Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Pozostałe » Deskorolka a zdrowie..

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Deskorolka a zdrowie..
Tomassss

Tomassss

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Tomassss zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Czy kontujze jakie dostajemy od np. wysokich skoków ze schodów odbijłą się kiedyś i na starość nie będziemy mogli chodzić? :( Czy ze stawami będa dziac się jakieś złe rzeczy? Bo słyszałem że jak skacze się z wysokich przeszkód i nawet jak dobrze ugniesz nogi i zamortyzujesz londowanie to i tak coś się w środu kolana dzieje...mam nadzieje że tak nie jest :( :( chociaż i tak czy tak będe jeździł  ^^) :P

/edit Karwan89:lądowanie!

Napisane Dec 2, 2007, 3:23 pm Ostatnio edytowane Dec 2, 2007, 3:46 pm przez Karwan89
barkaw

barkaw

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to barkaw zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

JA nic o tym nie wiem ale jak jest tak to i tak będe jeździł :rolleyes: :rolleyes:

Napisane Dec 2, 2007, 3:30 pm
Gutek101

Gutek101

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gutek101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

tylko tak mowicie ze bedziecie jezdzic, brat ma juz 18 lat i problemy ze stawami, rzadko może jeździć i czesto robi przerwy. Przeczytalem kiedys w necie ze nasze stawy niszczą równiez zwykle ugięcie kolana np. gdy wchodzimy na schody.

Napisane Dec 2, 2007, 3:52 pm
Lapa07

Lapa07

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lapa07 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Po ci sie martwisz na zapas ?? co bedzie to bedzie ...carpe diem bracie

pozdro

Napisane Dec 2, 2007, 3:53 pm
fedor94

fedor94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to fedor94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wiekszośc z was tak mówi a jak juz zaczna wam sie takie problemy z kolanami jak mi i przerwe na ok 6 miechów to wtedy zaczniecie doceniać zdrowie ja jak juz bede mógł jezdzić  to bede bardziej sie oszczedzał i jeżdził w opaskach na kolana

i to zalezy czy szybko rośniesz jak tak to zrób jakąs przerwe i daj kolanom odpocząć a jak nie rośniesz szybko to jeździj ale nie tak ostro czyli np.8 godzin dziennie :*
pozdro :)

Napisane Dec 2, 2007, 6:10 pm
peavey11

peavey11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to peavey11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiadomo, że jak się skacze, z dużych rzeczy, na dosyć deskę (bo to w końcu drewno jest) to coś nam się może ze stawami stać, ale to dopiero będzie się odczuwało w podeszłym wieku czyt. 40 i wzwyż. To jest bardzo prawdopodobne, bo przeciez deska to nie jest wcale "miękki" lądowanie i nie raz odczuwamy ból stóp, kolan itd. to właśnie może prowadzić do zwyrodnienia stawów. Podkreślam "może" Medycyna zna takie przypadki :P

Napisane Dec 2, 2007, 6:13 pm Ostatnio edytowane Dec 2, 2007, 6:14 pm przez peavey11
BAM96

BAM96

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BAM96 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na starosc bedzie mnie cos i tak bolec wiec troche bardziej czy mniej moze jestem w bledzie ale robie to co lubie i kocham  :P :)

Napisane Dec 2, 2007, 6:59 pm
MiKiDeMiX

MiKiDeMiX

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MiKiDeMiX zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

podobno po deskorolce na starość są problemy z kolanami, ale nie mogę powiedzieć że jestem tego na 100% pewien

Napisane Dec 2, 2007, 7:01 pm
Tomassss

Tomassss

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Tomassss zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

fedor94 powiedział(a):
wiekszośc z was tak mówi a jak juz zaczna wam sie takie problemy z kolanami jak mi i przerwe na ok 6 miechów to wtedy zaczniecie doceniać zdrowie ja jak juz bede mógł jezdzić  to bede bardziej sie oszczedzał i jeżdził w opaskach na kolana

i to zalezy czy szybko rośniesz jak tak to zrób jakąs przerwe i daj kolanom odpocząć a jak nie rośniesz szybko to jeździj ale nie tak ostro czyli np.8 godzin dziennie :*
pozdro :)

Uuuu to mam problem bo akurat jestem w takim wieku i w moim przypadku dosyć szybko rosne :( Ale nie moge przerwać jeździć, tzn. mogę ale nie dam rady :stare:

Napisane Dec 2, 2007, 7:02 pm
glosnik

glosnik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to glosnik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gutek101 powiedział(a):
tylko tak mowicie ze bedziecie jezdzic, brat ma juz 18 lat i problemy ze stawami, rzadko może jeździć i czesto robi przerwy. Przeczytalem kiedys w necie ze nasze stawy niszczą równiez zwykle ugięcie kolana np. gdy wchodzimy na schody.

przykujmy sie do krzesla bo nam sie stawy niszczą!

Napisane Dec 2, 2007, 7:03 pm
cartoon

cartoon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cartoon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

deskarze nie mają jeszcze tak źle - podobno rolkarze mają o wiele gorzej jeśli chodiz o zdrowie w przyszłości.

Napisane Dec 2, 2007, 7:21 pm
dyhu9

dyhu9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dyhu9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mówi się "sport to zdrowie" lecz nie w przypadku deskorolki niestety.. :(

Napisane Dec 2, 2007, 7:22 pm
shortys666

shortys666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to shortys666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dyhu9 powiedział(a):

Wole połamać sobie nogi niż się spaś przed telewizorem wpieprzając na zmiane frytki i chipsy:)
..że sobie pozwolę na taką dygresję:)

Napisane Dec 2, 2007, 11:29 pm Ostatnio edytowane Dec 2, 2007, 11:31 pm przez shortys666
JustLearn

JustLearn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JustLearn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

poruszyłeś ciekawy temat!

Nie, nie trzeba się przykuwać do krzesła czy siedzieć przed telewizorem.
By oszczędzić stawy, są 2 możliwości: zrezygnować z dużych schodów i wielkich gapów (pozostają raile, murki, nie mówmy, że się nie da) albo jeździć w vert'cie
( w Polsce odpada), bo wtedy przy skoku stawy nie przyjmują całej ciężkości (ze względu na pozycję ciała).

Co do pisania, że wchodzenia po schodach niszczy stawy - nie, ono je obciąża. To mniej więcej tak, jak biegając obciążasz serce, a paląc papierosy niszczysz.

Napisane Dec 3, 2007, 7:10 am
avensis14

avensis14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to avensis14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

shortys666 powiedział(a):
dyhu9 powiedział(a):

Wole połamać sobie nogi niż się spaś przed telewizorem wpieprzając na zmiane frytki i chipsy:)
..że sobie pozwolę na taką dygresję:)

teraz tak uważam... bedziesz wpieprzał frytki i bedziesz tył i tył :D i nic z tego nie bedzie :PP wole kontuzje miec.. niz umrzec od tego tłuszczu xD bo on sie odkłada gdzies w czlowieku a pozniej zawały czy takie rzeczy... piepsze:PP wole jezdzic! elo

Napisane Dec 3, 2007, 4:08 pm
johnny1

johnny1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to johnny1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja uwazam ze bardziej niszczyl bym stawy bedac grubasem, bo bylo by wieksze obciazenie na stawy i musial bym tak cale zycie spedzic, a przeciez gapow czy schodow nie katasz caly czas, od kad wstaniesz az pojdziesz spac...

wedlug mnie problem jest wtedy gdy intrnsywnie rosniecie, ja mam teraz 15 lat i gdy zaczynalem jezdzic intensywnie rosnalem i wtedy wszystko mnie bolalo, teraz mam 180zm wzrostu i juz przestaje rosnac, wiec nie mam takich problemow... wiem czekajcie jak juz nie bedziecie rosnac i dopiero schody :P

Napisane Dec 3, 2007, 4:31 pm
Kamileeek

Kamileeek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kamileeek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja już przez deske jak biegne czasami do autobusu jak za późno wyjde to biegne do połowy a dalej nie moge z bólu kolan.. Ale czego sie nie robi dla pasji. : )

Napisane Dec 3, 2007, 4:59 pm Ostatnio edytowane Dec 3, 2007, 5:00 pm przez Kamileeek
peavey11

peavey11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to peavey11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Właśnie Ja mam okropne bóle kolan, niekiedy nie mogę nawet uklęknąć, chciałem iść nawet do lekarza, bo  ie wiedziałem skąd te bóle, a przecież na deseczce się trochę jeździło to wiadomo, naprawdę nie przyjemne uczucie :( No to chyba wszystko jasne

Napisane Dec 3, 2007, 5:02 pm
Cambell

Cambell

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Cambell zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

powiem tyle mam tylko 16 lat jestem wysoki 188 i z kolanami mam juz od roku problem a nadal smigam niewiem czy to dobra opcja ale jak sie mowi skate or day ale bul odczuwam dos wielki czasem bola jak holera niechce rezygnowac ale boje sie tego ze wyladuje na wusku i co mam robic :( poradzcie mi

*Napisane Dec 3, 2007, 5:03 pm
sheet

sheet

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sheet zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cambell powiedział(a):
powiem tyle mam tylko 16 lat jestem wysoki 188 i z kolanami mam juz od roku problem a nadal smigam niewiem czy to dobra opcja ale jak sie mowi skate or day ale bul odczuwam dos wielki czasem bola jak holera niechce rezygnowac ale boje sie tego ze wyladuje na wusku i co mam robic :( poradzcie mi

ja bym ci radzil pujsc do lekasza on mosze ci cos powie na temat twojich stawuw
bledy celowo.

Napisane Dec 3, 2007, 5:06 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja