Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Freestyle Początki

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Freestyle Początki, POMOCY.
Kamilos13

Kamilos13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kamilos13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam.
W tym sezonie mam zamiar zacząć nauke freestylu (mam deske do tego dostosowaną).
Jeżdzę ogólnie 2 sezony. Ale tak chillowo po stokach dla zabawy. Lecz na ten sezon napaliłem się już na skoki itp.
Może warto dodać że jeżdzę na desce. I jedno z Moich pytań: Czy będzie mi łatwiej opanować niektóre tricki skoro jeżdzę na deskorolce? I od czego mam zacząć? itp.
Byłbym wdzięczny gdybyście podzilili się z Mną waszymi radami  :)
Z góry dzięki!  B)

*Napisane Dec 17, 2009, 2:21 pm
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

1. szczerze to watpie jezeli chodzi o ta deske bo to wg mnie nie ma nic wspolnego, jedynie przy nauce jazdy na chillu ale do freestylu to nie, to inna para kaloszy
2.od czego zaczac, zapewne od malej hopki nie od razu big air i jakies graby indy, method, nose, tail, spina 180 potem mozesz dodac graby a potem brnac w 360....to tyle co do poczatkow skokow co do slideow/grindow to mozesz sobie pocwiczyc buttering na stoku, wiesz o co chodzi? jezeli nie to wytlumacze, to sa tricki na ziemi typu obroty bez ollie manuale itp itd przyda sie do do boxow np manual = tail/nosepress buttering obrotow 180/360/540 to gdy wejdziesz na boardslide np mozesz sie poobracac jadac, ale wejscie na pierwszego boxa zacznij od zwyklego 50/50 i boardslide

trudno tlumaczyc z drugiej strony bo komus moze byc latwiej zrobic 'trudniejszy' trick a trudniej ten 'latwiejszy' porozkminiaj sam :) enjoy the ride

Napisane Dec 17, 2009, 3:33 pm
Kamilos13

Kamilos13

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kamilos13 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wielkie dzięki za pomoc.  ^^)

Napisane Dec 18, 2009, 3:08 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

bumbum powiedział(a):
szczerze to watpie jezeli chodzi o ta deske bo to wg mnie nie ma nic wspolnego, jedynie przy nauce jazdy na chillu ale do freestylu to nie, to inna para kaloszy

jako, ze bylem w identycznej sytuacji :) - a wlasciwie to jestem, bo freestyle dopiero zaczynam mozna powiedziec - to wydaje mi sie ze, duzo ulatwia, w porownaniu do kumpla ktory jezdzi na moim poziomie (zwykla jazda, nie freestyle) to ucze sie duzo szybciej, mam lepsze ruchy - nie sztywne, zgrabniejsze, bardziej opanowane itp.

Napisane Dec 20, 2009, 11:31 pm
Kamilos13

Kamilos13

Member
Wyświetl posty

No musze przyznać że Adi ma racje.  :rolleyes:
Byłem dziś w parku i z kumplem znaleźliśmy hope.
Podjaraliśmy się, i zaraz zaczeliśmy skakać (pierwszy raz skakałem z hopy)
Już po pół godzinie ogarneliśmy spocik i skakaliśmy dobre 2 metry do przodu i półtora z ziemy. Napewno przydało się doświadcznie nabyte z deskorolki. Wiedziałem jak się zachowac w locie, utrzymywałem odpowiednią pozycje i intuicyjnie wyczułem predkość do skoku.  ;)
Pozdro!  B)

Napisane Jan 3, 2010, 11:13 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no, to powodzenia chlopak ;)

Napisane Jan 4, 2010, 2:16 am
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

no to moze i wprowadzilem w blad ;) sorry, ja jezdze na rolach gdy cieplej no i tez mi troche pomaga ale raczej jedynie przy spinach...no moze jeszcze w 'doswiadczeniu' lotow ze nie sra sie czlowiek..nie wiem, trudno okreslic :)

Napisane Jan 4, 2010, 8:15 am
cinekskejt

cinekskejt

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cinekskejt zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja jeżdże na deskorolce w lato, i w zime na snowboardzie, też zaczynam troche freestyle. Wg mnie, deska z lata daje ci równowage, i to, że jak jedziesz bokiem, to nie jest dla cb nic dziwnego.

Napisane Jan 14, 2010, 4:04 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

cinekskejt powiedział(a):
że jak jedziesz bokiem, to nie jest dla cb nic dziwnego.

zabawnie to napisales :cyclops: ale domyslam sie, ze chodzi ci o jazde "pługiem" na snowboardzie i boardslide/lipslide na deskorolce? ;)

Napisane Jan 14, 2010, 5:26 pm Ostatnio edytowane Jan 14, 2010, 5:27 pm przez Adi21
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Adi21 powiedział(a):

[...]

zabawnie to napisales :cyclops: ale domyslam sie, ze chodzi ci o jazde "pługiem" na snowboardzie i boardslide/lipslide na deskorolce? ;)

Jemu raczej chodziło o normalną jazdę... było nie było, pozycja do jazdy jest pozycją "boczną", bo punktem odniesienia jest normalna pozycja do poruszania się na nogach... dziękuje

Napisane Jan 14, 2010, 5:57 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

ShadowPL powiedział(a):
Adi21 powiedział(a):

[...]

Jemu raczej chodziło o normalną jazdę... było nie było, pozycja do jazdy jest pozycją "boczną", bo punktem odniesienia jest normalna pozycja do poruszania się na nogach... dziękuje

hmm faktycznie, ale nie spotkalem sie z sytuacja zeby to bylo dla kogos problemem :P

Napisane Jan 14, 2010, 11:11 pm
zolwais

zolwais

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zolwais zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak jeździsz na deskorolce to masz lepsze wyczucie równowagi na snowboardzie i wiesz jak się zachować w locie, z jaką prędkością nie masz sztywnych nóg jeździsz na luzie i w ogóle lepiej się jeździ :P

Napisane Jan 16, 2010, 10:16 am Ostatnio edytowane Jan 16, 2010, 10:17 am przez zolwais
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

zolwais powiedział(a):
i w ogóle

hehe to moj najczestszy argument ;)

Napisane Jan 16, 2010, 12:06 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja