Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rock / Metal » 30 seconds to mars

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
30 seconds to mars, aktor-ktory lepiej spiewa niz gra?
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to NyQuil zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Szukalam i nie znalazlam ani slowa o nich, jesli cos przegapilam to prosze o 'wybaczenie' i usuniecie tematu:)

To kapela, ktora niedawno 'odkrylam' i oczarowali mnie bez reszty. Z Jared'em Leto na vocalu co jest ich najwiekszym atutem. Jaki ten chlopak ma glos!Az ciary chodza. Myslie, ze sporo osob znajdzie w ich muzyce cos dla siebie. Chwilami cieply, niski glos przechodzacy w szept, potem rozdzierajacy ochryply krzyk. Muzyka i texty napakowane emocjami. Przy tym vocalista bezblednie panuje nad glosem i wykorzystuje go do granic swoich mozliwosci, co jest warte docenienia, bo jesli ma sie taki glos to szkoda by go bylo na proste melodie i puste pokrzykiwanie. Swietne gitarowki, dobra perkusja, troche elektroniki- jak dla mnie w genialnym polaczeniu. Do tego wersje akustyczne ze skrzypcami, violonczelami...ech...i jak mowilam- vocal, ktory nie potrzebuje retuszu i na zywo brzmi jeszcze lepiej niz na plycie.

To na razie tyle moich odczuc i opini. Dopiero od tygodnia sie wglebiam w ich muzyke, ale juz przepdlam bez reszty... polecam goraco i czekam na wasze opinie. Dla zwolennikow dobrego vocalu polecam wersje akustyczne (ale i normalne nie maja nic do zarzucenia:P) piosenek : 'the kill', 'the story', ' modern myth', a ze studiowych jeszcze 'edge of the earth' i 'from yesterday'.

niedziak: pozwoliłem sobie na zamieszczenie dwóch klipów ;)

Napisane Apr 2, 2007, 3:57 pm Ostatnio edytowane Apr 2, 2007, 5:08 pm przez niedziak
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to NyQuil zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

:) tyle, ze oni nie graja emo! (pierwsza plyta-zobaczcie ich wyglad hiehie na pewno nie emo'wy) z tego co sie dowiedzialam to zostali zakwalifikowani do rock'a alternatywnego:) dzieki bardzo niedziak za video bo nie umiem takich mykow robic, a bardzo chcialam tez wstawic:)
przed chwila sciagnela mi sie akustyczna wersja 'echelon' wiec tez polecam, moi drodzy  ^^)

Napisane Apr 2, 2007, 5:29 pm
akont

akont

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to akont zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

30stm to jedna z oich ulubionych kapel i nazwanie ich "emo" to przejaw totalnej ignorancji wobec muzyki.
pierwsza płytka zachowana w ich klimacie, druga juz bardziej komercyjna
buddha for mary, from yesterday[sobie z tego teledysku sciagnalem fryzurke od jareda ;)] i obilivion... te utworki wymiataja jak dla mnie
słucham ich od roku i mimo ze nie zawsze mam na to odpowiedni humor to rewelacyjna muzyka moim zdaniem... oczywiscie biorac pod uwage te klimaty

co do stylu jaki graja: LINK
sami siebie oceniaja na  Alternative / Progressive

Napisane Apr 2, 2007, 5:52 pm
akont

akont

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to akont zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niedziak powiedział(a):
drogie panie, dlaczego sie tak bulwersujecie z tego powodu, ze wspomnialem o emo ?
kiedys na jakims portalu bylo tak napisane, jeszcze ten wyglad mnie w tym upewnil, no ale tylko glupcy sa nieomylni ;)

ani troche sie  nie oburzyłam poprostu wyrazilam swoje zdanie tak jak ty to zrobiles. mam nadzieje ze w jakims procencie przekona cie to do przemyslenia stylu panów...
a wygląd? aha fajnie, kiedys moze i mieli styl zblizony do pseudo emo ale obecnie kapela sie zmienila[składem nawet] i wygladam ktory jak widze jest bardzo wazny aby ocenic muzyke :/

Napisane Apr 2, 2007, 6:05 pm
Czerwienna

Czerwienna

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Czerwienna zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

świetny zespół!
przystojny wokalista, a do tego jak śpiewa! : D
ogólnie bardzo lubię ten zespół.
mają swój styl :)
jadę chyba w czerwcu na ich koncert do Berilna :)

Napisane Apr 2, 2007, 7:19 pm
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

a ja planuje  wypad do pragi, tez w czerwcu-zeby nie bylo:) zeby to bylo juz...

Napisane Apr 2, 2007, 7:22 pm
marcinekSB

marcinekSB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marcinekSB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wiecie co... napisalem posta na chyba 30 linijek odnosnie tego zespolu, ale sie nie zalogowalem i calego posta szlag trafil. Nie chce mi sie drugi raz tego pisac, moze ot i lepiej bo duzo osob mogloby mnie nie lubic za tamto. Powiem tlyko tyle: porownanie tego SZITU do rocka progresywnego czy alternatywnego swiadzczy o niklym pojeciu piszacego o muzyce. mowienie o tym SZICIE ze jest ciekawy, wyjatkowy swiadczy o nieznajomosci ciekawych zespolow. Posluchajcie rocka progresywnego z dobrego sprzedtu, to wam uszy wyleca w powetrze o ile bedziecie potrafili docenic taka muzyke. To co tu prezentuja te chlopki we frajerskich odgapianym od 1000000 innych zepsolow stylu jest zwyczajnie smieszne. Chcecie dobry wokal? Posluchajcie Vana Morrisona, the obsessed. Chcecie dobra gitare? Posluchajcie ELP, chcecie dobra perke? posluchajcie Dream Theatre. Zobaczycie co to jest rock na poziomie. Oile bedziecie potrafili go docenic. Na poczatku swojej przygody z muzyka te zespoly nudzily mnie straszliwie. Teraz chyba do nich doroslem i ciesze sie z tego bardzo. Oczywiscie aby posluchac takiej muzyki potrzeba nastroju. Zazwyczaj slucham "normalnych" zepsolow, bo nie chce mi sie zglebiac, ale to co piszecie o tym zespole jest smieszne. akurat ten zepsol nie ma wiele ciekawego w sobie. Co innego chocby AFI. Tam masz fajny wokal, fajne granie (mowie o starym AFI, bo nowe to taki sam szit jak to). Dobra o muzyce wymądrzać moglbym sie godzinami, a dalej wiem ze i tak malo ją znam, jednak patrzac no te wypowiedzi to ciesze sie ze wiem choc tyle. Posluchajcie chocby "bladych lokow", to ciekawy zespol, posluchacjcie Iggy Popa. Chociaz tyle. Nie musicie ich lubic, po prostu zobaczcie przepasc dzielaca MTV i 4funtv zespoly od tego o czym tu napisalem.

Teraz posypie sie lincz, ze udaje mądrego...

ps. koles na tym pierwszymn klipie w pierwszym poscie jest naprawde swietny na decku.

Napisane Apr 2, 2007, 9:43 pm Ostatnio edytowane Apr 2, 2007, 9:46 pm przez marcinekSB
karrola

karrola

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karrola zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ohh Jared Leto :) <3 gra w requiem for a dream :) swietnie! ma swietny glos. Uwielbiam sluchac jak spiewa.

Napisane Apr 3, 2007, 10:37 am
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

marcinekSB powiedział(a):

Lincz?Niby po co.Wlasciwie szkoda wielu slow na Twoj komentarz.Jestes nieobiektywny, obrazasz innych mowiac, ze nie znaja sie na niczym (no bo tylko Ty sluchasz muzyki od dawna i mozesz powiedziec cos wiecej niz my...) To tez nie pierwsza Twoja wypowiedz, gdzie zarzucasz nam brak obycia i znajomosci terminow muzycznych, wiec mozna sie przyzwyczaic.  Zreszta jak 'blade loki' sa interesujace w porownaniu z 30stm to ja sie poddaje i daruje sobie dalsze komentarze.ciesze sie ze nie musialam czytac poprzedniego posta.

karrola - milo sie slucha jego glosu prawda? az mi sie zachcialo znow popracowac nad vocalem, jak slysze jak mozna obraz slowem namalowac:) i kazda emocje przeslac sluchaczowi.pozdro! :P

Napisane Apr 3, 2007, 2:43 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
i kazda emocje przeslac sluchaczowi.

w zestawieniu z twoim wcześniejszym
Cytuj:
tyle, ze oni nie graja emo!

tja.

Muzyka emo właśnie polega na tym 'przekazywaniu emocji słuchaczowi, wyzwalaniu ich przez śpiew'. Tak więc sama zgodziłaś się, że są emo.

Napisane Apr 3, 2007, 3:07 pm
marcinekSB

marcinekSB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marcinekSB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

NyQuil powiedział(a):

Lincz?Niby po co.Wlasciwie szkoda wielu slow na Twoj komentarz.Jestes nieobiektywny, obrazasz innych mowiac, ze nie znaja sie na niczym (no bo tylko Ty sluchasz muzyki od dawna i mozesz powiedziec cos wiecej niz my...) To tez nie pierwsza Twoja wypowiedz, gdzie zarzucasz nam brak obycia i znajomosci terminow muzycznych, wiec mozna sie przyzwyczaic.  Zreszta jak 'blade loki' sa interesujace w porownaniu z 30stm to ja sie poddaje i daruje sobie dalsze komentarze.ciesze sie ze nie musialam czytac poprzedniego posta.

karrola - milo sie slucha jego glosu prawda? az mi sie zachcialo znow popracowac nad vocalem, jak slysze jak mozna obraz slowem namalowac:) i kazda emocje przeslac sluchaczowi.pozdro! :P

To do tego co jest wplecione w moja wypowiedz: no nie pierszy raz takie cos komus zarzucam, ale w takim razie, skoro oburzasz sie na to ze mowie ze ktos nie wie wiele o muzyce, czemu sie nie wypowiesz o niej szerzej? Czemu nie przedstawisz jakichs kontrargumentow? I czemu nie udowodnisz mi ze tak nie jest? Wiem ze jestem nie obiektywny i mam sklonnosci do przesady, ale mozesz potraktowac to jako srodek stylistyczny. A zarzucam ludziom wiele, bo nie znaja sie na muzyce rockowej i taka jest prawda. Zamiast obrazac sie na takie slowa, zagłęb sie w muzyke i zobacz czy nie mam racji. Bo akurat tutaj da sie zauwazyc ze ten zespol nie fascynuje, przynajmniej mnie. Rozumiem, ze skoro to twoj ulubiony zespol, to w temacie, nie moze byc prowadozna dyskusja, tlyko wychwalanie pod niebiosa tego zepsolu. Fajna wizja forum...

Napisane Apr 3, 2007, 3:21 pm
SkindzieL

SkindzieL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to SkindzieL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Średni zespół, wolę inny styl muzyki, a głosu Glenna Danziga i tak nic nigdy już nie przebije  ^^).

Napisane Apr 3, 2007, 3:25 pm
rychu911

rychu911

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rychu911 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kicha  cos jak my chemical romance,typowy ''niby rock'' dla zbuntowanych nastolatek ktore zakladaja starsznie punkwoe trampki maluja sobie oczy i na znak protestu przeciw zlemu swiatu nie jedza kolacji .Zenada zwykly pop z miejscowym ''rockowym brzmieniem'' doda robi to samo i tez twierdzi ze gra rocka .Byl bym na techno to teraz bum na rocka i ''rockowe dizewczyny'' smiech na sali bieda ,graja rockowo jak moje kapcie

Napisane Apr 3, 2007, 3:28 pm Ostatnio edytowane Apr 3, 2007, 3:29 pm przez rychu911
rychu911

rychu911

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rychu911 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A co mial wymieniac calego rocka po co ten pojazd

Napisane Apr 3, 2007, 3:57 pm
wrq

wrq

Beta tester
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wrq zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rychu911 powiedział(a):
A co mial wymieniac calego rocka po co ten pojazd

chodzilo o to ze wypowiadal sie na temat muzyki progresywnej, a nie wymienil np pink floydow, ktorzy sa w tym najlepsi...  "calego rocka" facet, pink floyd i caly rok... miedzy tymi dwiema rzeczami widze wielka przepasc :P

a poza tym... zgadza sie, nei ma sensu wogole wymieniac innych zepsolow...no bo po co, wszyscy wiedza ze tak naprawde sa lepsze zespoly, ale ten, niekoniecznie najlepszy, moze miec w sobie cos takiego ze kogos urzeknie i dla niego stanie sie to ulubiony zespol...tak samo jak np u mnie Korn, mimo ze jest kupe lepszych zespolow, ale dla mnie i tak to jest nr 1 !
a  co do samego zespolu. ..tez znam go od niedawna, i tez mnie zaskoczyl, nie sadzilem ze bedzie to cos takiego...szczegolnie ta 1 plyta :P fajna alternatywa... poza tym, niedziak, ja widzialem  teledyski ;] jak leci teledysk do "the kill" to mnie juz cholera bierze, bo juz go tyle razy widzialem... ;P ale narazie tylko na 4fun widzialem...
narazie to bylo bylo na tyle...

Napisane Apr 3, 2007, 4:03 pm
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

KroVa powiedział(a):

Muzyka emo właśnie polega na tym 'przekazywaniu emocji słuchaczowi, wyzwalaniu ich przez śpiew'. Tak więc sama zgodziłaś się, że są emo.

alez skad.emo nie ma na wlasnosc mozliwosci przekazywania emocji. bo w takim wypadku kazda kapela grajaca nieco bardziej ambitnie i piszaca txty glebsze niz mandaryna, musialaby byc emo.

Napisane Apr 3, 2007, 4:32 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

@post wyżej
Chodzi mi o tembr głosu, nie o TEKSTY. Wiele kapel gra "ambitniej niż mandaryna", ale nie każda jęczy i płacze do mikrofonu.

Cytuj:
ten zespol nigdy nie lecial na MTV i 4funtv, przynajmniej ja nie widzialem, a wierz mi, ze telewizor gra u mnie praktycznie bez przerwy na kanalach muzycznych...

och, tu się mylisz, widziałem "The kill" zarówno na MTV jak i na 4funie. Na VIVIE też (:

Napisane Apr 3, 2007, 4:42 pm
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

To do tego co jest wplecione w moja wypowiedz: no nie pierszy raz takie cos komus zarzucam, ale w takim razie, skoro oburzasz sie na to ze mowie ze ktos nie wie wiele o muzyce, czemu sie nie wypowiesz o niej szerzej? Czemu nie przedstawisz jakichs kontrargumentow? I czemu nie udowodnisz mi ze tak nie jest? Wiem ze jestem nie obiektywny i mam sklonnosci do przesady, ale mozesz potraktowac to jako srodek stylistyczny. A zarzucam ludziom wiele, bo nie znaja sie na muzyce rockowej i taka jest prawda. Zamiast obrazac sie na takie slowa, zagłęb sie w muzyke i zobacz czy nie mam racji. Bo akurat tutaj da sie zauwazyc ze ten zespol nie fascynuje, przynajmniej mnie. Rozumiem, ze skoro to twoj ulubiony zespol, to w temacie, nie moze byc prowadozna dyskusja, tlyko wychwalanie pod niebiosa tego zepsolu. Fajna wizja forum...

Moja wypowiedz byla dosc konkretna.Napisalam co mi sie podoba i dlaczego,a nie np. 'jest fajny' albo 'wymiata na maxa'. Poza tym nie wiem czy sie doczytales, ale napisalam, ze slucham ich od tygodnia-nie mogli sie w tym czasie stac moja 'ulubiona kapela', wiec nie mozna tu mowic o dzikim uwielbieniu. Forum nie polega na pianiu z bezkrytycznego zachwytu, ale tez nie na krytykowaniu wszystkiego i wszystkich. Niedziak wyrazil swoje zdanie, ktore nie bylo przychylne, ale przy tym nikogo nie objechal.
Mowisz, ze mam sie zaglebic w muzyke...dziekuje za rade...zyje muzyka nie od dzisiaj i bez zaglebiania sie nie otwieram na dany temat geby. Jesli uwazam ze cos nie jest warte sluchania bo jest plytkie jak kieliszek wodki to  nie zakladalam tematu.
Jakos nie dopatrzylam sie Twojego zdania-pomijajac ze to wielki shit. Napisales jakie zespoly sa lepsze i zeby ich posluchac (ale watpliwe ze wogole je docenimy...)

Napisane Apr 3, 2007, 4:46 pm
NyQuil

NyQuil

Member
Wyświetl posty

KroVa powiedział(a):
@post wyżej
Chodzi mi o tembr głosu, nie o TEKSTY. Wiele kapel gra "ambitniej niż mandaryna", ale nie każda jęczy i płacze do mikrofonu.

No jak dla mnie, to to jest ze soba scisle powiazane bo trudno przekazywac emocjonalnie txt o jakichs luznych sprawach, wesole i nie za glebokie maratony slowne. co innego spiewac z glebi serca - wtedy pakuje sie w vocal emocje.a przynajmniej ja tak mam i tak wg. mnie powinno byc.

Napisane Apr 3, 2007, 4:53 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Cytuj:
co innego spiewac z glebi serca - wtedy pakuje sie w vocal emocje.a przynajmniej ja tak mam i tak wg. mnie powinno byc.

I właśnie dlatego jesteś emo :>

Napisane Apr 3, 2007, 5:11 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja