Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Rolki » Pozostałe » Mniejszość

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Mniejszość
smoks

smoks

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to smoks zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mało jest ludzi ktorzy jezdza na rolkach agresywnych :/
Ktos ma pomysl jak to zmienic/dlaczego jest tak malo ludu xD?

Napisane Jun 12, 2009, 9:40 pm
olas11

olas11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olas11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ci którzy jeżdżą lepiej, poznają nowych ludzi, istnieją w światku rolkowym, znają ekipy z całego kraju.. mają mniej czasu na portale i dlatego tak sie wydaje...
trzeba propagować ten sport.. wpajać go znajomym od małolata... rozmawiać z ludźmi w parkach, namawiać młodszych do zakupu rolek... trzeba sadzić jeśli chce sie  kwiaty.

Napisane Jun 12, 2009, 11:08 pm
Bazancik

Bazancik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Bazancik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja już u mnie z 5 osób w mieście namówiłem (jak to można nazwać miastem).Ja tam nie narzekam u mnie dobre 10 rolkarzy śmiga i to całkiem dobrze.PS zapraszam do mnie to pośmigamy :)) :rolleyes:

Napisane Jun 12, 2009, 11:14 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wole jezdzic z 1 osoba z zajawka niz z 10 bez zajawy zamulajacych i podrywajacych emowki, pozatym duzo osob smiga na rolkach (jak jezdzilem na bmx nie zauwazalem ich na skateparku wcale, od kiedy jezdze na rolkach widze ze nas duzo) po prostu nie ma komercji i gier typu tony hawks pro skater lub dave mirra pro bmx

Napisane Jun 12, 2009, 11:37 pm
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

generalnie rolkarzy jest mniej niż deskarzy.

Myślę, że więcej rolkarzy jeździ , bo kocha rolki. A Deskarzy ? Mnóstwo jest kolesi " na rapie " co w 3 godziny na skateparku  robią 7 podejść jakiegoś tricku w tym ze 3 skleją a tak to się lansują nowymi butami Emerica.
Są też i w ogóle dzieci lansu i bansu które 2 rok tyrają pop showita  na flacie ;)

btw. w polsce jest mega wysoki poziom rolek pro i rolek " podwórkowych" Mało znani kolesie takie tricki sadzą, że głowa mała. Nasz polski street jest wg mnie jednym z lepszych w europie.

Napisane Jun 13, 2009, 1:52 am Ostatnio edytowane Jun 13, 2009, 1:53 am przez soulfly
mentoss

mentoss

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mentoss zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

soulfly, zgadzam się z Tobą, ale w takim razie dlaczego wśród pro zawodników nie ma polaków? jedynie flow riderzy.

Napisane Jun 16, 2009, 8:34 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mentoss powiedział(a):
dlaczego wśród pro zawodników nie ma polaków? jedynie flow riderzy.

a Adam Żurawiecki? :D a pytanie dot. polakow czemu nie ma prosow... otoz dlatego ze polak to ubogi czlowiek, zeby byc sponsorowanym najczesciej cie wychaczaja na zawodach a nie kazdego rolkarza stac na wyjazd do usa gdzie kreci sie najwiecej sponsorow ;D pozatym jak zapropoonuja polakowi flow team on bedzie skakal z radosci a jak innemu to zacznie tak gadac ze wejdzie do glownego... chociaz polacy czesto smigaja dla zajawy a nie dla hajsu...znam typa co kreci 1080 backflipy frontflipy grindy trzaska masakryczne a jak sie go spyta czemu nie jedzie na zawody zeby jakiegos sponsora zlapac czy cos (zlapalby na bank!) to on mowi 'nie chce' :) jezdzi dla siebie nie dla hajsu

Napisane Jun 16, 2009, 8:49 pm
nowajakosc

nowajakosc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nowajakosc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kolejnym wg. mnie ważnym aspektem jest cena rolek...
za deskę damy 200ziko i możemy śmigać długi czas, natomiast za rolki trzeba wybulić 600 i więcej PLN'ów co też zniechęca. Nie mówię tu o akcesoriach bo za płozę niekiedy też musimy zapłacić więcej jak za truck'a...

Ogólnie aby znaleźć sponsora trzeba ZAPIE*****Ć, nagrywać filmy, wysyłać, jeździć na zawody, znów na zawody i jeszcze raz na zawody żeby ktoś go zobaczył.

Napisane Jun 17, 2009, 11:52 am
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

nowajakosc powiedział(a):
Kolejnym wg. mnie ważnym aspektem jest cena rolek...
za deskę damy 200ziko i możemy śmigać długi czas, natomiast za rolki trzeba wybulić 600 i więcej PLN'ów co też zniechęca. Nie mówię tu o akcesoriach bo za płozę niekiedy też musimy zapłacić więcej jak za truck'a...

za 300 kupisz dobre uzywki a co do deski sie nie zgodz bo blat starczy na miesiac i znow conajmniej 100zl na blat...a role kupisz i smigasz smigasz smiigasz

Napisane Jun 17, 2009, 12:43 pm
nowajakosc

nowajakosc

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to nowajakosc zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

za 50 kupisz też używany blat, albo blat z allegro...
wszystko dla ludzi, ale serio nie wiem czy robiąc ollie, flipy albo katując manuale da się deskę rozwalić w miesiąc.

Napisane Jun 17, 2009, 1:55 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

wszystko dla ludzi, ale serio nie wiem czy robiąc ollie, flipy albo katując manuale da się deskę rozwalić w miesiąc.

no wlasnie uczac sie i nieumiejetnie ladujac na srodek deski tail lub nose predzej zlamiesz niz cos umiejac i spadajac na trucki ;] z reszta jezdzilem na desce i wiem ze jak sie czlowiek flipa nauczy  to juz leci na schody z kilka nieudanych i jest po desce (czesto z nosa/taila odchodza warstwy np ;] )

Napisane Jun 17, 2009, 4:28 pm
Grico94

Grico94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grico94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

*bumbum
Kupisz role za 300... i śmigasz śmigasz śmigasz ? A zużycie kół ? no może jestem wyjątkiem, ale mi się koła ostro drą. Staram się zmniejszać prędkość zwyczajnie skręcając, ale nie zawsze się da... no a przy hamowaniu kołami to nieźle schodzą, szczególnie na rozgrzanych powierzchniach, jak słońce przypiecze. Można oczywiście kombinować z montowaniem hamulca... no ale ja jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem.

Napisane Jun 17, 2009, 6:58 pm
kendizu

kendizu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kendizu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bez kitu. na hedonie kółka wsyztskie 120zł. drozej niż blat do deski. a ścieraja się mneij wiecej tak jak si ełamie deska jak nie szybciej

Napisane Jun 17, 2009, 7:14 pm
Qba619

Qba619

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Qba619 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Grico94 powiedział(a):
*bumbum
Kupisz role za 300... i śmigasz śmigasz śmigasz ? A zużycie kół ? no może jestem wyjątkiem, ale mi się koła ostro drą. Staram się zmniejszać prędkość zwyczajnie skręcając, ale nie zawsze się da... no a przy hamowaniu kołami to nieźle schodzą, szczególnie na rozgrzanych powierzchniach, jak słońce przypiecze. Można oczywiście kombinować z montowaniem hamulca... no ale ja jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem.
Zawsze można się nauczyć hamować "w stylu narciarskim", nie umiem tego wytłumaczyć ale stopy układa się w V i jakby to były narty to by się czubkami stykały.

Napisane Jun 17, 2009, 8:18 pm
Timonek

Timonek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Timonek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Qba619 powiedział(a):
Grico94 powiedział(a):
*bumbum
Zawsze można się nauczyć hamować "w stylu narciarskim", nie umiem tego wytłumaczyć ale stopy układa się w V i jakby to były narty to by się czubkami stykały.

jestes rozpedzony + ustawiasz rolki zeby sie stykaly czubkami = liczysz ile zebow straciles po locie i glebie na twarzy. przynajmniej tak to widze.. poprawcie mnie jak sie myle ; )

Napisane Jun 17, 2009, 8:25 pm Ostatnio edytowane Jun 17, 2009, 8:26 pm przez Timonek
olas11

olas11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to olas11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Timonek powiedział(a):
Qba619 powiedział(a):
Grico94 powiedział(a):
*bumbum

jestes rozpedzony + ustawiasz rolki zeby sie stykaly czubkami = liczysz ile zebow straciles po locie i glebie na twarzy. przynajmniej tak to widze.. poprawcie mnie jak sie myle ; )

czcze gadanie.. jak sie umie jezdzić na płaskim... twedy gdy czujesz sie niemal ze pewniej w rolach niż w butach.. to umiesz chamowac i wszystko.. umiesz jezdzić nawet po skalach dobrZe poruszać sie po miescie etc.. wystarczy ciorac ciorac i ciorac.. przyzwyczajenie plus technika plus odrobina hardkoru i eliminacja strachu.. to przepis na rolkarza... upadac też sie nauczyć trzeba.. geba nie szklanka.. jak sie boisz o zeby to ochraniacz kosztuje od 7 zł w góre...

Napisane Jun 17, 2009, 8:41 pm
KuBeK000

KuBeK000

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KuBeK000 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na płaskim nie tak szybko ale jak jeździsz troche lepiej i skaczesz z powiedzmy 7 schodow 360-kom codzień to pękają,łamią się czsem się rozwarstwiaja
wkońcu to sklejka

Napisane Jun 17, 2009, 10:10 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Timonek powiedział(a):
Qba619 powiedział(a):
Grico94 powiedział(a):
*bumbum

Do grico:
owwszem scieraja ale jakos ja kupuje kolka po 50zl (np teraz k2) i dobrze mi sie na nich smiga a najczesciej scieraja sie przednie nie tylnie wiec np teraz kupilem 4 kola k2 zalozylem dwa na przod a tylnie mam od starych i wygladaja jak nowe (w sensie nie starte) zetra sie przednie zaloze kolejne dwa a potem zmienie przod z tylem ;] i takimi kombinacjami da rade wytrzymac kolkami za 50zl okolo 4 miesiecy ostrej jazdy ;)

pozatym blat najtanszy 100zl a blat lepszy juz kolo 200 (na a.pl do 260..) na poczatku sie zgodze - nie rozbija sie duzo blatow ale przez (jak wspomnialem w poscie wczesniej) nieumiejetne ollie nawet mozna polamac albo proba flipa ze schodow itp itd...osobiscie znam osoby co blat zmieniaja co tydzien - dwa bo juz smigaja lepiej i no coz..zmeczenie materialu po kilku sklejonych gapach ladnych :) az deska 'siada' a wymieniasz kolka co tydzien? ;)

Do Timonek:
ehh..nie chodzi o to ze stykasz role i robisz frontflip - face plant na chodnik a o to ze ukladasz role w litere V (oddzielone rolki od siebie o okolo pol metra) i tak jakby wypychasz je na zewnatrz...predkosc sie traci szybko a kola nie scieraja..ja jednak zazwyczaj zakrecam (jakby kolka w miejscu robie) i sie zatrzymuje ;)

Napisane Jun 17, 2009, 10:30 pm
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mentoss powiedział(a):
soulfly, zgadzam się z Tobą, ale w takim razie dlaczego wśród pro zawodników nie ma polaków? jedynie flow riderzy.

bo w polsce nie bardzo ma kto sponsorowac.

W sumie Kojot jest w europejskim teamie Remz.
Adam Żurawiecki Hedon
Piotrek Combrzyński Hedon.

zwał jak zwał ale jak ktoś jeździ dla hedona, razors, jakichś pewnie jeszcze kółek i ciuchów to dla mnie jest to już całkiem pro ;-) Nie wiem na jakich zasadach jest to i ile dostają za to hajsu.

No a z deską jest inaczej ? u nas wciaz są to sporty niszowe i nie ma wiele form chciacych placic ludziom za jazde na tyle dużo żeby sie z tego utrzymywali.
W jakimś profilu Fisha była mowa że jakoś mało tego hajsu też dostają. Generalnie rolkowe pro nie jest tak dochodowe jak np w przypadku Freeskiingu. Nagrody nie te same.... mniej ludzi ogląda, mniej w tym siedzi = mniejsza kasa

Napisane Jun 18, 2009, 12:48 am
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

bumbum powiedział(a):
Timonek powiedział(a):
Qba619 powiedział(a):
Grico94 powiedział(a):
*bumbum

Do grico:
owwszem scieraja ale jakos ja kupuje kolka po 50zl (np teraz k2) i dobrze mi sie na nich smiga a najczesciej scieraja sie przednie nie tylnie wiec np teraz kupilem 4 kola k2 zalozylem dwa na przod a tylnie mam od starych i wygladaja jak nowe (w sensie nie starte) zetra sie przednie zaloze kolejne dwa a potem zmienie przod z tylem ;] i takimi kombinacjami da rade wytrzymac kolkami za 50zl okolo 4 miesiecy ostrej jazdy ;)

pozatym blat najtanszy 100zl a blat lepszy juz kolo 200 (na a.pl do 260..) na poczatku sie zgodze - nie rozbija sie duzo blatow ale przez (jak wspomnialem w poscie wczesniej) nieumiejetne ollie nawet mozna polamac albo proba flipa ze schodow itp itd...osobiscie znam osoby co blat zmieniaja co tydzien - dwa bo juz smigaja lepiej i no coz..zmeczenie materialu po kilku sklejonych gapach ladnych :) az deska 'siada' a wymieniasz kolka co tydzien? ;)

Do Timonek:
ehh..nie chodzi o to ze stykasz role i robisz frontflip - face plant na chodnik a o to ze ukladasz role w litere V (oddzielone rolki od siebie o okolo pol metra) i tak jakby wypychasz je na zewnatrz...predkosc sie traci szybko a kola nie scieraja..ja jednak zazwyczaj zakrecam (jakby kolka w miejscu robie) i sie zatrzymuje ;)

jak będe miał aparat jakiś to nagram krótki tutorial dla was o hamowaniu :P

Napisane Jun 18, 2009, 12:50 am
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja