Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Koniec GIFów? Szukamy alterna...

Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Koniec GIFów? Szukamy alternatywy.
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W celu ochrony serwera i naszego zdrowia psychicznego, od dłuższego czasu, zastanawiamy się nad zaprzestaniem przyjmowania GIF'ów.

Jest dużo lepszych formatów do prezentowania filmów niż GIF.

Co zmienić, dodać, poprawić w dziale z filmami, aby mogły spokojnie zastąpić przestarzałe i brzydkie GIFy?

Od razu na początku powiem, że jeżeli filmy miałyby być trzymane u nas na zasadach podobnych jak na Youtube to będziemy mieli mały problem z ich kodowaniem, a zaraz potem duży z opłaceniem serwera na nie.

PS. Nie martwcie się, nie wyłączymy GIFów, aż nie będzie lepszego rozwiązania. No chyba, że stanie się coś nieprzewidzianego. Lub rozwiązania nie będzie bardzo długo ;)

Napisane Sep 22, 2009, 2:35 pm Ostatnio edytowane Sep 22, 2009, 2:36 pm przez Zyga
Hawk-Master

Hawk-Master

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Hawk-Master zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ma się rozumieć, że zwiększego limitu mb, aby jednak te gify wyglądały ładniej, nie wchodzi w grę, tak ?

Napisane Sep 22, 2009, 2:51 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Zyga zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Hawk-Master powiedział(a):
Ma się rozumieć, że zwiększego limitu mb, aby jednak te gify wyglądały ładniej, nie wchodzi w grę, tak ?

Chcemy zrezygnować z tego formatu, a nie powiększać rozmiar plików.

Napisane Sep 22, 2009, 3:00 pm
KroVa

KroVa

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KroVa zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Slajdy w powerpoincie. Jeśli będzie ich odpowiednio dużo, obraz będzie płynny, a rozmiar mniejszy : )

Napisane Sep 22, 2009, 4:57 pm
krollew11

krollew11

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to krollew11 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

youtbe ostatnio strasznie dużo filmów blokuje, poza tym zaraz wyskoczą z jakimś naruszeniem praw autorskich. Ale cos można pomyśleć z serwisem filmowym, myślę że to byłoby dobre rozwiązanie.

Napisane Sep 22, 2009, 5:45 pm Ostatnio edytowane Sep 22, 2009, 5:46 pm przez krollew11
elmacio

elmacio

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elmacio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Do pojedynczych tricków jak najbardziej YT, z zastrzeżeniem, że długość, dajmy na to,  max 10 sek, żeby dzieci nie dawały "10 kickflipów z krawężnika pod rząd"  ^^)

Napisane Sep 22, 2009, 6:19 pm
MagicFingers

MagicFingers

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MagicFingers zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zrobienie odrebnego dzialu (tak sa filmy, zdjecia, mp3 itp.) ten dzial z kolei podzielic na sb, fb, snowboard, bmx, rolki. a to jeszcze na archiwum na kazdy dzien (bo pewnie bedzie bardzo duzo tych 10sek filmikow). takze bedzie mozna latwo wszystko znalesc. ewentualnie zamiast archiwum mozna podzielic filmy na tricki. np. beda grupy filmow: flip, tre flip, varial flip, heel itp. bedzie wtedy mozna znalesc latwo kazdy trick jak wyglada i "swierzaki" nie beda zadawac tyle zbednych pytan. :)

Napisane Sep 22, 2009, 6:47 pm
RWTF

RWTF

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RWTF zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

elmacio powiedział(a):
Do pojedynczych tricków jak najbardziej YT, z zastrzeżeniem, że długość, dajmy na to,  max 10 sek, żeby dzieci nie dawały "10 kickflipów z krawężnika pod rząd"  ^^)

Ale będą dawać. Nie wyobrażacie sobie jakie głupoty by wtedy przychodziły (ja tez mam problemy z wyobrażeniem sobie tego) ^^)

Napisane Sep 22, 2009, 6:57 pm
Gutek101

Gutek101

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gutek101 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na red tube wrzucajcie

Napisane Sep 22, 2009, 7:05 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

elmacio powiedział(a):

zawsze możemy oddać zatwierdzanie w wasze ręce podobnie jak jest teraz ze zdjęciami :)

Napisane Sep 22, 2009, 7:05 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Zyga powiedział(a):
elmacio powiedział(a):

zawsze możemy oddać zatwierdzanie w wasze ręce podobnie jak jest teraz ze zdjęciami :)

ja jestem za
podpisuje się kazdym członkiem

Napisane Sep 22, 2009, 7:35 pm
tomekLJA

tomekLJA

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tomekLJA zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

moze lepiej wrzucac na youtube i na andera link w dodaj film [ jeden trick ] z tym ze np max trwania to 25 sekund -o

Napisane Sep 22, 2009, 8:23 pm
MacMan

MacMan

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MacMan zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a vimeo? jakość dobra.

Napisane Sep 22, 2009, 9:05 pm
MaciekR

MaciekR

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to MaciekR zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zrobic tak jak z dodawaniem filmow tyle ze vimeo i gitarrara?? :thinking:

Napisane Sep 22, 2009, 10:10 pm
Zyga

Zyga

Administrator
Wyświetl posty

Wątek pozwoliłem sobie oczyścić z bezsensów.
A teraz zapraszam do dalszej dyskusji.

Napisane Sep 23, 2009, 3:55 pm
chudy6511

chudy6511

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to chudy6511 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

hmmm .może jednak powiekszyć rozmiar gifów. bo filmik każdy wrzuci ,bez slow motion, z jakąś komórka 1 fsp/ s i będzie że tak powiem burd.el.

a jak są  gify to wiele osób nie wrzuca ich ,bo nie umieją ich robić albo im sie nie chce..

Napisane Sep 23, 2009, 4:09 pm
Dakota1

Dakota1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Dakota1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jestem za pomyslem z youtube, vimeo nie kazdemu dziala( np. mi)

Napisane Sep 23, 2009, 4:42 pm
Irek98

Irek98

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Irek98 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie wiem jak u was ale u mnie vimeo sie strasznie wolno bufruje

Napisane Sep 23, 2009, 4:56 pm
wRiTer_Ka

wRiTer_Ka

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to wRiTer_Ka zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

krzynowek powiedział(a):
krova na prezydenta

Ta wymienimy kaczke z dziobem na KroVe z wymionami hahha
Krova zrob mi loda (;

a na gifaach sie nie znam :D
Zyga spytaj me o WIE WSZYSTKO  <3 :rolleyes:...no przynajmniej o komputerach.

Napisane Sep 29, 2009, 8:11 am
Kancio

Kancio

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kancio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a nie można pokombinować coś z darmowym hostingiem plików? jest tego sporo, więc może każdy użytkownik zakładał by swoje konto, tam pakował pliki, a potem dawał linki tutaj, a one by przechodziły selekcje?Trzeba jedynie wyszukać dobry free hosting bez masy reklam i tyle. O ile się orientuje nawet konto gmail można przekształcić w ten sposób i ma się prawie 7374 MB. Oczywiście trzeba by trochę zmodernizować struktury andera, ale myślę że to jest pozytywny koncept. Do zdjęć np picasa również od googla.

Napisane Sep 29, 2009, 9:57 am
Strony: << poprzednia 1, 2, 3 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja