Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » 17 kHz... I dorośli nie słysz...

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
17 kHz... I dorośli nie słyszą?, Zobacz, ciekawe.
fujitsu

fujitsu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fujitsu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Macie tu plik do sciagniecia. Jest to dzwonek do telefonu, w formacie mp3. Pusccie go rodzicom i zapytajcie, czy slysza jakis dzwiek (przypuszczalnie odpowiedza "nie"). Potem dajcie im blizej do ucha i zapytajcie (raczej beda slyszec). Przedewszystkim czy wy slyszycie ten dzwiek? A jak wasi rodzice? Moi nie slysza, dopiero z bliska. Ja slysze, a jak moja siostra (17) wróci to sie jej zapytam i zedytuje. Aha i jak bedzie jakis pies w poblizu to zobacze czy bedzie szalec :D bo psy slysza wlasnie niskie tony.

Napisane May 29, 2007, 6:47 pm
dex1492

dex1492

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dex1492 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mam to już dawno i próbowałem to zrobić i słyszeli normalnie ale nauczyciele w szkole nic nie słyszą

Napisane May 29, 2007, 8:02 pm
fujitsu

fujitsu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fujitsu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dex1492 powiedział(a):
mam to już dawno i próbowałem to zrobić i słyszeli normalnie ale nauczyciele w szkole nic nie słyszą

no i niby myslisz, ze na jakiej zasadzie to dziala? albo nie slysza i nauczyciele i rodzice, albo ani oni, ani oni...

Napisane May 29, 2007, 8:03 pm
Lalo

Lalo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lalo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jest jeszcze druga wersja jako samolot startujacy :D

na holu w szkole wlaczylismy we 3 i sie wysiedzie nia dalo tak straszni piszczało

Napisane May 29, 2007, 8:04 pm
danlancher

danlancher

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danlancher zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Od dawna to znam i sam sobie robie takie dzwieki.Wystarczy jakis generator audio z mozliwoscia generowania sinuisody >16kHz i styka. MOza sobie lepsze robic.

Bawilem sie tym w klasie i na poczatku ludzio glowy zaczely bolec i piszczeli ,ze wytzrymac nie moga a nauczyciel jak na wariatow patrzyl :D

Z tym startujacym samolotem to musisz mi to podeslac :D

Napisane May 29, 2007, 8:16 pm
johnny1

johnny1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to johnny1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

u mnie mama pierw nie slyszala ale potem tak, ja z siostra normalnie slyszelismy, a jak zawolalem psa to tylko sie cieszyl z tego ze go poglaskalem :P

Napisane May 29, 2007, 8:19 pm Ostatnio edytowane May 29, 2007, 8:19 pm przez johnny1
Timonek

Timonek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Timonek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Moja mama nie słyszy, ale ja i mój kot normalnie :D Jak wróci tata to zedytuje ;]
Edit : Tata też nie słyszy :D :D Podeślijcie mi to z samolotem plz :P

Napisane May 29, 2007, 8:39 pm Ostatnio edytowane May 29, 2007, 8:46 pm przez Timonek
sheet

sheet

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sheet zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

haha dobre moja nie slyszy , dalem na maxa i powiedziala ze cos tam leciutko slychac

Napisane May 29, 2007, 10:40 pm
Fillon95

Fillon95

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fillon95 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dobre troche uszy bolą :cyclops: może w >>audacity<< da sie coś takiego zrobić bo tam są takie różne opcje w zakładce "Generowanie Tonu"

Napisane May 29, 2007, 10:43 pm
manhatan94

manhatan94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to manhatan94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A mój ojciec na poczatku wogóle nie sczaił. Dopiero jak podkreciłem głośność to zajarzył  :) Ja słyszę to bardzo wyraznie ;)

Napisane May 29, 2007, 10:54 pm
Djemboy

Djemboy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Djemboy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Słyszałem o tym, że istnieje coś takiego, ale nie dowierzałem... ale mama nie słyszy... dziwne toto... =)

Napisane May 29, 2007, 10:57 pm
kinciol77

kinciol77

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kinciol77 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

fujitsu powiedział(a):
dex1492 powiedział(a):

no i niby myslisz, ze na jakiej zasadzie to dziala? albo nie slysza i nauczyciele i rodzice, albo ani oni, ani oni...

ehhh... to nie chodzi o to, ze jak nie słyszy nauczyciel to i nie słyszą tego rodzine, to zalezy indywidualnie od osoby, wraz ze wzrostem wieku słabnie słuch i starsze osoby nie słyszą juz dźwieków o tak wysokiej częstotliwości. Rodzic i nauczyciel moze byc w takim samym wieku a i tak jeden moze słyszec ten dźwiek a drugi nie, moze sie oczywiście zdażyć ze np. 50 letnia osoba bedzie słyszeć ten dźwięk a osoba 10 lat młodsza już nie, wszytsko zależy od wady słuchu.

trzeba było uważać na fizyce...

Napisane May 30, 2007, 3:28 pm Ostatnio edytowane May 30, 2007, 4:41 pm przez kinciol77
MANIEK000

MANIEK000

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MANIEK000 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

O fak....dźwięk przeokrutny.Jednak nikt go nie słyszy.szkoda że nie mam psa.Ale wgram go na koma i będe biegał po mieście hahah..

Napisane May 30, 2007, 3:39 pm
jarekb7

jarekb7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to jarekb7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam to już od dawna. Jeden kolega myślał że jak ustawi jako dzwonek to nauczyciel na lekcjii się nie skapnie. Mylił się. Gostek sie skap i zabrał telefon.

lepszy jest dźwięk jakby spadającego czegoś. Słychać nawet na hałaśliwej jadalni :P

Napisane May 30, 2007, 4:53 pm
karolina11

karolina11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karolina11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hmmm... a dlaczego dorośli mieliby nie słyszeć tego dźwięku?  :rolleyes:

Napisane May 30, 2007, 5:27 pm
manhatan94

manhatan94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to manhatan94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

karolina11 powiedział(a):
Hmmm... a dlaczego dorośli mieliby nie słyszeć tego dźwięku?  :rolleyes:

Zobacz strone wczesniej przed ostatni post to sie dowiesz...  :P

Napisane May 30, 2007, 5:33 pm
karolina11

karolina11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karolina11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a sorry, rzeczywiście nie looknęłam  ^^)

Napisane May 30, 2007, 5:38 pm
olka1183

olka1183

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olka1183 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wQrza mnie to bo ciagle puszczaja to u nas w klasie i glowa mnie tylko boli od tego :D

Napisane May 30, 2007, 5:53 pm
fujitsu

fujitsu

Member
Wyświetl posty

jarekb7 powiedział(a):
Mam to już od dawna. Jeden kolega myślał że jak ustawi jako dzwonek to nauczyciel na lekcjii się nie skapnie. Mylił się. Gostek sie skap i zabrał telefon.

lepszy jest dźwięk jakby spadającego czegoś. Słychać nawet na hałaśliwej jadalni :P

moglbys zapodac link do czegos takiego?

Napisane May 30, 2007, 5:57 pm
Winiar93

Winiar93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Winiar93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moja stara tegoz  kompa nie slyszy a jak z koma poszczam to slyszy , nie wiem to jakies dziwne

Napisane May 30, 2007, 6:27 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja