Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rap / Hip-Hop » O.S.T.R.

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
O.S.T.R., Opinie i dyskusje
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to realista zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam!
Nie usuwajce tego tematu, poniewaz nie ma juz na forum tematu o Ostrym (kiedys byl). Zakladam go tez w celu podyskutowania o jego najnowszej plycie, ktora ukaze sie 22 lutego. Dotychczas wyszedl singiel "1980" i kolejny kawalek z Sadatem X czyli "Keep It Classy". Dla mnie to porcja prawdziwego hip-hopu i tylko czekam na LP.

Napisane Jan 21, 2008, 8:52 pm
harnasiek

harnasiek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to harnasiek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tak, tak Real dobrze prawi. Nie od dziś każdy z nas wie, że Ostry był, jest i będzie najlepszym MC w Polsce. Jest zbiornikiem pełnym charyzmy, ma niepowtarzalny i oryginalny styl. Jaram się "1980", więc wrzucę tutaj te trzy kawałki, bo kolejne trzy ścieżki to instrumentale.

OSTR - 1980

OSTR - Keep It Classy feat. Sadat X, Cadillac Dale

OSTR - Bonus Track

Napisane Jan 21, 2008, 9:02 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

O.S.T.R. - jak dla mnie król polskiego rapu. Koleś oddany muzyce. Nie znam drugiego takiego człowieka. Wszystkie jego płyty są jak dla mnie świetne. Po tym singlu "1980", zapowiada się kozacki album, w sumie jak każdy. :] Co by nie mówić o Adamie, zawsze będzie to wypowiedź w samych superlatywach co do jego skromnej osoby. Dla mnie człowiek, który muzykę tworzy z pasji, nie dla profitów. Inni , moim zdaniem powinni z niego brać przykład. :]

Napisane Jan 21, 2008, 9:43 pm
HarryNPR

HarryNPR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HarryNPR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no Ostry jest najlepszy jak dla mnie
flow rymy teksty bity
czekam na płyte, już odkładam kase

Napisane Jan 21, 2008, 10:01 pm
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Może kogoś zdziwie, może nie... Ale nigdy nie jarała mnie muzyka Ostrego. I nie mówie tego po przesłuchaniu jednego słabego kawałka. Słuszałem wiele jego piosenek ale jakoś nigdy nie przyciągneły mnie na tyle, żeby sprawdzić jego płyty. Kumpel się nim jara niemiłosiernie i nie raz na imprezacha czy przy kulturalnym browarze puszczał jego muzykę ale jakoś mnie nigdy do niego nie ciagnęło. Ale szacunek do niego mam przede wszystkim za to, co potrafi zrobić na free. Tym, co pokazał na Hip Hop Kempie w 2006 roku wgniotło mnie w krzesło, które się złąmało i wgniotło mnie w podłoge... :P To było zajebiste. Słuszałem dużo jego nawijek na free i akurat to mi się podoba niemiłosiernie. Więc to by było tyle. Pozdro :)

Po napisaniu tego posta wszedłem na youtube i niemogłem tego tu nie dodać.:)

Napisane Jan 22, 2008, 12:12 am Ostatnio edytowane Jan 22, 2008, 12:17 am przez orson91
harnasiek

harnasiek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to harnasiek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No ten filmik był już w rzucony chyba w temacie o Ostrym, który hmm... zniknął? Mniejsza o to, dobre video z hh kempu. O.S.T.R. pokazał swoje umiejętności.

Napisane Jan 22, 2008, 10:02 am
brawus

brawus

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to brawus zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jestem fanem O.S.T.R'a. Moja jego ulubiona płyta to "Tabasko"Dla mnie jest najlepszy na polskiej scenie hiphopowej. Ma zaje*bisty flow, co pokazuje ten filmik z HipHop Kampu. :)
Aha, i jeszzce jest wyje*isty kawalek " o robieniu bitów"

Napisane Jan 22, 2008, 11:05 am Ostatnio edytowane Jan 22, 2008, 11:21 am przez brawus
pita2000

pita2000

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pita2000 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

orson91 powiedział(a):
Może kogoś zdziwie, może nie... Ale nigdy nie jarała mnie muzyka Ostrego. I nie mówie tego po przesłuchaniu jednego słabego kawałka. Słuszałem wiele jego piosenek ale jakoś nigdy nie przyciągneły mnie na tyle, żeby sprawdzić jego płyty.

Mnie szczerze mówiąc też jakoś nigdy przesadnie nie jarała muzyka Ostrego, ale mam "HollyŁódź" w oryginale, bo była to pierwsza jego płyta wydana od czasu gdy zacząłem interesować się jego twórczością. Szanuję Ostrego za ogromne umiejętności, chyba faktycznie jest to najlepszy polski raper, a już na pewno należy do pierwszej trójki, ale jego rap nie trafia aż tak bardzo w moje gusta ;).

Napisane Jan 22, 2008, 1:10 pm
harnasiek

harnasiek

Member
Wyświetl posty

Zdaje mi się, że wielu ludzi (nawet Ci, którzy słuchają rapu) patrzą na Ostrego przez pryzmat rapera. Ja podchodzę do tego całkiem inaczej. Adam nie jest dla mnie zwykłym raperem, ale artystą, który ma wykształcenie w tym kierunku. Wielu może wielbić nie wiem Peję, Gurala, ale żaden z nich nie ma wykształcenia muzycznego. Ostry ukończył klasę skrzypiec na Łódzkiej Akademii Muzycznej. Ponoć (niesprawdzone info) studiuje, bądź ukończył studia produkcji muzycznej w Londynie. To chyba o czymś świadczy... Zdaje mi się, że fani, wielbiciele, fanatycy nie cenią go tylko za umiejętności, ale też za inteligencję i niepowtarzalną osobowość. Jest najlepszym mc w Polsce, pomimo tego jest bardzo skromny i nigdy nie wypowiada się, jak hmm "Król Polskiego Rapu". Doceniam jego muzykę, doceniam go jako człowieka. Liczę, że nikt nie będzie się niepotrzebnie spinał ;D Czekam na album "JJTS", który już zamówiłem w asfaltowym sklepie online. Wybrałem oczywiście wersję kolekcjonerską, droższą o kilka złotych, ale za to wzbogaconą o cedek z instrumentalami.

Napisane Jan 22, 2008, 3:00 pm Ostatnio edytowane Jan 22, 2008, 3:02 pm przez harnasiek
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to realista zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiadomo, ze nie kazdemu wyjdzie w gust muzyka Ostrego, ale trzeba miec do niego szacunek za poziom, ktory trzyma i milosc do fanow.

Napisane Jan 22, 2008, 3:30 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

O szacunek to Ostry chyba martwić się nie musi, bo zapewne 90% słuchaczy rapu, go szanuje za wszystko. :] Ten facet jest fenomenalny, żadne pseudo gangsterskie bujanki, tylko zajmuje się tym co mu wychodzi najlepiej. Szacunek za to, że ma to wykształcenie muzyczne, bo jak patrzę na moją siostrę, która też chodzi do szkoły muzycznej to widzę, że to jest ciężki chleb.

Napisane Jan 22, 2008, 3:42 pm
pita2000

pita2000

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pita2000 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

harnasiek powiedział(a):
Zdaje mi się, że wielu ludzi (nawet Ci, którzy słuchają rapu) patrzą na Ostrego przez pryzmat rapera. Ja podchodzę do tego całkiem inaczej. Adam nie jest dla mnie zwykłym raperem, ale artystą, który ma wykształcenie w tym kierunku. Wielu może wielbić nie wiem Peję, Gurala, ale żaden z nich nie ma wykształcenia muzycznego. Ostry ukończył klasę skrzypiec na Łódzkiej Akademii Muzycznej. Ponoć (niesprawdzone info) studiuje, bądź ukończył studia produkcji muzycznej w Londynie. To chyba o czymś świadczy... Zdaje mi się, że fani, wielbiciele, fanatycy nie cenią go tylko za umiejętności, ale też za inteligencję i niepowtarzalną osobowość. Jest najlepszym mc w Polsce, pomimo tego jest bardzo skromny i nigdy nie wypowiada się, jak hmm "Król Polskiego Rapu". Doceniam jego muzykę, doceniam go jako człowieka. Liczę, że nikt nie będzie się niepotrzebnie spinał ;D Czekam na album "JJTS", który już zamówiłem w asfaltowym sklepie online. Wybrałem oczywiście wersję kolekcjonerską, droższą o kilka złotych, ale za to wzbogaconą o cedek z instrumentalami.

Fakt, może ani Gural ani Peja nie mają wykształcenia muzycznego, ale uważam, że akurat w rapie jest ono pomocne, ale nie niezbędne. Inteligencja, skromność, osobowość... chyba każda z wyróżniających się postaci w polskim rapie ma te cechy. Nie można być dobrym raperem mając gówno zamiast mózgu, brak skromności wybaczana jest (a nawet wymagana) tylko, jeśli występuje w formie bragga ;), a jeśli chodzi o osobowość, to każdy kto nie jest szarakiem jest jedyny w swoim rodzaju ;). Ale podważyłbym to, że Ostry jest skromny... bynajmniej na pewno nie brakuje mu wysokiej samooceny, skoro ma spore wymagania "z tym zagram, z tym nie", "bez śpiewanych refrenów"...

Napisane Jan 22, 2008, 4:07 pm
oludara92

oludara92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to oludara92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ostrowski jest po prostu najlepszym emce w kraju. Można się spierać, można się kłócić, ale tak jest i narazie nic (a w zasadzie nikt) tego nie jest w stanie zmienić. Świeżo przesłuchałem jego dwa najnowsze kawałki i na samą myśl o "Ja Tu Tylko Sprzątam" doznaję spazmów xD Na serio - bardzo dużo ludzi od początku jego działalności, każdego roku, ze zniecierpliwieniem czeka na najnowsze produkcje. Sam Ostry to pewien fenomen, bo niewielu mc's w Polsce ma wyższe wykształcenie muzyczne. Ponoć o gustach się nie dyskutuje, ale nie rozumiem ludzi, którzy nie doceniają Adasia :rolleyes: To jest wzór cnót wszelakich dla każdego fana rapu w tej części Europy ;)

Napisane Jan 22, 2008, 4:29 pm
owl

owl

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to owl zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nic tu nie można dodać. Sam jestem wielkim fanem Adama i na żadnym jego materiale się nie zawiodłem. Uważam go za najlepszego MC w Polsce. Ale ostatnie przez ostatnie 2-3 lata tematyka jego kawałków jakoś strasznie się zlewa. To wszystko jakby kręciło się dookoła tych samych rzeczy. To taki mały minus, bo i tak każda produkcja jest bardzo dobra, jak na Polsce standardy. A producentem jest też zajebistym, co udowodnił na swoich solówkach (nie licząc POE of koz) oraz na "Normal magic" Skill Mega, gdzie jest wiele mistrzowskich podkładów. Nawet nie mogę policzyć na ilu jego koncertach byłem, ale z 8-10 się uzbiera :D

Napisane Jan 22, 2008, 4:49 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Przestan pita pierdolic, ze Ostry nie ma skromnosci, bo widzialem mnostwo jego wywiadow i ten czlowiek widac, ze ma poukladane pod kopula i dokladnie wie jaki rap tworzy, ze to jest ten prawdziwy hip-hop. A to, ze odmowil Ramonie, bo mial tam byc spiewany refren to juz calkowicie jego sprawa ...
Co do powielania tematow to Oster mowil w wywiadzie, ze on stara sie byc na biezaco ze sluchaniem innych w tym biznesie, bo wlasnie nie chce powielac tematow i pomyslow na kawalek. Mi sie jego lyryki nie nudza - to jest juz moje odczucie.
Podoba mi sie, ze jak na plycie Hollylodz tak i na Ja Tu Tylko Sprzatam wystepuja znani w srodowisku amerykanscy MC's. Wczesniej Craig G, teraz Sadat X - jestem pod wrazeniem.
Trzeba tez docenic, ze nie ma drugiego takiego w Polsce co wydal 8 dojebanych plyt. Jego marzeniem jest umrzec na scenie. "...Ostry Kochan Tabasko jestesmy dluzej w trasie, niz w Polsacie Słoneczny Patrol"

Napisane Jan 22, 2008, 5:27 pm
GordonPzn

GordonPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GordonPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

owl powiedział(a):
Nic tu nie można dodać

Zgadza się.

Cóż, po ilości i jakości wydawanego przez niego materiału w przeciągu ostatnich lat stwierdzam fakt: jest najlepszy. Żeby argumentować swoje stanowisko... w sumie nie muszę, ale niech będzie. Po pierwsze- przewija po tylu tematach w sposób nietuzinkowy, oryginalny, łamie schematy, bezkompromisowy, nieraz ostry język, przekazuje wszystko jasno i wyraźnie, po prostu brylant. Po drugie- technika. Sposób, w jaki porusza się po bitach, flow, jego szybkość, przeciąganie, operowanie głosem- te aspekty opanował do perfekcji. Polecam chociażby takie POE, gdzie pokazuje cały swój kunszt, techniczny warsztat. Po trzecie- bitmakeing w jego robocie jest czymś pięknym. Na każdej z jego płyt możemy się przekonać, że ma do tego niesamowitą smykałkę, innymi słowy- wielki talent. I tymi dwoma słowami chcę zakończyć tego posta, po chyba one najlepiej charakteryzują Ostrego.

Napisane Jan 22, 2008, 5:40 pm
harnasiek

harnasiek

Member
Wyświetl posty

Ktoś kto pisał w wikipedii o Ostrym bardzo dobrze ujął dlaczego rap Adama jest niepowtarzalny. Pozwólcie, że przytoczę cytat wprost z wikipedii.

Koleś Co Pisał Dla Wikipedii Mądrze powiedział(a):
Ostrowski jest znany również ze swojego specyficznego stylu. Z jednej strony jest on przedstawicielem "Inteligentnego Hip Hopu", z drugiej strony jednak w swoich tekstach często operuje przekleństwami co czyni go także "Hardkorowcem".

Moim zdaniem koleś mądrze to powiedział ;D Ostry pisze naprawdę na inteligentne tematy, przez co tworzy tzw. IQ Rap, ale nie stroni też od wulgaryzmów. Te dwa czynniki powodują, że powstaje mieszanka wybuchowa, czyli rap Adama Ostrowskiego.

Napisane Jan 22, 2008, 6:11 pm Ostatnio edytowane Jan 22, 2008, 6:13 pm przez harnasiek
Woodek

Woodek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Woodek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

OSTR <3
Jest moim ulubionym artystą..
Jego muzyka jest dla mnie...hmmm...jakby to ująć?
Napędem na kolejne dni mego życia?
Tak, dobrze to ująłem..
Ostrym zacząłem sie jarać właściwie przez przypadek...
Zobaczyłem jego płyte w Empiku..i tak poprostu ją kupiłem..Była to Płyta "7"
gdy wróciłem na chate i ją puściłem...mmmm....delicious :D
i tak od tego momentu się nim jaram :D
Jego Flow , Rymy oraz Samo podejście do Rapu są naprawde zadziwiające..
Ale nigdy nie byłem na żadnym jego koncercie..;/
Właśnie!
Wie ktoś może czy szykuje się jakiś jego koncert?

Napisane Jan 23, 2008, 8:34 pm
nyggasek

nyggasek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nyggasek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chciałem tylko dodać, że singiel OSTR - 1980 kosztuje w Empiku 18zł, co jest lekką przesadą ; ]. Płytkę oczywiście kąsam w oryginale, nawet w ciemno.

Napisane Jan 23, 2008, 9:07 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

No ale Oster chyba pierwszy raz wydaje taki maxsingiel. O ile pamietam to wczesniej bylo Ile Jestem W Stanie Dac .. ale ta cena mnie troche odstrasza jak na 3 kawalki i 2 instry.

Napisane Jan 23, 2008, 9:18 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja