Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » [snow] Jaka deska?

Strony: << poprzednia ... 16, 17, 18, 19, 20 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[snow] Jaka deska?
elmacio

elmacio

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elmacio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W związku z tym, że powstaje od groma tematów z pytaniami o deski, wszelkie problemy co do doboru wpisujcie TUTAJ.
Proszę o niezakładanie następnych takich tematów, bo z forum robi się syf : )

Napisane Jan 8, 2010, 7:54 pm Ostatnio edytowane Jan 8, 2010, 7:58 pm przez elmacio
panda122

panda122

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to panda122 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ShadowPL powiedział(a):
panda122 powiedział(a):
Siema, jeżdżę  drugi sezon i mam zamiar kupić sobie jakąś dechę z wiązaniami do FS.
Mam 13 lat 168cm i ważę 50kg. Najlepiej żeby za dechę z wiązaniami wyszło nie więcej niż 800zł.
Doradzicie coś ciekawego? (nowe/używane)

Po nicku wnioskuje że dziewucha a więc...

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-head-pride-142-cm-wyprzedaz-i2064288211.html

jak na początek przygody z 3style'm jest sponio.. no tylko stówka więcej ale to chyba nie jakaś $ tragedia znowu

Nie no chłopakiem jestem :D  http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-jibmaster-pro-141cm-wiazania-i2062379813.html , a o tym co sądzicie? Tylko na aukcji jest napisane, że wiązania do butów 37,5-41  , a ja mam 42 to raczej odpada co, nie?

Napisane Jan 19, 2012, 7:28 pm Ostatnio edytowane Jan 19, 2012, 7:37 pm przez panda122
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

panda122 powiedział(a):
ShadowPL powiedział(a):
panda122 powiedział(a):
Siema, jeżdżę  drugi sezon i mam zamiar kupić sobie jakąś dechę z wiązaniami do FS.
Mam 13 lat 168cm i ważę 50kg. Najlepiej żeby za dechę z wiązaniami wyszło nie więcej niż 800zł.
Doradzicie coś ciekawego? (nowe/używane)

Po nicku wnioskuje że dziewucha a więc...

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-head-pride-142-cm-wyprzedaz-i2064288211.html

jak na początek przygody z 3style'm jest sponio.. no tylko stówka więcej ale to chyba nie jakaś $ tragedia znowu

Nie no chłopakiem jestem :D  http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-jibmaster-pro-141cm-wiazania-i2062379813.html , a o tym co sądzicie? Tylko na aukcji jest napisane, że wiązania do butów 37,5-41  , a ja mam 42 to raczej odpada co, nie?

a to pardą. Znaczy sie 41 a 42 już takiej różnicy dużej nie robi, gdyby to było 2/3/4 rozmiary więcej to byłby problem ale jak 1 niee, choć z drugiej strony za bardzo nie znam rozmiarówki jak wypada w Raven'ie ale tu bardziej chodzi o to jak... jakby to ująć... "objętościowo" wygląda Twój but snowboardowy, rozumiesz.

Napisane Jan 19, 2012, 9:13 pm
panda122

panda122

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to panda122 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wiesz butki też na razie jeszcze szukam :D a deska sama w sobie dobra w miarę ?

Napisane Jan 19, 2012, 9:52 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

panda122 powiedział(a):
wiesz butki też na razie jeszcze szukam :D a deska sama w sobie dobra w miarę ?

jo, ujdzie na pierwszy fs

Napisane Jan 20, 2012, 1:55 pm
panda122

panda122

Member
Wyświetl posty

dzieki wielkie za pomoc :p

Napisane Jan 20, 2012, 3:17 pm
kmilkmil

kmilkmil

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kmilkmil zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, za tydzień wybieram się ósmy raz w góry, uprzednio za każdym razem w wypożyczalniach (mieszkam nad morzem, nie opłaca mi się kupować prywatnej deski)  prosiłem o deski uniwersalne, tym razem zastanawiam się jaki typ snowbordu pasowałby najlepiej do moich oczekiwań, potrzebuję deski zwrotnej, elastycznej, nadającej się do jazdy tyłem jak i przodem, byłoby miło gdyby dało się na niej również pośmigać, zdaję sobie sprawę jak śmiesznie te słowa wyglądają w oczach ludzi obeznanych z tym sportem, sam nieraz z politowaniem patrzę na tego typu pytania jeśli chodzi o deskorolkę, jednak chciałbym uzyskać odpowiedź, z tego co czytałem najlepiej byłoby wybrać deskę All Mountain, ale zastanawiam się też nad Freestylówką lub Freeride, czy dwie ostatnie deski poważnie ograniczą komfort zwyczajnej jazdy po stoku ratrakowanym ?

Napisane Jan 30, 2012, 11:07 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ani all mountain ani freeride nie nadają się do jazdy w obu kierunkach. To deski kierunkowe, które mają taki kształt i ustawienie insertów do mocowania wiązań aby wygodnie się jeździło tylko do przodu :P Tj, nie na switcha.
Deski freestyle mają tzw. twin tipa czyli bliźniacze nosy i symetryczny kształt.
Na każdej da się jeździć po stoku.

Napisane Jan 30, 2012, 11:18 pm
t0biash

t0biash

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to t0biash zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siemanko, niedawno przerzuciłem się z nart na deskę. Jeździć już jako tako umiem, gdyż brałem lekcje u instruktora i z górki zjade. A więc przejde do tego, co mnie najbardziej interesuje. Mam 161 cm wzrostu i waże 54 kg. Hmm deskę to chyba All mountain bym kupił tak mi się wydaje. Tylko jaką długość deski wybrać do mojego wzrostu i wagi. A i dodam, że rozmiar buta to 39, niedługo pewnie 40.
Chcę kupić deskę na kilka sezonów, żeby co roku jej nie wymieniać, bo jeszcze (mam nadzieję) rosnę.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Napisane Feb 12, 2012, 10:52 am
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

t0biash powiedział(a):
Siemanko, niedawno przerzuciłem się z nart na deskę. Jeździć już jako tako umiem, gdyż brałem lekcje u instruktora i z górki zjade. A więc przejde do tego, co mnie najbardziej interesuje. Mam 161 cm wzrostu i waże 54 kg. Hmm deskę to chyba All mountain bym kupił tak mi się wydaje. Tylko jaką długość deski wybrać do mojego wzrostu i wagi. A i dodam, że rozmiar buta to 39, niedługo pewnie 40.
Chcę kupić deskę na kilka sezonów, żeby co roku jej nie wymieniać, bo jeszcze (mam nadzieję) rosnę.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam

jak dla Ciebie to uderzałbym w rozmiary desek 140 i lekko w góre do myśle nie wiem 145. Poszukaj coś z HEAD'a w tym roku nawet fajne parapety wypuścili a cena w zestawie z ich tam klasycznymi wiązaniami waha sie od tak 800/900 co myśle znowu nie jest jakąś sumą z kosmosu..

Napisane Feb 12, 2012, 12:09 pm
t0biash

t0biash

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to t0biash zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wczoraj właśnie byłem na stoku i dali mi w wyporzyczalni najpierw deskę tak do wysokości klatki piersiowej i buty 39. Wkładam buta do wiązań a tu się okazało, że wiązanie się nie zapnie bo but za duży. Później wymienili mi na taką pod brode i bucik się ładnie zapiął. Czy to była wina wiązań czy długości deski ? A i czy deska długości 152 cm była by dobra ? Chciałbym, żeby deska wystarczyła na kilka sezonów.

Napisane Feb 12, 2012, 1:21 pm Ostatnio edytowane Feb 12, 2012, 5:47 pm przez t0biash
t0biash

t0biash

Member
Wyświetl posty

Pomoże ktoś ? :)

Napisane Feb 13, 2012, 7:56 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

t0biash powiedział(a):
Wczoraj właśnie byłem na stoku i dali mi w wyporzyczalni najpierw deskę tak do wysokości klatki piersiowej i buty 39. Wkładam buta do wiązań a tu się okazało, że wiązanie się nie zapnie bo but za duży. Później wymienili mi na taką pod brode i bucik się ładnie zapiął. Czy to była wina wiązań czy długości deski ? A i czy deska długości 152 cm była by dobra ? Chciałbym, żeby deska wystarczyła na kilka sezonów.

zdecydowanie wiązań.

no 152 to troche za długa na moje, fakt jeszcze urośniesz, ale łatwiej panować nad czymś co jest nieco krótsze i bardziej zwarte niż taki długaśny parapet right? ;) dlatego skupiłbym sie na 150tce max

Napisane Feb 13, 2012, 9:17 pm
t0biash

t0biash

Member
Wyświetl posty

Znalazłem takie deski.

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-salomon-wiazania150-cm-58-i2118115437.html

http://allegro.pl/rossignol-roc-z-149cm-nitro-roz-m-super-cena-i2093007079.html

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-nidecker-150cm-wiazania-i2077239892.html

http://allegro.pl/deska-snowboardowa-sims-cipher-149cm-wiazania-i2113110176.html

http://allegro.pl/ride-control-146-nowe-atomic-s-m-wyprz-przedsez-i2107898849.html

http://allegro.pl/deska-palmer-prodigy-149-cm-wiazania-baxler-bx3-i2107867645.html

http://allegro.pl/deska-palmer-150-cm-wiazania-baxler-total-wyprz-i2091928245.html

Która deska lepsza. Proszę nie sugerować się cenami ani wielkością, tylko która deska najlepsza. Prosiłbym o ułożenie ich w kolejności typu 1 miejsce (jakaś tam deska), 2 miejsce itd.

Napisane Feb 14, 2012, 1:37 pm
emilka12

emilka12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to emilka12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mysle ze najgorsza by byla ta z pierwszego linku, a naj to moze ta sims cipher 149. Sprawdź te deski na początek:
Desk1
Desk2
Desk3

Napisane Feb 14, 2012, 2:26 pm
skater999

skater999

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skater999 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Sprawdź sobie Presto sklep. Są tam zestawy Head'a po niskiej cenie, 720 zł/zestaw. Ja kupiłem i jak narazie jestem zadowolony. ;)

Napisane Feb 14, 2012, 3:09 pm
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Wojtass zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Bierz RAVEN TTT. Do bawienia się, jazdy w puchu i na snowparku za tą cenę nie ma nic lepszego!!

Napisane Feb 14, 2012, 3:58 pm
t0biash

t0biash

Member
Wyświetl posty

A mam jeszcze jedno pytanie, czy warto czekać np do wiosny albo lata, a teraz pojeździć jeszcze na deskach z wypożyczalni, gdyż  z tego co wiem są jakieś wyprzedaże po sezonie ? Dobrze się orientuje, czy ceny będą takie same jak teraz albo nawet droższe ?

Napisane Feb 14, 2012, 4:35 pm Ostatnio edytowane Feb 14, 2012, 4:36 pm przez t0biash
Wojtass

Wojtass

Member
Wyświetl posty

Z tego co wiem to sezon już się kończy więc albo kupujesz teraz albo ostatki na sam koniec i czekasz do następnej zimy na jazdę ;]

Napisane Feb 14, 2012, 4:58 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

t0biash powiedział(a):
A mam jeszcze jedno pytanie, czy warto czekać np do wiosny albo lata, a teraz pojeździć jeszcze na deskach z wypożyczalni, gdyż  z tego co wiem są jakieś wyprzedaże po sezonie ? Dobrze się orientuje, czy ceny będą takie same jak teraz albo nawet droższe ?

ceną mogą być niższe, droższe? I don't think soo... anyway na posezonówkach już jest lekka lipa np z rozmiarami desek bo sprzedają te które im sie po prostu ostały

Napisane Feb 14, 2012, 10:41 pm
emilka12

emilka12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to emilka12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Kupuj i tyle, dużo taniej nie będzie.

Napisane Feb 14, 2012, 11:06 pm
Strony: << poprzednia ... 16, 17, 18, 19, 20 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja