Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [piasta] podgłaśnianie piasty

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[piasta] podgłaśnianie piasty
UFO9595

UFO9595

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to UFO9595 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Witam, mam pytanie związane z głośnością piasty a mianowicie czy jest jakiś sposób na podgołośnienie piasty (chodzi o te trykanie :cyclops:)

Napisane Apr 25, 2010, 2:16 pm
RiderPce

RiderPce

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RiderPce zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wyczyszczenie smaru, i chyba zmiana sprężynki.

Napisane Apr 25, 2010, 3:56 pm
UFO9595

UFO9595

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to UFO9595 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mógłbyś bardziej nakreślić czynności które powinienem zrobić ? :cyclops:

Napisane Apr 25, 2010, 5:53 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wyczyszczenie smaru faktycznie działa
piasta się zaciera i musisz kupić nową. Najprawdopodobniej wybierzesz głośniejszą

Napisane Apr 25, 2010, 7:31 pm
UFO9595

UFO9595

Member
Wyświetl posty

Czyli jest metoda lecz na krótką metę tak ? A więc kupić głośniejszą piaste, jak chce mieć głośniejsze trekotanie ?

Napisane Apr 25, 2010, 7:40 pm
RiderPce

RiderPce

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to RiderPce zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Ja jeżdze na delikatnie nasmarowanej i mi pięknie tyka ; D

Napisane Apr 26, 2010, 3:21 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jest dokładnie opisane co i jak zrobić. Wystarczy poszukać

Napisane Apr 26, 2010, 3:37 pm
qusi

qusi

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to qusi zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

kierwa co za chomik usunął mój post ?

Wytrzyj smar zmień sprężynkę, nic się nie stanie.

Opik znawco pogłaśniałeś piastę ? Zakładam ze nie więc po co się udzielasz.

Napisane Apr 26, 2010, 7:11 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

qusi powiedział(a):
kierwa co za chomik usunął mój post ?

Wytrzyj smar zmień sprężynkę, nic się nie stanie.

Opik znawco pogłaśniałeś piastę ? Zakładam ze nie więc po co się udzielasz.

tak się k..a składa że podgłaśniałem i jest temat krok po kroku jak to zrobić
więc jak nie wiesz to japa

Napisane Apr 26, 2010, 7:48 pm
UFO9595

UFO9595

Member
Wyświetl posty

Czyli podsumowując nie ma co bawić sie w zmiane sprężynek itp. Tylko zminimalizować tamtejszy smar i wstrzyknąć o miejszym zagęszczeniu ?

Napisane Apr 26, 2010, 10:41 pm
RiderPce

RiderPce

Member
Wyświetl posty

Można sprężynke zmienić ale jak nie chcesz się bawić to wyczyść piaste ze smaru.

Napisane Apr 27, 2010, 12:35 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

zmiana sprężynki na twardszą i grubszą (w granicach rozsądku), przycięta na odpowiednią długość i odpowiednio wygięta (średnica mniejsza niż powinna być)
trochę bardzo gęstego smaru na bieżnie i pod pieski, później rzadki na całość (może być kujawski, daje radę)

Napisane Apr 27, 2010, 8:49 pm
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja