Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Rolki » Pozostałe » Mniejszość

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Mniejszość
smoks

smoks

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to smoks zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mało jest ludzi ktorzy jezdza na rolkach agresywnych :/
Ktos ma pomysl jak to zmienic/dlaczego jest tak malo ludu xD?

Napisane Jun 12, 2009, 9:40 pm
Qba619

Qba619

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Qba619 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bumbum powiedział(a):
Timonek powiedział(a):
Qba619 powiedział(a):
Grico94 powiedział(a):
*bumbum
Kupisz role za 300... i śmigasz śmigasz śmigasz ? A zużycie kół ? no może jestem wyjątkiem, ale mi się koła ostro drą. Staram się zmniejszać prędkość zwyczajnie skręcając, ale nie zawsze się da... no a przy hamowaniu kołami to nieźle schodzą, szczególnie na rozgrzanych powierzchniach, jak słońce przypiecze. Można oczywiście kombinować z montowaniem hamulca... no ale ja jakoś nie przepadam za tym rozwiązaniem.
Zawsze można się nauczyć hamować "w stylu narciarskim", nie umiem tego wytłumaczyć ale stopy układa się w V i jakby to były narty to by się czubkami stykały.

jestes rozpedzony + ustawiasz rolki zeby sie stykaly czubkami = liczysz ile zebow straciles po locie i glebie na twarzy. przynajmniej tak to widze.. poprawcie mnie jak sie myle ; )

Do grico:
owwszem scieraja ale jakos ja kupuje kolka po 50zl (np teraz k2) i dobrze mi sie na nich smiga a najczesciej scieraja sie przednie nie tylnie wiec np teraz kupilem 4 kola k2 zalozylem dwa na przod a tylnie mam od starych i wygladaja jak nowe (w sensie nie starte) zetra sie przednie zaloze kolejne dwa a potem zmienie przod z tylem ;] i takimi kombinacjami da rade wytrzymac kolkami za 50zl okolo 4 miesiecy ostrej jazdy ;)

pozatym blat najtanszy 100zl a blat lepszy juz kolo 200 (na a.pl do 260..) na poczatku sie zgodze - nie rozbija sie duzo blatow ale przez (jak wspomnialem w poscie wczesniej) nieumiejetne ollie nawet mozna polamac albo proba flipa ze schodow itp itd...osobiscie znam osoby co blat zmieniaja co tydzien - dwa bo juz smigaja lepiej i no coz..zmeczenie materialu po kilku sklejonych gapach ladnych :) az deska 'siada' a wymieniasz kolka co tydzien? ;)

Do Timonek:
ehh..nie chodzi o to ze stykasz role i robisz frontflip - face plant na chodnik a o to ze ukladasz role w litere V (oddzielone rolki od siebie o okolo pol metra) i tak jakby wypychasz je na zewnatrz...predkosc sie traci szybko a kola nie scieraja..ja jednak zazwyczaj zakrecam (jakby kolka w miejscu robie) i sie zatrzymuje ;)

właśnie o to mi chodziło..

Napisane Jun 18, 2009, 10:41 am
Grico94

Grico94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grico94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hamowanie w stylu "narciarskim" . Chodzi ci o taki slalom że aż się kołami ślizgasz ? często tak robię, jak są ostre górki, albo dłuuugie. Jednak prawda jest taka, że przy tym też się drą koła . Jak robisz sam slalom, to nie wychamujesz szybko, a jak slizgasz sie kolami, to je  zdzierasz.

*  Ale tak w ogóle, to temat się wyrywa spod kontroli...

Edit*
Soulfly - Owszem, rozkładając rolki na bok i rozpychając je można hamować... no ale nie z dużej prędkości... przynajmniej mi się to nie widzi przy dużym rozpędzie, bo 1. to wymaga duzo siły przy dużych prędkościach 2. rolki mogą ci się rozjechać jak się ślizgną i wtedy będzie nieciekawie

Napisane Jun 18, 2009, 5:41 pm Ostatnio edytowane Jun 18, 2009, 5:45 pm przez Grico94
Qba619

Qba619

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Qba619 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Grico94 powiedział(a):
Hamowanie w stylu "narciarskim" . Chodzi ci o taki slalom że aż się kołami ślizgasz ? często tak robię, jak są ostre górki, albo dłuuugie. Jednak prawda jest taka, że przy tym też się drą koła . Jak robisz sam slalom, to nie wychamujesz szybko, a jak slizgasz sie kolami, to je  zdzierasz.

*  Ale tak w ogóle, to temat się wyrywa spod kontroli...

Edit*
Soulfly - Owszem, rozkładając rolki na bok i rozpychając je można hamować... no ale nie z dużej prędkości... przynajmniej mi się to nie widzi przy dużym rozpędzie, bo 1. to wymaga duzo siły przy dużych prędkościach 2. rolki mogą ci się rozjechać jak się ślizgną i wtedy będzie nieciekawie

"Problem" w tym że koła się nie ślizgają tylko się jedzie po prostu i wyhamowuje; gdy się przy tym stopy wypoziomuje, to koła ścierają się minimalnie. A tą metodą ja się zatrzymuję najczęściej właśnie przy większych prędkościach i jak dotąd mnie nie zawiodła ;).

Napisane Jun 18, 2009, 9:05 pm
smoks

smoks

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to smoks zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A co do tematu :D 
Na rolkach jezdzi duzo dzieci i moze to troche zniechecac bo przewaznie ludzie kupuja deske bo "Na rolkach jest łatwo " (ta chyba po pijaku xd)
Wedlug mnie Deski sa przereklamowane ... nie mam nic do tych co jezdza bo lubia ale do tych co niby jezdza bo chca sie wylansowac czy cos :/ 
No  i ta roznica ceny :/

Napisane Jun 18, 2009, 9:31 pm
YourMother

YourMother

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to YourMother zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ta mało, może generalnie ale u mnie sami rolkarze :/

Napisane Jun 18, 2009, 9:56 pm
smoks

smoks

Member
Wyświetl posty

Jest dzien deski... a jest dzien rolek :x?

Napisane Jun 18, 2009, 10:59 pm
UncleCamill

UncleCamill

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to UncleCamill zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zauważcie też, że rolki agresywne są młodsze od deskorolki. Ludzią rolki, zazwyczaj kojażą się z łyżworolkami/wrotkami na krótych jeżdżą dzieci. Wg. mnie media powinny zachęcać do uprawiania tego sportu. Co prawda, nie jest on tani, ale wg. mnie, tańszy od deskorolki. Grunt, to mieć te 400 stówki na początek i potem już tylko wymieniać części. Z resztą, jeżeli ktoś chce jeździć, to zrobi wszystko, by móc pośmigać i kupi sobie te rocesy za stówke z allegro ale będzie mieć zajawe...

Roll or die

Napisane Jun 19, 2009, 9:50 am
Roguc93

Roguc93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Roguc93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

smoks powiedział(a):

Jest, 30 lutego.

Napisane Jun 19, 2009, 7:22 pm
smoks

smoks

Member
Wyświetl posty

Roguc93 powiedział(a):
smoks powiedział(a):

Jest, 30 lutego.

30 lutego :/ ... to raczej na plac do Warszawy/ Katowic  nie pojedziemy zeby gdzies pojezdzic xD

ale jakby bylo 29... to mozna co 4 lata :D

Napisane Jun 20, 2009, 12:59 am Ostatnio edytowane Jun 20, 2009, 1:00 am przez smoks
soulfly

soulfly

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to soulfly zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

UncleCamill powiedział(a):
Zauważcie też, że rolki agresywne są młodsze od deskorolki. Ludzią rolki, zazwyczaj kojażą się z łyżworolkami/wrotkami na krótych jeżdżą dzieci. Wg. mnie media powinny zachęcać do uprawiania tego sportu. Co prawda, nie jest on tani, ale wg. mnie, tańszy od deskorolki. Grunt, to mieć te 400 stówki na początek i potem już tylko wymieniać części. Z resztą, jeżeli ktoś chce jeździć, to zrobi wszystko, by móc pośmigać i kupi sobie te rocesy za stówke z allegro ale będzie mieć zajawe...

Roll or die

prawda :) w latach gdzie na deskach pomykali trickasy, na rolkach skoki etc były hm pedalskie xD ( stary stary film RB ) :)

rolki były wtedy bardziej fitness. Zauważcie ze takie rolki jakie są teraz są od stosunkowo niedługiego czasu :)

Napisane Jun 20, 2009, 1:24 am
auntS

auntS

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to auntS zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bo normalne zwykle sa drozsze :P
proste ^^)
Duzo ludzi zabiera sie za jazde i na nauke kupujac cos taniego...jak to mowia "na dobry poczatek"...

a zmienic tego raczej nie zmienimy :thinking:

Napisane Jun 20, 2009, 10:36 pm Ostatnio edytowane Jun 20, 2009, 10:38 pm przez auntS
Quba007

Quba007

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Quba007 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

smoks powiedział(a):
przewaznie ludzie kupuja deske bo "Na rolkach jest łatwo "

się chłopaczyna nasłuchał mnie i Maćka  ^^)

Napisane Jun 22, 2009, 9:49 pm
Lepsio6

Lepsio6

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Lepsio6 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie wiem czemu jest tak mało ludu ale mogłoby  być więcej bo u siebie nie mam z kim jeździć:P A przydał by się ktoś kto by podpowiedział albo coś ;)

Napisane Jun 22, 2009, 10:30 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja