Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Sprzęt » Pegi do górala

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Pegi do górala
Roogs

Roogs

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Roogs zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dałoby się założyć pegi do roweru górskiego? Ja na nim skacze itd. ale pegi by się przydały. Proszę o jak najszybszą odpowiedź

Napisane Sep 21, 2009, 5:10 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Borutnik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jestem jednym z nielicznych na forum którzy w MTB na serio używają pegów.
Da się.

Napisane Sep 21, 2009, 7:10 pm
Edge80

Edge80

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Edge80 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A przyjadą się? Przecież w MTB są duże koła (np.24")...
To wskakiwać na duże murki czy co?

edit/
Jak je przyczepić?

Napisane Sep 21, 2009, 8:05 pm Ostatnio edytowane Sep 21, 2009, 8:09 pm przez Edge80
rogucik

rogucik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rogucik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Przydają się do grind'ów lub też innych trick'ów wykonywanych na pegach. Przyczepia się normalnie, odkręcasz śrubę od koło tą mocującą , nakładasz peg i przykręcasz. Jedynie zostaje kwestia tego czy masz oś na 14 mm czy też na 9 mm. Osobiście jeżeli masz na 9 mm to odradzam, gdyż oś może tego nie wytrzymać. Natomiast jeżeli chcesz się tylko polansować że je posiadasz to zakładaj śmiało ;)

Napisane Sep 21, 2009, 8:43 pm
WieczorLBN

WieczorLBN

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to WieczorLBN zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A mi się wydaje ze jemu nie chodzi o MTBMX tylko o jakiegos gorala z tescoi mysle ze moze miec z tym problemy po za tym po co ci te pegi? jak ktos skacze to mi sie kojarzy z dirtem a tam sa ci tak potrzebne te pegi jak przednia przerzutka

Napisane Sep 22, 2009, 9:07 am
Filipuens7

Filipuens7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Filipuens7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Da sie ale nie za fajnie to wyglada lepiej zainwestuj w bmxa :)

Napisane Sep 22, 2009, 10:19 am
Dakota1

Dakota1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dakota1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Filipuens7 powiedział(a):
cicho, szatanie !

Napisane Sep 22, 2009, 2:17 pm
Roogs

Roogs

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Roogs zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na bmx szybko nie uzbieram ale na tym moim góralu to skakać się da. Potem wrzucę foty tylnego koła

Napisane Sep 22, 2009, 3:54 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie, nie da się
nie pozwalam

Napisane Sep 22, 2009, 5:19 pm
Filipuens7

Filipuens7

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Filipuens7 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Dakota1 powiedział(a):
Filipuens7 powiedział(a):
cicho, szatanie !

a ty aniolek? xD Fan MTB xd

Napisane Sep 23, 2009, 3:43 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Borutnik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Boże, "bo są duże koła, to na duże murki?"
Ogarnijcie się ludzie!
Do matmy mam dwie lewe ręce ale tutaj nie operujemy na równaniach z trzema niewiadomymi, tak więc:

20" = 20 x 2,54 = 50,8 [cm]
Połowa z tego (czyli wysokość pega (mniej-więcej) to 50,8 / 2 = 25,4 [cm]

24" = 24 x 2,54 = 60,96 [cm]
Połowa z tego (czyli wysokość pega (mniej-więcej) to 60,96 / 2 = 30,48 [cm]

Na chłopski rozum: Jeżeli jesteś z kolegą na bmxie, który ma pegi, a ty jesteś na mtb z pegami, twój kolega musi zrobić o około 5cm wyższego bh niż ty, jeżeli chce wskoczyć na murek/poręcz, ale ja się pytam - 5cm to jest aż taka wielka różnica?

Ktoś tam jeszcze pisał o ośce 9mm z przodu - osobiście jeżdżę na mtbmxie z NS Coasterem ss z tyłu (10mm) i Romedem Stylusem z przodu (9mm), jeżdżę po poręczaczach na wysokość kierownicy oraz murkach.
Ostatnio zacząłem robić smifa po murku w górę - i co? Romed nie pęka.
Jednym słowem - sra.nie w banie, jak się chce to można.
Polak potrafi.

Mały off - dzieci, macie rowerki z supermarketu/hurtowni typu Cash&Carry - nie skacie na tym, to samobójstwo.
Jeżeli pytasz się na forum, czy można do mtb założyć pegi, to sam sobie odpowiedz - TY nie możesz, bo tego nie wiesz. Lepiej zajmij się szkołą.

Pozdro, Piona i ogarnijcie się co niektórzy.

Napisane Sep 23, 2009, 10:37 pm Ostatnio edytowane Sep 23, 2009, 10:39 pm przez Borutnik
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pozamiatał ^^)
a, no i to z przodu 9 i z tyłu 10 to tak na prawdę jedno i to samo - 3/8" a więc 9,525

Napisane Sep 24, 2009, 9:53 am Ostatnio edytowane Sep 24, 2009, 9:54 am przez Opik
rogucik

rogucik

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to rogucik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

U mnie ośka z tyłu pękła przy ns coaster ss pro :P Oczywiście , jak się chce to można, ale bezpieczniej jest gdy ośka jest 14 mm.

Napisane Sep 24, 2009, 12:58 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

rogucik powiedział(a):
U mnie ośka z tyłu pękła przy ns coaster ss pro :P Oczywiście , jak się chce to można, ale bezpieczniej jest gdy ośka jest 14 mm.

Dlatego za jakiś czas będę miał Capitala i Romeda na 2 ośki pod 14  ^^)
Opik - racja.

Napisane Sep 24, 2009, 3:13 pm
Gink

Gink

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gink zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Żeby nie zakładać nowego tematu napiszę tu. Które pegi mam wybrać Odyssey JPEG czy MacNeil Fashionably Light? A może polecacie jakieś inne?

Napisane Sep 24, 2009, 7:13 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

Te MacNeil'e modnie lekkie wydają się całkiem przyjemne, plus 130g sztuka i tańsze?
Brał bym MacNeil'a.

Napisane Sep 24, 2009, 8:41 pm
Gink

Gink

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gink zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hmm, te Macneile wydają się cienkie. Dadzą radę na murki? Nie zetrą się szybko?

Napisane Sep 24, 2009, 10:44 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

Jak się "szybko" plastikowe pegi Darta nie ścierają, to te tym bardziej :P
Też mnie trochę te cienkie ścianki odstraszają, ale ~chyba~ dadzą radę.
Ja bym je brał :)

Napisane Sep 25, 2009, 3:54 pm
Gink

Gink

Member
Wyświetl posty

Hmm, zdecyduje się jednak na pegi Shadow Little Ones. Mają grubsze ścianki od Macneilów i są cięższe o 35g. Myślę, że to dobry wybór. Jak myślicie?

Napisane Sep 26, 2009, 8:30 pm
Borutnik

Borutnik

Member
Wyświetl posty

Nie kumam Opik.
Mnie trochę odstrasza podpis tych Cieni:
Cytuj:
Nowy model pegów zorientowany na park i rampy. Pegi posiadają nieco zmniejszoną średnicę, otwory ulżeniowe i wewnętrzne podtoczenie co umożliwiło uzyskanie bardzo niskiej masy. Nie zalecane do użytku na streecie. Waga podana dla pary; Waga: 165gram

oO
Coś im się chyba pomyliło. PS: nie ma ich na stanie.

Napisane Sep 27, 2009, 3:09 pm
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja