Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Skateboard » Sprzęt » Twardość kółek

Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Twardość kółek, 99A 100A 101A Które najlepsze ?
dfilipczak

dfilipczak

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dfilipczak zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

na jakich kółkach jezdzi sie najszybciej najlepiej i wogule na jakich lepiej zlądowac flipa itp. chodzi mi o twardość kółęk

Napisane May 26, 2010, 9:18 pm Ostatnio edytowane May 26, 2010, 9:18 pm przez dfilipczak
celugamer

celugamer

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to celugamer zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Najpopularniejsze są chyba 100A, zawsze na nich jeździłem i wszyscy kumple je mają...

Napisane May 26, 2010, 9:21 pm
mleko_14

mleko_14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mleko_14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

101A Najtwardsze=najszybsze.

Napisane May 26, 2010, 10:11 pm
HulajnogaFun

HulajnogaFun

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to HulajnogaFun zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mleko_14 powiedział(a):

=najgłośniejsze

Napisane May 27, 2010, 2:16 pm
Sk8Kszysztof

Sk8Kszysztof

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sk8Kszysztof zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

HulajnogaFun powiedział(a):
mleko_14 powiedział(a):

=najgłośniejsze

=najzaje***tsze

Napisane May 27, 2010, 2:23 pm
Jezo

Jezo

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Jezo zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

mleko_14 powiedział(a):

Na kozackiej nawierzchni.
Na słabszej szybsze będę bardziej miękkie.

Napisane May 27, 2010, 2:35 pm
KisieL94

KisieL94

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to KisieL94 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Polecam jak najtwardsze, wiem po sobie, że najlepiej trzymają speeda, a zwłaszcza jak masz ładny asfalcik lub jakiś granitowy plac. Miękkie to raczej jak masz zamiar po kostce bez przerwy jeździć, bo na gładź to raczej się nie nadają.. Być może nie mam racji ale takie moje zdanie :) I zastanów się nad wyborem dobych kółek, nie bierz najtańszych, bo przeważnie otwory na łożyska się wyrabiają szybko i kółka do śmietnika. Peace./

Napisane May 27, 2010, 4:07 pm Ostatnio edytowane May 27, 2010, 4:07 pm przez KisieL94
dfilipczak

dfilipczak

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dfilipczak zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dzieki :) ja zawsze jezdzilem na 100a i sie zastanawialem czy lepiej miekkie czy twarde :)

Napisane May 27, 2010, 8:19 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ja lubie twarde - 101a.

chociaz jak jade po kostce albo trafiam na kamyczek to zaluje ze takie mam ^^)

Napisane May 27, 2010, 9:32 pm
dfilipczak

dfilipczak

Member
Wyświetl posty

ok dzieki za porady temat mozana zamknac :) pozdro

Napisane May 28, 2010, 9:18 pm
Ravenrox

Ravenrox

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Ravenrox zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ale z ciebie idiota ;)

Napisane May 30, 2010, 11:49 am
skate1997

skate1997

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to skate1997 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jezo powiedział(a):
mleko_14 powiedział(a):

Na kozackiej nawierzchni.
Na słabszej szybsze będę bardziej miękkie.

^^

Napisane May 30, 2010, 1:58 pm
kmilkmil

kmilkmil

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to kmilkmil zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Wiecie może jaką twardość mają ricta supercrystale ; ) ? na opakowaniu pisze 81 b, ale nie jestem pewny czy to to

Napisane May 31, 2010, 6:04 pm Ostatnio edytowane May 31, 2010, 6:05 pm przez kmilkmil
GumisSTG

GumisSTG

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to GumisSTG zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Na dobrej nawierzchni (gładka, bez większych nierówności) najlepsze są kółeczka jak najmniejsze i jak najtwardsze (twardość: 101A, wysokość: 49mm). Na gorszą nawierzchnię, to lepiej nadadzą się kółeczka miękkie (99A). Wysokość powinna być też trochę większa. Tyle na ten temat. ;p

*Napisane May 31, 2010, 7:44 pm
mleko_14

mleko_14

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to mleko_14 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Z tą wielkością kółek bym sie nie zgodził wiadomo bo wiadomo, że wieksze są zawsze szybsze. Wiec jaka nawierzchnia by nie była to radze kupować zawsze duże koła.

Napisane Jun 1, 2010, 9:59 am
ensien

ensien

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ensien zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Polecam 99a, bo nie są za twarde, ani za miękkie.

Napisane Jun 1, 2010, 12:31 pm
cybek

cybek

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to cybek zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ensien powiedział(a):

99A to właśnie lipa - miękkie są.
101A najlepsze chociaż najbardziej dostępne są 100A ;)

Napisane Jun 1, 2010, 2:02 pm
tulib96

tulib96

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to tulib96 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

cybek powiedział(a):
ensien powiedział(a):

99A to właśnie lipa - miękkie są.
101A najlepsze chociaż najbardziej dostępne są 100A ;)

Co ty pier*lisz, chyba nigdy na 99A nie jeździłeś. Nie są wcale takie miękkie tylko po prostu się szybciej ścierają. Takie mam wrażenia po jeżdżeniu na dwóch kompletach 99-tek.

Napisane Jun 6, 2010, 4:46 pm
mleko_14

mleko_14

Member
Wyświetl posty

Ja za to jeździłem i stwierdzam że są miekkie. Oczywiście to zależy od firmy bo czesto jest tak, że firmy mają swoje twardości i np. 99a to tak naprawde 100a.

Napisane Jun 6, 2010, 11:27 pm
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

dfilipczak powiedział(a):
na jakich kółkach jezdzi sie najszybciej najlepiej i wogule na jakich lepiej zlądowac flipa

kazdy woli inne i takie pytania sa bez sensu. ogolnie przyjete normy to 99a- miekkie, 100a - srednie, 101a - twarde. jesli jestes niezdecydowany to polecam 100a, bo sa srednie :)

btw. gratuluje zrobienia dwoch bledow ortograficznych w slowie "w ogóle".

Napisane Jun 7, 2010, 12:32 am
Strony: << poprzednia 1, 2 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja