Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » Gogle Snowboardowe

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Gogle Snowboardowe
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jakież to gogle na snowb. macie w posiadaniu? Zadowoleni? Dlaczego? Jakieś opinie, zdania? Może planuje ktoś kupić, na ten sezon jakieś inne? Co powinny posiadać dobre, ale w miare tanie gogle? Na co zwracać uwagę przy wybieraniu itp.?

Ja obecnie posiadam któryś ze starych modeli Carrera. Nie powiem żeby to były pingle najwyższych lotów, głównie przez brak Anti-Fog'a (a zastrzegali że niby jest), szybencja w miare sie sprawuje, jakiś tam UV jest, ale mówie... ogólnie chciałbym zmienić

Planuje może capnąć jakieś A-Frame'y Oakley'a, może w jakiejś niskiej cenie, zważywszy na ich funkcjonalność, wentylacje i ogółem spoko design...

Również jaram sie DXami spod znaku Dragon'a
Szczególnie te, robione w koalicji ze Skull Candy...

http://skiteam.pl/gogle-narciarskie/Dragon/DX_szyba/

Napisane Dec 30, 2009, 1:04 am
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to miLosz07 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jesli chodzi o parowanie gogli, to niestety nie ma gogli w 100% nieparujących. Jesli bedziesz podchodził w snowparku z goglami na czapce- zaparują; jeśli zimno, zasuniesz kurtkę wysoko albo ubierzesz chustę- przez dolne otwory gogle zaparują :P

Jesli masz wybierać gogle, szukaj takich z 2 szybami. Najlepiej lustro i inną na złą pogodę. Jesli kupisz z samym lustrem to przy zachmurzeniu nie będziesz nic widział..

Najlepiej przymierz gogle przed zakupem bo mogą być za małe, za duże etc.

No i kup takie jakie ci się podobają, bo jaki jest sens jezdzić w brzydkich dla siebie samego goglach :D  B)

Jesli chodzi o ołkleja, to marka mówi sama za siebie. Świetna jakość itd, ale cena jest przeokropna ;D Choć np. tu jest fajna okazja, ale jedna szyba >> KLIKK oakley Aframe
Generalnie popatrz sobie w tym sklepie, dużo mają tych gogli i dobre ceny :)

Ja na ten sezon zakupiłem Electrici Eg1 w kolorze czerwonej bandany, no i zobaczymy co to będzie się z nimi działo :D mam nadzieje że bedzie git ;)

mam nadzieje ze cos pomoglem
5!

Napisane Dec 30, 2009, 10:04 am Ostatnio edytowane Dec 30, 2009, 10:05 am przez miLosz07
ensien

ensien

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ensien zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja mam jakieś blastikowe badziewia Silice chyba Xd.
Ale są dobre rzadko parują i wygodne. Polecam...
Ale ich już raczej nie kupicie, bo ja je zakupiłem 5 lat temu XDD w tym 2 lata nie jeździłem. Mam z jedną szybką i żółtą, czyli jak je nałoże to na żółto widzę trochę...
Ja tam wydałem może na nie 30-40 zł i gites majonez :D

SRY to znaczy te moje google mają jedną szybkę, ale dwu warstwową.

Napisane Dec 30, 2009, 10:43 am Ostatnio edytowane Dec 30, 2009, 10:44 am przez ensien
monkey255

monkey255

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to monkey255 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

uvex magic - lekkie, s systemem giętkiej szyby, podwojny wywietrznik gąbkowany, mega. 2 rok mi służą 70-80zł

http://photos03.allegroimg.pl/photos/oryginal/869/04/05/869040558 GRANATOWE

Napisane Dec 30, 2009, 10:58 am Ostatnio edytowane Dec 30, 2009, 12:09 pm przez monkey255
ensien

ensien

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ensien zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A no to moje mają miękką szybkę, piankę i zmienianą długość paska i to wszystko za 40 zł :P

Napisane Dec 30, 2009, 11:30 am
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miLosz07 powiedział(a):
Jesli chodzi o parowanie gogli, to niestety nie ma gogli w 100% nieparujących. Jesli bedziesz podchodził w snowparku z goglami na czapce- zaparują; jeśli zimno, zasuniesz kurtkę wysoko albo ubierzesz chustę- przez dolne otwory gogle zaparują :P

Jesli masz wybierać gogle, szukaj takich z 2 szybami. Najlepiej lustro i inną na złą pogodę. Jesli kupisz z samym lustrem to przy zachmurzeniu nie będziesz nic widział..

No i kup takie jakie ci się podobają, bo jaki jest sens jezdzić w brzydkich dla siebie samego goglach :D  B)

Jesli chodzi o ołkleja, to marka mówi sama za siebie. Świetna jakość itd, ale cena jest przeokropna ;D Choć np. tu jest fajna okazja, ale jedna szyba >> KLIKK oakley Aframe

Ja na ten sezon zakupiłem Electrici Eg1 w kolorze czerwonej bandany, no i zobaczymy co to będzie się z nimi działo :D mam nadzieje że bedzie git ;)

5!

A jak to jest z tymi szybami typu mirror i fire? Do czego służą poszczególne szyby? Coś tylko kojarzę że szybka typu Fire jest na mocne słońce, ale moge sie mylić...
I wspomniałeś coś o 2-óch szybach... nie dałoby rade jakoś pogodzić to w formie jednej uni szyby? Bo ogólnie szukam szyby takiej na nasze warunki, ale nie tylko...

Napisane Dec 30, 2009, 11:42 pm Ostatnio edytowane Dec 30, 2009, 11:46 pm przez ShadowPL
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to miLosz07 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ShadowPL powiedział(a):
miLosz07 powiedział(a):

5!

A jak to jest z tymi szybami typu mirror i fire? Do czego służą poszczególne szyby? Coś tylko kojarzę że szybka typu Fire jest na mocne słońce, ale moge sie mylić...
I wspomniałeś coś o 2-óch szybach... nie dałoby rade jakoś pogodzić to w formie jednej uni szyby? Bo ogólnie szukam szyby takiej na nasze warunki, ale nie tylko...

mirror będzie takie standardowe lustro, tzn takie jak ja mam i jest typowo na słońce.
(taka szyba-http://shastabasecamp.com/store/images/eg1glssblkslv.jpg)

Fire widzę że jest w wyższych modelach oakleya i jest tak jak mowisz na "mocno słoneczne dni"
http://sportsden.com/category/goggles_sub/goggles_product_pic/oakley_tanner_hall_fire.jpg

Jesli chcesz gogle na nasze warunki, to myślę że permission oakleya, czyli ta taka pomarańczowa lub różowe szyby powinny spokojnie dać radę ;) Bo u nas pogoda nieobliczalna, więc może być w miarę słonecznie lub kilka dni padaka i szaro-buro..

Oakley a-frame, ładna ramka i szyba permission za 270 >klik<
Oakley a-frame, niebieskie, sz. permission 270-300 >>klik2<<
Dragon dxs, 2 szyby lustro i pomaranczowa, licytacja od 195 >>klik3<<
Dragon dx, lustro, pomaranczowa ramka >>klik4<<

nie chce mi sie dalej wypisywac, ale jest duzo dragonów czarnych i białych z 2 szybami na allegro do 300zł, modele DX i DXS

Jesli chcesz ołkleje, to popatrz na tym sklepie-  sklepsnowboardowy.pl

Napisane Dec 31, 2009, 1:32 pm Ostatnio edytowane Dec 31, 2009, 1:34 pm przez miLosz07
marus_14

marus_14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to marus_14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A ja jak bylem maly i jeszcze jezdzilem na nartach w szczyrku w schronisku na duzym skrzycznym rodzice kupili mi jakies gogle. Firmy ne pamietam, smiths czy jakos tak. Mam je chyba juz 11 lat i zaparowaly mi tylko jak wlazilem w szklarskiej na sama gore na pieszo niosac je na czapce :) ale przetarlem i bylo ok :)

Napisane Dec 31, 2009, 2:11 pm
domellp666

domellp666

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to domellp666 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja w tamtym sezonie miałem jakieś gogle SCOTT.Śmigało sie w nich w miarę dobrze.Miały podwójną szybkę,nie parowały.
Niestety niewiem ile kosztowały i jaki to model bo dostałem je.

Napisane Dec 31, 2009, 4:04 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

miLosz07 powiedział(a):
ShadowPL powiedział(a):
miLosz07 powiedział(a):

5!

mirror będzie takie standardowe lustro, tzn takie jak ja mam i jest typowo na słońce.
(taka szyba-obrazek)

Fire widzę że jest w wyższych modelach oakleya i jest tak jak mowisz na "mocno słoneczne dni"
obrazek

Jesli chcesz gogle na nasze warunki, to myślę że permission oakleya, czyli ta taka pomarańczowa lub różowe szyby powinny spokojnie dać radę ;) Bo u nas pogoda nieobliczalna, więc może być w miarę słonecznie lub kilka dni padaka i szaro-buro..

Oakley a-frame, ładna ramka i szyba permission za 270 >klik<
Oakley a-frame, niebieskie, sz. permission 270-300 >>klik2<<
Dragon dxs, 2 szyby lustro i pomaranczowa, licytacja od 195 >>klik3<<
Dragon dx, lustro, pomaranczowa ramka >>klik4<<

nie chce mi sie dalej wypisywac, ale jest duzo dragonów czarnych i białych z 2 szybami na allegro do 300zł, modele DX i DXS

Jesli chcesz ołkleje, to popatrz na tym sklepie-  sklepsnowboardowy.pl

No właśnie Oakley'a odstawiłem na bok póki co, bo jaram sie w opór tym Co-opem Dragon'a i Skull Candy...

http://www.k5.com/images/products09/DRAGON/L/DX_SKULL_GRNPURP.jpg

No kuźwa w pytke, ale ta cena wciąż odstrasza... no nie uśmiecha mi sie wydać 479,- za pingle... aczkolwiek jest faktycznie za co...

Napisane Jan 1, 2010, 11:27 pm
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

ShadowPL powiedział(a):
No właśnie Oakley'a odstawiłem na bok póki co, bo jaram sie w opór tym Co-opem Dragon'a i Skull Candy...

http://www.k5.com/images/products09/DRAGON/L/DX_SKULL_GRNPURP.jpg

No kuźwa w pytke, ale ta cena wciąż odstrasza... no nie uśmiecha mi sie wydać 479,- za pingle... aczkolwiek jest faktycznie za co...

No w sumie to wychodzi bardzo podobna cena, jak nie taka sama, jesli byś kupił inne gogle i inne słuchawki (nie w kooperacji), ale to nieważne.
Jesli chodzi o to połącznie, w tamtym sezonie była wg mnie lepsza kolorystyka:
http://www.x-about.com/wp-content/uploads/2009/06/dx_skull_candy.jpg
Ale już chyba nie do kupienia.

Napisane Jan 2, 2010, 10:41 am
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Poszukajcie na allegro gogli dr.zipe - posiadam i polecam (mistress level II). tanie gogle ale bardzo dobre. wczesniej mialem kilka par ale dzis wyprobowalem te po raz pierwszy i mimo kilkakrotnego wchodzenia na gore a gogle mialem na czapce nie zaparowaly ani razu, zwykle parowaly nie raz.

Napisane Jan 2, 2010, 4:23 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mam Electric EG5 i jestem calkiem zadowolony, mogly by miec wieksze pole widzenia :)

http://www.biker-boarder.de/shopware/images/articles/c91d7c0eff7dee53b9524a85ee2f7402_5.jpg

Napisane Jan 2, 2010, 9:26 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

miLosz07 - nie wiem, ten link nie trybi mi, ale domyślam się o że mówisz o tej kolorystyce...

http://www.rhythm.net.au/product_images/g/036f99ffc87a38f7b06adf1f30c0df4e__19519.jpg

Jeżeli faktycznie do takiej kolorystyki podałeś linka, to znam jedno miejsce, tu w Bydgoszczy, gdzie można takową jeszcze dostać...

Co do gogli podanych przez bumbum'a... No powiem wyglądają całkiem całkiem, szczególnie wpadły mi w oko te mistress piątki, prezentują się bardzo ładnie, a i cena jest przystępna... na Allegro stoją ogólnie gogle Dr. Zipe'a, tak od 99,- do 280,- z tego co znalazłem...

http://www.akasnowskate.co.uk/images/goggles/mistress%20level%20lv.JPG
http://www.akasnowskate.co.uk/images/goggles/misrress%20level%20lll.JPG

pomyślimy, pomyślimy...

Napisane Jan 2, 2010, 10:43 pm
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

te te :D Są mega na kozaku, ale cena boli w oczy :P

Ja się jaram strasznie tymi oakleymi, ale zapewne niespełnione marzenia, bo ~~640zł za gogle to za dużo:
http://www.1242.eu/_var/gfx/7c8f031dce4cc932f104f16726ff2bf4.jpg
http://www.1242.eu/_var/gfx/473926d52b9997d35d636ba496c6f93a.jpg
i najlepsze:
http://www.1242.eu/_var/gfx/387f5406e897110c5ff53a1125d82892.jpg

Zipy do mnie osobiście nie przemawiają, te 'diamenciki' i czacha mnie odstrasza :P

Napisane Jan 2, 2010, 10:57 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Jezu, jakie one są piękne... Nie no Oakley ma mistrza w grafice swoich gogli, ale fakt... 640,- to zdecydowanie za dużo ^^ Ale sie jaram...

Skoro jesteśmy jeszcze przy Oakley'u to bajeranckie są również te białe, bodajże design Shaun'a White'a...

http://images.usoutdoorstore.com/usoutdoorstore/products/full/o_aframe_mwhtpnkird_08.jpg

(Tu akurat szyba pink iridium)

I znalazłem je na allegro, z ceną 369,- za nowe z szybą Black Iridium, więc uważam, że to chyba jeszcze nie tak źle jak za Oakley'a...

> Klik <

Napisane Jan 3, 2010, 1:48 pm
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

ja mam osobiście uprzedzenia do białych gum, bo zawsze się bałem że mi się pobrudzą, zmechacą i zdupcą ;P

Popatrz też na stronie "premium dealera" oakleya-  www.1242.eu

i dla ciekawostki:
ciekawostka cenowa raz
ciekawostka cenowa dwa
:rolleyes:

Napisane Jan 3, 2010, 8:55 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miLosz07 powiedział(a):
ja mam osobiście uprzedzenia do białych gum, bo zawsze się bałem że mi się pobrudzą, zmechacą i zdupcą ;P

i dla ciekawostki:
ciekawostka cenowa raz
ciekawostka cenowa dwa

jak tyle kosztuje szybka, to ile gogle? :O cholera..

Napisane Jan 5, 2010, 1:33 pm
miLosz07

miLosz07

Member
Wyświetl posty

Adi21 powiedział(a):
miLosz07 powiedział(a):

i dla ciekawostki:
ciekawostka cenowa raz
ciekawostka cenowa dwa

jak tyle kosztuje szybka, to ile gogle? :O cholera..

własnie w tym motyw, że ramka nie jest tak ważna jak same szyby ;P

Napisane Jan 5, 2010, 2:01 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

i tak pewnie kosztuje 200-300zl, to razem wychodzi 1000 na gogle, jak dla mnie bardzo duzo :O ;)

Napisane Jan 5, 2010, 2:18 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja