Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Nauka jazdy na snowboardzie

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Nauka jazdy na snowboardzie, ile wam zajęła?
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ile Wam zajęło dostateczne opanowanie deski? Uczyliście się na oślej łączce czy może od razu na stok?

Mi nauka zajęła ok 3 dni, na tyle, że mogłem sobie zjechać po stoku na luzie bez obawy o siebie i innych ;D Chociaż pierwsze dni były tragiczne, uderzyłem od razu na stok jako żółtodziób totalny i trochę narciarzy przewiozłem ;D :blush:

Napisane Dec 30, 2008, 10:15 pm
FilipKarlino

FilipKarlino

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipKarlino zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi zajęło to ok. 1.5 dnia żeby zjechać na "liscia" potem żeby opanować jazdę na palcach i piętach potrzebowałem ok .6 dni.Lecz żeby nauczyć się dobrze jeździć należy wynająć instruktora . Smutne ale prawdziwe . Samemu to nie jest nauka jazdy tylko nauka przemieszczania się po stoku .W tym roku biorę instruktora na 2 godziny , jeśli chcecie dobrze jeździć to niestety musicie wynająć instruktora który wyłapie wasze błędy które popełniacie poprzez naukę samemu xD a potem jazda jest 2x bardziej pasjonująca ;] .. Tak przynajmniej powiedział mi pacjent na stoku . No i na snowboard.pl też mówią że instruktor jest niezbędny a wg.mnie to najlepszy portal snowboardowy w polsce :D pozdro ;]

Napisane Dec 12, 2009, 5:32 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

FilipKarlino powiedział(a):
Mi zajęło to ok. 1.5 dnia żeby zjechać na "liscia" potem żeby opanować jazdę na palcach i piętach potrzebowałem ok .6 dni.Lecz żeby nauczyć się dobrze jeździć należy wynająć instruktora . Smutne ale prawdziwe . Samemu to nie jest nauka jazdy tylko nauka przemieszczania się po stoku .W tym roku biorę instruktora na 2 godziny , jeśli chcecie dobrze jeździć to niestety musicie wynająć instruktora który wyłapie wasze błędy które popełniacie poprzez naukę samemu xD a potem jazda jest 2x bardziej pasjonująca ;]

no, jeden szczery :)

Napisane Dec 20, 2009, 11:35 pm
KeRMaR

KeRMaR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KeRMaR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ja się nie zgodzę i da się to poprzeć ;]

Napisane Dec 21, 2009, 7:21 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

rowniez sie nie zgodze :) jestem samoukiem na desce, wczesniej jezdzilem 7 lat na nartach i opanowanie deski zajelo mi 3 dni, tzn inaczej tyle zajelo mi nauczenie sie skrecania hamowania upadania i poprostu jazdy po stoku bez gleby...aktualnie jest to moj 3 sezon a drugi na swojej desce chociaz juz mam druga deske ale to nie wazne i jezdze z wielkim spokojem i dokladnoscia, nie ma tak ze sie wypieprze czy wjade w kogos ani tak ze kurczowo patrze w lewo i prawo czy ktos nie jedzie, jade na luzie bo wiem ze potrafie, raz sie podczepilem pod instruktora 'za darmo' sluchajac jego rad ale po 2 minutach zauwazylem ze nic nowego nie wnosi wiec pojechalem dalej. aktualnei bawie sie snowboardem i mam satysfakcje z tego ze po 1 sam sie nauczylem a po drugie z tego ze opanowalem...jak trzeba to carvingowo tez potrafie jezdzic a za rok robie szkolenie na 2 stopien potem trzeci i instruktor ;)

Napisane Dec 21, 2009, 7:53 pm
Dakota1

Dakota1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dakota1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja od razu cisnąłem z instruktorem i w 3 dni opanowałem skręcanie, upadanie itp bo miałem bardzo dobrego, młodego ziomka który wiedział o co chodzi i że jara mnie fristajl, w 4 dzień nauczyłem się ollie i graba, niestety już nie jeżdżę bo ni dość że kasy brak to jeszcze musiałem wyjechać za granice...

Napisane Dec 21, 2009, 9:51 pm
Norbeusz

Norbeusz

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Norbeusz zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

szczerze?
godzina jazdy z instruktorem i wyladowalem z nim na czerwonym stoku ;)
wiec da sie zrobic w tym roku przezucam sie na snowpark ;]

Napisane Dec 24, 2009, 12:33 am
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Norbeusz powiedział(a):
szczerze?
godzina jazdy z instruktorem i wyladowalem z nim na czerwonym stoku ;)
wiec da sie zrobic w tym roku przezucam sie na snowpark ;]

stok stokowi nierowny ;)

Napisane Dec 24, 2009, 12:51 am
Norbeusz

Norbeusz

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Norbeusz zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no masz racje, i tez nie uważam sie za PRO ale nie idzie mi najgorzej.
żeby sobie pośmigać tak juz jak by sie chcialo to mysle 4-5 dni i juz sie daje rade żeby poszalec, oczzywiscie potrzebny jest do tego rozsadek i zawzietosc ;)

Napisane Dec 24, 2009, 12:43 pm
PiTeRxD

PiTeRxD

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PiTeRxD zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja na początku byłem na 3 dni. 2 pierwsze z instruktorem a 3 bez.
Gładko poszło

Napisane Dec 26, 2009, 10:47 am
plush

plush

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to plush zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja od kilku lat jeździłem na nartach, jednak doszedłem do wniosku ,że fajnie by było coś nowego ogarnąć. Więc pozbierałem trochę kasy i kupiłem ( w ciemno).

Pierwszy dzięn na stoku : Jeździłem z rodzicami na Harendzie (Zakopane) Pierwszy raz miałę Snowboard na nogach i wjechałem na stok (wyciągiem krzesełkowym) usiadłem (podpatrzyłem od innych ;P) zapiąłem drugiego buta i ruszyłem . Od razu glebka ; pomyslalem: nie bedzie zle , jadnak od razu wpadlem na jakeigos narciarza , a jak wstalem od razu ruszyłem . Jak dygłem w siatkę, to przekoziołkowałem w obszar nie ubity ok 1.5 m sniegu. Po 20 min xd wstałem i się "wyczłapałem" z tego . Po czym przeszedłem trchę dalej i uciekł mi snowboard ;) Na samej górze stoku . No więc , chwilę pomyślałem i zacząłem biec na dół w poszukiwaniu deski. W końcu znalazłem , oczywiście był syf od jakiegoś instruktora (nie dziwię się) . Doszedłem do wniosku że nie dam rady jeździć , więc poszedłem na polanę obok stoku i podchodziłem i zjeżdzałem . Jednak nadal tego nie kumalem. Następnego dnia wziąłem instruktora , który pokazał mi jazdę na krawędziach i inne tipsy. Potem dałem radę zjechać pierwszy raz bez wywrotki itd.

Dla tych co bd. pierwszy raz jeździć to nie nie zgrywają hojraków (tak jak ja) tylko niech trochę pokatują obok stoku , a później z instr.  który objaśni im wszystko.

Najważniejsze to chyba są te krawędzie , bo przydają się przy skrętach i hamowaniu. Pamiętam jak przy hamowaniu ( na pełnej szybkości) zapomniałem się i położyłem całe stopy. Taka glepa była  :stare: Jacyś ludzie stanęli i podniosły mnie itp.
Pzdr.

Napisane Jan 1, 2010, 7:39 pm
misiek699

misiek699

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to misiek699 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja jezdzilem 2 dni zanim nauczylem sie spoko jezdzic i jakas łądna i miłą pani mi pomogła i mi powiedziała za free co robie zle i co mam poprawic .Zjechalem z nią 3-4 razy ze stoku i potem juz było git  ^^)

Napisane Jan 3, 2010, 4:48 pm Ostatnio edytowane Jan 3, 2010, 4:49 pm przez misiek699
luki8014

luki8014

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to luki8014 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ile zapłaciliście za instruktora 1-2 godzin?

*Napisane Jan 3, 2010, 6:32 pm
michalina7

michalina7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michalina7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja wczoraj I raz byłam na snow i bez trenera to ciężko, za godz zapłaciłam 80zł -.-
ale było warto

Napisane Jan 3, 2010, 7:19 pm
ensien

ensien

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ensien zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie że szpanuję... ALE ja jeździłem obok stoku półtorej godziny i już na luzie zjeżdżam z takiego gównianego stoku ( suwałki dziura ). Umiem skręcać i hamować. Ale skręcanie jeszcze słabo. Dobra na serio to posiedziałem 10 minut i popatrzyłem na innych jeżdżących i sam się wyszkoliłem!

Napisane Jan 3, 2010, 8:12 pm
luki8014

luki8014

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to luki8014 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ensien powiedział(a):
Nie że szpanuję... ALE ja jeździłem obok stoku półtorej godziny i już na luzie zjeżdżam z takiego gównianego stoku ( suwałki dziura ). Umiem skręcać i hamować. Ale skręcanie jeszcze słabo. Dobra na serio to posiedziałem 10 minut i popatrzyłem na innych jeżdżących i sam się wyszkoliłem!

nie no spoko ja też sam się nauczyłem jeździć, skacze już jakieś hopy i robie triki, grinduje ale chciałbym doszkolić to co robie źle a napewno jest takie coś:)

Napisane Jan 3, 2010, 8:53 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

luki8014 powiedział(a):
grinduje

w snowboardingu (chyba- bo zaraz mnie jakis znawca dojebie) nie ma takiego pojecia, jako ze nie ma truckow ;)

Napisane Jan 4, 2010, 2:04 am
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zgadza sie Adi :D u nas sa jedynie slide'y z roznymi nazwami typu 50/50 czy tam tail/nosepress

Napisane Jan 4, 2010, 8:21 am Ostatnio edytowane Jan 4, 2010, 8:21 am przez bumbum
luki8014

luki8014

Member
Wyświetl posty

No to się pomyliłem bo jeszcze nie wiem wszystkiego....

Napisane Jan 4, 2010, 7:19 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

luki8014 powiedział(a):
No to się pomyliłem bo jeszcze nie wiem wszystkiego....

spokomokomofą, czlowiek sie uczy cale zycie i umiera glupi :)

Napisane Jan 4, 2010, 7:43 pm
czillout

czillout

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to czillout zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cześć, właśnie wróciłem z Karpacza i mogę powiedzieć jak mi poszła nauka...
Pierwszy dzień nie był zbytnio udany, ale udało mi się zjechać ze stoku.
Drugiego dnia początki były ciężkie i trochę się zdemotywowałem, jak wpadłem na instruktora który mnie opier...ił. Po tym zacząłem się uczyć dobrze skręcać i hamować i pod koniec dnia juz dawałem nieźle radę i byłem jednym z najlepszych na stoku. Ostatniego dnia wjeb**m się na Kopę (samą górę), po 3 dniach jazy(taki sprawdzian umiejętności). Byłem bardzo obsrany, ale zjeżdżałem jakaś zamkniętą nartostradą ch*j nawet nie wiedziałem gdzie jestem, ale znalazłem drogę na normalny stok i jakoś dałem radę do końca.

Napisane Jan 22, 2010, 7:56 am
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja