Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Jak przygotowac sie na wyjazd...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Jak przygotowac sie na wyjazd w góry?
mloda1234

mloda1234

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mloda1234 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tak jak w temacie. Generalnie chodzi o to że nie uprawiam żadnego sportu w okresie jesienno-zimowym, no oprócz jakichś tam cwiczen na mięsnie brzucha i nóg. Jakie ćwiczenia polecilibyście aby nie nabawic sie kontuzji, bo wiadomo że jeśli nic  nie robię całą zime a wyjade w góry i będę spędzać po 10godzin na stoku , zawkasy będą czymś normalnym i do tego może dojść również kontuzja albo różne nadwyrężenia mięśni , zresztą preferuję ekstremalną jazde więc tymbardziej będę narażona na różne bóle (połamania w najgorszym wypadku) - dodam że jestem słabo rozciągnieta.  chciałabym temu zapobiec bo wiem jak to wyglądało w zeszłym roku. Po 10 godzinach na stoku , nastepnego dnia nie bylam w stanie z łóżka się podnieść. Mam nadzieje że ktoś mi doradzi co i jak :P

ps. Kumpel mi doradził rok temu żeby robić przysiady tak 2 tygodnie przed wyjazdem ale niewiele to pomogło :)

Napisane Nov 25, 2009, 4:29 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mloda1234 powiedział(a):
Po 10 godzinach na stoku , nastepnego dnia nie bylam w stanie z łóżka się podnieść.

I ze to niby przez snowboard? :cyclops:

Ja jezdze nad deskorolce ale tylko w lato, bo jak jest mokro to zwyczajnie nie mam gdzie i nienawidze jezdzic jak jest zimno. Wiec za duzo ruchu tez raczej nie mam. Zacznij cos robic, np chodzic na silownie pobiegac na biezni albo na rowerek :) albo biegaj, tylko w jesien/zime to wydaje mi sie ciezko :P nie musi byc czesto, ale raz na jakis czas - tak przynajmniej raz w tygodniu na pewno poprawi Ci forme i przyzwyczai do ruchu. I zawsze przed zaczeciem jazdy rob rozgrzewke, taka zwykla jak na w-fie :) jakies machanie rekami, nogami, przysiady, przebiegnij sie kawalek. Powinno byc dobrze.

Napisane Nov 26, 2009, 5:19 pm
PiTeRxD

PiTeRxD

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to PiTeRxD zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Odpowiem na pytanie.
Zależnie czy jesteś początkującą czy zawansowaną.
Początkujący musi dużo ćwiczyć przed wyjazdem, bo początkujący są bardziej podatni na zmęczenie.

Napisane Dec 26, 2009, 10:44 am
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to miLosz07 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):
I zawsze przed zaczeciem jazdy rob rozgrzewke, taka zwykla jak na w-fie :) jakies machanie rekami, nogami, przysiady, przebiegnij sie kawalek. Powinno byc dobrze.

to jest bardzo ważne
Jak masz okazję, to oczywiście nie jedz "świeża" za granicę, tylko zrób sobie jakiś rozjazd parę razy tu w PL.

A tak w sumie, to miałem podobną rozkminę w tamtym roku przed wyjazdem do Austrii na narty. Jezdze juz z 7/8 lat, więc trochę (nie bardzo duzo, ale troche jest) no i na początku było że bede robił wielkie przygotowania i takie pierdoły ;D Skończyło się na tym, że na tydzień przed wyjazdem leczyłem zęba i pojechałem bez jakiegoś warm-upu. Ale chwała Bogu nic się nie działo. Tydzień jeżdzenia od 9-16 bez problemów. Raz sobie zrobiłem chillowy dzień w połowie gdzieś żeby nie było kryzysu i po sprawie. Także bez spinki, uważaj na nogi i bedzie dobrze ;) koniec historii, pozdrawiam

Napisane Dec 26, 2009, 11:08 am
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

PiTeRxD powiedział(a):
Odpowiem na pytanie.
Zależnie czy jesteś początkującą czy zawansowaną.
Początkujący musi dużo ćwiczyć przed wyjazdem, bo początkujący są bardziej podatni na zmęczenie.

bzdura, co ty wymyslasz koles :stare: przeciez tu chodzi o to ze cala jesien i zime nic nie robisz tylko siedzisz w domu, nie uprawiasz sportu i nagle dajesz sobie wycisk na snowboardzie. to bez znaczenia jak dobrze jezdzisz, i tak bedzie co bolalo to czy tamto i mozliwe ze bedziesz mial zakwasy.

Napisane Jan 5, 2010, 1:05 pm
HulajnogaFun

HulajnogaFun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HulajnogaFun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):
mloda1234 powiedział(a):
Po 10 godzinach na stoku , nastepnego dnia nie bylam w stanie z łóżka się podnieść.

I ze to niby przez snowboard? :cyclops:

Mialem to samo :D Z ta roznica ze ja wysiadlem po 3 godzinach :D ale to dlatego ze wgl nie cwicze i zakwasy i wgl....

Napisane Jan 31, 2010, 9:55 am Ostatnio edytowane Feb 1, 2010, 8:05 pm przez HulajnogaFun
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja