Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Początkujący

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Początkujący
mikic

mikic

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mikic zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam pytanie  czy trudno sie jezdzi na snowboardzie?
i co mi radzicie na początek.
np:
jakie stoki (w okolicy podkarpacia)
jaki sprzęt

dzieki  i z gory pozdrawiam

*Napisane Jul 3, 2008, 9:54 pm
chudy6511

chudy6511

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to chudy6511 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja se ze sklejki zrobie snowa xDD
Ile warstw powinien mieć?

Napisane Oct 23, 2008, 5:03 pm
chudy6511

chudy6511

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to chudy6511 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja se ze sklejki zrobie snowa xDD
Ile warstw powinien mieć?

Napisane Oct 23, 2008, 5:03 pm
danekDSK

danekDSK

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to danekDSK zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pierwszego dnia wchodziłem z deską pod pachą na mały stok,bo nie umiałem na orczyku wjechać.Nauczyłem się skręcać,skakać i próbowałem fs.Jak poszedłem na krzesełka to już lajtowo zjeżdzałem i próbowałem skakać z muld:P
Ale nie wiem czemu na orczyku zawsze się wywalam i na snow to tylko na krzesełka moge iśc;]
Po pierwszym dniu siedziałem na rękach :P I bolały mnie strasznie nadgarstki,bo przy (nie wiem jak to ująć)pivocie stawałem na palcach i gleba na jape;pBroniłem się nadgarstkami i pózniej nie mogłem nimi poruszyć,więc radze upadać na kolana.Pózniej to juz wszystko idzie coraz szybciej:DI czerpie się z jazdy coraz większa przyjemnośc;D

Napisane Nov 11, 2008, 9:22 pm Ostatnio edytowane Nov 11, 2008, 9:24 pm przez danekDSK
eddie0

eddie0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to eddie0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ogolnie to dla neizdecydowanego polecicie wypozyczenie sprzetu i zdecydowanie czy warto?
ile moze kosztowac wypozyczenie KOMPLETU sprzetu na stoku?
ile u was to kosztuje? z gory dzieki :)

Napisane Nov 11, 2008, 9:38 pm
Dorvin

Dorvin

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dorvin zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Według mnie w pierwszym roku jazdy można pożyczyc, co wychodzi ok. 50 zł na cały dzień. A jak już chcesz kupowac to w moim przypadku sprzęt mi kosztował razem z wiązaniami i butami około 700 zł. Dobrze się trzyma i myślę, że szybko się nie rozwali. No, ale zależy też od firmy. Taki najlepszy chyba nie powinien kosztowac więcej niż 1200 zł. A i radze Ci kupowac wszystko razme, bo osobno może kosztowac nawet o 200 zł więcej ;)

Napisane Dec 1, 2008, 12:58 pm
dejmon

dejmon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dejmon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

siemA . Jezdze juz dość długo na deskorolce i mam pytanie czy jak się przesiąde w zimę na snowboard czy nauka mi przyjdzie łatwiej tz czy szybciej to ogarne jak jezdziłem wcześniej deskorolce ??

Napisane Dec 4, 2010, 5:06 pm Ostatnio edytowane Dec 4, 2010, 5:08 pm przez dejmon
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Salva zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

realarris powiedział(a):
najpierw rob "jodelke" backside i frontside.. naucz sie upadac - na kolana (nie na dlonie) i na poslady (nie na plecy bo bania przywalisz w ziemie) i hamowac.. pozniej cwicz skrecanie.. to taka jazda po luku.. jak Ci zacznie wychodzic to lacz ze soba zakrety i rob slalom..
kluczowe elementy? ciezar na przedniej nodze i podczas skretu pomagaj sobie ramionami..
a co do sprzetu sadze ze nie ma sensu na pierwszy sezon kupowac sprzetu powyzej 1500pln.. najlepiej wypozyczyc.. jak zlapiesz zajawe to na kolejny sezon kup cos dobrego.. ;)
jaki znowu ciężar na przedniej nodze? jakie znowu pomaganie sobie ramionami? Pozycja podstawowa: Kolana szeroko, ciężar ciała nad środkiem deski, barki równolegle do deski, głowa odwrócona w kierunku jazdy, miękko na nogach, a ręce opuszczone swobodnie wzdłuż ciała. skręt wykonujesz dociążając RÓWNOMIERNIE piety lub palce. Na kolana też nie upadaj, bo jak walniesz w lód mocno, to do końca zycia ich nie naprawisz. Przez takie rady ludzie niedługo w sandałach beda jexdzić na snowboardzie... A do chudego... deska snowboardowa jest bardziej zaawansowana technologicznie niż deskorolka. Nie ma warstw tylko drewniany rdzeń o okreslonej sztywności, często sa wymieszane różne gatunki drewna plus wstawki z włókna weglowego. Do tego jeszcze musi miec odpowiedni profil (np. camber rocker) laminat, slizg, krawędź. to nie jest prosta historia...

Napisane Dec 4, 2010, 8:27 pm
oddi

oddi

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to oddi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dejmon powiedział(a):
siemA . Jezdze juz dość długo na deskorolce i mam pytanie czy jak się przesiąde w zimę na snowboard czy nauka mi przyjdzie łatwiej tz czy szybciej to ogarne jak jezdziłem wcześniej deskorolce ??

mnie się wydaje ze po pierwsze będzie ci lawtiej równowagę złapać. będziesz wiedział mniej więcej o co chodzi w skrętach( ciazar na piety, palce). Przynajmniej w moim przypadku tak było

Napisane Dec 4, 2010, 10:31 pm
skate1997

skate1997

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skate1997 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Na poczatek to wypozyczalnia.
Najlepiej jak bys zaczal z instruktorem chodziaz 1 lekcja ale jak nie mozesz to polecam ci ta ksiazke sam mam i jest spoko opisane wszystkie skrety itd. i wgl wszystko o snowboardzie .

Napisane Feb 21, 2011, 2:58 pm
xchemikx

xchemikx

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to xchemikx zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja pierwszego dnia wbilem na orczyk i sie nie wyjeb*lem , bylo git.  wypozyczylem wtedy jakiegos decka 150 cm.. a teraz na swoim Santa Cruzie latalem XD

Napisane Mar 13, 2011, 7:30 pm
grillowany

grillowany

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to grillowany zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Widze sami spece... A pozniej jeden z drugim plugiem po czerwonej jezdzi. Jak chcesz sie nauczyc dobrze smigac, to nie na forum, tylko wez sobie instruktora, sprzecik z wypozyczalni i wio na osla laczke, 2-3h z instruktorem powinny wystarczyc, zeby w miare cos pojezdzic. pozniej tylko na godzinke, zeby skorygowac ewentualne bledy <czytajac i ogladajac filmy na yt, nie ejstes w stanie wszsytkiego sam poprawic>. a nie od razu jak Ci radza na normalna trase... ale przede wszystkim praca i ochota, bez tego ani rusz!

Napisane Mar 13, 2011, 10:16 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja