Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [koła] zaplatanie i centrowan...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[koła] zaplatanie i centrowanie
JaroKrK

JaroKrK

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JaroKrK zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam
Zaplotłem sobie koło. Piasta 36 otworów i obręcz oczywiście tyle samo. Szprychy mają odpowiednią długość oczywiście. Problem polega na tym, że co druga szprycha tylko z jednej strony piasty dochodzi do 2/3 nypla a znowu poprzedzająca szprycha tą która dochodzi tylko do 2/3 nypla dochodzi do końca nypla jest luźna i aby była naprężona musi wyjść mniej więcej 1/3 nagwintowanej części nad nypel. Tak, wiec gdybym chciał wycentrować jest to chyba niemożliwe... Co jest nie tak zrobione zaplecione koło jest źle czy na czym polega mój błąd?
Pozdrawiam

Napisane Feb 27, 2010, 9:33 pm
Joniu

Joniu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Joniu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wątpie aby ktoś tutaj składał sam koła :) lepiej daj do serwisu za 15-30 pln ci zrobią. do tego potrzebna jest dobra centrownica i najlepiej zestaw to sprawdzania naprężeń szprychy aby mieć pewność że wszystkie równo zaplecione .

Napisane Feb 27, 2010, 9:56 pm
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Uczymy się szukać.. KLIK

Napisane Feb 27, 2010, 10:17 pm
JaroKrK

JaroKrK

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JaroKrK zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Nie, nie uczymy się szukać bo z tego korzystałem przy zaplataniu, więc Twoja wypowiedź jest zbędna.

Napisane Feb 28, 2010, 8:52 am
qusi

qusi

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to qusi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pewnie z jednej strony za bardzo wkręciłeś szprychy w nyple.Zanieś do rowerowego, dychę zapłacisz, a nie będziesz musiał sie z tym męczyć.

Napisane Feb 28, 2010, 9:01 am
JaroKrK

JaroKrK

Member
Wyświetl posty

Właśnie tutaj nie chodzi o to żeby to ktoś mi zrobił. Tylko chciałbym się nauczyć tego, ale chyba masz racje dam sobie spokój  :rolleyes:

Napisane Feb 28, 2010, 9:13 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja