Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Pozostałe » Jak leczyć Kontuzje

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak leczyć Kontuzje, WCHODZIĆ!!!
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddamaszk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Piszcie jak leczycie kontuzje i obicia, jakich środków używacie do Zbić i jaka była wasza najgorsza kontuzja.

Ja odpowiem:
Używam ALTACETu w tabletkach bądź w postaci ŻELU (gelu).
Lecze skręconą bądź obitą kostkę w domowym zaciszu... odpoczywam w ciągu 4-14 dni aż obicie/skręcenie się wyleczy.
Moja najgorszą kontuzja było rozbicie głowy. A 14 razy miałem skręconą prawą kostke.

Teraz kolej Wasza ;) ;) ;) ;) ;)

Napisane Apr 30, 2005, 11:38 pm
emo_1992

emo_1992

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to emo_1992 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja wlasnie zlamalem nadgarstek robiac rock&roll to fakie i... Gleba oraz reka w gipsie! Na to jest dobry tylko czas... :((((((((((((

*Napisane Apr 30, 2005, 11:43 pm
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddamaszk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no niestet.. ja naszczęśnie noc z rękoma nic nie miałem tylko jakieś tam Wielkie siniaki

Napisane Apr 30, 2005, 11:55 pm
DziobD2

DziobD2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to DziobD2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

swoja wypowiedz zaczne wogole od tego co mi sie w rzyciu przydazylo : P mianowicie na rolkach zlamalem kostke oraz mialem peknieta lopatke.

Zas od deski to tradycyjnie obicia goleni zwichniecia kostek no i nadgarstki na ktore czesciej laduje niz na kolana.

Jak sobie pomoc ?
chyba najlepiej udac sie do apteki i zakupic wczesniej juz wymieniony altacet ktory pomoze w zwalczeniu opuchlizny, pozniej mozna bolesne miejsce posmarowac mascia fastum ktora ma dzialanie usniezajace bol , do masazu bolacego miejsca polecam mobilat - po 2 dniach rehabilitacji czyjesz sie jak nowo narodzony

*Napisane May 1, 2005, 9:32 am
foku

foku

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to foku zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moją najgorszą kontuzją chyba była ta: http://www.andegrand.pl/users/foku/picture/42492
(nie licząc poobijanych nóg i ponaciąganych ścięgn)
A jak leczyć..to ja nie wiem

Napisane May 1, 2005, 9:45 am Ostatnio edytowane May 1, 2005, 9:45 am przez foku
Punkd89

Punkd89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Punkd89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja jak pisałem we wcześniejszym temacie też o kontuzjach to napisałem o takimś czymś jak ALTACEL. Jest to dioskonały lek na stłuczeka i obrzęki np. zwichnięcia. No i potem należałoby kupić opaske wzmacniającą.

Napisane May 1, 2005, 11:25 am
zurek101

zurek101

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zurek101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

yeah:D:Dczuczu cos napisał hehe;ppozdrow ogole dla Ciebie ziom.a ja uzywam altacetu:D hehe zawsze pomaga;)i jakichs tam innych ścierw...a moja najgorsz kontuzja było to że w lato tak mnie kostki napierdzilały ze przez kilka dni nie jeździłem:(dla mnie to bylo straszne hehe;p

*Napisane May 1, 2005, 11:40 am
miniol

miniol

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to miniol zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mój kumpel miał kontuzje i na ileś tam miesięcy był na rehabilitacji coś mu się stało bo prubował kickflip`a z 3 schodów

Napisane May 1, 2005, 11:45 am
offspring3

offspring3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to offspring3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Powiem wam, że NIGDY jeszcze nic nie złamałem, ale miałem skręcone kostki eh takie tam ... Jak się ostatnio wywaliłem przy kickusiu z 5 schodków (za wcześnie złapałem i spadłem nie na grip a na krawędź)i dupą na tą krawędź a ryjem prawie w glebe! Ale srałem na to jeszcze raz skoczyłem i skleiłem tego kicka ale przez 2 dni nie mogłem ollie zrobić... Tak to jest... A jeszcze kilka tygodni wcześniej ollie z 6 schodków, tylko przy lądowaniu jedna noga(przednia) zosała na desce, a druga na ziemi, co jak chyba się domyślacie oznaczało nieprzyjemny szpagat.... no i znowu kilka dni przerwy... ja tam żadnych maści nie stosuje, nawet strasznym nie mówie, że mi coś jest, no chyba, że kostka!

Napisane May 1, 2005, 12:01 pm
marek@tg

marek@tg

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marek@tg zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja jeśli mam siniaki to smaruje to miejsce żelem albo jakąś maścią.

Napisane May 1, 2005, 12:02 pm
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

ja mam teraz przerwe na tydzień.. o ały włos i bym nie wylądował w GIPSIE  :(

Napisane May 1, 2005, 1:07 pm
porucznik_borewicz

porucznik_borewicz

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to porucznik_borewicz zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W sumie to nie mialem ostrych gleb... Tyle, ze ostatnio przy kf deska mi uciekla i przy probie podparcia sie reka zlamalem palca  :). Wszystko spoko troche krzywy, jezdze dalej. Nastepnego dnia ostro spuchl to poszedlem ze starszymi do szpitala, reke do lokcia mi wj*bali w gips, kontrola za 3 dni. No i na kontroli lekarz mial przeblysk wiedzy, bo stwierdzil, ze trzeba nastawiac :mad:. A ze na nastawianie zlamanie juz bylo "za stare" to w palca wstawili mi drut ;(, fajnie ze przynajmniej mi dali glupiego jasia :D. Gips sciagaja mi 11 maja, ale twardo jezdze z gipsem. Pozdro dla lekarzy i innych znachorow, ktorzy powiedza wam jak leczyc kontuzje ;).

Napisane May 1, 2005, 1:09 pm Ostatnio edytowane May 1, 2005, 1:10 pm przez porucznik_borewicz
ddamaszk

ddamaszk

Member
Wyświetl posty

Aha.. dam wam rade.. może głupio to zabrzmi ale PASTA taka do zębów bardzo pomaga. Smarujcie noge w miejscu zbica/opuchlizny co 3 godziny cienką warstwą i zawincie w Bandaż... To naprawde bardzo pomaga.

Napisane May 1, 2005, 1:09 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jezeli to jakaś poważna kontuzja to warto dac sobie spokój na jakis czas i dać ranie czy zlamaniu czas na porządne zagojenie. Jezeli to stłuczenie to mozna użyc jakiejś maści na stłuczenia, nadwyrężenia itp. W aptekach jest ich pod dostatkiem za niewielkie pieniądze. Chyba warto czasem torchę poczekać niz potem mieć kłopoty do końca życia? Ja nie wsadziłem nadgarstka do gipsu i teraz mam tak ze lekko się podeprę i mnie tak napiera ze nie moge pozniej nic podniesc. Z ćwiczen na drążku i pompek tez nici :( Więc uwazajcie :) ;)

*Napisane May 1, 2005, 1:10 pm
CoCo

CoCo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to CoCo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moja najgorsza gleba tez była na rurce ;D Skoczyłem na boarda i do przodu deska leci a ja łokciem o rurke zawaliłem.... ;/

Napisane May 1, 2005, 1:20 pm
Klimus

Klimus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Klimus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja prubowalem hella z 3 schodkow i deska tak niefortunie podskoczyla ze walenela mi trackiem w kolano i trach........ nagle poczulem bol . kiedy wrocilem do domu spojrzalem na moje kolano , nie bylo ono tak proste jak kiedys , mialo jedna wade wyskoczyla mi jakas kulka na rzepce. wiec odrazu zglosilem sie do chirurga a on powiedzial ze mam stwardnienie kostne rozsiane i nie bede mogl uprawiac zadnego sportu przez 10 miechow.no i na tym koniec. teraz juz jestem po rekonwalescencji i ciesze sie zyciem.

aha wyjasnie jescze pojecie

stwardnienie kostne rozsiane- jest to wyrwanie kawalka kosci z rzepki przez najsilnieszy mieszen czworoglowy

pozdrawiam wszytkich
zapraszam do mojej ksiegi

Napisane May 1, 2005, 1:38 pm
kubaLBN

kubaLBN

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kubaLBN zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Najlepsze na leczenie kontuzji jest:
1)Coca-cola lub Pepsi(najlepiej zimna)
2)Słodycze(chipsy i batony)
2)[sV] (zajawka jest dobra na kontuzje bo robi sie miło, ale pod żadnym pozorem nie oglądać gleb )
3)Sen(trzecia, ostatnia i najlepsza rada to sie pożądnie wyspać a jak sie rano wstanie to już jest wporządku i mozna iśc spowrotem na deske...:D

Napisane May 1, 2005, 1:48 pm
Chomiczek

Chomiczek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Chomiczek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja wlasnie siedze na chacie z zlamana noga ( bardzo *cenzura* male kamyczki :| ) ale do wesela sie zagoji :P

Napisane May 1, 2005, 6:28 pm
Okti

Okti

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Okti zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja na zbicia itd: nic nie uzywam, kurde nie jestem jakims typem ojj siniak musi zniknac, boli, boli przestanie, mnie to nie obchodzi, a tak wogle to nie miałem nigdy nic złamanego :D A moja najgorsza gleba to jechalem na 50-50 i noga mi sie zeslizgneła tam ze jebnela z takim imptetem w rure, ze wszyscy mi mowili ze nie widzieli hehe tak szybko, ale odczułem to :/ Myslalem ze nie mam nogi bez bki, zjebane uczucie, i wyskoczył mi siniak PO 10 SEKUNDACH, o rozmiazre około 7-8 cm o barwie troche zielonej apotem zołtej, i wystawal to był takic bąbel a wystawał tez troche 0,5 cm, hehe a mialem go przez 4MIESIACE!!! KUMACIE 4 MIECHY :/

Napisane May 1, 2005, 6:45 pm
hacker

hacker

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to hacker zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja tam większych kontuzji nie miałem a jak leczyć ja tak jak lekarz nakarze. :P

Napisane May 1, 2005, 7:26 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja