Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Tricki » Jak zjechać z quartera lub mi...

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak zjechać z quartera lub minirampy
Todik

Todik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Todik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Elo ogólnie jeżdżę na streecie umiem kupie tricków i chciałbym się nauczyć zjechać quartera i nauczyć się trochę tricków na minirampie tylko w tym problem, że ani z tego ani z tego nie umiem zjechać czy ktoś ma poradę zęby ta blokadę anulować bo zakażdym razem co chce zjechać to boje się, że niedociągane przedniego trucka do quartera lub minirampy i zjebie się na manualu śmiesznie i coś się stanie co chce uniknąć niech mi  pomoże osoba która się zna w tym fachy z góry dzięki.

*Napisane Mar 1, 2009, 2:30 am
glsk

glsk

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to glsk zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

po pierwsze musisz przezwyciężyć strach...

dobrym pomysłem jest pomoc kumpli którzy w razie gleby będą cię łapać czy coś :P

i jeszcze jedno: zjeżdżając z copingu musisz nie bać się mocno dostawić przedni truck, z mojego doświadczenia wynika że lepiej polecieć do przodu niż je*nąć bańką w rurke, hehe...

Możesz też poczytać o tym tu  :)

Napisane Mar 1, 2009, 8:38 am
FilipFlip

FilipFlip

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to FilipFlip zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

z obu zjeżdża się tak samo tylko mogą mieć różne kąty, jak masz w swoim mieście jakiś mały Qater to najpierw sobie poćwicz na nim żeby przełamać strach przy przechylaniu się do przodu potem możesz próbować na większym i tak dalej....

Ustaw tail na copingu tak żeby truck go dotykał następnie przechyl się do przodu i jak przednie kółka dotkną ziemi ugnij kolana żeby się nie wywalić i nabrać prędkości.

Napisane Mar 1, 2009, 8:51 am
M4ly90

M4ly90

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to M4ly90 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

najpier ustaw deskę nawet na zjezdzie z funboxa i naucz sie podociskac przedni track... jak juz Ci bedzie wychodzilo popross ziomów zeby w razie co Cie łapali, jak to Cie nie przekonuje to załoz z 3 bluzy i kaptur... i GO GO GO zobaczysz ze to banał...

Napisane Mar 1, 2009, 9:10 am
BlachaSK8

BlachaSK8

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BlachaSK8 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja pierdziele... przecież to normalna sprawa tak jakby...Można to wywnioskować z samego zjechania. Tail na koping(nie wiem jak to się dokładnie piszę) Ustawiasz na nim tylnią nogę, przednią na śrubkach, śmiały przechył do przodu i zjeżdżasz. A gleba i tak będzie prawdopodobnie przy pierwszej próbie rock to fakie...

Napisane Mar 1, 2009, 9:12 am
GesiorFB

GesiorFB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GesiorFB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

BlachaSK8 powiedział(a):
Ja pierdziele... przecież to normalna sprawa tak jakby...Można to wywnioskować z samego zjechania. Tail na koping(nie wiem jak to się dokładnie piszę) Ustawiasz na nim tylnią nogę, przednią na śrubkach, śmiały przechył do przodu i zjeżdżasz. A gleba i tak będzie prawdopodobnie przy pierwszej próbie rock to fakie...

przy pierwszej probie rocka to fakie wy.j.ebalem sie do tylu na banke (ał) a co do zjezdzania z quartera to mam ten sam problem

Napisane Mar 1, 2009, 9:54 am
Peterw

Peterw

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Peterw zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

http://www.youtube.com/watch?v=aeNwgkKqMJ0&feature=channel

Mój brat pokazał podstawowy błąd przy zjazdach.

Napisane Mar 1, 2009, 10:36 am
skatepat17

skatepat17

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skatepat17 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pierwsze kroki sa trudne. Jak juz sie raz przełamiesz to llooozzik
musisz po prostu sobie mocno postanowic i chocby nie wiem co sie działo docisnąc z całej siły deske...

ja jak zjeżdzałem 1rwszy raz z duzego quatera to sobie zrobiłem odliczanko od 10 do 0
i nawet sie nie zczaiłem a przy 5 juz byłem na dole
mam nadzieje ze Ci sie uda

Napisane Mar 1, 2009, 11:17 am
pawel1995

pawel1995

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to pawel1995 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja za pierwszym razem rozwaliłem se ryj jak do przodu poleciałem, ale z tego co mi wiara która dobrze na minirampie jeździ mówiła to mocno na desce trzeba stać i w przud sie przechylić
też sie ucze:)

Napisane Mar 1, 2009, 12:10 pm
Gutek101

Gutek101

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gutek101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a ja jak pierwszy raz zjedzalem zalozylem sie z qmplem kto pierwszy zjedzie, ja zjechałem, on tez chcial i zlamal lape:d

Napisane Mar 1, 2009, 12:17 pm
KacperSD

KacperSD

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KacperSD zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A moi kumple nauczyli mnie tak. Dwaj znich stało przed quarterem a ja stałem na desce zaczepionej tailem o coping. Ini trzymali minose i kazali sie na mase oprzec na przod. Jak juz tak zrobiłem to oni nagle puscili deske a ja spokojnie zjechałem.

Bless.

Napisane Mar 1, 2009, 12:32 pm
ddollin

ddollin

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ddollin zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

najpierw nie biez sie za quater  tylko za cs malego jak to opanujesz to coraz wyzej i wyzej .. ja sie jeszcze ani razu nie wywalilem zjezzdajac bo jak nauczysz sie z czegos malego to dalej wiesz jak to robic poprostu muszisz przezwyciewzyc strach i nie robic czegos takiego e w srodku zjezdzania sie rozmyslasz poprostu przednia noge na sruby i dociskasz mocno :] uda sie ziomek

Napisane Mar 1, 2009, 12:48 pm
andy82

andy82

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to andy82 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Gutek101 powiedział(a):
a ja jak pierwszy raz zjedzalem zalozylem sie z qmplem kto pierwszy zjedzie, ja zjechałem, on tez chcial i zlamal lape:d

Bravo ! ale to nie jest odpowiedz na zadane przez Ziomka pytanie.
Najważniejsze jest żeby poprostu pokonać strach i zjechać. Przy zjeżdżaniu docisnij mozliwie Nose trzymajac przednia noge na wysokości śrubek i wszystko powinno sie udac.
poZdro

Napisane Mar 1, 2009, 1:27 pm
Sk8Kszysztof

Sk8Kszysztof

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sk8Kszysztof zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zjezdzajac przechyl sie do przodu zeby uniknac zjechania na manualu no i tak jak wyzej mowia docisnij przod :) No i przezwyciezyc strach jest tez wazne  ;)

Napisane Mar 1, 2009, 1:43 pm
elmacio

elmacio

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elmacio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Najlepiej jest, jak weźmiesz ze sobą jakiegoś zioma, który potrafi zjeżdżać a na dodatek jest gadatliwy. Najpierw on zjedzie, potem jak ty się będziesz wahał to on zacznie krzyczeć "nie bądź cipa" itp. Tobie się zrobi głupio i spróbujesz, najwyżej się wywalisz.

Napisane Mar 1, 2009, 2:07 pm
michlacz231

michlacz231

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to michlacz231 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

up^ dobrze mówi albo porzycz od kogoś ochraniacze

Napisane Mar 1, 2009, 2:22 pm
Vfiko

Vfiko

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Vfiko zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Najlepiej zaczac od jakiedos malego quatera, nie powinienes sie bac zjechac z czego co siega ci do pasa. Jak poczujesz sie pewniej idz na rampe. Ja stalem pol godziny na krawedzi zanim pierwszy raz zjechalem. Jak juz zjedziesz to nie bedziesz chcial przestac ;P

Napisane Mar 1, 2009, 2:23 pm
matmieciek

matmieciek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to matmieciek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Łatwo jest sie nauczyc jak ktos cie trzyma ,dla asekuracji,za reke jak zjezdzasz. Może wygąda troche homo(chyba ze trzyma cie kolezanaka) ale naprawde da sie szybko nauczyc . Tak w piec minut to bez problemu. A i zacznij od małego kłotera .

Napisane Mar 1, 2009, 2:28 pm
Peterw

Peterw

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Peterw zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak zjezdzasz na dół tak jakbys lecial pionowo na morde dlatego odruchowo odchylasz się do tyłu robiąc manuala i ... dlatego przechyl się do przodu ale nie za mocno bo polecisz na ryja (ale i tak osłonisz się rękami). Nogi tak:

REGULAR

Najlepiej załóż grube ubrania. Nie bój się nic ci nie będzie jak się glebniesz. Jak masz bardzo łysy grip to nie radze zjeżdżać.

Napisane Mar 1, 2009, 2:43 pm Ostatnio edytowane Mar 1, 2009, 2:47 pm przez Peterw
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Salva zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

najpierw pozjeżdzaj sobie z banków najpierw moga byc to podjazdy dla wózków, potem coraz bardziej stromych. Jeśli to nie sprawai ci problemów to idziesz na minirampe i robisz to samo, z racji że quater jest wyższy zostaw go sobie na koniec i rób to samo co wcześniej. Problemu zaczynaja się przy zjeździe z prawdziwej rampy z pionem. Ja nie moge zjechać z tego za ch...ja, a gleby idą naprawde ostre.

Napisane Mar 1, 2009, 3:36 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja