Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Pozostałe » Gry, konsole, pc, internet... » Telefony

Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
Telefony, jakie polecacie itp
bober987

bober987

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to bober987 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

edit by Adi21:

Jako ze zalozyciel tematu przestal sie odzywac, a z tematu zrobil sie mega offtop, zmieniam go po prostu na
dyskusje o telefonach.

Napisane Jul 19, 2010, 6:42 pm Ostatnio edytowane Jul 22, 2010, 1:56 pm przez Adi21
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zigmae zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jgavron powiedział(a):

. iPhony posiadaja jeden z najlepszych, jak nie najlepszych ekranow dotykowych, gdzie wystarcza sam dotyk a nie naciskanie na ekran.
.

to się nazywa ekran pojemnościowy i równie dobrze piszę się na htc hd2 ( bo też ma ekran pojemnościowy )

Napisane Jul 23, 2010, 7:49 pm Ostatnio edytowane Jul 23, 2010, 7:50 pm przez zigmae
jgavron

jgavron

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to jgavron zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zigmae powiedział(a):
jgavron powiedział(a):

. iPhony posiadaja jeden z najlepszych, jak nie najlepszych ekranow dotykowych, gdzie wystarcza sam dotyk a nie naciskanie na ekran.
.

to się nazywa ekran pojemnościowy i równie dobrze piszę się na htc hd2 ( bo też ma ekran pojemnościowy )

Mialen na mysli iPhone vs nokia N97 czy cos.

i to sie nazywa: touchscreen

Napisane Jul 23, 2010, 8:09 pm Ostatnio edytowane Jul 23, 2010, 8:33 pm przez jgavron
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

jgavron powiedział(a):
Nie wiem, Adi, czy juz pisales na iPhonie. iPhony posiadaja jeden z najlepszych, jak nie najlepszych ekranow dotykowych, gdzie wystarcza sam dotyk a nie naciskanie na ekran.

tak, pisalem na 3G. mimo wszystko wole klawiaturki ;)

spotkalem sie z pojeciami tapscreen i touchscreen, ale ekran pojemnosciowy to pierwszy raz w zyciu slysze.

Napisane Jul 23, 2010, 9:36 pm
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Patrzę trochę wiedzy nie zaszkodzi ;) .

Ekrany dotykowe dzielą się na oporowe (rezystancyjne), oraz pojemnościowe.

W pierwszych na ekranie mamy rozmieszczone czujniki, które reagują na nacisk, mniejszy lub większy. I w ten sposób łapie dotyk. Jedną są strasznie nieczułe, jak np. w LG KU990, gdzie równie dobrze możemy klepać młotkiem w ten ekran, a inne są bardzo czułe, jak w Samsungu Pixon12, czy też Delphi. Czasem nawet ciężko stwierdzić, jaki tam jest typ ekranu. Poza tym ten ich plus, że dotykać możemy dosłownie czymkolwiek i bezkarnie możeby przeciągnąć ręką po ekranie nic nie wciskając.

Pojemnościowe reagują tylko i wyłącznie na palec i jego ciepło. Na nic innego nie reaguje, nie ma rysików itp. Czułość takiego ekranu jest dużo wyższa i wystarczy delikatne muśnięcie. Działa też przy niektórych modelach multitouch, czyli dotyk reaguje co najmniej w dwóch miejscach na raz na nasze polecenia (słynne szczypanie w celu powiększenia zdjęcia przykładowo). Takie ekrany pokryte są szkłem i zarówno iPhone'y, jak i HT HD2 są wrażliwe na upadki i wystarczy, że padną pod dobrym kontem i szyba leci w drobny mak.

zigmae powiedział(a):

A za przeproszeniem gówno prawda.
Mimo dotyku pojemnościowego i dużej przekątnej ekranu, na HD2 pisze się strasznie. Programiści z HTC spierdolili klawiaturę i pisanie jest często katorgą. Ostatnia aktualizacja softu miała coś poprawić.

Napisane Jul 23, 2010, 10:01 pm
Sat009

Sat009

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Sat009 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

a wg. mnie na przykład, na Htc HD 2 piszę się świetnie. ;)

Napisane Jul 23, 2010, 10:40 pm
dawciooo12

dawciooo12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dawciooo12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

W tym Samsungu Wave jaki jest ekran? Można go porównać do ekranu w iPhon'ie?

Napisane Jul 24, 2010, 11:01 am
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to orson91 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeśli chodzi o jakość dotyku, to jest to co najmniej to samo. Jakość obrazu jest jak narazie najlepsza z możliwych.

Napisane Jul 24, 2010, 11:06 am
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to zigmae zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

nie zgodzę się z tym że się źle pisze ale każdy ma prawo do swojego zdania

edit :
jak ja lubię się z wami kłócić na temat telefonów  :P

Napisane Jul 24, 2010, 11:30 am Ostatnio edytowane Jul 24, 2010, 11:30 am przez zigmae
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Teraz ja mam prośbę.Jak oceniacie telefon LG GM360 Bali ?Chciał bym poznać opinie ludzi ,którzy go mają jak sie sprawuje itp.

Napisane Jul 26, 2010, 5:28 pm Ostatnio edytowane Jul 26, 2010, 11:17 pm przez Gaski
zigmae

zigmae

Member
Wyświetl posty

TELEFON LEPSZY OD COOKIE I AVILI O klasę

Napisane Jul 26, 2010, 5:45 pm
ShadowPL

ShadowPL

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to ShadowPL zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

orson91 powiedział(a):
[...] Pojemnościowe reagują tylko i wyłącznie na palec i jego ciepło. [...]

Bullshit...

ja na swoim srajfonie moge operować zimną parówką...

Napisane Jul 26, 2010, 8:34 pm Ostatnio edytowane Jul 26, 2010, 8:34 pm przez ShadowPL
Adi21

Adi21

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Adi21 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

ShadowPL powiedział(a):
ja na swoim srajfonie moge operować zimną parówką...

an' dis is how we do it, dawg!

zeby nie bylo offtopu, podpowiem ze ekran w mojej N97 nie jest zbyt czuly, ale i tak jestem bardzo zadowolony z niego. :)

Napisane Jul 26, 2010, 10:00 pm Ostatnio edytowane Jul 26, 2010, 10:01 pm przez Adi21
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Dobra, nie ciepło, a ładunek elektryczny wytworzony między palcem, a powierzchnią ekranu.

Napisane Jul 26, 2010, 10:01 pm
Gaski

Gaski

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Gaski zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

zigmae powiedział(a):
TELEFON LEPSZY OD COOKIE I AVILI O klasę

kupiłem sobie dziś bali właśnie.Póki co sprawuje sie swietnie ;)

Napisane Jul 28, 2010, 12:35 am
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

To opisz wrażenie i jak możesz, to porównaj funkcje do jakiegoś innego modelu (dźwięk, aparat itp).

Napisane Jul 28, 2010, 12:48 am
BTM

BTM

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BTM zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

miał ktoś do czynienia z tym 'czyms' link

Napisane Jul 28, 2010, 10:58 am Ostatnio edytowane Jul 28, 2010, 10:59 am przez BTM
orson91

orson91

Member
Wyświetl posty

Przy tych wszystkich chińskich wynalazkach jest jedna zasada. Kupujesz na własną odpowiedzialność. Nie znajdziesz nigdzie instrukcji, ani podpowiedzi do takich telefonów. A jak się zepsuje, to można go śmiało wyrzucić, bo serwis masz na Tajwanie.

Z tych egzotycznych rzeczy godne polecenia są telefony Sharpa ale topowe modele stoją ładnie ponad 1000zł.

Napisane Jul 28, 2010, 2:09 pm
BTM

BTM

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to BTM zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

wlasnie musze Cie zaskoczyc, znalazlem takie cos , wiec good. :Dlink

Napisane Jul 28, 2010, 2:36 pm
Ateva

Ateva

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Ateva zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

BTM powiedział(a):
miał ktoś do czynienia z tym 'czyms' link

klik

Napisane Jul 28, 2010, 3:07 pm
dawciooo12

dawciooo12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to dawciooo12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mój kolega ma tego i9. Powiem tyle: kupa.

Napisane Jul 28, 2010, 4:30 pm
Strony: << poprzednia 1, 2, 3, 4, 5 ... następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja