Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Kościół tak czy nie ?

Kościół tak czy nie ? (1263 Głosy)
tak - inaczej nie było by oparcia drogowskazów itd  59.46% - 751 głosów
nie - to zło żyjęce na ludzkiej bezmyślności  40.54% - 512 głosów

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Kościół tak czy nie ?
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jako ze juz strasznie sie dzis nudze postanowiłem sie czegos dowiedziec podobno 90-95% polaków to katolicy
ilu z was chodzi na msze i takie takie
ogólnie ciekawi mnie wasze zdanie

osobiście jestem ochrzczony ale tylko dlatego że nie miałem wyjścia ;) i jak bym nie był tak leniwy to bym sie wypisał z tej szopki......

Napisane Nov 1, 2005, 9:56 pm Ostatnio edytowane Apr 18, 2007, 7:45 am przez Zyga
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hmmmmmm faktycznie szkoda że nie można zobaczyc co kto kliknął

POSTY na forum ....
http://img21.imageshack.us/img21/2606/posty8qt.jpg

Napisane Nov 7, 2005, 11:23 pm Ostatnio edytowane Nov 7, 2005, 11:24 pm przez Zyga
zdybson

zdybson

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zdybson zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wierze w Boga, czuje ze Bog mi pomaga i niedlugo przyjdzie nas zbawic. W 2004 bylem nawet na pieszej pielgrzymce na Jasną Góre (wierzylem wczesniej w Boga, ale jego prawdziwą MOC poczułem tam, nieda sie tego opisac)

*Napisane Nov 8, 2005, 6:35 pm Ostatnio edytowane Nov 8, 2005, 6:44 pm przez zdybson
mala-kaska

mala-kaska

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mala-kaska zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no widze ze jeden chociaz umie sie normalnie przynac

Napisane Nov 8, 2005, 7:10 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

a ja widze że ten "jeden" nie przeczytał pytania
bo nie o wiare w Boga ono było
ale fajnie że chciałeś byc szczery ;)

Napisane Nov 8, 2005, 7:28 pm
voythaz2

voythaz2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to voythaz2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chodze i sie tego ani troche nie wstydze

Napisane Nov 17, 2005, 7:55 pm
blizzard1

blizzard1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to blizzard1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi kościól nie przeszkadza...toleruję....wyznaję wiarę i chodze do kościoła....
Każdy uważa i sądzi co chce...
TAK  czy NIE...to indywidualna sprawa każdego ludzia na świecie

Napisane Nov 17, 2005, 8:14 pm
Krzaczek

Krzaczek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krzaczek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ludzie nie morzna być wierzącym ale nie praktykującym :mad:. Kościół jest najstarszą instytucją na świecie. Istnieją oficjalne dowody na istnienie Jezusa a Chrześcijaństwo to nie odklepywanie kolejnych mszy tylko wiara w dobro a aby być Chrześcijaninem trzeba starać się być dobrym. A święci to ludzie których powinniśmy naśladować. Gdyby każdy starał się być dobrym świat byłby piękniejszy. Zgoda są niby-księża było nawracanie siłą i inne takie ale to nie była wina chrześcijan tylko ludzi dających takowych. A do kościoła chodzi się aby przemyśleć pewne sprawy. Wyrzekacie się chrześcijaństwa bo go nawet nie znacie a szkoda. Św. Teresa przyczyniła się do pomocy tysiącom ludzi tak jak nakazuje moja i choć niektórych z was religia a np.Hitler chcąc nas (nie niemców) zniszczyć w końcu sam popełnił samobójstwo

Napisane Nov 21, 2005, 9:59 pm
Krzaczek

Krzaczek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Krzaczek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Acha i ja nie jestem fanatykiem po prostu wierzę

Napisane Nov 21, 2005, 10:14 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Krzaczek powiedział(a):
Ludzie nie morzna być wierzącym ale nie praktykującym :mad:. Kościół jest najstarszą instytucją na świecie. Istnieją oficjalne dowody na istnienie Jezusa a Chrześcijaństwo to nie odklepywanie kolejnych mszy tylko wiara w dobro a aby być Chrześcijaninem trzeba starać się być dobrym. A święci to ludzie których powinniśmy naśladować. Gdyby każdy starał się być dobrym świat byłby piękniejszy. Zgoda są niby-księża było nawracanie siłą i inne takie ale to nie była wina chrześcijan tylko ludzi dających takowych. A do kościoła chodzi się aby przemyśleć pewne sprawy. Wyrzekacie się chrześcijaństwa bo go nawet nie znacie a szkoda. Św. Teresa przyczyniła się do pomocy tysiącom ludzi tak jak nakazuje moja i choć niektórych z was religia a np.Hitler chcąc nas (nie niemców) zniszczyć w końcu sam popełnił samobójstwo

hmmmmmm zakładam że istnieje osoba boga ale kościół jest dla mnie jakimś nieporozumieniem

dziwki to najstarszy zawód i wcale to nie znaczy że to dobre

uważam sie za dobrego człowieka ale raczej wolałbym żeby mnie nie nie mieszano do chrześcijaństwa

o tym kto jest świety a kto nie decyduja ludze wiec to bzdura

NIE NAPISAŁEM TEGO ŻEBY WYWOŁAC KŁÓTNIE CZY COŚ A PO TO ABY POKAZAC ŻE....

1.PYTANIE DOTYCZYŁO KOŚCIOŁA NIE BOGA A TO II RÓŻNE SPRAWY

2.TŁUMACZENIE NA FORUM CO JEST DOBRE A CO ZŁE NIE MA SENSU BO NIE DA SIE PRZEKONAC KOGOS KTO PRZEKONANY BYC NIE CHCE

PS
Jezus jest spoko - kiedyś walne z nim piwko ;)

morze = woda
może = prawdopodobnie

Napisane Nov 21, 2005, 10:55 pm
meir

meir

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to meir zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja nie chodze do kościoła poprostu nie wieze w księdza i w to co on gada !!wieże w Boga ale to nie jest żadna osoba Bóg jest pojęciem duchowym wymyślonym po to aby człowiek żył ze świadomością ze coś na niego czeka po śmierci żeby nie bał sie śmierci. Szatan ta postac jest najbardziej komiczna nie zauważyliście że jest on wymyślony tylko po to żeby loodzie nie wymyślali sobie swoich bogów szatan jest to bajka dla dzieci kiedy one nie chca iśc do kościoła a rodzice boją sie opini wśród sąsiadów "że oo jak ta Kowalska wychowuje to dziecko bez Boga pewnie to patologiczna rodzina ble ble ble" ale tez spójżcie na to z tej strony że ile loodzi tak zwanych Księży sie na tym BOGU obłowiło popatrzcie na kościoły na ich samochody !! i to są loodzie którzy wpełni oddają sie Bogu. Gówno prawda oni robią to tylko po to żeby chodzic na dziwki jeżdzic dobrym samochodem i miec looksus w domu za pieniądze 80 letniej babci która ma renty 500 zł a w kościele zostawia 400 !!! U mnie w miescie był przypadek że Ksiądz jak chodził po kolędzie pytał sie loodzi czy nie wpłacą na budowe kościoła a jesli ktos sie godził to dostawał 10 znaczków oznaczających 10 wpłat i jesli ktos danego miesiąca nie wpłacił ksiądz dzwonił lub przychodził pytac sie dlaczego pieniążki nie zostały wpłacone na konto !!

Napisane Nov 21, 2005, 11:46 pm
elsajan

elsajan

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elsajan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Moznaby latwo stwierdzic czy jest Bog, ale skiezulki to dobre kombinatory i np. bysmy sobie powiedziel ze uwierzymy ze jest Bog jak walnie piorunem w drzewo 500m od nas, no ale wiadomo tak sie nie stanie, wiec ksiezulki sobie wymyslily zeby nie wystawiac Boga na proby bo to grzech. A co do pisam sw to ludzie wybierali ktore ksiegi maja tam sie znalezc, wiec wybierali te najbardziej niewiarygodne:P Pismo sw bylo spisywane z opowiesci wedrownikow, ktorzy dostawali kase za opowiadanie histori, wiec oni podkoloryzowali odpowiednio opowiesc, a ci glupcy to spisywali. To tylko pare przykladow na to ze sami o sobie stanowimy i nie ma sil ponad ludzkich. Wedlug mnie kosciol to przykrywak do zbieranai dzuej kasy z slepych ludzi. Dziekuje za uwage;)

*Napisane Nov 22, 2005, 12:01 am
malgoska

malgoska

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to malgoska zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja chodze do church co niedziela i mi to nie przeszkadza,a nikt mnie siłą tam nie prowadzi  ;]

Napisane Nov 22, 2005, 3:26 pm
foku

foku

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to foku zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nieudacznik powiedział(a):
Krótko mówiąc - jestem katolikiem wierzącym ale niepraktykującym.

Ja również...modle się, ale na siłę do kościoła nie chodze i nie będę chodził. Idę jak mam potrzebę i chce się wyciszyć i pomodlić a jak mi się nie chce to nie ide...proste? :P niestety czasami kościół często jest przykrywką dla $$$

Pamiętacie jak była Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy? U mnie w mieście gonili funkcjonariuszy spod kościoła.

Napisane Nov 22, 2005, 4:23 pm Ostatnio edytowane Nov 22, 2005, 4:27 pm przez foku
kempes

kempes

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kempes zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kosciół powinien pomagac ludziom a nie tak jak dzisiaj ludzie kosciołowi !1 kempes=wierzący praktykujący !1 cały ten system koscielny jest troche dybnięty ale skoro tak Bóg powiedział ...

Napisane Nov 22, 2005, 7:42 pm
wojtekkk1

wojtekkk1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wojtekkk1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wierze w Boga i choć za często nie jestem w kościele to nie szczyce się tym, a raczej wstydzę.

Napisane Nov 22, 2005, 7:46 pm
Pycek

Pycek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Pycek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A ja wam powiem ze jestem tu chyba osamotniony :D Jestem wierzący, chodze do kosciola minimalnie 3x w tygodniu, modle sie co wieczór ponieważ jestem ministrantem (fajny zarobek z kolend  :cyclops:) ogolnie to wierze w Boga, chociaz na religii zawsze przeszkadzam bo mamy miłego księdza :D pozdrowienia

Napisane Nov 22, 2005, 8:00 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bóg - tak
Kościół jako instytucja - nie

Owszem wierzę w Boga, ale nie chodzę do kościoła. Do pierwszej komunii oczywiście poszedłem, no bo nie myslałem, że może być inaczej, ale teraz, skoro mam już własne poglądy na pewne sprawy, uznałem, że nie warto iść do bierzmowania.
Jeśli już miałbym wyznawać jakąś religię, to wolałbym wyznawać islam, bo uważam (czy slusznie?), że to religia, w która jej wyznawcy naprawde wierzą, a nie "wierzę, wierzę, ale do kościoła nie chodzę, bo mi się nie chce"

Napisane Nov 23, 2005, 5:19 pm
drop2

drop2

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to drop2 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja chodze i się nie wstydze jak niektórzy :/

Napisane Nov 24, 2005, 6:44 pm
Krzaczek

Krzaczek

Member
Wyświetl posty

Historie opowiedziane w Biblii mają charakter przenośny. Jeśli ktoś WSZYSTKIE bieże dosłownie to albo nie czytał Biblii albo jest IMBECYLEM więc proszę mi nie bredzić jacy to księża byli głupi wydając Biblię. 

Napisane Nov 25, 2005, 6:12 pm
Psycholol

Psycholol

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Psycholol zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chodzenie z przymusu to i tak se można wsadzic ja chodze bo chce, chodze bo życie jest złe...

Napisane Nov 25, 2005, 6:58 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja