Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Nauka jazdy na snowboardzie

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Nauka jazdy na snowboardzie, ile wam zajęła?
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ile Wam zajęło dostateczne opanowanie deski? Uczyliście się na oślej łączce czy może od razu na stok?

Mi nauka zajęła ok 3 dni, na tyle, że mogłem sobie zjechać po stoku na luzie bez obawy o siebie i innych ;D Chociaż pierwsze dni były tragiczne, uderzyłem od razu na stok jako żółtodziób totalny i trochę narciarzy przewiozłem ;D :blush:

Napisane Dec 30, 2008, 10:15 pm
staryslownik

staryslownik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to staryslownik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mógłbyś się jeszcze pochwalić czy uczyłeś się w kasku czy bez, z rodzicami czy jednak bez nich? :P

Napisane Dec 30, 2008, 10:42 pm
mRCyC

mRCyC

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mRCyC zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja podczas nauki przejechałem facetowi po nartach, ale sie nie kapnął. ^^) Żeby się nauczyć jechać, mi wystarczyło kilka godzin. ;) Ale potem już gorzej było. ;D

Napisane Dec 30, 2008, 10:44 pm
wilu5

wilu5

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wilu5 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

taa, albo z instruktorem czy bez? Większa połowa ludzi, która dość szybko porusza się po stokach, nie ma zielonego pojęcia o technice jazdy : /

Napisane Dec 31, 2008, 11:22 am
CapsOff

CapsOff

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to CapsOff zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja się uczyłem jakieś 3 godziny, sam, bez ochraniaczy itp. ale muszę jeszcze technikę doszlifować.

@edit
Od razu stok.

Napisane Dec 31, 2008, 12:07 pm Ostatnio edytowane Dec 31, 2008, 12:07 pm przez CapsOff
olo3594

olo3594

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olo3594 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja odrazu na stoku. pierwszy moj zjazd to byl zjazd ze skrzycznego. zajął mi ponad godzine, a na nartach robiłem ta sama trase w kilka minut  :P

Napisane Dec 31, 2008, 3:06 pm Ostatnio edytowane Dec 31, 2008, 3:08 pm przez olo3594
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wilu5 powiedział(a):
taa, albo z instruktorem czy bez? Większa połowa ludzi, która dość szybko porusza się po stokach, nie ma zielonego pojęcia o technice jazdy : /

Są różne techniki jazdy :)

kreska
ciasny slalom
gigant
zsuwanie się
sosenka (jazda na obie nogi w poprzek stoku)

A generalnie to aahahahahh! To jest mój komentarz.

Albo się umie jeździć albo się nie umie.

Napisane Dec 31, 2008, 4:08 pm
MrBounce

MrBounce

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MrBounce zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja osobiście pojechałam na oboz snowboardowy i tam zaczełam swoją jazdę na desce. Dowiedziałam się wielu niezbędnych i potrzebnych rzeczy. A co do techniki. Większośc ludzi na stokach nie jeździ dobrze technicznie, bo nie odczuwa takiej potrzeby. W końcu jazda to ma byc przyjemnosc, a masom ludzi technika kojarzy sie jedynie ze żmudnymi i nudnymi cwiczenimi.Dopiero ambitniejsi decydują sie na to, bo wiedzą że ona bardzo pomaga w jeździe ;).

Napisane Jan 2, 2009, 11:44 pm
mloda1234

mloda1234

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mloda1234 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja nauczylam sie jakos w pare godzin i w dodatku bez instruktora . a nie jezdze niewiadomo jak dobrze bo ciagle tez pracuje nad technika ;>

Napisane Jan 3, 2009, 11:59 am
MrBounce

MrBounce

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MrBounce zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pracuj nad techniką, pracuj ;D. A będzie z Ciebie wyczesana riderka;)

Napisane Jan 4, 2009, 2:33 pm
KaperBMX

KaperBMX

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KaperBMX zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja się nauczyłem na skrzycznym , to była pierwsza przygoda z snowboardem ,zjechałem "Ondraszkem"  6 godzin  ;)

Napisane Feb 4, 2009, 11:27 am
mikos96

mikos96

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mikos96 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja się nauczyłem w 2 dni ^^)(bez instruktora), patrzyłem na innych snowboarderów (zaawansowanych) i próbowałem tak samo. było na początku dużo gleb, ale później coraz rzadziej się to zdarzało. w 3 dzień jazdy byłem w snowparku i uczyłem się skakać i graby robić. ja próbowałem na początku na stoku co jest bardziej poziomy, niż skośny :P, a później już z normalnego stoku B)

Napisane Feb 4, 2009, 2:40 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

2 godziny z instruktorem na Slowacji i jezdzilem ;) po kilku latach na deskorolce jest duzo latwiej :P

Napisane Feb 4, 2009, 3:31 pm
Michaelo0

Michaelo0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Michaelo0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):
2 godziny z instruktorem na Slowacji i jezdzilem ;) po kilku latach na deskorolce jest duzo latwiej :P

Co racja to racja.
Uczyłem się bez instruktora, dzień, ok. 1 - 1,5 h
Po tym czasie mogłem na luzaczku śmigac po stoku, choć początki były tragiczne, odrazu próbowałem jeździć prosto, na pełnej prędkosci wpadlem w narciarke, a za 2 razem w tłum ludzi (dobrze ze byli za siatka). Po 3 takich zjazdach miałem dosyć. Dopiero 2 dnia coś wyszło.

Napisane Feb 4, 2009, 4:37 pm
shout

shout

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to shout zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a jak ktoś już wspominał "połowa" snowriderów całą trasę ześlizguje się, zupełnie nie wiedząc co to jest skręt cięty NW, śmig itp. (to samo na snowparkach)

Napisane Feb 7, 2009, 5:14 pm
Czerwienna

Czerwienna

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Czerwienna zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja nauczyłam się w jeden dzień tak żeby bez problemu zjechać ze stoku, kilka gleb po drodze było, ale bez większych problemów :) gorsze było uczenie się skręcania na palce, za cholere nie mogłam tego wyćwiczyć, wychodziło ale nie do końca. Trzeba naszykować się za rok :D

Napisane Feb 7, 2009, 5:55 pm
szymonciuk

szymonciuk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to szymonciuk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

shout powiedział(a):
a jak ktoś już wspominał "połowa" snowriderów całą trasę ześlizguje się, zupełnie nie wiedząc co to jest skręt cięty NW, śmig itp. (to samo na snowparkach)

To na snowie też są takie ewolucje? ; O

Napisane Feb 7, 2009, 7:26 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

shout powiedział(a):

ich to bym snowriderami nie nazwal :cyclops:

Napisane Feb 7, 2009, 7:49 pm
Michaelo0

Michaelo0

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Michaelo0 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ale od czegoś trzeba zacząć

Napisane Feb 7, 2009, 8:02 pm
shout

shout

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to shout zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Michaelo0 powiedział(a):
ale od czegoś trzeba zacząć

tylko lepiej na oślej łączce (ale w sumie to i tak liczy się zajawka :p)

Napisane Feb 7, 2009, 8:24 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja