Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Graffiti » Splash

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Splash
marcinekSB

marcinekSB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marcinekSB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Co sadzicie o splasherach? Sa to osoby ktore... chlapia farba. Czasami chlapia oni bo zajj*ebistych pracach, czasami po sklepach, luksusowych butikach, ulicach, pociagach i ogolnie wszystkim co sie da. Mi osobiscie niszczenie w ten sposob cudzych prac sie nie podoba, wczesniej myslalem ze oblewanie roznych innych miejsc tez nie jest fajne, ale ostatnio zmienilem zdanie. Mianowicie zobaczylem naprawde porzadnie oblany sklep i chodnik w jego poblizu gigantyczna iloscia kropelek zielonej farby iii.. wygladalo super. :cyclops: Na zywo prezentuje sie naprawde ciekawie. Co prawda jest to chamskie niszczenie wystaw i scian, ale podoba mi sie. Kurcze, a bylem takim przeciwnikiem tego... dopoki nie ujzalem na wlasne oczy. Ale inna sprawa ze akurat ten sklep byl naprawde fajnie oblany. Nie jakas marna plama, tylko setki kropelek, na sklepie i chodniku. Hehe.

Napisane Jul 6, 2007, 3:22 pm
Fikus

Fikus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fikus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

osobiście zetknołem sie tylko z oblanymi bildbordami najt klubów...

Napisane Jul 6, 2007, 3:44 pm
MANIEK000

MANIEK000

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MANIEK000 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie mi to sie nie podoba.Widziałem gdzieś zdjęcia.NIgdy na żywo nie widziałem.

Napisane Jul 6, 2007, 3:52 pm
Tager

Tager

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Tager zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie widziałem takiego czegoś,ale podejrzewam,że by mi się nie podobało

Napisane Jul 6, 2007, 4:40 pm
birdhouse9

birdhouse9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to birdhouse9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

widzialem to na zywo... mnie to zalamalo jak koles w niecale 10min namalowal taki obraz :O moj brat ma go teraz na scianie ;]

Napisane Jul 6, 2007, 5:55 pm
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fubu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nigdy sie z takim czyms nie spotkałem,nie popieram,bo jak mi sie wydaje to zbyt ciekawe nie jest....
Ogólnie to nie zazdroszcze tym co maja oblany sklep,lub dom.....
A przypomniała mi sie akcja, w jakims filmiku, nie wiem jakim rzucali w jadący pociąg farbą....
To Był chyba jakis filmik  z MIB

Napisane Jul 6, 2007, 6:13 pm
RybaSlap

RybaSlap

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RybaSlap zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Macie może jakieś zdjęcia splash'y??

Napisane Jul 6, 2007, 6:27 pm
szatnia

szatnia

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to szatnia zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

alemis magazyn (pdf) tutaj jest pare zdjec splashy. Mi osobiscie nie bardzo podoba, ale tutaj chyba nie o podobanie  i estetyke chodzi, tylko o sprzeciw wobec korporacjiblablablasystemublablababilonu albo zwyczajny wandalizm. chyba, ze ma sie dobry patent na chlapanie.

Napisane Jul 6, 2007, 9:10 pm
kgabsncru

kgabsncru

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kgabsncru zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

szatnia powiedział(a):
alemis magazyn (pdf) tutaj jest pare zdjec splashy. Mi osobiscie nie bardzo podoba, ale tutaj chyba nie o podobanie  i estetyke chodzi, tylko o sprzeciw wobec korporacjiblablablasystemublablababilonu albo zwyczajny wandalizm. chyba, ze ma sie dobry patent na chlapanie.
oo dobre B)  a ty Fubu dales dobry przyklad :D:D byla w mib-e jakas pjedynacza akcja na pociag ale dla mnie byl to zwykly akt wandalizmu;/ nie widac w tym za grosz sztuki...:( osobiscie nie widzialem miejsca oblanego w ten sposob  farba , bo moze w niektorych przypadkach jest to ladne^^)^^)

Napisane Jul 7, 2007, 11:04 am
ryderro

ryderro

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ryderro zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mi jakos wogole sie nie podobaja splash'e dla mnie to nic ciekawego tylko zmarnowana farba...:/

*Napisane Jul 7, 2007, 12:58 pm
johnny1

johnny1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to johnny1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rozumiem zeby w domu sobie tak tworzyc albo na czyms wlasnym, ale nie tak chamsko ltac po miescie i wszystko z farby traktowac, wandalizm a nie sztuka

Napisane Jul 7, 2007, 1:12 pm
ZetEeMA1

ZetEeMA1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ZetEeMA1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

u mnie w mieście jest kilka prac tak pochlapanych - wkurwiające to jest

Napisane Jul 7, 2007, 1:25 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W dzisiejszych czasach zanikła już prawie granica między sztuką, a kiczem oraz debilstwem...
Szukając nowych oblicz piękna stwarzamy to co jest banalnie głupie- jak dla mnie nie piękne.

Wrzuć pare dobrych fot na forum.
Skoro zakładasz temat o czymś co wizualnie wydaje się durne.

I aprops...temat bardziej na hajdepark niż graffiti- ale cóż.

Napisane Jul 7, 2007, 1:26 pm
szatnia

szatnia

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to szatnia zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak dla mnie miejsce dobre, bo splashowanie wielu zalicza do streetartu, a ze jest tylko dzial graffiti (bez street art) to temat pasuje. Sie zainteresilam tematem iii....

Motyw chlapania farba pojawil sie w drugiej polowie XX wieku. Technike bryzgania oraz 'atakowania' plotna farba okreslono mianem 'drippingu'
Za megamastera tego nurtu taszyzmu (pokrewny abstrakcji itp.) uwaza sie Jacksona Pollocka, ktory zgarnial grube miliony za obrazy tego typu:
http://img359.imageshack.us/img359/9297/numer1419481vc.jpg<Br>
http://img521.imageshack.us/img521/4827/numer83figv5.th.jpg

Ale chlapanie farba mialo tez znamiona protestu. W tym sensie pojawilo sie przy lansowaniu nurtu dadaizmu w trakcie 1 wojny swiatowej
<i>Ideologia dadaizmu była samounicestwiająca się – sztuka oderwana od tradycji, nie odwołująca się do wspólnoty pojęć między twórcą, a jej odbiorcą, oparta na nonsensie, chaosie i zupełnej dowolności nie może istnieć.</i> (wikipedia)
Wiec chlopaki oblewali farba dziela innych 'tradycyjnych' artystow, zeby zwrocic na siebie uwage.
No i rzecz objawila sie znowu, w NYC tego roku.

'W ciagu ostatnich kilku miesiacy, nieznana osoba ochlapywala farba najlepsze prace streetartowe na terenie calego miasta. 'The Splasher', jak szybko zaczeto go okreslac, upodobal sobie szczegolnie na cel ulice Swoon, Obey i Momo, choc nie tylko. Jego bryzgany terror objaw swoim zasiegiem obszar od Williamsburga do Soho i zniszczyl juz wiele prac.
http://www.gothamist.com/attachments/jake/2007_1_againststreetart3.jpg
http://www.gothamist.com/attachments/jake/2007_1_againststreetart4.jpg

Splasher czesto pozostawial w miejscach swoich atakow plakaty atakujace street-artystow jako 'reprezentantow najbardziej ochydnego rodzaju: wyalienowanej mieszczanskiej  spolecznosci' , a ich prace okreslal mianem 'zfetyszowanego banalu'

Kilkoro ludzi ze srodowiska nowojorskiego graffiti naciskalo na nas, by nie zajmowac sie akcja Splashera w ogole, argumentujac, ze to tylko zacheci go do niszczenia wiekszej ilosci prac- ale ten projekt postawil pare interesujacych pytan wartych przemyslenia. Czy rzeczywiscie wiekszosc streetartystow to zepsuste dzieci bialej burzuazji? Czy ich prace nie sa kolejnym znakiem rozwarstwienia spolecznestwa? I po drugie: czy projekt zakladajacy niszczenie prac innych ludzi sam moze byc uznawany za sztuke? No bo przeciez spalenie muzem do piwnic okreslilibysmy mianem zbrodni. '
tlumaczylam z Gothamist, 23 stycznia 2007, czyli stad.
Czyli: crosowanie (bo nie wiem jak inaczej okreslic niszczenie w ten sposob cudzej pracy) jako kolejny sygnal artystyczny tylko dlatego,ze oblewania farba ktos wymyslil ideologie?

Dla mnie: splash= niszczenie streetart=tworzenie i to jest potega :))))
Pzdr!

Napisane Jul 7, 2007, 3:25 pm Ostatnio edytowane Jul 24, 2007, 11:40 am przez Erat0
sprey

sprey

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sprey zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mi to nie pasi take wandalarskie to jest

Napisane Jul 7, 2007, 5:54 pm
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fubu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Heh Dobre Dobre,spróbuje sam tekie cos zrobic(moze nawet dzis) to wstawie fotke.... :rolleyes:Zobacze co wyjdzie z tego Splashhhaaaa

Napisane Jul 8, 2007, 12:25 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie okłamując sie...

splash to gówno.

jak plucie farbą...
rzucanie baloników z barwnikami
czy trafianiu w nie lotkami...

fajnie jesli cie to pociaga to chlapej se swój dom...
ale od prac innych sie 3maj z dala...

debilstwoo

Napisane Jul 8, 2007, 1:24 pm
STEEZ

STEEZ

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to STEEZ zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak ktoś to zrobi ciekawie to spoko ale jak się plami czyjeś prace no to bez komentarza!

Napisane Jul 8, 2007, 2:18 pm
TOW

TOW

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to TOW zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

MI TO NIEPASUJE...JAKIES GÓWNO NA ŚCIANIE ROZCHLAPANE :mad: :mad:
Chybaże jakaś Pracka dobra ale nie na innych pracach.... B)

Napisane Jul 8, 2007, 2:26 pm
efente

efente

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to efente zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chlapania po cudzych pracach nie popieram

ale action painting zawsze spoko

Napisane Jul 8, 2007, 10:27 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja