam raz dla sredni zaawansowanych :P
4 Nasadka szerokokontna jest to o wiele tanszy odpowiedznik ultra fisheye mozna ja kupic juz za 100 zl uzywana oczywiscie ^^) najlepiej zeby miala wartosc fi równą 0,42 innej radze nie kupywac
5 Ultra Fisheye jest o wiele lepsza od nasadki jest to mazenie kazdego pro kamerzysty  jak ogladaliscie film zero to napewno zaczajicie o co chodzi w rybim oku :P

Napisane Nov 20, 2006, 8:16 pm
rkdnb

rkdnb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rkdnb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mysle ze do 3000zl wyrobie...

Napisane Nov 26, 2006, 4:22 pm
Holladenia

Holladenia

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Holladenia zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

polecam kamere panasonica idealnie uklada sie w dloni... do tego obiektyw szerokokatny z systemem szybkiego montazu SNAP-ON i mozna krecic :)
lepsza taka kamera niz te z raczka wyglada sie nie liczy
http://www.webtorget.no/images/panasonic_nv_gs27.jpg

Napisane Nov 26, 2006, 5:38 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

profesjonalne kamery ktore w usa uzywane sa do krecenia SV'ek kosztują około 10 000zł :) to tak na marginesie.

Napisane Nov 26, 2006, 6:29 pm
mullen_pawel

mullen_pawel

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mullen_pawel zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

te kamery do skate video conon xm 2 i takie tam to nie sa kamery profesjoalne tylko półprofesjonalne i tak ci nie jest taka potrzebna bo takich funkcji jakie tam sa prawie nikt nie uzywa..kiedys krecili  anologami i byo dobrze a teraz sprzet musicie mioec za milion dolarów bo inaczej myslicie ze triku nie nagracie

Napisane Nov 28, 2006, 6:26 pm
tomeckc

tomeckc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomeckc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Holladenia powiedział(a):
polecam kamere panasonica idealnie uklada sie w dloni... do tego obiektyw szerokokatny z systemem szybkiego montazu SNAP-ON i mozna krecic :)

Amen Bracie :)
Jest świetna ta kamera. Przedwczoraj nawet nią kręciłem kumpla i naprawdę pewnie siedzi w dłoni, obsługa jest banalna nie mówiąc o tym, że fisheye'a można do niej bez problemu kupić. Gorąco polecam tą kamerkę!

Napisane Jun 20, 2007, 12:56 pm
fujitsu

fujitsu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fujitsu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

tomeckc powiedział(a):

Jest świetna ta kamera. Przedwczoraj nawet nią kręciłem kumpla i naprawdę pewnie siedzi w dłoni, obsługa jest banalna nie mówiąc o tym, że fisheye'a można do niej bez problemu kupić. Gorąco polecam tą kamerkę!

ja tez polecam, sam jestem w posiadaniu.

Napisane Oct 28, 2007, 8:42 pm
przemsk8

przemsk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to przemsk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

fujitsu powiedział(a):
tomeckc powiedział(a):

ja tez polecam, sam jestem w posiadaniu.

po zdjęciu widzę że mówicie o panasonic nv gs27... a co sądzicie o nv gs60?? jest trochę tańsza, teraz chodzą po 750zł... mam zamiar kupić panasonic nv gs60 i do tego konwerter szerokokątny raynox qc303... opłaca się?? dobra będzie jakość?? czy może jednak dołożyć i kupić raynox 3032pro?? kto się na tym trochę zna niech odpisze, pozdro.

Napisane Nov 14, 2007, 10:22 am
lozek202

lozek202

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lozek202 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wenglus powiedział(a):
canon xm1/xm2 + century optic 0,3 / semi fish eye 0,3

jeden typek mi powiedzial ze na xm2 po zalozeniu fisha widac majka na filmie.

nie wiem czy to prawda tylko pisze co slyszalem.

a co do rączek...
przy mini kamerach tez mozna miec rączki xD
ja sobie ową zrobiłem i nie jest zla.

http://img213.imageshack.us/img213/6799/rczkapx2.jpg

I w sumie ta Kamera tez jest dobra. Ma 3 przetworniki obrazu i optyczna stabilizacje obrazu. Ładnie nagrywa, nie mam zarzutów.

( Panasonic nv gs 280    konwerter RAYNOX HD 3032 PRO)

Napisane Nov 14, 2007, 11:32 am Ostatnio edytowane Nov 14, 2007, 5:26 pm przez lozek202
lisek31

lisek31

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lisek31 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

gumiber powiedział(a):
1 Sony VX1000 jest uwazana za najlepszy sprzet takiego typu B) lecz nieco kosztuje
2 Canon XM1 jest to bardziej poreczniejsza kamera tez niezla druga w rankingu tez nie jest tania ale tansza od poprzednika :P
3 Sony Hi 8 jest to bardzo stary model lecz zaczynaly same gwiazdy operatorstwa kamery a po za tym jest chyba najtansza  :cyclops: z tych co wymienilem i w sam raz dla sredni zaawansowanych :P
4 Nasadka szerokokontna jest to o wiele tanszy odpowiedznik ultra fisheye mozna ja kupic juz za 100 zl uzywana oczywiscie ^^) najlepiej zeby miala wartosc fi równą 0,42 innej radze nie kupywac
5 Ultra Fisheye jest o wiele lepsza od nasadki jest to mazenie kazdego pro kamerzysty  jak ogladaliscie film zero to napewno zaczajicie o co chodzi w rybim oku :P

Mniej więcej to samo, ale zależy, czy to ma być większa produkcja, czy wystarczy ci zwykła cyfrówka z wysoką rozdzielnością i możliwością robieni zdjęć seriami + filmiki.

Napisane Nov 14, 2007, 6:29 pm
lozek202

lozek202

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lozek202 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

gumiber powiedział(a):

no oglądałem i właśnie nie wiem o co ci dokładnie chodziło...

duze dystorsje czy winiety??!!  a moze jeszcze cos innego?  Napisz a nie tutaj tajemnice robisz.

Napisane Nov 14, 2007, 6:33 pm
przemsk8

przemsk8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to przemsk8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

czy ma ktoś kamerkę panasonic nv gs60?? albo konwerter raynox qc303?? najlepiej jak ma to i to niech mi na pm napisze. chcę się dowiedzieć więcej o tej kamerce

Napisane Nov 14, 2007, 8:08 pm
tore

tore

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tore zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siemka!!!
Pytanko do posiadaczy NV-GS27,jaka jest srednica obiektywu i czy konwerter raynox qc303 pasuje idealnie na obiektyw do tej kamery czy trzeba stosowac przejsciowke. 

Napisane Nov 18, 2007, 9:21 pm
przemsk8

przemsk8

Member
Wyświetl posty

tore powiedział(a):
Siemka!!!
Pytanko do posiadaczy NV-GS27,jaka jest srednica obiektywu i czy konwerter raynox qc303 pasuje idealnie na obiektyw do tej kamery czy trzeba stosowac przejsciowke. 

nvs27 ma obiektyw o srednicy 30,5mm, a raynox qc303 czyba się mocuje na snap on...

Napisane Nov 19, 2007, 10:44 am
wojas100

wojas100

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wojas100 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam taka i jest dobra :

http://images23.fotosik.pl/114/bbe825715466728b.jpg[/URL]

Napisane Nov 19, 2007, 2:34 pm
Rolmopsik

Rolmopsik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rolmopsik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tu

I tu xD

Mam 1 z tych xD

Napisane Nov 19, 2007, 4:58 pm Ostatnio edytowane Nov 19, 2007, 4:58 pm przez Rolmopsik
tore

tore

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tore zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nvs27 ma obiektyw o srednicy 30,5mm, a raynox qc303 czyba się mocuje na snap on...[/quote]

Czyli pasuje czy nie do gs27??? Bo mam mozliwosc kupienia tej kamery za grosze a niewiem czy warto jesli okaze sie ze raynox nie pasuje do tej kamery.

Napisane Nov 19, 2007, 8:30 pm
wojas100

wojas100

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wojas100 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rolmopsik powiedział(a):
Tu

I tu xD

Mam 1 z tych xD

ty masz takie kamerki?

Napisane Nov 19, 2007, 10:53 pm
przemsk8

przemsk8

Member
Wyświetl posty

[quote=tore]nvs27 ma obiektyw o srednicy 30,5mm, a raynox qc303 czyba się mocuje na snap on...[/quote]

Czyli pasuje czy nie do gs27??? Bo mam mozliwosc kupienia tej kamery za grosze a niewiem czy warto jesli okaze sie ze raynox nie pasuje do tej kamery.[/quote]

nie mam tej kamery ale wydaje mi sie że będzie pasować... zawsze mozesz napisać maila do jakiegoś sprzedawcy tych kamer na allegro, trza kombinować

edit: wojas100... jaka to jest??

Napisane Nov 20, 2007, 8:21 am Ostatnio edytowane Nov 20, 2007, 8:21 am przez przemsk8
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja