Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Nauka jazdy na snowboardzie

Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Nauka jazdy na snowboardzie, ile wam zajęła?
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ile Wam zajęło dostateczne opanowanie deski? Uczyliście się na oślej łączce czy może od razu na stok?

Mi nauka zajęła ok 3 dni, na tyle, że mogłem sobie zjechać po stoku na luzie bez obawy o siebie i innych ;D Chociaż pierwsze dni były tragiczne, uderzyłem od razu na stok jako żółtodziób totalny i trochę narciarzy przewiozłem ;D :blush:

Napisane Dec 30, 2008, 10:15 pm
kacpik

kacpik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kacpik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to jakiś ch.ujowy ten instruktor xD jak w białce duze kolejki? do wyciągóW?

Napisane Jan 22, 2010, 6:23 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kacpik powiedział(a):
to jakiś ch.ujowy ten instruktor xD jak w białce duze kolejki? do wyciągóW?

tam sa zawsze duze kolejki.

Napisane Jan 24, 2010, 1:39 pm
Bastek24

Bastek24

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bastek24 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ja mam do was pytanie jak jeździć na kreche?umiem już skręcać,przechodzić z frontside na backside.

Napisane Jan 26, 2010, 2:48 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bastek24 powiedział(a):
a ja mam do was pytanie jak jeździć na kreche?umiem już skręcać,przechodzić z frontside na backside.

Ciężko jest, na snb nie można od tak se stanąć płasko. Przy większych prędkościach gdy staniesz na płasko, decha robi co chce. Zawsze trzeba jakoś na krawędziach, lekko... ale na krawędziach. Elo!

Napisane Jan 26, 2010, 3:19 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bastek24 powiedział(a):
a ja mam do was pytanie jak jeździć na kreche?

chcesz zrobic sobie krzywde, czy komus?

Napisane Jan 26, 2010, 3:49 pm
car00line

car00line

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to car00line zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to powiem Ci dużo umiesz xD
spróbuj, potem jeśli zdołasz to opisz nam swoje wrażenia ;d

pozdro, piiis

Napisane Jan 26, 2010, 5:19 pm Ostatnio edytowane Jan 26, 2010, 5:19 pm przez car00line
HulajnogaFun

HulajnogaFun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HulajnogaFun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Brat mnie uczyl bo spoko jezdzi, pierwszy zjazd byl odrazu na stoku i prawie caly to byl listek, puzniej sie uczylem na switchu... 2 zjazd byl taki sobie, a 3 raz pokonalem stok z 10 minut :D Uczylem sie bez kasku kazdu

Napisane Jan 31, 2010, 9:45 am
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

HulajnogaFun powiedział(a):
puzniej sie uczylem na switchu

pUzniej? :thinking: nie wiem czy ogarniasz takie pojecie jak switch, ale to polega na jezdzeniu na snowboardzie tylnia noga do przodu. twierdzisz ze po jednym zdjezdzie listkiem uczyles sie jezdzic na switchu? :huh:

Napisane Jan 31, 2010, 11:10 am
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):

pUzniej? :thinking: nie wiem czy ogarniasz takie pojecie jak switch, ale to polega na jezdzeniu na snowboardzie tylnia noga do przodu. twierdzisz ze po jednym zdjezdzie listkiem uczyles sie jezdzic na switchu? :huh:

White sie normalnie chowa...

Napisane Jan 31, 2010, 11:21 am
BHT

BHT

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BHT zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja swój pierwszy sezon na snowboardzie jeździłem na switchu, wiązania ustawiłem na lewą nogę (a jeżdżę na prawą). Tak o po prostu. Czyli pierwsze "kroki" na desce stawiałem na odwróconej pozycji i teraz nie mam problemu z jazdą na switchu. To jest duże lepsze wyjście niż uczyć się jazdy na switchu w którymś tam sezonie jazdy.
;)

Napisane Jan 31, 2010, 1:23 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

BHT powiedział(a):
Ja swój pierwszy sezon na snowboardzie jeździłem na switchu, wiązania ustawiłem na lewą nogę (a jeżdżę na prawą).

skoro byl to Twoj pierwszy raz, to skad mogles wiedziec ze jezdzisz na druga noge? a ja mam ustawione tak, ze moge jezdzic w 4 strony swiata ;)

Napisane Jan 31, 2010, 8:34 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Adi21 powiedział(a):
BHT powiedział(a):
Ja swój pierwszy sezon na snowboardzie jeździłem na switchu, wiązania ustawiłem na lewą nogę (a jeżdżę na prawą).

skoro byl to Twoj pierwszy raz, to skad mogles wiedziec ze jezdzisz na druga noge? a ja mam ustawione tak, ze moge jezdzic w 4 strony swiata ;)

90-90? xD

Napisane Jan 31, 2010, 9:10 pm
BHT

BHT

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BHT zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):
BHT powiedział(a):

Może dlatego, że kilka lat wcześniej zacząłem jeździć na deskorolce ? :dots:

Napisane Jan 31, 2010, 10:31 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

@Shadow: hehe, 15 i -15 ;)

BHT powiedział(a):
Adi21 powiedział(a):
BHT powiedział(a):

Może dlatego, że kilka lat wcześniej zacząłem jeździć na deskorolce ? :dots:

to o niczym nie swiadczy :tease:

Napisane Jan 31, 2010, 10:36 pm
pulpa

pulpa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pulpa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja zacząłem w tym roku. Po 5 wypadach na dechę już przyzwoicie radziłem sobie na trudniejszych stokach.

Napisane Jan 31, 2010, 10:43 pm
Rojew222

Rojew222

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rojew222 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

CapsOff powiedział(a):
Ja się uczyłem jakieś 3 godziny, sam, bez ochraniaczy itp. ale muszę jeszcze technikę doszlifować.

@edit
Od razu stok.

Stary to jaką ty masz technike, albo inaczej na jaki sposób jeździsz czyli ogólnie jak jeździsz :P?

Napisane Feb 18, 2010, 2:49 pm
HulajnogaFun

HulajnogaFun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HulajnogaFun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):

tak! Jeden zjazd normalnie, drugi na switchu i tak do wieczora! amen

Napisane Feb 18, 2010, 3:30 pm Ostatnio edytowane Feb 18, 2010, 3:30 pm przez HulajnogaFun
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Adi21 powiedział(a):

chyba pługiem. na wieki wiekow

Napisane Feb 18, 2010, 5:03 pm
HulajnogaFun

HulajnogaFun

Member
Wyświetl posty

Adi21 powiedział(a):
Adi21 powiedział(a):

chyba pługiem. na wieki wiekow

Nie!  :rolleyes: Po jednym zjezdzie pługiem mi nogi wysiadły!

Napisane Feb 18, 2010, 6:22 pm
Baser

Baser

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Baser zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam wrażenie, że jestem jakimś ewenementem na skalę światową ;)

Dżołk ;D

U mnie było tak:

Jeździłem 9 lat na nartach, więc chciałem spróbować jazdy na snowb, bo narty mi się zaczynały nudzić ;) Zacząłem na wypożyczonym sprzęcie, niestety miałem nieszczęsne wiązania Step-In, co wykluczyło naukę większych skoków na ten sezon. Nie chciałem ryzykować, więc od razu wziąłem instruktora. Godzina nauki i listek opanowany ;) Na drugi dzień poszliśmy na orczyk. Myślałem, że to będzie z.a.j.e.b.i.ś.c.i.e trudne, a okazało się, że za pierwszym razem podjechałem pod stok o długości 850m :) Jak dotąd ani razu nie wywróciłem się przy podjeżdżaniu orczykiem ;] Po pokonaniu wyciągu ( bez większej walki), instruktor nauczył mnie skrętu rotacyjnego, po tej lekcji umiałem już prawie swobodnie zjeżdżać po stoku. Na trzeci dzień instruktor przewidział naukę skrętów ślizgowych, już bez rotacji rękami i ramionami ;) W czwarty dzień kolega instr. nauczył mnie skrętów ślizgowych NW i śmigów, które są cholernie trudne. (mówię "nauczył", co ma znaczyć : "pokazał, jak to robić";D). W piąty dzień, (to jest tydzień temu w niedziele;)) koleś powiedział, że piorunująco szybko się uczę, i że na moje możliwości jest możliwe zrobienie 1 stopnia sprawności, czyli Pomocnika instruktora. Za 3,5 stówy dostałem taką fajną legitymację, na której widnieje moje !Imię i Nazwisko!  :cyclops: Po tym odznaczeniu, nabrałem pewności siebie, i poszedłem z kolegami z braci snowb, będących w tej samej sytuacji co ja ( tylko że oni jeżdżą już od sezonu, a ja zaledwie niecały tydzień >LaNs<) na małe hopki i raile, obok stoku (snowparkiem tego nazwać nie można). Gdzie się uczyłem?  A w Rzeczce i w Sokolcu, na zDolnym Śląsku. (Jestem z 71.) Jakby ktoś szukał dobrego instruktora, to polecam mojego. Jakby ktoś chciał namiaru na niego, mogę podać (pisać na pw) Tylko trzeba mieszkać na Dolnym, bo te stoki w Rzeczce i Sokolcu nie są warte przyjeżdżania z daleka, najdłuższy ma zaledwie 1000m (Wielka Sowa). Peace i pozdrawiam wszystkich riderów.

Ale skręty cięte jeszcze właściwie wszystkie przede mną :)

PS Nie myślcie że się przechwalam, z natury jestem pokorny, tylko widząc niektóre posty, musiałem to napisać. Ale i tak człowiek uczy się przez całe życie.

PS2 Nie uważam się za pro, bo po tygodniu to raczej trudno, w następnym sezonie może wybiorę się na woodcamp, chociaż z tego co wiem, jest chyba jeszcze turnus w marcu i w lipcu. Ale marzec odpada bo to rok szkolny, a w lipcu jeszcze zobaczę. < Taki mały OT.
Peace ;D

Napisane Feb 20, 2010, 10:19 pm Ostatnio edytowane Feb 20, 2010, 10:39 pm przez Baser
Strony: << poprzednia ... 2, 3, 4, 5, 6 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja