Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Blat, a rozmiar buta

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Blat, a rozmiar buta
JaTuNowy

JaTuNowy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JaTuNowy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chciałbym kupić sobie nowy blat do deski, ale mam jeden problem. Jaki szeroki powinien on być? Mój rozmiar buta to 43, czyli ok 28 cm. Jaki więc blacik będzie dla mnie najlepszy? Z góry dzięki za odpowiedź.

P.S. nie do końca wiedziałem gdzie napisać, więc pomyślałem, że dział o sprzęcie będzie do tego najlepszy.

Napisane Mar 5, 2009, 7:28 pm
Barej

Barej

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Barej zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niektórzy mają stope 43 i jeżdżą na deskach 19 cm a niektórzy na deskach 19,4 albo 20cm. To zależy na jakiej Ci wygodnie ;]

Napisane Mar 5, 2009, 7:32 pm
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

eee no stopę masz normalną, tak czy owak na początek polecam blacik o szerokości <20cm
na węższej łatwiej się flipy kręci chyba ;)

Napisane Mar 5, 2009, 7:32 pm
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Salva zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To prowokacja jakaś? Dobra domyślam się że jesteś laikiem Rozmiar buta nie ma nic do szerokości blatu, to nie jest snowboard. Jak zaczynasz to radzę ci kupić 19 cm bo łatwiej sie flipy kręci, ale na szerokim (tak 19,5 cm) masz większą stabilność i przynajmniej ja uważam że wszystkie flipy lepei jwyglądaja jak sie kręca. To tyle leć do skateshopu po deskę.

Napisane Mar 5, 2009, 7:35 pm
GTB

GTB

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GTB zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam 43,5 i jeżdżę na 19,3 i jest spoko.. A na szerszych sie ch***wo czuje, ale to, dlatego ze nie lubię po prostu szerokich blatów…

Napisane Mar 5, 2009, 7:35 pm
JaTuNowy

JaTuNowy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JaTuNowy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam kolegę (strasznie małego), który jeździ już od dawna i w ogóle dużo potrafi na desce oraz drugiego (trochę większy :D), który jest od niego dużo słabszy. I ten lepszy właśnie powiedział, że tamten drugi ma za małą deskę, że za bardzo mu stopa wystaje i dlatego słabo jeździ. Dodam tylko, że ten mniejszy ma rozmiar poniżej niż 40, a ten drugi coś ok 41-42.

Napisane Mar 5, 2009, 7:39 pm
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Salva zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

To mówiąc delikatnie pier.olił głupoty. Każdy jeździ na takiej desce na jakiej lubi, po postu jeden kolega lepiej jeździ, a drugi gorzej. Ja myślę że ten co gorzej jeździ ma za długi nos i to dlatego jest słabszy.

Napisane Mar 5, 2009, 7:45 pm
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to delon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Salva powiedział(a):
To prowokacja jakaś? Dobra domyślam się że jesteś laikiem Rozmiar buta nie ma nic do szerokości blatu, to nie jest snowboard. Jak zaczynasz to radzę ci kupić 19 cm bo łatwiej sie flipy kręci, ale na szerokim (tak 19,5 cm) masz większą stabilność i przynajmniej ja uważam że wszystkie flipy lepei jwyglądaja jak sie kręca. To tyle leć do skateshopu po deskę.

no nie był bym taki pewien
jeżeli masz wielką stope np. 47
a blat wąski .. ?

Napisane Mar 5, 2009, 8:25 pm Ostatnio edytowane Mar 5, 2009, 8:26 pm przez delon
nestle

nestle

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nestle zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

delon powiedział(a):
Salva powiedział(a):

a blat wąski .. ?

zalezy od przyzwyczajenia...

Napisane Mar 5, 2009, 8:27 pm
mike1427

mike1427

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mike1427 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam 43 i lubie 8.000 .

Napisane Mar 5, 2009, 8:28 pm
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

no właśnie to co bo nie widze problemu... ja mam 45 (30 cm) i pół roku temu jeździłem na 19 cm teraz mam 19,7 z powodów jakie napisałem wyżej.

Napisane Mar 5, 2009, 8:31 pm Ostatnio edytowane Mar 5, 2009, 8:32 pm przez Salva
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to delon zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nestle powiedział(a):
delon powiedział(a):
Salva powiedział(a):

a blat wąski .. ?

zalezy od przyzwyczajenia...

no tak, ale flipy kręci się inaczej

Napisane Mar 5, 2009, 8:33 pm
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

no jakby ci stopa nagle urosła z dnia na dzień o 3 rozmiary to na pewno inaczej. Ale jak masz dużą stope i rośnie ci nieznacznie to raczej nie czujesz tych zmian, wtedy dla ciebie to jest normalne, czyż nie?...

Napisane Mar 5, 2009, 8:40 pm
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Salva powiedział(a):
no jakby ci stopa nagle urosła z dnia na dzień o 3 rozmiary to na pewno inaczej. Ale jak masz dużą stope i rośnie ci nieznacznie to raczej nie czujesz tych zmian, wtedy dla ciebie to jest normalne, czyż nie?...

a jeśli jeździsz na wąskiej desce a nagle kupisz szeroką ?

Napisane Mar 5, 2009, 8:42 pm
ogurki

ogurki

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ogurki zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

to sie po godzinie przyzwyczaisz, macie problem liczy sie wygoda jazdy a nie jakies wytyczne no  k u r w a

Napisane Mar 5, 2009, 8:44 pm
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Usiłuję to wytłumaczyć. Dokłądnie zrobiłem tak z wąskiej przerzuciłem sie na szeroką, i jeździ się zajebiscie. skończ  z tymi głupimy pytaniami delon

Napisane Mar 5, 2009, 8:49 pm
delon

delon

Member
Wyświetl posty

Salva powiedział(a):
Usiłuję to wytłumaczyć. Dokłądnie zrobiłem tak z wąskiej przerzuciłem sie na szeroką, i jeździ się zajebiscie. skończ  z tymi głupimy pytaniami delon

napisałeś "jakby ci stopa nagle urosła..."
to tak samo jak byś przerzucił się na dużo szerszą/węższą deske, tak ?
sam już nie wiesz co piszesz

edit: ja już skończyłem

Napisane Mar 5, 2009, 9:20 pm Ostatnio edytowane Mar 5, 2009, 9:34 pm przez delon
Salva

Salva

Member
Wyświetl posty

Nie ja wiem co piszę i widze że nie da rady ci wytłumaczyć że szerokośc deski nie ma nic do wielkości stopy. Koniec tej kretyńskiej dyskusji bo spam się robi...

Napisane Mar 5, 2009, 9:30 pm
l0r4k

l0r4k

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to l0r4k zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

O jeju mam stopę 46 i jeżdżę na 7.500, więc jak dla mnie temat bez sensu, bo to związku większego niema ;/

Napisane Mar 5, 2009, 10:08 pm
Bajkowy

Bajkowy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bajkowy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Napisane Mar 6, 2009, 9:06 am Ostatnio edytowane May 29, 2014, 4:53 pm przez Bajkowy
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja