Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [wolnobieg] jak naprawić?

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[wolnobieg] jak naprawić?
JarusKrK

JarusKrK

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JarusKrK zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam
Odkręciłem wolnobieg i schowałem go razem z łożyskami do pudełeczka. Jednak sprawa się skomplikowała gdyż kochana mamusia potrąciła pudełeczko a wszystkie kuleczki znalazły się na podłodze. Nie mam pojęcia czy wszystkie zebrała ale jak ułożyłem cały pierścień przedni to był wypełniony ccaly kuleczka przy kuleczce ale drugi niestety. W drugim brakuje jakby trzech kuleczek.
Czy tak powinno być?
Wydaje mi się że wszystko wyzbierałem ale mogę się mylić.
Czy ktoś może pomóc i powiedzieć ile ma ich być itd.?
Pozdrawiam

Napisane Mar 14, 2010, 4:52 pm
JarusKrK

JarusKrK

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to JarusKrK zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Brakuje dwóch. jedną moment temu znalazłem  :P

Napisane Mar 14, 2010, 5:00 pm
Joniu

Joniu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Joniu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Idz do sklepu rowerowego i sie spytaj czy mają łożyska kulkowe jak tak to weź jedną kulkę ze sobą i dobiorą ci wianuszek myśle że max 3 pln wianuszek będzie kosztować :)

Napisane Mar 14, 2010, 8:16 pm
JarusKrK

JarusKrK

Member
Wyświetl posty

Ale gdzieś czytałem że na pierwszym pierścieniu tj. ten pierwszy od piasty ten dolny nie górny no nei wiem jak to wytłumaczyć to podobno tam ma być luz na 1-2 kuleczki moze dla tego mi właśnie tylu brakuje?
Chyba, że to brednie :P

Napisane Mar 14, 2010, 8:34 pm
Joniu

Joniu

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Joniu zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Daj tyle aby bylo na dobrze tzn aby nie bylo za malo(jeżeli widzisz że wejdzie jeszcze 1/2 to za mało jest) i aby nie rozwalaly sie jak będzie za dużo do tego. Kup smar o sporej gęstości bo będą chciały wypadać jak będziesz je już w piaście miał :)

Napisane Mar 15, 2010, 4:36 pm
ilovemtb

ilovemtb

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ilovemtb zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja bym zakupił nową mamę xd

Napisane Mar 19, 2010, 9:52 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja