Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Gry, konsole, pc, internet... » bluejacking

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
bluejacking, fajna zabawa / niebezpieczna broń
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to delon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Słyszał ktoś kiedyś o czymś takim jak bluejacking ??
Może ktoś się w to "bawi" ??
albo stał się ofiarą ??

jeśli ktoś nie wie o co chodzi ...to krótko opowiem

Bluejacking jest to hackering poprzez urządzenia bluetooth...
najczęściej atakuje sie ofiarę z telefonu gdyż jest to najwygodniejsze....

można: przeczytać sms'y , skopiować kontakty , wyłączyć telefon , włączyć odtwarzacz mp3 , sprawdzić temperaturę itp.

no więc co o tym sądzicie ??

EDIT: no więc tak ... widzę że dużo osób się pyta czy na ich telefonach się da ?? jak ??

więc napisze co trzeba dokładnie zrobić :
1. sprawdzamy czy nasz telefon ma jave MIDP 2.0
(można to sprawdzić klikając TUTAJ ) jednak nie wszystkie telefony są tam zapisane.
2.Klikamy TUTAJ i ściągamy na kompa takie programy jak: BT Info , BT Explorer .. .. następnie  zrzucamy je na telefon (właściwy plik jest w formacie ".jar" )
3. Instalujemy aplikacje
4. Włączamy bluetootha , ukrywamy telefon oraz zmieniamy nazwę telefonu na np. "operator sieci"
5. Teraz możemy już włączyć którąś z aplikacji ... i "czynić cuda"  ;)

Napisane Jul 18, 2007, 9:54 am Ostatnio edytowane Jul 23, 2007, 1:17 pm przez delon
mmatt

mmatt

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mmatt zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dlatego mam komę bez bluetooth i irdy hehe  ^^)

Napisane Jul 18, 2007, 9:55 am
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to delon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no ale przecież...jak wyłączysz bluetooth to ci nic nikt nie zrobi  ;)

Napisane Jul 18, 2007, 9:58 am
Salas

Salas

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Salas zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

heh bawiłem się w to kiedyś i łaziłem z tym za ludźmi po mieście

Napisane Jul 18, 2007, 9:58 am
guumiis

guumiis

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to guumiis zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie słyszałem o tym.
Ale mi to nie grozi.
Poza tym podejrzewam że nie każdy to może zrobić ;)
Także na razie bez obaw ;)

Napisane Jul 18, 2007, 10:00 am
wanted93

wanted93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wanted93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ja zawsze mam włączony bluetooth :O
dzieki za ostrzeżenie

Napisane Jul 18, 2007, 10:47 am
nestle

nestle

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nestle zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

delon powiedział(a):

tez tak myslałem;/;/ ale na lekcji ktoś mi sie włamał a na bank miałem wyłaczone;/;/ i właczył mp3;/;/ i straciłem telefon;/;/ pobiegłem do mamy do pracy hehe ona przyszła do szkoły i odzyskałem tak sie załatwia interesy B)

Napisane Jul 18, 2007, 11:45 am
BreakFB

BreakFB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BreakFB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja tam prawie nigdy nie mam włączonego bluetootha ani irdy więc mi to nie grozi  ^^)

Napisane Jul 18, 2007, 11:51 am
Biczhed

Biczhed

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Biczhed zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nestle powiedział(a):
delon powiedział(a):

tez tak myslałem;/;/ ale na lekcji ktoś mi sie włamał a na bank miałem wyłaczone;/;/ i właczył mp3;/;/ i straciłem telefon;/;/ pobiegłem do mamy do pracy hehe ona przyszła do szkoły i odzyskałem tak sie załatwia interesy B)

uuu mama ci załatwiła a ty kozaczysz interesy ou ou

Ja nie mam bluetootha, wystarczy mi kabel do kompa i mam to co kazdy : ]=

Napisane Jul 18, 2007, 12:02 pm Ostatnio edytowane Jul 18, 2007, 12:03 pm przez Biczhed
gigongo

gigongo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to gigongo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Słyszałem o tym, mój kolega z klasy tak robi. Na biwaku mi wytłumaczył o co chodziło, lecz nie pamiętam, bo nie byłem w formie:P Każdy potem chodził z wyłączonym bluetooth'em:P

Napisane Jul 18, 2007, 12:37 pm
Fubu

Fubu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Fubu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tak można robic.np
Siedzi sie w autobusie,trzeba włączyc Bluetooth i wysłac np obrazek.
Wtedy  sie zobaczy za chwile kto bierze telefon i sprawdza.....hehe O i le ma włączony bluetooth:DDobra zabawa,radze spróbowac ;)

Napisane Jul 18, 2007, 1:21 pm
johnny1

johnny1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to johnny1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mmatt powiedział(a):
Dlatego mam komę bez bluetooth i irdy hehe  ^^)

przez irde i tak tego nie zrobisz ;) chyba ze podejdziesz chamsko to kolesia i z 10cm go zhackojesz ^^)

p.s. niektorzy z was wypowiadali sie ze robili cos takiego, moze wiec podziela sie swpja wiedza ;) no chyba ze sciemniali :P

Napisane Jul 18, 2007, 1:50 pm Ostatnio edytowane Jul 18, 2007, 1:54 pm przez johnny1
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Fubu powiedział(a):
Tak można robic.np
Siedzi sie w autobusie,trzeba włączyc Bluetooth i wysłac np obrazek.
Wtedy  sie zobaczy za chwile kto bierze telefon i sprawdza.....hehe O i le ma włączony bluetooth:DDobra zabawa,radze spróbowac ;)

co to za zabawa to nie jest bluehacking -_-

poczytaj sobie o tym najpierw a potem się dopiero wypowiadaj..
.

ja polecam sobie ściagnąć na koma : BT Info , BT Explorer ... to wystarcza to bluejacking'u ...

P.S. Tylko nie robić głupot...

Napisane Jul 18, 2007, 3:43 pm
HITMAN07

HITMAN07

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HITMAN07 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja sie w to bawie w szkole. Właczam kumplowi na przerwie bluetooth pod pretekstem "chce coś zobaczyć". No i na lekcji łacze sie i zmieniam mu jezyk np na japoński, nastepnie ustawiam alarm na np za 3 min i ustawiam dzwonek na maxa i jest taka opcja ze jak zablokuje sie klawiature to on nie może jej odblokować dopiero ja moge odblokować. Fajna zabawa ogółem . :-) ^^) polecam

Napisane Jul 18, 2007, 3:51 pm Ostatnio edytowane Jul 18, 2007, 3:53 pm przez HITMAN07
delon

delon

Member
Wyświetl posty

HITMAN07 powiedział(a):
ja sie w to bawie w szkole. Właczam kumplowi na przerwie bluetooth pod pretekstem "chce coś zobaczyć". No i na lekcji łacze sie i zmieniam mu jezyk np na japoński, nastepnie ustawiam alarm na np za 3 min i ustawiam dzwonek na maxa i jest taka opcja ze jak zablokuje sie klawiature to on nie może jej odblokować dopiero ja moge odblokować. Fajna zabawa ogółem . :-) ^^) polecam

a ja ci polecam BT info 1.07 ma nowe wyrąbane w kosmos funkcje... sprawdź sobie :D

Napisane Jul 18, 2007, 5:52 pm
kmaksiu

kmaksiu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kmaksiu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niedziak powiedział(a):
HITMAN07 powiedział(a):

hehe, dowie się któregoś dnia, że to Ty i dostaniesz po ząbkach :)

no popieram ja tam niemam blue w telefonie i sram na to

Napisane Jul 18, 2007, 6:21 pm
arktos3

arktos3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to arktos3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

czyli w krótkim tekście co mam zrobić żeby też ''włamać'' się do czyjegoś telefonu?
Pozdro i proszę o odpowiedź :guns:

Napisane Jul 20, 2007, 5:34 pm
Winiar93

Winiar93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Winiar93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a jak w niektorych telefonach zeby cos wyslac to trzeba sie sparowac itp i wpisac kod , to wtedy tez sie wlamuje??ja np w moim benqu musze wpoisywac kod zeby sie sparowac i wtedy moge wysylac

Napisane Jul 20, 2007, 5:38 pm
delon

delon

Member
Wyświetl posty

arktos3 powiedział(a):
czyli w krótkim tekście co mam zrobić żeby też ''włamać'' się do czyjegoś telefonu?
Pozdro i proszę o odpowiedź :guns:

jaki masz model telefonu ??
jak będę wiedział to ci napisze krótko i jasno co masz zrobić..ale pierw muszę wiedzieć czy twoim telefonem się da...

Cytuj:
a jak w niektorych telefonach zeby cos wyslac to trzeba sie sparowac itp i wpisac kod , to wtedy tez sie wlamuje??ja np w moim benqu musze wpoisywac kod zeby sie sparowac i wtedy moge wysylac

hyyyy...mógł byś jaśniej ??  ;)

Napisane Jul 20, 2007, 5:47 pm Ostatnio edytowane Jul 20, 2007, 5:48 pm przez delon
Powerskip

Powerskip

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Powerskip zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ale spoko sprawa :P pierwszy raz o tym słysze...ej delon... co ja mam dokładnie zrobić zebym mógl takie kminy robić (mam Nokie N90...)

Napisane Jul 20, 2007, 6:17 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja