Załóż konto Szukaj Pomoc

skateshop poleca
skateshop
         » Forum andegrand » Bike » Techniczne » [kierownica][mostek] rozluzow...

Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja
[kierownica][mostek] rozluzowywanie się kierownicy, pomoc
waen

waen

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to waen zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

witam ! po 3-4 godzinach jazdy kierownica zaczyna mi sie poluzowywac i lata w dol i w gore chociaz sruby byly zakrecone mocno, tak samo bylo gdy uderzylem kierownica w kraweznik z tym ze latala ona na lewo i prawo... co zrobic by sie nie poluzowywala ?

Napisane Jul 29, 2010, 10:00 pm
Kelgy

Kelgy

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Kelgy zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Pewnie to jest wina mostka.

Napisane Jul 29, 2010, 10:24 pm
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

pierwsze, nie "rozluzowywanie" tylko po prostu luzowanie się, bardziej po ludzku brzmi
opcje są trzy
za słabo dokręcasz
wytarte karby na kierownicy / mostku i się ślizgają
lekko zgięta kierownica, tak że zamiast być okrągła i ładnie przylega to dotyka małym fragmentem bo jest owalna w miejscu mocowania. I się luzuje
albo wszystkie trzy

Napisane Jul 29, 2010, 10:53 pm
Grucha12

Grucha12

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Grucha12 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Mi po tygodniu zawszę się poluzuje na mostku. Zawszę się przekrzywi w moją stronę ale mimo to nie lata ani troszkę. Śrubki na mostku same się po czasie luzują i odkręcają. Jest na to jakiś sposób? Normalne to?

Napisane Aug 14, 2011, 2:11 am
Karas93

Karas93

Member
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Karas93 zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Miałem ten problem, za czasów pierwszego roweru, na seryjnych częsciach.

Wsadziłem papier ścierny - pomogło, jednak trzeba było go zmieniac co jakiś czas.
Z powodu braku hajsu pomysł ze zmianą kiery + mostku przełożyłem na około pół roku, po zakupie roweru. Finalnie wpadłem na pomysł, żeby wsadzic do mostku od groma ,,pyłków'' metalu, działało to na zasadzie papieru ściernego. Trzymało jak głupie, tylko po jakoś miesiącu znowu się okręcała, trzeba było dosypac.

Napisane Aug 14, 2011, 4:42 am
Opik

Opik

Moderator
Wyświetl posty

Send a personal messsage to Opik zgłoś post do moderacji Odpowiedz z cytatem Przejdź do góry strony

Jeżeli karby na kierownicy się wygładziły pogłębić lub zrobić je na nowo małym pilnikiem, zmatowić trochę mostek grubym papierem ściernym na styku z kierownicą i mocno skręcić. A na śruby dać trochę specjalnego mazidła klik lub do wyboru do koloru Loctite
wydać 15zł a nie drutować bo prędzej czy później to wyjdzie

Napisane Aug 14, 2011, 11:37 am
Strony: << poprzednia 1 następna >> Odpowiedz w temacie Stwórz nowy temat CStwórz nową sonde moderacja