Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Nauka jazdy na snowboardzie

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Nauka jazdy na snowboardzie, ile wam zajęła?
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ile Wam zajęło dostateczne opanowanie deski? Uczyliście się na oślej łączce czy może od razu na stok?

Mi nauka zajęła ok 3 dni, na tyle, że mogłem sobie zjechać po stoku na luzie bez obawy o siebie i innych ;D Chociaż pierwsze dni były tragiczne, uderzyłem od razu na stok jako żółtodziób totalny i trochę narciarzy przewiozłem ;D :blush:

Napisane Dec 30, 2008, 10:15 pm
LadyGaga

LadyGaga

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to LadyGaga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mi zajelo niecale 3 dni ale razem z backsidem i frontsidem
ale to  i tak podobno zalezy od zdolnosci, jedni moga sie w ogole nie nauczyc a jedni w pare dni;)

Napisane Feb 10, 2009, 3:18 pm
Przemo13

Przemo13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Przemo13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nauczyłem się w 4dni, skręty już prawie opanowane  ;)

Napisane Feb 10, 2009, 3:50 pm
Krzaqu

Krzaqu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krzaqu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

u mnie byl tydzien do perfekcji ;d

Napisane Feb 10, 2009, 5:25 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Krzaqu powiedział(a):

No proszę proszę.

Ten i powyższe posty- nigdy bym nie przypuszczał, że snowboard jest taki prosty.

Napisane Feb 10, 2009, 7:14 pm
OlaR

OlaR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to OlaR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przez pierwsze 3dni byla walka z orczykiem to chyba najgorsze co moze byc. ;)
jazda to tak pierwszy tydzien to sie nauczylam skrecac. w miare w porzadku.

2gi rok bylo super. wszystko super. jezdzilam super szybko, bez strachu, obaw nic.
a teraz przez ostatnie 3 lata jezdze juz coraz wolniej. coraz bardziej sie boje, ale caly czas szlifuje technike, no i probuje jakies skoki.

Napisane Feb 10, 2009, 7:26 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

my tu mowimy o jezdzie jako o skrecaniu i powolnym zsuwaniu sie ze stoku :p ekhm, no przynajmniej ja.

pan-trzy-posty-wyzej: wiadomo ze po tygodniu nikt nie bedzie jezdzil perfekcyjnie, bo tego sie po latach nie osiaga :thinking: chyba ze jestes Miszczem Pokemon.

Napisane Feb 10, 2009, 7:27 pm Ostatnio edytowane Feb 10, 2009, 7:28 pm przez Adi21
shout

shout

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to shout zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wojtass powiedział(a):
Krzaqu powiedział(a):

No proszę proszę.

Ten i powyższe posty- nigdy bym nie przypuszczał, że snowboard jest taki prosty.

oj wierz mi wierz mi, jak dla mnie z początku był cholernie trudny.

Napisane Feb 11, 2009, 3:02 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):
my tu mowimy o jezdzie jako o skrecaniu i powolnym zsuwaniu sie ze stoku :p ekhm, no przynajmniej ja.

pan-trzy-posty-wyzej: wiadomo ze po tygodniu nikt nie bedzie jezdzil perfekcyjnie, bo tego sie po latach nie osiaga :thinking: chyba ze jestes Miszczem Pokemon.

Wszyscy używają słów - nauczyłem się
Nauka trwa wiele sezonów.

Chciałbym widzieć nauczonych po 7 dniach jazdy.

Napisane Feb 11, 2009, 5:44 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wojtas dobrze gada, to, że potrafisz zjechać, nie znaczy, że jeździsz dobrze.
Zjedz z dobrej, czerwonej trasy i pośmigaj w lesie obok - wtedy sprawdzisz, czy jesteś dobry.

Perfekcyjni boardziści, pf.

Napisane Feb 11, 2009, 5:50 pm
Krzaqu

Krzaqu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krzaqu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chodzilo mi juz os swowodną jazdę, skręcanie bez problemu, mozliwość nabrania wiekszej szybkości i zero walki deska. Spokojnie, z czerwonych zjeżdzalem z czarnych też. Wiem o co wam chodzi. Źle sie wyrazilem ;]

Napisane Feb 11, 2009, 6:41 pm
kacpik

kacpik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kacpik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi to zajęło 1 dzień. Ale cały czas każdy się czogoś uczy;P

Napisane Feb 11, 2009, 8:25 pm
shout

shout

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to shout zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kacpik powiedział(a):
Mi to zajęło 1 dzień. Ale cały czas każdy się czogoś uczy;P

weźcie zdeklarujcie ten temat bo ja juz nie wiem o co tu chodzi :|

jakoś nie wierze żebyś w dzień nauczył się jazdy ...

Napisane Feb 11, 2009, 9:20 pm
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wojtass powiedział(a):

Wszyscy używają słów - nauczyłem się
Nauka trwa wiele sezonów.

dlatego w temacie napisałem ile zajęło DOSTATECZNE opanowanie deski, czyli takie, przy którym zjeżdżając po stoku nie musimy obawiać się o życie/zdrowie swoje i innych ;)

Napisane Feb 11, 2009, 9:59 pm Ostatnio edytowane Feb 11, 2009, 10:02 pm przez YourMother
mustafmst

mustafmst

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mustafmst zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi to zajęło jakieś 5-6 dni :D

Napisane Feb 18, 2009, 7:37 pm
zolwais

zolwais

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zolwais zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja przeczytałem książkę go snowboard i oglądnołem film na płycie która była razem z nią. Nauzyłęm się podstawowych rzeczy 1 dniai zaczołem krawędziować. Jak pojechałem w góry to w 2 dninauczyłem się dobrze jeździć i zaczołem sakać co było trudniejsze niż myślałem xD

Napisane Feb 18, 2009, 8:14 pm
Pociej91LW

Pociej91LW

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Pociej91LW zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Ja się nauczyłem na skrzycznym , to była pierwsza przygoda z snowboardem ,zjechałem "Ondraszkem"  6 godzin  ;)

Kurde, ta trasa to bardziej na biegową wygląda, ja tam zjeżdżałem, to co chwile musiałem odpinać deske :P. A co do jeździć najpierw uczyłem się sam przez ok. tydzień ale słabo mi to szło, ale jak wziąłem instruktora to od razu w 2 godziny mnie nauczył jeździć :)

Napisane Feb 18, 2009, 11:06 pm
staryslownik

staryslownik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to staryslownik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

oki, oki ja nie na temat ile zajela mi nauka jazdy, nie tworze nowego tematu. do rzeczy ROTACJA kazdy jak jest np lewo reczny to pisze, je lewa reka, tak tez jest z rotacja ja mam rotacje w prawo (czyli ze o wiele latwie obracam sie w prawo niz w lewo) a lewa noge mam z przodu. Jak sie oduczyc tej rotacji tzn jak sie przebic i wogole zrobic ten obrot chociaz o 180, czy to cos w stylu jedziesz chcesz zrobic frontside 180 wiec jedziesz pierw skrecasz troche w prawo pred gorka/ hopka w lewo ledwo przed wybiciem skrecasz w prawo (czyli przechodziesz ju zfo fs180, zakladajac ze lewa noga z przodu) w locie skrecasz i bioderka dodaja rotacjii. w sobote do szklarskiej lub swieradowa uderzam :>

Napisane Feb 19, 2009, 3:43 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

staryslownik powiedział(a):
oki, oki ja nie na temat ile zajela mi nauka jazdy, nie tworze nowego tematu. do rzeczy ROTACJA kazdy jak jest np lewo reczny to pisze, je lewa reka, tak tez jest z rotacja ja mam rotacje w prawo (czyli ze o wiele latwie obracam sie w prawo niz w lewo) a lewa noge mam z przodu. Jak sie oduczyc tej rotacji tzn jak sie przebic i wogole zrobic ten obrot chociaz o 180, czy to cos w stylu jedziesz chcesz zrobic frontside 180 wiec jedziesz pierw skrecasz troche w prawo pred gorka/ hopka w lewo ledwo przed wybiciem skrecasz w prawo (czyli przechodziesz ju zfo fs180, zakladajac ze lewa noga z przodu) w locie skrecasz i bioderka dodaja rotacjii. w sobote do szklarskiej lub swieradowa uderzam :>

nie rozumiem? :thinking: do czego to sie odnosi?

Napisane Feb 19, 2009, 10:29 pm
staryslownik

staryslownik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to staryslownik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

front/backside. Teraz uczę się ollie i jumpa, fs, bs 180. Zauważyłam że łatwiej obrócić mi się w prawo ZAKŁADAJĄC ŻE LEWA NOGA NA DESCE JEST Z PRZODU. Ten obrót... to nie obrót właściwie to jest jakieś 90 stopnii. Co trzeba by fs lub bs wyszedł ??

Napisane Feb 20, 2009, 3:32 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

staryslownik powiedział(a):
front/backside. Teraz uczę się ollie i jumpa, fs, bs 180. Zauważyłam że łatwiej obrócić mi się w prawo ZAKŁADAJĄC ŻE LEWA NOGA NA DESCE JEST Z PRZODU. Ten obrót... to nie obrót właściwie to jest jakieś 90 stopnii. Co trzeba by fs lub bs wyszedł ??

nie powiniennes pisac tego w tym temacie :P
tu masz dobry film, na dodatek z napisami po polsku ;)
klikniiiiiiiiiiiiiiiiiij

Napisane Feb 20, 2009, 6:26 pm Ostatnio edytowane Feb 20, 2009, 6:27 pm przez Adi21
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja