Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Snowboard » [snow] Jaka deska?

Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[snow] Jaka deska?
elmacio

elmacio

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to elmacio zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W związku z tym, że powstaje od groma tematów z pytaniami o deski, wszelkie problemy co do doboru wpisujcie TUTAJ.
Proszę o niezakładanie następnych takich tematów, bo z forum robi się syf : )

Napisane Jan 8, 2010, 7:54 pm Ostatnio edytowane Jan 8, 2010, 7:58 pm przez elmacio
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kamilek14 powiedział(a):
Mam pytanko. Mam jakieś 183 cm wzrostu i ważę 60 kg. Jaka długość deski byłaby dla mnie najlepsza? :)

Adi21 powiedział(a):
na pewno nie wiecej niz 155, bo jestes bardzo lekki.

ja mam 178 i waze 77kg i jezdze na 151 cm.

Niekoniecznie, miałem te same... "parametry" i śmigałem na 159W ale też zależy do czego...

Napisane Sep 6, 2010, 9:44 pm
czarnuszo

czarnuszo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to czarnuszo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

BUTEK 46 TO TYLKO ŁAJD CZY NIE ŁAJD?

Napisane Sep 10, 2010, 3:47 pm
niee

niee

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to niee zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ej, co to jest za kształt "Directional Freestyle"?
Kupuję deskę am/fs i nie mam pojęcia czy z takim kształtem będzie dobra...^^

Czyli bedzie ^^

Napisane Sep 16, 2010, 9:39 pm Ostatnio edytowane Sep 16, 2010, 9:55 pm przez niee
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

niee powiedział(a):
Ej, co to jest za kształt "Directional Freestyle"?
Kupuję deskę am/fs i nie mam pojęcia czy z takim kształtem będzie dobra...^^

"Ukierunkowany na Freestyle"

Napisane Sep 16, 2010, 9:54 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a mi sie wydaje ze tail rozni sie od nose'a, kiepsko jezdzi sie na switch'u.

Napisane Sep 16, 2010, 10:00 pm Ostatnio edytowane Sep 16, 2010, 10:00 pm przez Adi21
bumbum

bumbum

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bumbum zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Tak więc, w deskach są trzy kształty desek:
- Directional - kierunkowa, nose i tail się różnią, inserty w niej są cofnięte.
- Directional Twin - kierunkowa, nose i tail taki sam jak w Twintip (poniżej) jednak inserty ma cofnięte jak w tej powyżej.
- Twintip - nose i tail takie same, inserty ustawione centralnie, nie ma więc podziału na to, co jest przodem a co tyłem.

Napisane Sep 16, 2010, 10:06 pm
Matheo1

Matheo1

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Matheo1 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam
Potrzebuję nową deskę do FS myślałem o Raven TTT ale firma jest dla mnie mało znana. Więc wiecie może coś więcej na jej temat?
I mam jeszcze jedno pytanko długośc 146 będzie dla mnie dobra?
Mam 173 wzrostu i ważę 64 kg.

Napisane Sep 20, 2010, 2:20 pm
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ciarna zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Siemano, no to teraz mi pomóżcie ! :) Już troszeczke jeżdżę, ale moja deska jest do niczego. Fajnie jakbym zmieściła się w 1000zł może troche ponad. Chce sobie kupić jakis zestaw (deska, wiązania ewentualnie buty) , na ktorym mogla bym tez poprobowac conieco w snowparku. Mam 173cm wzrostu i waże ok 58 kg. Jeszcze jedno zapytanie, czy firmy 5150 i Sierra są dobre? PEACE

Deska może być używana, byle była dobra i warta swojej ceny.

Napisane Sep 28, 2010, 9:17 am
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ciarna zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Czy Snowboard Raven JibMaster Pro o długości 141cm + buty NIDECKER BLISS będą dla mnie odpowiednie?
Wzrost 173cm, waga ok 58-9kg.
Parametry deski:

Freestyle/Pipe/Jib
Sidewall/Sandwich: zapewnia doskonałe przenoszenie reakcji na krawędzie deski
True-Twin-Tip - idealnie symetryczna budowa deski
Talia: 229mm
3 stopniowy rocker (Flat Camber)
MHR (Multiple Harmonized Radii)
Flex: 3
Długość: 141cm
Pełny rdzeń drewniany tip-to-tail
Ślizg tłoczony: Extruded IS4400 - wysoka gęstość molowa ślizgu zapewnia bardzo dużą szybkość, przy zachowaniu wszystkich zalet ślizgu tłoczonego, tj. ślizg doskonale absorbuje smar i bardzo długo go na sobie utrzymuje - nie wymaga częstego smarowania. Ślizg tłoczony jest bardzo tani w naprawie

Napisane Sep 28, 2010, 12:22 pm
niee

niee

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to niee zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dłuższą weź... myślę że tak koło 150cm.

###
Adi21 powiedział(a):
ja mam 178cm i 78kg i jezdze jibbing/freestyle na 151cm.

SAY WHAAAT!?

Napisane Sep 28, 2010, 5:40 pm Ostatnio edytowane Sep 28, 2010, 7:41 pm przez niee
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja mam 178cm i 75kg i jezdze jibbing/freestyle na 151cm.

p.s. edytuj posty, nie pisz kilku po kolei. :)

Napisane Sep 28, 2010, 7:17 pm Ostatnio edytowane Oct 2, 2010, 8:26 pm przez Adi21
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

To może wezmę tą 146 cm :) A za posty sry, dopiero wczoraj sie tu zarejestrowałam nawet nie zauważyłam, że można edytować :D

No dobra więc długość deski już mam, a czy parametry deski są w miare dobre? Czy w ogóle firma Raven coś wam mówi?

Napisane Sep 28, 2010, 7:43 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

niee powiedział(a):
Adi21 powiedział(a):
ja mam 178cm i 78kg i jezdze jibbing/freestyle na 151cm.
SAY WHAAAT!?

nie wiem co Cie dziwi? :hmmm:

a co do firmy Raven to nie mialem z nia stycznosci, wiec ciezko mi powiedziec :P ale na najwyzsza lige mi to nie wyglada. jest flex 3 wiec miekka, zero camber czyli nie jest wygieta w zadna strone (klasycznie jest tak ze jak polozysz deske na ziemi to srodek jest odgiety od ziemi, w konstrukcji tzw 'banan' srodek dotyka a nose i tail sa odgiete do gory).

Napisane Sep 28, 2010, 8:48 pm
niee

niee

Member
Wyświetl posty

ja mam 180cm, waże 81kg i mam dechę 159 :D  dobrze mi się jeździ :]
z tym że rzadziej jeżdżę w parku.

Napisane Sep 28, 2010, 9:41 pm
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

No dobra, a co za różnica, czy deska jest wygieta czy nie? Mianowicie chodzi mi o te camber o którym pisałeś. Jakaś różnica w komforcie jazdy czy może to się tyczy bardziej stylu jazdy który preferuje?

Napisane Sep 29, 2010, 2:43 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

niee powiedział(a):
ja mam 180cm, waże 81kg i mam dechę 159 :D  dobrze mi się jeździ :]
z tym że rzadziej jeżdżę w parku.

mi sie wydaje ze Ty masz za duza deske, a Tobie ze ja za mala ^^)

ciarna powiedział(a):
to się tyczy bardziej stylu jazdy który preferuje?

dokladnie :) na zero camber nie jezdzilem jeszcze, ale na konstrukcji 'banan' bardzo latwo robi sie nose/tailpressy ;)

Napisane Sep 29, 2010, 5:45 pm
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

To ja już nie wiem czy mam kupować tą Raven'kę :) Chyba zaryzykuje :)
Nie ma żadnych interesujących desek w necie, a jak są to nie na moją kieszeń :)
Ta wydawała mi się interesująca...
http://allegro.pl/nowy-snowboard-raven-jibmaster-pro-141cm-wiazania-i1241860323.html

Kupować czy nie?

Napisane Sep 29, 2010, 5:56 pm Ostatnio edytowane Sep 29, 2010, 5:56 pm przez ciarna
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

a dlugo juz jezdzisz? jak nie masz za duzo kasy a chcesz nowa deske to ja bym bral :P

Napisane Sep 29, 2010, 7:45 pm
ciarna

ciarna

Member
Wyświetl posty

Z 3-4 sezony, wcześniej narty :) To chyba wezme..

Napisane Sep 30, 2010, 2:57 pm
kamil909

kamil909

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kamil909 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mam 185~ wzrostu i waze jakies 60kg jaka dlugosc deski?

Napisane Oct 2, 2010, 10:10 am
Strony: << poprzednia ... 3, 4, 5, 6, 7 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja