Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Muzyka » Rap / Hip-Hop » West vs East

Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
West vs East, Kto waszym zdanie lepszy?
tzrrr

tzrrr

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tzrrr zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Moim zdanie jednak lepsze jest wschodnie wybrzeże,choć paru raperów z zachodu jest spoko np The Game.Ale chcę wiedzieć co wy na ten temat sądzicie.Piszcie swoje odczucia,wrażenia...Liczę na obiektywizm i jako taką znajomość rapu.

Napisane Apr 9, 2008, 8:29 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Narazie zostawię, zobaczymy jak się rozkręci, choć nie wróżę przyszłości temu topicowi. :]

PS. Głupie posty i nic nie wnoszące będą kasowane.

Napisane Apr 9, 2008, 9:02 pm
Bulldogh

Bulldogh

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bulldogh zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no to ja powiem tak
kiedyś wolałem westside [Snoop, DRE, Tupac, X, Kurupt, NWA, MC Eith] bity bujaly gangsterka ta cala otoczka do tego filmy boyz n da hood czy menace to society no i beef 2Paca z B.I.G.
ale tak jakoś od 99/2000 jednak bardziej polubilem NYC stwierdzilem ze to bardziej do mnie przemawia wiecej tam graczy z gornej półki Nas, Jay Z, Talib Kweli, Gangstarr, Fat Joe, CNN, Mobb Deep, WuTang no i undergroundy powiazane z Wu Fam i Mobb [aha i jeszcze BCC]
wole sluchac ich rapu... po prostu
oczywiscie west tez ogarniam caly czas, ale jednak juz w mniejszym stopniu
podsumowujac kazda scena ma swoj styl i kazdy woli to co woli, tyle

Napisane Apr 9, 2008, 9:33 pm
bballer19

bballer19

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bballer19 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hmm.... to jest takie dziwne pytanie bo kazdy bedzie mial inne zdanie i moga sie zaczac klutnie ze pac jest lepszy niz biggie itp no ale zmierzajac do tematu to ja tak jak moj poprzednik bardziej sie lubuje w east side bo uwielbiam nasa, biggiego, gangstarr czy wu tang. Bardziej mi sie podoba klimat muzyku z east ale nienawidze diddiego lol ten ziomek stoczyl sie na dno teraz choc jak jeszcze zyl biggie to jakos sie prezentowal a teraz to porazka :( wiadomo ze szanuje muzyke z west bo duzo wniosla do rap gry ale poprostu bardziej mi podchodzi east :D

Napisane Apr 9, 2008, 11:03 pm
BTM

BTM

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BTM zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hmmm kocham muzyke Paca, lubie Dr.Dre, trawię Snoopa i fajne jest NWA
Jednak
Wu-Tang jest masakryczne, Talib Kweli jest spoko, Gangstarr jest elo i nas może być, też jest dobry
jednak ostateczny wynik to 2:1
kiedyś był tylko West teraz jest West i east

Napisane Apr 11, 2008, 1:03 pm Ostatnio edytowane Apr 11, 2008, 1:04 pm przez BTM
GordonPzn

GordonPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GordonPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Oczywiście, że wschodnie wybrzeże.

To w NYC powstał rap, Bronx, Brooklyn, Staten Island, Queens, Harlem- tam się to wszystko urodziło, tak więc nie widzę możliwości, aby macierze rapu były pobite przez np. LA czy Portland.

Poza tym, moja miłość do eastcoastu to ogromny czynnik sentymentalny, którego już się nie da zmienić, nikt mi do końca życia nie wypleni kawałków Nasa, AZiego, Mobb Deep, Wu Tang'u, Gang Starr'u, Biggiego, Big L'a czy Juice Crew. No way. To oni są ojcami rapu, jego żywymi legendami (choć nie w każdym przypadku...), to Nowy Jork na przełomie lat 80. i 90. dyktował i stanowił nurty w rapie. Bez Nowego Jorku nie ma rapu i na odwrót. Taką opinię wykreowałem sobie w ciągu kilku już lat słuchania tej muzyki, nie zmienię tego stanowiska.

Jednakże, nie twierdzę, że zachodnie wybrzeże prezentuje coś słabego, miernego. Jest to bardzo solidna konkurencja dla eastcoastu, stamtąd jest też sporo zajebistych raperów/grup, które równie zajebiście lubię, bo najzwyczajniej w świecie na to zasługują. DiLAted Peoples (kocham tą ekipę, w moim 'rankingu' stoją tuż przy Nasie, Biggie'm i Big L'u ), The Game (sram na to, że jest komercyjny, wiem, że wielu go nie trawi, ale ja go uwielbiam), Snoop Dogg, Ice Cube, Ice T, Warren G, Cypress Hill, Murs czy np. taki Braille, Defari itd.- całkiem spora reprezentacja przezajebistych raperów z łestsajdu.

Ale i tak: zdecydowanie EAST. 4 eva.

Napisane Apr 12, 2008, 12:37 pm
realista

realista

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to realista zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

EC zawsze bedzie mi blizsze: Notorious BIG, Big L, AZ, Guru, Nas, Havoc, Prodigy, Lil' Fame, Mos Def - to mowi samo za siebie. Moze powielam posty, ale no takie jest moje stanowisko.

Napisane Apr 15, 2008, 4:31 pm
emteh

emteh

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to emteh zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na zachodzie bez zmian...Psycho  Realm dla mnie to jest to co popularnie nazywamy Rapem...Cypress wymiata chociaż troche za bardzo biegną w stronę gitarki...ale 2,3,4-ta płytka i soul assasin Dj,a muggsa(pogodził obie strony)... pokazują dla mnie poziom zachodu lepiej niż reszta zachodu mnie znanego...East rządzi tak dzisiaj jak i kiedyś dla mnie,mimo nieprzychylności  powstałych w wyniku  tak zwanego rozwoju Hip Hopu za sprawą softowych bitów,do których i najlepsze flow biegnie w chuuj...co nie zmienia faktu że Hip Hop przechodzi też pozytywną ekspansje np Blue Sky Black Death... w trzech słowach dla mnie East...

Napisane Apr 15, 2008, 6:32 pm
FilipPzn

FilipPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rap rodem z Wschodniego Wybrzeża, ma taki swój klimat, który mi całkowicie odpowiada. Wiadomo lubię sobie odpalić jakieś produkcje z West Coast, ale bez przesady. Myślę, że właśnie taki niepowtarzalny klimat jaki panuje w NY, ma duży wpływ na tą muzykę, która z tego miasta brzmi zajebiście. Nie da się tego opisać. Szanuje każdego dobrego zawodnika z tego miasta, jak wiadomo jest ich wieluuu^^ :D
Największy szacun, dla tych artystów mniej komercyjnych, nie z pierwszych stron gazet Talib Kweli, Big L, Masta Killa, AZ itp... :]
O gustach się nie dyskutuje, więc po prostu powiem, że Wschód odpowiada mi najbardziej i nic tego nie zmieni, bo w tej muzyce znalazłem wszystko, czego szukałem!
Peace.

Napisane Apr 15, 2008, 7:13 pm
Krolik93

Krolik93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krolik93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja sie wychowaywalem na West (2pac) jednak z wiekiem coraz bardziej wole East. Kogo lubie nie bede wymieniac bo powielibym posty poprzednikow  dopisze tylko ze z poza NY masakrycnie podoba mi sie Jedi Mind Tricks , ostatnia plyta jest swietna :P
btw. zawsze wydawalo mi sie ze west jest bardziej komercyjne ;)

Napisane Apr 16, 2008, 3:29 pm Ostatnio edytowane Apr 17, 2008, 8:22 pm przez Krolik93
rasky

rasky

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rasky zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja nie mam ulubionego wybrzeża , z Eastocast jaram sie TUpakiem , z West NOtoriusem , Talibem Kweli . Lubie również południe -Lil jon , Twista.

Napisane Apr 19, 2008, 9:52 am
GordonPzn

GordonPzn

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GordonPzn zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rasky powiedział(a):
Ja nie mam ulubionego wybrzeża , z Eastocast jaram sie TUpakiem , z West NOtoriusem , Talibem Kweli . Lubie również południe -Lil jon , Twista.

Pac jest z west, Talib i Biggie z east. A Twista z Chicago, czyli na pewno nie z południa.

Napisane Apr 19, 2008, 11:24 am
Rysiunio

Rysiunio

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rysiunio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

BTM powiedział(a):
nas może być, też jest dobry

Jak, k...wa, można powiedzieć o kimś takim jak NAS, że "może być, też jest dobry"?!  :mad: Mało który MC ma taką klasę co on i mało kto potrafi tak jak on płynąć do bitów (niezależnie od tego czy są słabe, średnie czy zajebiste)... Co do tematu to staję oczywiście po stronie East Coast (zwłaszcza, że sam mieszkam na Wschodzie... Polski) :D Dlaczego tak, a nie inaczej? Powód jest prosty... NY to pie...lona kolebka rapu z najlepszymi zawodnikami na świecie... Sami Notorious B.I.G. i Big L przemawiają za moją decyzją. A dodając do tego legendy pokroju Wu-Tang i Wu-Family, resztę D.I.T.C., Nasa (którego uważam za najlepszego żyjącego MC na świecie), Jay'a, Kool G. Rapa, starego Mobb Deepa, C-N-N, BDP, Africa Bambaata, Grandmaster Flesha i The Furious Five, Run DMC, Rakima i Ericka B., EPMD, Beasties, Fat Boysów i można tak wymieniać i wymieniać same znakomitości, więc Wschód jak dla mnie stawia wysoko poprzeczkę wszystkim pozostałym częściom Stanów... Fakt, na Zachodzie też było trochę legend, ale ich numery powiewały świeżością w latach 80. i 90., a teraz praktycznie większość młodych kotów idzie w ich ślady pozorując się na G'z, a mało kto na tym wybrzeżu ma swój własny styl... Przynajmniej z tych ludzi, których słyszałem...

Napisane Apr 19, 2008, 1:33 pm
krauzik

krauzik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krauzik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nestle powiedział(a):
do śmierci 2paca west, a po 96' raczej east

weź sobie jaj nie rób, że słuchałeś 2paca przed jego śmiercią... ahahaha

Napisane Apr 19, 2008, 1:51 pm
nestle

nestle

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nestle zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

krauzik powiedział(a):
nestle powiedział(a):
do śmierci 2paca west, a po 96' raczej east

weź sobie jaj nie rób, że słuchałeś 2paca przed jego śmiercią... ahahaha

mi chodziło o to ze jego smierc wpłyneła negatywnie na muzyke z zachodniego wybrzeza... jesli wezmie sie pod uwage kawalki z przed 96' to west wymiata i nie chodzi mi tylko o 2paca ale tez np o snoopa ktory po smierci 2paca  czyli po 96' sie delikatnie mowiac... zeszmacił i wielu raperow tak samo dlatego east TERAZ jest lepsze

Napisane Apr 19, 2008, 2:04 pm Ostatnio edytowane Apr 19, 2008, 2:04 pm przez nestle
rgz

rgz

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rgz zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wole West Coast za te bujajace, stylowe, klimatyczne tracki. East uwielbiam za oczywiscie inny klasyczny styl jak slysze dobra nawijke na bicie Preemo to gesia skorke mam ;). Generalnie czasy sie zmieniaja i popularnosc rapu z danego regionu tez. Kiedys dominowal rap z East, potem glosno bylo o West a teraz Dirty dirty South ;). Nic juz nie zdziwi gdy FloRida czy Rick Ross sprzedaje wiecej plyt niz Snoop czy Nas.

Napisane Apr 19, 2008, 6:07 pm
BTM

BTM

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BTM zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rysiunio powiedział(a):
BTM powiedział(a):
nas może być, też jest dobry

Jak, k...wa, można powiedzieć o kimś takim jak NAS, że "może być, też jest dobry"?!  :mad: Mało który MC ma taką klasę co on i mało kto potrafi tak jak on płynąć do bitów (niezależnie od tego czy są słabe, średnie czy zajebiste)

to jest MOJE zdanie i go nie zmienie, możliwe że jest bardzo dobry, dla mnie jest tylko dobry.

Napisane Apr 19, 2008, 8:21 pm
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sentymen wielki mam do West Coast'a, bo jednak swego czasu głownie tamtej muzyki słuchałem. I do tego przewagę ma u mnie West za postać Tupaca, którego uważam za wielkiego człowieka. Ale tak jak powiedział mądrze Rysio:
Rysiunio powiedział(a):

Fakt, na Zachodzie też było trochę legend, ale ich numery powiewały świeżością w latach 80. i 90.,

I niestety taka jest prawda. W połowie lat 90 rap zachodniego wybrzaża strasznie stracił na poziomie. Teraz np. Snoop to momentami nieporozumienie. Brakuje mu wiele do lat świetności. Tak wogule, to Zachód zawsze kojarzył mi się z oldschool'em. NWA, Pac, Dre, Snoop, Cypress. Ale nie potrafię wymienić żadnej świerzej, zajebistej produkcji rodem z West Coast. I całkowiecie zgadzam sie z tym, że Zachód stracił świerzość w połowie jak 90.

Co do Wschodu. Nigdy nie zagłebiałem się jakoś szczególnie w produkcje np. Nasa, czy Wu-Tangu. Nie sprawdzałem wszystkich płyt. Ale to co słyszałem wystarczyło mi do wyrobienia jako takiej opinii. I tu całkowicie się zgadzam, że Eeast prezentuje bardzo wysoki poziom, i że NY to kolebka zajebistego rapu.
Podsumowując delikatnie... Wg. mnie obecnie wymiata  zdecydowanie East. Kiedyś prym wiódł West. Jednak te czasy się skończyły i do Zachodu został jedynie sentyment, a produkcje stamtąd to dla mnie typowy oldschool. Tak więc o wiele bliższy jest mi West i zawsze będzie, bo od niego zaczałem przygodę z czarną muzyką, jednak obecnie trzeba przyznać, że poziom rapu rodem z  East Coast jest najwyższy.

Napisane Apr 19, 2008, 11:17 pm Ostatnio edytowane Apr 19, 2008, 11:18 pm przez orson91
harnasiek

harnasiek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to harnasiek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przyznam, że mam sentyment do zachodniego wybrzeża, pewnie dlatego, że moja przygoda z tą piękną muzyką zaczęła się od słuchania raperów z tamtych stron. Pac, Snoop, Dre, N.W.A, MC Eiht - te nazwy mówią same za siebie. Chyba każdy kto chociaż trochę interesuje się rapem powinien znac te osoby. Sentyment sentymentem, ale po zapoznaniu się z szerszym gronem mc's i składów z wschodniego wybrzeża zacząłem słuchac głównie rapu z tamtąd. Raperów pokroju Nasa, Biggiego i innych zna chyba każdy. Podsumowując moją wypowiedź dam remis, ponieważ ciężko odrzucic sentyment, a jeszcze ciężej zrezygnowac z de facto trochę lepszej strony.

Napisane Apr 20, 2008, 11:22 am
Krzaqu

Krzaqu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krzaqu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

oj jo joj, ciezko bedzie zdecydowac czy west czy east? W west jest wiecejraperów i oczywiscie 2pac... West ma za soba lepszą kartoteke, ale w east jest 50' którego uwielbiam...  ^^)

Napisane Apr 25, 2008, 10:19 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja