Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rap / Hip-Hop » O.S.T.R.

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
O.S.T.R., Opinie i dyskusje
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to realista zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam!
Nie usuwajce tego tematu, poniewaz nie ma juz na forum tematu o Ostrym (kiedys byl). Zakladam go tez w celu podyskutowania o jego najnowszej plycie, ktora ukaze sie 22 lutego. Dotychczas wyszedl singiel "1980" i kolejny kawalek z Sadatem X czyli "Keep It Classy". Dla mnie to porcja prawdziwego hip-hopu i tylko czekam na LP.

Napisane Jan 21, 2008, 8:52 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to realista zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

"...wolna poezja, wiem, że zechcesz to zrozumiesz - tylko usiądź wygodnie tak jak jesteś ze skunem.." moze o taki klimat ci chodzi Qadu hehe : - )

musze sie wtracic ... Adam jest o lata swietlne do przodu ze swoim rapem w porownaniu do reszty polskiej sceny hh. ma nieprawdopodobny talent, potrafi nawinac do kazdego bitu, ma niejednolite flow, robi sobie dobre, dopasowane bity jak i innym raperom, jego teksty zmuszaja sluchacza do myslenia, nie jest monotonny, nie uzywa banalnych rymow, wydal 9 plyt i jest genialny na freee ... czego jeszcze chciec ?

mush oszczedz takich komentow, bo zal dupe sciska ... to ze Adam nie nawija po angielsku nie dyskwalifikuje go na arenie swiata ja pierdole ... kurwa jego mac jak dostalem pierwszy raz plyte Ostrego to mi sie w ogole nie podobala, nie rozumialem jej, nie wiedzialem o czym typ nawija. w koncu dojrzalem do jego nawijki i zaczalem dobrze odbierac jego teksty..tobie tez polecam, bo do niego nie mozna podjesc jak do np. kolejnego sprawdzanego albumu z polskiego podziemia ! ! !
"dla niektórych ten rap będzie za trudny w formie - czy nie chce wam się myśleć czy łatwiej wam zapomnieć"

nyggasek tez doceniam na dzien dzisiejszy, co ZROBIL k44 i pfk dla polskiego HaHa ale szczerze w dupie to mam ... nie sluchalem wtedy rapu dla mnie to nie byl wtedy przelom, ja tych czasow nie pamietam. co z tego ze teraz sprawdze ich przeboje jak one mnie nie kreca tak jak Adam...zobaczysz za X lat ile Oster zrobi plyt i jak skonczy z rapem oficjalnie, to sam go docenisz, tak jak teraz doceniasz swoje sqady.

Napisane Feb 9, 2008, 3:29 pm
wabank

wabank

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wabank zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wszystko było by fajnie ale czemu AŻ tyle osób nazywa Ostrego Adam. Tak, racja on tak się nazywa ale nie rozumiem nadal tego fenomenu. Czemu np. na Eldo nie piszecie Leszek czy też na Mesa Piotrek tylko uczepiliście się do Ostrego. Czy on jako muzyk podpisuje się Adam - niewydaje mi się.

P.S Apropo raperów po studiach to tu nie wypada nie wspomnieć o Pihu który skończył prawo.

Napisane Feb 9, 2008, 4:15 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Ja uzywam 'Adam' w celu unikniecia powtórzeń. Nie dopierdalaj sie jak nie masz do czego.

Napisane Feb 9, 2008, 4:36 pm Ostatnio edytowane Feb 9, 2008, 4:36 pm przez realista
1maj

1maj

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 1maj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wabank powiedział(a):
Wszystko było by fajnie ale czemu AŻ tyle osób nazywa Ostrego Adam. Tak, racja on tak się nazywa ale nie rozumiem nadal tego fenomenu. Czemu np. na Eldo nie piszecie Leszek czy też na Mesa Piotrek tylko uczepiliście się do Ostrego. Czy on jako muzyk podpisuje się Adam - niewydaje mi się.

P.S Apropo raperów po studiach to tu nie wypada nie wspomnieć o Pihu który skończył prawo.

czepiasz się innych to i ja się ciebie czepne .. Po pierwsze on niema na nazwisko Adam tylko ma tak na imię. Poza tym w temacie masz ADAM Ostrowski więc nie wiem czemu się czepiasz !!!!

Napisane Feb 9, 2008, 5:38 pm
GordonPzn

GordonPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GordonPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mush, jeśli Ostry jest takim 'lojtkiem', który nie dorównuje amerykańskim raperom, to dlaczego chociażby nagrał z nim Craig G, Sadat X z Brand Nubian czy panowie ze Skill Mega? Wskaż mi jeszcze jednego polskiego rapera, do którego dograło się tylu amerykańskich, zajebistych raperów.

Napisane Feb 9, 2008, 6:46 pm
1maj

1maj

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to 1maj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jak myślicie czemu ostry nie wystąpi na np. WBW chcieli byście go zobaczyć w WBW??

Napisane Feb 9, 2008, 9:08 pm
SzczurFb

SzczurFb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to SzczurFb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Robi swoje na trackach a nie pcha sie juz na freestyle chociaz rozwalil by ich. Niech wydaje plyty, daje koncerty, klipy i to styka  ;)

Napisane Feb 9, 2008, 9:36 pm
rosek17

rosek17

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rosek17 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dokładnie Wabank, czepiasz sie, ale bez spinek :P
1maj, Ostry na WBW nie wystąpi bo by z nim nikt nie chciał walczyć bo i tak by pregrał...  :P Zresztą w sumie WBW pozwala sie też troche wybić młodym freestylerom.
Gordon, tak jak napisałeś to sobie tak zacząłem myśleć, który polski MC nagrał tyle kawałków z zagranicznymi MC's i doszedłem do wniosku że Adam wybiera ich najdokładniej, prowadzi taką selekcję. W sumie na przykład u Sokoła też występowało dużo gości z zagranicy, na przykład Lil'Dap, Soundkail, jacyć tam kolesie z Rosji  ;)
Tylko że u Ostrego ci raperzy są naprawdę dobrzy, nie są to pierwsi lepsi zgarnięci z ulicy kolesie  :P
Aha, wczoraj sobie podliczyłem ile płyt wydał już Ostry i mi wyszło , razem z singlem 1980, że wydał ich 10, tak myślę że to napewno jeden z większych wyników na polskiej scenie  ;) i chłopak sie nie sprzedał...  :P

Napisane Feb 10, 2008, 10:52 am
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rosek17 powiedział(a):
Aha, wczoraj sobie podliczyłem ile płyt wydał już Ostry i mi wyszło , razem z singlem 1980, że wydał ich 10, tak myślę że to napewno jeden z większych wyników na polskiej scenie  i chłopak sie nie sprzedał... 

W polskim rapie najwięcej, a na polskiej scenie pewnie też, bo wątpie aby któryś z artystów miał podobnie bogatą dyskografię co Ostry. Co do tych zagranicznych gości. Fajnie, że polscy raperzy mają kontakty zza Wielką Wodą, na pewno O.S.T.R. nagrał kawałek z Sadat X, nie dlatego, że mu się dograł po znajomości, tylko zapewne Sadat, ceni sobie rapsy i bity Adama i pewnie zrobił to z czystej przyjemności i zapewne Ostry za bardzo go nie musiał przekonywać. ;D

Napisane Feb 10, 2008, 11:50 am
1maj

1maj

Member
Wyświetl posty

rosek17 powiedział(a):
Dokładnie Wabank, czepiasz sie, ale bez spinek :P
1maj, Ostry na WBW nie wystąpi bo by z nim nikt nie chciał walczyć bo i tak by pregrał...  :P Zresztą w sumie WBW pozwala sie też troche wybić młodym freestylerom.
Gordon, tak jak napisałeś to sobie tak zacząłem myśleć, który polski MC nagrał tyle kawałków z zagranicznymi MC's i doszedłem do wniosku że Adam wybiera ich najdokładniej, prowadzi taką selekcję. W sumie na przykład u Sokoła też występowało dużo gości z zagranicy, na przykład Lil'Dap, Soundkail, jacyć tam kolesie z Rosji  ;)
Tylko że u Ostrego ci raperzy są naprawdę dobrzy, nie są to pierwsi lepsi zgarnięci z ulicy kolesie  :P
Aha, wczoraj sobie podliczyłem ile płyt wydał już Ostry i mi wyszło , razem z singlem 1980, że wydał ich 10, tak myślę że to napewno jeden z większych wyników na polskiej scenie  ;) i chłopak sie nie sprzedał...  :P

masz rację ale chciałbym go zobaczyć na WBW pokazał by innym jak się rymuje:) ale myślę że na WBW najlepszy był duże Pe szczególnie podobał mi się jego freestyle w 2004 r.  ale to i tak nie jest cały finał !!:(
  Ja też naliczyłem tak około 10 płyt ostrego i jest to dużo szczególnie że wszystkie są na najlepszym poziomie i każda jest w innym stylu !!!!

ps. sory że pociągnąłem temat WBW .....

Napisane Feb 10, 2008, 12:06 pm Ostatnio edytowane Feb 10, 2008, 12:08 pm przez 1maj
Karwan89

Karwan89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karwan89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

1maj powiedział(a):
jak myślicie czemu ostry nie wystąpi na np. WBW chcieli byście go zobaczyć w WBW??

Może dlatego że nie chce żeby ktoś zwątpił w swoje umiejętności:P Po za tym to nie miałoby większego sensu.

rosek17 powiedział(a):

Jeżeli liczymy single, to będzie tego więcej:
1. "Ile jestem w stanie dać"
2. "Masz to jak w banku"
3. "30 minut z życia"
4. "Kochana Polsko"
5. "Tabasko"
6. "Kochana Polsko"(Winyl)
7. "Jazz w wolnych chwilach"
8. "Jazzurekcja"
9. "Szum rodzi hałas"(Wraz z Emade jako POE)
10. "7"
11. "HollyŁódź"
12. "Ja tu tylko sprzątam"
13. "1980"

BTW. Wie ktoś coś o projekcie POE2?
PEACE

Napisane Feb 10, 2008, 4:40 pm
rosek17

rosek17

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rosek17 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A widzisz Karwan, nie miałem pełnej wiedzy na temat wszystkich płyt Ostrego...
Nie wymieniłeś jeszcze:
-Ostatnia szansa tego rapu
-Saturator- to był nielegal Ostrego z 2006 roku

A to wogóle ma wyjść druga płytak POE?? Nie wiedziałem  :P
Ale jeśli wyjdzie to na 90% będzie u mnie jako orginał bo sie Ostremu należy żeby tych płyt sprzedawał jak najwięcej...

Napisane Feb 10, 2008, 6:21 pm
Karwan89

Karwan89

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karwan89 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A co to jest "Ostatnia szansa tego rapu"? Bo o ile o Saturatorze słyszałem, to ten tytuł pierwszy raz słyszę.
Była mowa, że ma wyjść druga część POE. W zeszłym roku chłopakom brakowało czasu na nagrywanie. Mi się obiło o uszy że może w tym roku zaczną nagrywać. I w tym roku ma się jeszcze ukazać chyba płytka OSTRego z Afrontem, zdaje się ze pod tytułem "LWC".
PEACE

Napisane Feb 10, 2008, 8:13 pm
rosek17

rosek17

Member
Wyświetl posty

No to jest taki album na którym są zebrane gościnne występy Ostrego na różnych składankach i tak dalej, taką przynajmniej definicję tej płyty znalazłem jak ją ściągałem, a powiem że bardzo fajnie sie tej płyty słucha.
Oczywiście ona nie była wydawana na legalu... :P
Są na niej nagrania Ostrego z Familią HP na przykład, na całym albumie jest 12 kawałków...
Jak chcesz Karwan, to napisz na PM to wrzcuę ten album na serwer :P

Napisane Feb 10, 2008, 8:45 pm
1maj

1maj

Member
Wyświetl posty

mam pytanie jaka piosenka ostrego wam się najbardziej podoba???

Napisane Feb 18, 2008, 11:13 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

To jest niemozliwy wybor dla mnie, ale ostatnio wygrywa Bonus Track z nowego singla ... kawalek naprawde warty zrozumienia :)

Napisane Feb 19, 2008, 3:11 pm
1maj

1maj

Member
Wyświetl posty

hihi dla mnie też jest nie możliwy ten wybor i dlatego nie napisałem jaka mi się najbardziej podoba... :)

Napisane Feb 19, 2008, 3:21 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No to już jutro wychodzi "Ja Tu Tylko Sprzątam", jakby ktoś mógł mi podać tracklistę tego longpleja, to będę wdzięczny. ;DD

Napisane Feb 21, 2008, 3:30 pm
bragga

bragga

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bragga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

FilipPzn powiedział(a):
No to już jutro wychodzi "Ja Tu Tylko Sprzątam", jakby ktoś mógł mi podać tracklistę tego longpleja, to będę wdzięczny. ;DD

Proszę bardzo:
1. Introgliceryna
2. Zamach na Ostrego
3. Rap droższy od pieniędzy
4. Co by się nie działo
5. śśśśśś
6. Dla tych kilku rzeczy
7. Jak nie Ty, to kto? feat. Brother J
8. Wojna o tlen
9. Ty sobie możesz
10. Keep It Classy feat. Sadat X & Cadillac Dale
11. 1980
12. To ja mam flow (wersja 2008)
13. Krótki kawałek o wolności słowa
14. Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei & Dan Fresh
15. Pij mleko
16. Przeżyć to jeszcze raz
17. Mówiłaś mi...
18. To mamy w myśli
19. Big Money On The Table feat. Reps & Cadillac Dale 20 Wszystko co na górze
21. Ja tu tylko sprzątam
22. Bonus track: Jestem tylko dzieckiem feat. El Da Sensei (Returners Remix)

Napisane Feb 21, 2008, 3:49 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Mniam, smacznie wygląda lista gości, fajnie, że usłyszymy znowu Skill MEga i fajną zagraniczną gwiazdę, w tym wypadku Sadat X, który w "Keep It Classy" pokazał się z dobrej strony. :] Ciekawy może być feat El Da Sensei, który ostatnio koncertował w Polszy.

Napisane Feb 21, 2008, 4:59 pm Ostatnio edytowane Feb 21, 2008, 5:00 pm przez FilipPzn
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja