Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Hydepark » Motocykle - Ogólna rozmowa

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Motocykle - Ogólna rozmowa
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Jeremyy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wszelkie pytania/sugestie itd. na temat motocykli można pisać w tym temacie ;]

To ja piewszy.

Mam dylemat między dwoma motorowerami: Aprilia RS 50 do 2004 roku / Yamaha DT 50 z 1995 roku. Jestem dosyć mały (168cm) a chce mieć jakiś motor, te dwa nie są za duże a ludzie doradzali mi własnie je, mam teraz dylemat. O aprili słyszałem różne opinie, ale kilku kumpli je ma i są zadowoleni. O dt'tce ludzie mówią na ogół dobrze, jest zrywna, szybka i dobrze radzi sobie w terenie. Aprilia to "ścigacz" a yamaha to cross, tym drugim mogę jeździć po lesie dla zabawy i po ulicy nie łamiąc przepisów, aprilia nie wyjade sobie w las. Jak na teraz jestem tak na 60%, żeby kupic yamahe, ale moze aprilia będzie lepszym wyborem...
Co o tym sądzicie? Może mieliści już jakiegoś z tych motocykli?

Z góry dziękuje za odpowiedzi ;]

*Napisane Mar 14, 2010, 1:06 am
skatepat17

skatepat17

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skatepat17 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

częsci do aprilli sa droższe i są te motorki bardziej awaryjne
ile masz lat ? bo jak jestres krótko przed 18 to nie kupuj małego motoru tylko zbieraj i weź cos wiekszego
jak nie to bierz dt jest spoko...
dobry motor na początek
tylko najlepiej zeby byłą na kołach enduro a nie na kostkach crossowych bo sie zamęczysz
uwierz mi ze w terenie jest wiecej zabawy niz na naszych polskich dziurawych ulicach :)

Napisane Mar 14, 2010, 9:40 am Ostatnio edytowane Mar 14, 2010, 9:41 am przez skatepat17
Voodoo199

Voodoo199

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Voodoo199 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na początku nie patrz na motory, tylko zastanów się tysiąc razy co cię bardziej jara, czy jazda szosowa czy jakiś offroad'zdzik ;d
Ja osobiście gdybym miał taki wybór jak ty to brał bym rs'ke, bo ogolnie cross 50 to będzie fajny przez pierwszy tydzień (jeśli jeszcze nie jeździłeś motorem żadnym) jak będzie cię jarało to ze sobie przejedziesz po jakiś lekkich nierównościach itp. A później jak będziesz miał atakować jakieś podjazdy czy coś tego typu(bo sądzę, że tobie chodzi o jazdę takie endurko ) to możesz mieć wielkie problemy. A jeśli będziesz chciał jakieś winkle sobie poatakować czy wbijesz się w jakiś piasek to będzie masakra, cały czas będziesz musiał katować na końcu obrotów, a i tak nie wiadomo czy dasz rade :p 
no ale nie wiem, wybór należy do Ciebie :)

Napisane Mar 14, 2010, 10:11 am
Darecko

Darecko

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Darecko zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się nad 50-tkami. Na początku będzie fajnie, a za kilka dni zacznie Ci już brakować mocy, i będziesz znowu chciał coś innego. Moim zdaniem najlepsze dla Ciebie byłoby celowanie w coś większego, zarejestrowanego na motorower ( taki bajer w papierach, na allegro od cholery takich jest ).
80/50, 125/50
Albo w drugą stronę - jakieś 50 przerobione na 80 lub 110.
A co do drugiej kwestii - ścig czy enduro... Jak najbardziej enduro. Na asfalt Ci nikt nie zabroni wyjechać, i po lesie pośmigasz, poskaczesz trochę etc. - zero ograniczeń. W zależności od tego, co wybierzesz, to i prędkości będzie rozwijać wystarczające ( i w cale nie małe! )
Pozostaje też kwestia bezpieczeństwa - Puszkami jeżdżą często ludzie, którzy raczej na motocyklistów uwagi nie zwracają... Miałem wypadek przez taxówkarza, który wymusił pierwszeństwo. Wyjechał dosłownie w takim momencie, w którym nie miałem już czasu nawet żeby przyhamować/odbić w którąś ze stron.
Skończyło się to "na szczęście" tylko złamaną nogą, siniakami, obtarciami... i doszczętnie zniszczonym moto.
Musisz być świadom tego, że jeżdżąc motocyklem musisz myśleć nie tylko za siebie, ale i za innych. Zapomnij o zaufaniu do innych kierowców.
I na koniec - Motocykle Yamahy są meeeeeega porządne! W końcu japoniec ^^ Nad tą kwestią nie ma się co zastanawiać.
Jak śpiewać to głośno, jak kraść to miliony, jak płakać to ze szczęścia, a jak jeździć to Yamahą  ;)

Napisane Mar 14, 2010, 10:44 am
SzczurFb

SzczurFb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to SzczurFb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

A powiedzcie co kupić jeśli chodzi o 125. Chodzi mi tylko o motor na szose i zeby byl mocny, jak na taką pojemność.

Napisane Mar 14, 2010, 3:10 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Jeremyy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

chyba wezme yamahe, a jest mozliwosc obnizenia amortyzatorow troszeczke?
ja mam 13 lat i mam 168cm, nie chce kombinowac z wiekszymi rejestrowac na 50... chce miec najlepiej 50ccm albo 80ccm ale to yamahe.
skatepat17 - "tylko najlepiej zeby byłą na kołach enduro a nie na kostkach crossowych bo sie zamęczysz" co to znaczy na kostkach crossowych?
ja bym chcial najlepiej cos takiego, niekoniecznie taki kolor:
http://p1.bikepics.com/pics/2005%5C03%5C29%5Cbikepics-320469-full.jpg
ten po lewej.
http://p1.bikepics.com/pics/2006%5C03%5C15%5Cbikepics-541832-full.jpg

http://p1.bikepics.com/pics/2005%5C04%5C20%5Cbikepics-336242-full.jpg

---------------------------

@UP

Jeśli masz kase to weź sobie Yamahe TZR 125 albo nową Aprilie RS 125.

Napisane Mar 14, 2010, 3:12 pm Ostatnio edytowane Mar 14, 2010, 3:13 pm przez Jeremyy
daronp

daronp

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to daronp zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Okropna! Ile kasy chcesz przeznaczyć? Rozejrzyj się nie tylko za Yamaha' a, ma ona silnik am6, a takie motorki jak Rieju (polecam, sam posiadam MRX), peugeot, aprilia i inne mają ten sam silnik i tym samym te same osiągi. A ta Yamaha jest stara jak świat, brzydka i się pewni sypać zacznie. :)

Napisane Mar 14, 2010, 3:40 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

mi sie ona podoba, nie musi byc piekna. ale ja jestem maly i nie moge miec np. peugeota xps... ;p

Napisane Mar 14, 2010, 3:49 pm
mateos

mateos

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mateos zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jak chcesz wziąć dt to najlepiej od rocznika 1998 w górę.Czemu akurat dt?.Jest jeszcze dużo innych w podobnej cenie dobrych zrywnych enduro jak np:derbi senda,aprilia rx,kawasaki kmx[trochę droższy],

@SzczurFb:
Jak chcesz 125 z dobrymi osiągami to dobre by były:Nsr [od rocznika 97 w górę]Cbr,yzf,

Napisane Mar 14, 2010, 4:11 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

mateos powiedział(a):
Jak chcesz wziąć dt to najlepiej od rocznika 1998 w górę.Czemu akurat dt?.Jest jeszcze dużo innych w podobnej cenie dobrych zrywnych enduro jak np:derbi senda,aprilia rx,kawasaki kmx[trochę droższy],

@SzczurFb:
Jak chcesz 125 z dobrymi osiągami to dobre by były:Nsr [od rocznika 97 w górę]Cbr,yzf,

pisze poraz 84... Mam 13 lat i mam 168cm, jestem za mały, zeby wsiasc np. na derbi sende albo na xps'a...

Napisane Mar 14, 2010, 4:13 pm
mateos

mateos

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mateos zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeremyy powiedział(a):
mateos powiedział(a):

@SzczurFb:

pisze poraz 84... Mam 13 lat i mam 168cm, jestem za mały, zeby wsiasc np. na derbi sende albo na xps'a...

Ja w twoim wieku byłem mniejszy a jeździłem na sendzie,bez siedzenia.I bez problemu sięgałem do biegów i reszty.Zamiast siedzenia miałem taką piankę .

Napisane Mar 14, 2010, 4:26 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

eee... na piance nie chce jezdzic, w maju chyba kupuje ta yamahe z 1995 roku i tyle, podoba mi sie ;]

Napisane Mar 14, 2010, 4:29 pm
mateos

mateos

Member
Wyświetl posty

A ile za nią dajesz.Pytam z ciekawości ?

Napisane Mar 14, 2010, 4:38 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

Mam do wydnia jakieś 4 tyś, ale kupie ją taniej niż za tyle...
Ma ktoś jeszcze coś do powiedzenia na temat tej Yamahy własnie?

Napisane Mar 14, 2010, 6:04 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

Da się obniżyć amortywatory w motorze Yamaha DT 50 z 1995 roku?
I czy ma ją ktoś?

Napisane Mar 14, 2010, 7:01 pm
Darecko

Darecko

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Darecko zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

daronp powiedział(a):
Okropna! Ile kasy chcesz przeznaczyć? Rozejrzyj się nie tylko za Yamaha' a, ma ona silnik am6, a takie motorki jak Rieju (polecam, sam posiadam MRX), peugeot, aprilia i inne mają ten sam silnik i tym samym te same osiągi. A ta Yamaha jest stara jak świat, brzydka i się pewni sypać zacznie. :)

Zdziwiłbyś się jakie Yamahy są wytrzymałe i porządne jeśli tylko się o nie potrafi zadbać... Taka z 83r. dorówna niejednemu 15 lat młodszemu "motórowi" =D

Nie wiem coś się tak uparł na tą kosiarkę - dt 50... Już lepiej poszperaj za Yamaha DT 80/50 na allegro, do 4 tysięcy kupisz już porządną. Co prawda jest większa, ale myśl trochę przyszłościowo...(na początku na jedną nogę na postojach, potem podrośniesz to będzie w sam raz).
Nie napalaj się tak "byle by mieć już teraz!", bo nie będziesz z tego zadowolony dłużej niż tydzień.
@szczurfb
Ja tam bym Ci polecał Yamahę TZR lub YZF - 125 oczywiście.

Napisane Mar 14, 2010, 9:32 pm
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

nie wiem, ale to bedzie moj piewszy motor i raczej po tygodniu sie nie naciesze :D
ja chce 50 bo nie chce kombinowac z rejestowaniem na wiekszy itd.
nie wmawiaj mi ze mi nie wystarczy 50 bo tak nie jest ;p

Napisane Mar 14, 2010, 9:36 pm
Darecko

Darecko

Member
Wyświetl posty

Jeremyy powiedział(a):
nie wiem, ale to bedzie moj piewszy motor i raczej po tygodniu sie nie naciesze :D
ja chce 50 bo nie chce kombinowac z rejestowaniem na wiekszy itd.
nie wmawiaj mi ze mi nie wystarczy 50 bo tak nie jest ;p

Nie ma żadnego kombinowania z rejestrowaniem na większy - kupujesz na allegro już zarejestrowane moto np. z 125 na 50...
Kupuj, pojeździj, ponarzekaj, przypomnij sobie moje słowa, kup większy.
Niewątpliwie będzie to wielka frajda pośmigać choćby tą 50, swoją własną na dodatek... Ale zobaczysz - niedługo. Każdy przez to przechodził, i każdy się upierał, że 50 wystarczy, a potem płakał, że mógł od razu dopłacić pare stówek i coś większego wziąć.
Chyba, że nie zamierzasz do lasu wjeżdżać, piach i błoto omijać ( albo przepychać 'Decię' ^^ ), osiągać prędkości niewiele większe niż te na rowerze... W sumie to zwątpiłem czy warto w ogóle brać enduro 50 do czegoś innego niż jazda w słoneczną niedzielę do babci... Przymierz się w jakiegoś ściga 50, i siej postrach tym rasowym dźwiękiem na osiedlu  :P

edit//
AH! Zapomniałem! Jest jeszcze opcja stuningowania DT 50 do takiego stanu, że będzie trochę dawać radę, tylko obroty poza zegar(chyba w kwestii tego, co się wtedy z silnikiem będzie działo to się wypowiadać nie muszę?), i koszt 2x większy od samego moto.

Napisane Mar 14, 2010, 9:47 pm Ostatnio edytowane Mar 14, 2010, 9:51 pm przez Darecko
Jeremyy

Jeremyy

Member
Wyświetl posty

dobrze, fajnie ze tak sadzisz ale mnie to nie dotyczy, nie znudzi mi sie po 2 tygodniach... ;]
moge ci zapewnic.

czym sie rozni to co potrzymuje tylnie kolo w tym motorze:

http://www.polskajazda.pl/foto/foto-zoom/MaTiDTIMG_2037.jpg

od tego:

http://www.polskajazda.pl/foto/foto-zoom/ENDURAK91DSCN6460.JPG

?

Napisane Mar 14, 2010, 10:07 pm
daronp

daronp

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to daronp zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Cytuj:
Zdziwiłbyś się jakie Yamahy są wytrzymałe i porządne jeśli tylko się o nie potrafi zadbać... Taka z 83r. dorówna niejednemu 15 lat młodszemu "motórowi" =D

Emm ale w innych markach jest również oryginalny am6, a nie tylko wzorowany na nim. Chyba że tobie chodzi o np. amortyzatory, a sądzę że nowe np. Pailoi będą lepsze. Nie ma co jak na 50ccm 95r to trochę sporo, choć może być zadbany. Ale i tak wolę coś nowszego.

Napisane Mar 14, 2010, 10:34 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja