Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Kościół tak czy nie ?

Kościół tak czy nie ? (1263 Głosy)
tak - inaczej nie było by oparcia drogowskazów itd  59.46% - 751 głosów
nie - to zło żyjęce na ludzkiej bezmyślności  40.54% - 512 głosów

Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Kościół tak czy nie ?
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jako ze juz strasznie sie dzis nudze postanowiłem sie czegos dowiedziec podobno 90-95% polaków to katolicy
ilu z was chodzi na msze i takie takie
ogólnie ciekawi mnie wasze zdanie

osobiście jestem ochrzczony ale tylko dlatego że nie miałem wyjścia ;) i jak bym nie był tak leniwy to bym sie wypisał z tej szopki......

Napisane Nov 1, 2005, 9:56 pm Ostatnio edytowane Apr 18, 2007, 7:45 am przez Zyga
Demore

Demore

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Demore zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chodze do kosciola bo musze zbierac podpisy ze bylem na mszy poniewaz inaczej nie zostane dopuszczony do bierzmowania. przymus?
chyba tak bo po co cos takiego jak ksiazeczka i po kazdej mszy zapier.... po podpis do ksiedza ? jesliby ich nie było to by mniej osob chodziło:P
a i taaca myslicie ze ksieza nie podbieraja? mam zioma ministranta i on dobrze wie jakie numery przechodza :P
no i mocherowe berety wielce oddane parafianki ktore potrafia podlizac sie ksiedzu koperta aby miec lepsze miejsce na cmentarzu co potem i tak okazuje sie fikcja ale tu nie o tym mowa :P
pije bo lubie = chodze bo musze

Napisane Dec 5, 2005, 7:40 pm
Andy92

Andy92

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Andy92 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja chodze do kościoła jestem wierzący itp. ale jakoś wydale mi sie że to co teraz robi kościół nie jest dobre...
może powiem tak Bóg - Tak Kościół - Nie  jedyną osobą którą naprawde szanowałem był Jan Paweł II
takie jest moje zdanie

Napisane Dec 5, 2005, 8:01 pm
Kloda

Kloda

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kloda zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kiedyś to nawet chodziłem cotydzień do kościoła i wierzyłem  boga, ale to było kiedyś...dwa miesiące temu jak dobrze licze <lol2> a najlepszy jest nasz księdzunio co nas religi uczy...<hahaha> takie rzeczy opowiada, że trza se pomyśleć czy on nie bierze jakiś halucynków :)
kościoł + bóg = NIE (osobno też :) )

Napisane Dec 5, 2005, 8:25 pm
aanqa

aanqa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to aanqa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Chodze do kościoła w niedziele. W tym roku przystępuje do bierzmowania więc musze uczestniczyć w różańcach, roratach, rekolekcjach i innych takich tam... Poza tam co miesiąc do spowiedzi, a potem msza:D Jak stara babcia, hehe

Nawet gdyby nie ten sakrament to zapewne przychodziłabym na msze i spowiedź...

Napisane Dec 6, 2005, 6:37 pm
PunkRock99

PunkRock99

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PunkRock99 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

yyy....  ja przyjęlam i chrzest, i komunie, i bierzmowanie, ale jak mam być szczra to i tak nie wiem po co..:| jestem AGNOSTYKIEM i dobrze mi z tym... ogólnie w kościele osatni raz byłam..hyymm.. na mszy za mojego zmarłego dziadka na początku 2004 roku i jakoś nie czuje potrzeby , żeby tam wrócić...:|

Napisane Dec 7, 2005, 10:11 am
PunkRock99

PunkRock99

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PunkRock99 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hyhyhy a jeśli chodzi o przygotowania do bierzmowania, to mieliśmy takie książeczki(nie wiem czy teraz to się praktykuje;P) coś w rodzaju dzienniczka i pamiętam, że pojawiłam się AŻ na 2 przygotowaniach(a te lekcje były co tydzień jakoś przez pare miesięcy:P) - zawsze podpisy księdza podrabuiałam ja albo ojciec kumpeli, któremu to IDEANIE wychodziło:P

Napisane Dec 7, 2005, 10:15 am
karusia

karusia

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to karusia zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hmm nie wierze w nic nawet w siebie nie wierze :P ale przechodze na wiare protestancka bo odrazu po smierci pojde do nieba a nie tak jak Wy chrzescijanie bedziecie przechodzic meki jeszcze w czyśćcu zanim dotrzecie do raju  :D

Napisane Dec 7, 2005, 11:00 am
Zetaa

Zetaa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zetaa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jezeli o mnie chodzi to nie chodzę do kościola odkąd przejżalam na oczy...
moja mama jest bardzo religijna a ojciec chodzi do kosciola bo chyba odczuwa presje :|
do bierzmowania przystapilam bo... bo zrobilam do dla rodzicow
religia w szkole? paranoja... nie wiem po co to wogole jest... probowalam przekonac mame zeby mnie zwolnila z tych "zajec" ale odpowiedziala mi pytaniem: "co ludzie sobie pomysla?"
a ksieza duzo zarabiaja i robią ludziom z mozgu jajecznice... a szczegolnie takim starszym pania...
ale oczywiscie wszyscy sa ksieżmi z powolania :/ ciekawe...

Napisane Dec 10, 2005, 6:33 pm
PINGWAy

PINGWAy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PINGWAy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

cóż...
to jest tak, że w Boga wierzę, w Maryję, w Józefa i te pe, ale, ale! iby chodze do kościoła, ale to jest dla mnie g**niana instytucja wyciągająca hajsy ze starszych i wogóle. hajsy tylko się liczą i ci księża to mają całkiem prze***ane na łeb :/ nie wszyscy, oczywiście, ale większość. a tak było już w średniowieczu. biblia po łacinie była i ci księża tym chopkom-rolnikom i innym, że tam pisze, że mają hajsy dawać i krowy i kury (takie czasy-rolnictwa), żeby zbawienie mieć. kit wciskany przez dłuuugi czas. az do rewolucli Lutra. on kazał przetłumaczyć biblię na języki narodowe. no i dzięki niemu - teraz - mamy pewną świadomość. świadomość dot. wiary. wiemy na czym stoimy. a wiara w tego boga, a w tego, to już inna sprawa. wg. mnie ci wszyscy Bogowie różnych religii to jeden i ten sam Bóg, tylko przedstawiony w inny sposób. a wszyscy trafimy tam gdzie zasłużymy. bez względu w co wierzymy lub czy jesteśmy ateistami...

Pozdrawiam,
PINGWAy

Napisane Dec 10, 2005, 7:04 pm
wultanskaj

wultanskaj

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wultanskaj zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja do kościoła nie chodze i nie mam zamiaru... Na religie chodze bo musze rodzice mi każą, gdybym miał wybór nie chodziłbym bo po co. I nie wiem po chuj jest ta spowiedź... : :mad:

Napisane Dec 10, 2005, 7:09 pm
MATTU

MATTU

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MATTU zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rojek powiedział(a):
ja tam jestem wierzacy do kosciola chodze [jestem nawet ministrantem :) , byłem tez na pielgrzymce :)] i nieprzeszkadza mi to, wierze w swoja religje (choc nieprzestrzegam zabardzo dekalogu  :) ) ja bym niepotrafil żyć niewierzac w nic !!

pozdro!!!

hehehe to tak samo jak ja tylko że ja to prawie wca dekalogu nie przestrzegam no chociaż do rodziców i rodzinki nic nie mam

Napisane Dec 10, 2005, 8:01 pm
christie

christie

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to christie zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Ja do kościoła nie chodze i nie mam zamiaru... Na religie chodze bo musze rodzice mi każą, gdybym miał wybór nie chodziłbym bo po co. I nie wiem po ***** jest ta spowiedź... : 
wlasnie po co spowiedz bezsensu mowic komus swoje grzechy... a dzisiaj mnie proboszcz zlapal jak w polowie mszy po kartke poszlam z kumpelami haha... glupie bierzmowanie jakby mogla to tez bym na rele nie chodzila...

Napisane Dec 10, 2005, 8:21 pm
RSSWThorin

RSSWThorin

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RSSWThorin zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Miałem niemiłą przygode z duchami... (nie chcecie - nie wierzcie :| Uwierzyło mi ze 3 osoby :|) Po całej niemiłej nocy z nieproszonymi gośćmi rano pobiegłem do kościoła. Spowiedź, msza, modlitwa itd. I co? Nie poczułem żadnej ulgi. Było to samo co wczesniej. Z duchami musiałem sobie sam poradzić a kościół nie dał zadnej ulgi czy pomocy. Jednak sama modlitwa, krzyż, czy cokolwiek innego dawało jakieś poczucie bezpieczeństwa. Wierze w Boga i całą reszte jego ,,paczki". Ale kościół to jeden wielki przewał!

Napisane Dec 10, 2005, 8:55 pm
kcz3

kcz3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kcz3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kosciół jako instytucja- NIE!!

Moge poczytać pismo swiete cy nawet pomodlic sie w koscielie ale bez napychania ksieżom portfelów/ Nie nawidze gdy widze kontrast    mercedesa ksieza i dziurawycj kurtek wiernych, 

Napisane Dec 12, 2005, 8:41 pm
kochamZyge

kochamZyge

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kochamZyge zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moim zdaniem too zajęcia religi w szkole to bzdura ponieważ miałam okazje byc na kilku zajeciach mojej młodszej siostry (ja juz do szkoły nie chodzę:)) ksiądz ktory prowadzi te zajęcia jest straszny, niesprawiedliwy, wredny, i wogóle
moja siostra ubiera sie w szersze ubrania czyli jego zdaniem jest narkomanem i jest zła a kiedy ona wypowie sie głośno co mysli na jego temat to wzywa policje i jeszcze kłamie a kiedy ktoś nie uwaza na jego lekcji lub nie pisze to od razu wyzywany jest od satanistów i takich innych a najgorsze jest to ze nie mozna tak łatwo zrezygnowac z zajec religii i dzieci muszą uczyć sie za kare na pamięć jakichś pierduł
paranoja...

*Napisane Dec 14, 2005, 8:40 pm
sic9

sic9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sic9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A ja jestem wierzący , chodzę do kościoła i nawet jakby to mi nic nie dało i tak bym wierzył w Boga bo tej jedna z rzeczy , która trzyma mnie przy życiu - pozdrawiam

Napisane Dec 20, 2005, 3:12 pm
sic9

sic9

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to sic9 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tak przy okazji wiara nie jest żadną niewolą jak tam ktoś napisał ,wogóle te słowa to są dziwne ja jestem katolikiem i się z tym bardzo dobrze czuję i napewno nie jak jakiś zniewolony

Napisane Dec 20, 2005, 3:17 pm
lisek3

lisek3

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to lisek3 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

JA TAM CHODZE I NIE WIDZE W TYM NIC ZLEGO

Napisane Dec 23, 2005, 10:25 pm
Daniello_22

Daniello_22

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Daniello_22 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Alex_sk8girl powiedział(a):
Yeee... Mamy Grudzień tak ?? (Tzn. od JUTRA :) ) No to ostatnio w Kościele byłam na REKOLEKCJACH w MARCU CZY KWIETNIU :P Fajnie com ??

Po co chodzić do Kościoła ?? I tak nic tam nie słucham tylko sobie jaja robię... W ogóle bezsens...

no i co tak sie tym chwalisz jak by to było jakieś wyruznienie a według mnie jesteś najgupszą osoba na portalu. Jak chcesz sobie jaja porobic to sobie ze starych rub jaja Penero!!!!!!!!!!!!

Napisane Dec 23, 2005, 11:06 pm
Daniello_22

Daniello_22

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Daniello_22 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mocno wierze, chodze co niedziele do koscioła, do spowiedzi i się z tego ciesze. Księży w parafi mamy naprawde spoko i przez to tez chetniej sie idzie do koscioła.

Napisane Dec 23, 2005, 11:22 pm
Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >> Temat zablokowany Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja