Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Rolki » Sprzęt » Rolki Na Początek , Co Wybrać?

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Rolki Na Początek , Co Wybrać?, odpowiedzi na popularne tematy
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam,
w związku z kolejną falą zapytań: jakie rolki na początek ?
postaram się napisać coś od siebie coś, co początkującym jeszcze nie bardzo siedzącym w temacie może pomóc.

1. Sprawdzamy zasobność portfela i liczymy ile maksymalnie możemy dać na rolki. Warto sobie troszke dozbierać i kupić sprzęt naprawdę dobry. Lepiej Będzie się jeździć.

2. Rolki kupujemy 0,5 cm większe , jak wam rośnie stopka to może być 1cm od biedy .

3. Starajmy się nie kupować rolek firmy Nils, Worker, Tempish. Z tego co mowili koledzy najlepsze z tych 3 są Tempishe bo się jako tako gną i z lepszą płozą dadzą nawet radę. Ale jest mnóstwo lepszych rolek, więc te radzę sobie darować.

4. Jak znajdziemy interesujący nas model wpiszmy jego nazwę np : Remz Os 2 opinie - w google.pl  warto :)

5. Warto szukać rolek firm:  Remz, Razors ( szczególnie Genesys, Icons ), USD, Valo , Xsjado, Deshi, Nimh, mogą być niektóre modele Rollerblade, ew Salomon wchodzi w grę.

6. Jak to wygląda z pieniążkami.

MAMY

100 zł > zbieramy dalej, albo kupujemy k2 Fatty na allegro , tudzież Roces m12, używane. Aby oswoić się z rolkami, pierwszymi skokami i takie tam.

200 zł> Za taką cenę dostaniemy używane Salomony w dobrej ofercie, może jakieś USD all stary , czy grycon.

300 zł> za taką cenę lepiej kupić rolki używane. Można dostać często w bardzo dobrym stanie  USD, czasem ktoś Xsjado za tyle sprzeda, Remzy już widziałem w takiej cenie. Za 350 zł można wyrwać również jakieś Razorki czy Nimhy 1 jak ktoś kupił na promocji. Rollerblade Downtown w takiej cenie jest sporom jeśli w dobrym stanie można wziac.
Ewentualnie jeśli chcemy nowe to szukamy salomonów St team - dobre rolki tylko skończyli produkcję w 2006 i jeszce na magazynach siedzą, można tanio kupić

400 zł > za tą cene dostaniemy często prawie nowe , kilku miesięczne rolki już fajnych firm. Czasami można kupić jakieś USD, w promocji za trochę ponad 400 zł.

500 zł > Jeśli używane to za tyle kupimy rolki najlepszych firm, w baardzo łądnym stanie, czasami z nowym linerem więc nawet prać nie trzeba będzie.

600> Tu już można kupić niekiedy nowe rolki ww firm. Ale będą to Np Razors Cult. Osobiście wolałbym 2 miesięczne Iconsy ( które nowe kosztują 1000 pln ) Czasami na giełdzie rolki.com znajdziemy nowe rolki za tą cenę- ostatnio za 580 poszły nowe USD sagona z 2007 roku. super oferta.

700 i więcej > spore pole manewru tu już można kupić niezły niezły sprzęt.

jakby co proszę pytać będe edytować post.

Napisane May 23, 2009, 9:16 am
paclok

paclok

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to paclok zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a co o tym myślicie ? http://allegro.pl/item913868441_rolki_xsjado_basic_08_gratis_czapka.html

Napisane Feb 10, 2010, 12:15 pm
Khaladar

Khaladar

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Khaladar zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ave jako kolejne rolki chce kupic  Razors Genezis 8 co o nich sądzicie warto??

Napisane Feb 15, 2010, 2:38 pm
Galanty

Galanty

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Galanty zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam do wszystkich rolkarzy wielką prośbę-od tego sezonu, chcę zacząć śmigać i nie wiem, za bardzo, jakie rolki byłyby dla mnie dobre, na początek... :/

Niedługo mam urodziny, a pozatym sprzedałem pół pokoju, żeby zebrać kasę, więc dysponuję określoną kwotą- ok. 150 €  (bo zrozumiałem, że w PolSZCZe nie kupię zbyt oszczędnie)
Chciałbym kupić albo w hedonie, albo w grindhousie... Chyba, że macie jakiś lepszy sklep

W tych kwotach, podobają mi się takie rolki-

http://www.grindhouse.eu/Shop/RAZORS/INLINE-SKATES/RAZORS-Genesys-LE-red.html

choć tu mi się lekko kolor nie podoba, bo jak na początek, to trochę za szpanerskie... :/

http://www.*****/skates-c-1/usd-throne-ufs-evo-09-gc-featherlite-2-setup-p-3010.html

http://www.*****/skates-c-1/usd-vii-gonzo-09-white-grey-p-4135.html

Najlepiej, by były wytrzymałe, nie obcierały i były niezłe do grindów...

Jeśli macie inne propozycje, to proszę, przedstawcie mi je 

Z góry dzięki za odpowiedzi...

Lato Napier*alaj! xD

(głupie cenzurowanie linków do hedona  )

Tylko mi nie usuwajcie posta...

Napisane Feb 25, 2010, 3:23 pm
olas11

olas11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olas11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja bym brał throny evo albo razrosy

Napisane Feb 25, 2010, 3:41 pm
Timonek

Timonek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Timonek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Galanty, sprawa wygląda przyjacielu tak:
z tych co podałeś, tak jak użytkownik nade mną najlepsza opcja to albo evo 09 albo razorsy, ale rozważ przede wszystkim jedną podstawową sprawe...
mianowicie jak weźmiesz razorsy musisz wiedzieć, że one mają w porównaniu do evo, bardzo szeroki but i może Ci nie być prosto w nich jeździć i czuć railu i murków w nich. natomiast te evo są węższe i jeżeli są dobrze dopasowane do snogi to są naprawde prze-wygodne. dlatego z tego co podałeś proponuję kupić na sam początek evo 09. deshi bym nie polecał bo przy dużej ilości upadków jakie będziesz zaliczał, materiał będzie się przecierał. xsjado też nie - bumbum już wspominał parę razy na ten temat (pozdrowienia ;) ), że żeby je wziąć trzeba najpierw wiedzieć co się chce, a tego nie wiesz jak zaczynasz ;)
proponuję jednak zacząć z usd evo 09 :) raz, że nie odechce Ci się jazdy, dwa, że są naprawdę wygodne, a trzy, że są przedewszystkim solidne i Ci się tak szybko nie rozwalą :)
pozdrowienia i powodzenia :)

Napisane Feb 25, 2010, 11:12 pm
Galanty

Galanty

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Galanty zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Timonek, dziękuję Ci za odpowiedź, i cieszę się, że jestem członkiem andergrandu, bo bardzo miło się tu czuję :) SZCZEGÓLNIE DZIĘKI TWOJEJ MIŁEJ WYPOWIEDZI, mam nadzieję, że większość Was tu takich jest

Sprawa u mnie wygląda tak, że mam troszkę szerszą stopę niż inni, więc nie wiem w dalszym ciągu, co wybrać, choć i tak Twoja odpowiedź bardziej mi przybliżyła poprawny punkt widzenia :]]

Raczej nie myślałem o tym Usd VII

Bardziej chodziło o te Razorsy albo Evo...

Ale mam szeroką stopę dość, więc jeszcze sprawa jest nierozstrzygnięta... Help, pliz :|

I tak na koniec, choć powinno to już być post temu- Witam wszystkich, Jakub jestem xD

BajDeŁej, miło mi, że Timon jesteś z LDZ, ja również :) Jednak ktoś tu jeździ na rolach :]

Chcę najszybciej jak się da kupić rolle i po paru jazdach na VERE, VERE, VERE :)))

*Napisane Feb 25, 2010, 11:57 pm Ostatnio edytowane Feb 26, 2010, 12:48 am przez Galanty
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Galanty powiedział(a):
Timonek, dziękuję Ci za odpowiedź, i cieszę się, że jestem członkiem andergrandu, bo bardzo miło się tu czuję :) SZCZEGÓLNIE DZIĘKI TWOJEJ MIŁEJ WYPOWIEDZI, mam nadzieję, że większość Was tu takich jest

Oj zawiedziesz się :) i p.s. andegrand, bez R pomiędzy E i G ;)

Co do rolek, razorsy i usd mimo że są to na prawdę dobre rolki, są przede wszystkim przeznaczone właśnie dla początkujących, nie są one za twarde, nie są za miękkie etc. Po prostu są najprostsze w swojej budowie. To że masz szeroką stopę nie powinno stanowić problemu - zawiążesz lżej rolki i tyle. Możesz śmiało celować w razorsy (LE / GENESYS) albo usd VII ;) Nie ma raczej rolek dla szeroko i wąsko-stopych ;)
Pozdro

Napisane Feb 26, 2010, 2:42 pm Ostatnio edytowane Feb 26, 2010, 2:43 pm przez bumbum
Galanty

Galanty

Member
Wyświetl posty

Fenkju, bumbum :)

I zamamiętam  AndEgrand ;)

No to siup po rolle!

dzięki i mam nadzieję, że się jednak nie zawiodę...

Napisane Feb 26, 2010, 2:55 pm
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Galanty, umów się najlepiej z kimś z Twojego miasta, pójdź na skatepark i przejedź się w takich rolkach. Dostaniesz dobry obraz tego czy Ci leżą czy nie.

Evo z USD i Razorsy to eleganckie rolki. W tym ssezonie sam zmieniam rolki na prawdopodobnie Genesys :)

Udanych zakupów

Napisane Feb 26, 2010, 7:08 pm
Rzulfik

Rzulfik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rzulfik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

USD Relam Na innych forach mówią że na początek są zjefajne . A co wy o nich sądzicie ? 
PS mam tylko tyle do wydanmia a nawet jeszcze zbieram wiec nie chce nic drozszego

Edytek Przeczytałem taką opinie :
ludzie nie oceniajcie rolek po 2 dniach jazdy albo po tym czego naczytaliście się na forum. Zgadzam sie w 100% z wypowiedzią dr4k3 kupiłem te rolki 4 miesiace temu do dupy sie gniotą liner strasznie gniecie obciera jest zbyt sztywny po 2 h jazdy mam dosyć tylne oczka przyszyte do lajnera b.łatwo urwać a cuff pruje sie niesamowicie rolki bardzo tanie ale naprawde lepiej dołożyć kasy i kupić coś lepszego.

Napisane Mar 6, 2010, 8:41 am Ostatnio edytowane Mar 6, 2010, 8:45 am przez Rzulfik
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Rzulfik powiedział(a):
USD Relam Na innych forach mówią że na początek są zjefajne . A co wy o nich sądzicie ? 
PS mam tylko tyle do wydanmia a nawet jeszcze zbieram wiec nie chce nic drozszego

Edytek Przeczytałem taką opinie :
ludzie nie oceniajcie rolek po 2 dniach jazdy albo po tym czego naczytaliście się na forum. Zgadzam sie w 100% z wypowiedzią dr4k3 kupiłem te rolki 4 miesiace temu do dupy sie gniotą liner strasznie gniecie obciera jest zbyt sztywny po 2 h jazdy mam dosyć tylne oczka przyszyte do lajnera b.łatwo urwać a cuff pruje sie niesamowicie rolki bardzo tanie ale naprawde lepiej dołożyć kasy i kupić coś lepszego.

kup uzywane na rolki.com!! ja sam kupilem pierwsze rolki nowe (razors cult 8) i zalowalem bo byly w pip nie wygodne i kupilem potem remzy OS za cene 350zl z szyna xsjado i nowymi kolami....uzywki!! potem remzy 0701 za 100zl (!!!!) a teraz tak mysle, gdybym od poczatku wycelowal w takie remzy za stowke mialbym zaoszczedzone okolo 600zl...

edit:
wbilem w ten twoj link a i tak trzebabylo dopisac hedonskate bo andegrand ich blokuje co jest glupota moim zdaniem ale ok...realmy kosztuja 255 zl a usd seven kosztuja 300zl wiec jak chcesz nowe kup sevenki!

Napisane Mar 6, 2010, 10:44 am Ostatnio edytowane Mar 6, 2010, 10:54 am przez bumbum
Rzulfik

Rzulfik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Rzulfik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No z chęcia wziąłbym sevenki ale wiesz ja mam rozmiar 38,5/39 a , że USD są rozmiarowa pomniejszone to chyba 40 bym brał a nie ma takich tylko relamy  :(
A na rolki .com boje się ,że mnie oszukają .
I wole nowe kupic .
Może wiecie gdzie dostane albo kiedy będzie dostawa sevenów ?

Napisane Mar 6, 2010, 12:29 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Rzulfik powiedział(a):
No z chęcia wziąłbym sevenki ale wiesz ja mam rozmiar 38,5/39 a , że USD są rozmiarowa pomniejszone to chyba 40 bym brał a nie ma takich tylko relamy  :(
A na rolki .com boje się ,że mnie oszukają .
I wole nowe kupic .
Może wiecie gdzie dostane albo kiedy będzie dostawa sevenów ?

chlopaku! na rolki com kupowalem wiele wiele razy, bluzy rolki linery koszulki ani razu mnie nikt nie oszukal!

co do siodemek na hedonie jest rozmiar 41, noga na bank ci troche podrosnie kiedys a to ze beda o rozmiar czy dwa za duze? spoko! nawet lepiej, ja zawsze kupuje rozmiar wieksze...kumpel mial 3 rozmiary wieksze rolki myslac przyszlosciowo bo mu noga na bank jeszcze urosnie i nie narzekal ;) a teraz ma akurat

Napisane Mar 6, 2010, 12:42 pm
Rzulfik

Rzulfik

Member
Wyświetl posty

A nawet jak bęzdą troszke zaduże to można czyms wypchac chyba watą czy nie ?
Biore siódemki ;D

Napisane Mar 6, 2010, 1:41 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Rzulfik powiedział(a):
A nawet jak bęzdą troszke zaduże to można czyms wypchac chyba watą czy nie ?
Biore siódemki ;D

nie ma sensu wypychac ;) zawiazesz liner i role zapniesz klamry i tyle ;) milego smigania

Napisane Mar 6, 2010, 2:36 pm
Necrotix

Necrotix

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Necrotix zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

No to tak na początek witam was wszystkich .

Mam pytanie co jest lepsze na początek.

Usd - Realm 09 (480 zł)
Usd - Realm Clan (300 zł)

czy dorobić się i kupić

2010 POWERSLIDE USD VII SEVEN TEAM (590 zł)

Moglibyście wypisać jakieś różnice (pomogłoby mi to w wyborze)???
Z góry dziex za pomoc

Ps. Jestem praktycznie na maxa początkującym.

Napisane Mar 13, 2010, 6:53 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

za cene realmow 09 masz te oto usdki
http://ww  w.hedon  skate.com/rolki-c-1/usd-throne-ufs-evo-09-p-2563.html

(usun podwojne spacje po ww i po hedon)

P.S. Soulfly, przydałoby się edytować pierwszy post bo juz zdecydowanie rolki potanialy

Napisane Mar 13, 2010, 7:04 pm Ostatnio edytowane Mar 13, 2010, 7:22 pm przez bumbum
juniwersal

juniwersal

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to juniwersal zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Te seven to chyba na alle patrzyłeś,a tam nawet nie zerkaj.

Tak jak bumbum - za 480 kupisz Realm Gold albo Evo (nowe) a na początek to nawet Realm Clan wystarczą, ale czemu nie mieć lepiej skoro można ? ;d
Sam mam goldy i jestem z nich w pełni zadowolony, ale jest promocja na Evo a one są lepsze

Napisane Mar 15, 2010, 3:16 pm
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zigmae zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam chciałbym zacząć jeździć na rolkach ale nie wiem jakie kupić wo gule się na tym nie znam mam mniej więcej 200-250zł. Najlepiej dawajcie  linki bo ja znajdę jakieś badziewie . Wkładka 28,5-29cm.
Proszę pomóżcie.

Napisane Mar 21, 2010, 12:59 pm
Masterspin

Masterspin

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Masterspin zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niechce ktos kupic moze 5 raazy używałem ich USD Realm biało szare za 400 zł niema takiej okazji nigdzie ploza nic niezniszczona zadnych prawie rys poprostu kupilem inne

Napisane Mar 21, 2010, 1:19 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja